Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba do SWD - zrób to sam


Recommended Posts

Jak moge zeskanować na 3D? Repliki nie posiadam.

Kładzie się replikę przed skanerem 3D i odpala skanowanie. Jeśli nie ma specjalnej podstawki, to trzeba przedmiot obrócić i zeskanować jeszcze raz, a później skany połączyć.

Na cholerę ci wymiary skoro repliki nie posiadasz?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg mnie chyba dobrze byłoby skleić, ścisnąć to np. ściskiem stolarskim i wtedy wiercić i piłować w środku. Do wygięcia sklejki musiałbyś jakiś przyrząd zrobić, żeby się ułożyła, a tak pierwszym sposobem nawet jakby się rozeszło, podczas obróbki to możesz środek wypiłować i skleić jeszcze raz.

 

a nie mówiąc już o tym, że przy gięciu może pęknąć ;)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jako że moje okładki były dosyć styrane, zwłaszcza bipod wydrapał sporą cześć lakierów, to postanowiłem je sobie odnowić.

Pierwotnie okładki były ciemno wiśniowe.

 

Przypadkiem udało mi się podrzucić okładziny znajomemu na warsztaty remontowe (akurat niedawno mięli spora partię swd do odnowienia, więc im sporo materiałów pozostało). Znajomy usunął stary lakier, wyczyścił do gołej sklejki i pokrył szelakiem. Wyszło pięknie, tyle że z jednym sporym "ALE" - zgodnie ze sztuką na gołą sklejkę położył 3 warstwy szelaku, tyle że jasnego, słonkowego.

Wyglądało to mniej więcej jak okładki na psl:

PSLD8528c.JPG

 

Taka ciekawostka, widzieliście jak można przerobić psl? http://www.gunsnet.net/showthread.php/17004-PSL-short-barrel-side-folder-spare-parts-build

 

Na fotkach często wychodzi to jak plastikowe, tak warstwa szelaku potrafi światło odbić. W realu miało to fajną barwę i głębię koloru. Niby ok, tyle że w lesie za bardzo rzucało się to w oczy. Jako że kolbę mam ciemną i okładziny też wolę ciemne, postanowiłem sam zabrać się do roboty. Zamówiłem sobie rozrobiona politurę szelekową - ciemną "orange" oraz rubinową.

 

Okładki wyczyściłem do zera i pokryłem 2 warstwami bejcy - 1x palisender i na to 1x ciemny dąb. Jak już przyschło, na drugi dzień położyłem 2 warstwy szelaku "orange" i kolejnego dnia dalsze 2 warstwy. Rubinowy szelak czeka na lepsze czasy, gdy będę odnawiał wszystkie drewna, bo kolorystycznie okładki chciałem zbliżyć do obecnie brązowej kolby.

Wyszło to tak:

29bd96e6c1a1b35fmed.jpg 469753856d51992emed.jpg 6de15e02ae782247med.jpg

 

A tak btw, to jakby ktoś szukał kolby, to mam na sell oryginalną w kolorze ciemna wiśnia/mahoń.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Mam dostęp do lutnika, który posiada CNC i dużo innego precyzyjnego sprzętu do obróbki drewna, oraz sezonowane drewno (wiele gatunków o różnej twardości, wilgotności i czasie sezonowania), z których robi m. in. różne sklejki. Ma też lakiernię i inne takie. Eksperymentalnie można zrobić kopię 1:1 palnej kolby SWD, ale potrzebuję dokładnych wymiarów, najlepiej ze skanera 3d, ale może być zwykłe wymiarowanie. Kolby palnego sam nie posiadam.

k7.jpg

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...