Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm w sumie po całkowitym rozkręceniu zaworu od magazynku i złożeniu go ponownie gaz ładuje sie już normalnie.

Jak na złość teraz zaczął przez niego uciekac gaz... probowałem kilka razy ale albo jest problem uciekania gazu albo niemożliwości naładowania go.

Hmm myślę że trafił mi sie jakiś felerny zawór i pozostaje mi kupić nowy.

Link to post
Share on other sites

Napiszcie mi proszę co robię źle, bo naprawdę zaczynam mieć wątpliwości co do własnego intelektu. Chcę w moim meu zdjąć zamek coby hopka ustawić. Przeglądałem instrukcję, ale nie idzie tego zrobić. Wyjmuję maga, sprawdzam komorę, blokuję zamek w tylnym położeniu i staram się wybić mechanizm blokowania tegoż zamka. Udaje mi się wcisnąć go na jakieś dwa minimetry a potem jest straszny opór. Co robię nie tak?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ten wihajster wyjmuje się nie na zablokowanym w tylnym położeniu zamku. Wyjmujesz maga, przeładowyjesz, cofasz zamek tak, aby wihajster wyszedł przez minimalne wglębienie w zamku (deczko obok miejsca w które zaskakuje dźwignia blokująca zamek w tylnej pozycji). Tadam!

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, słyszałem, że zawór magazynka co jakiś czas się psuje, więc trzeba go wymieniać, czyli - 1. Czy jedyne pasujące zawory są od Tokyo Marui, jeśli tak, to czy są dostępne, a 2. Czy wymiana zaworu, to coś skomplikowanego? No i pytanie trzecie do użytkowników, czy pistolet jest bardzo gazożerny?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam pytanie do użytkowników R27/R28. Ostatnio nabyłem R28 i nurtuje mnie jedna rzecz, czy w Waszych egzemplarzach istnieje pozycja pośrednia kurka ? U mnie jej niema :/ Co ciekawe bezpiecznik nastawny można przestawić gdy kurek nie jest odciągnięty, bezpiecznik chwytowy działa tylko gdy replika jest przeładowana. Próbowałem pokombinować ze sprężyną trójpalczastą, jedyne co się poprawiło to miękkość i płynność spustu.

 

function check wygląda tak:

 

- kurek zwolniony: bezpiecznik chwytowy nie działa, spust można nacisnąć, bezpiecznik nastawny można ustawić w pozycję zabezpieczoną - mimo tego spust dalej działa

 

- brak pozycji pośredniej kurka

 

- kurek napięty: bezpiecznik chwytowy działa, bezpiecznik nastawny działa

 

Macie też takie cuda ? :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT:

 

 

już wiem dlaczego nie ma pośredniej pozycji kurka, ząb za niego odpowiadający jest odłamany. Wiem już też dlaczego bezpiecznik chwytowy nie działa gdy kurek jest zwolniony: lewy wypustek na bezpieczniku jest jakby za wysoko i po prostu nie trafia na poprzeczkę spustu (prawy odpowiadający za blokowanie przerywacza działa ok), może zły odlew ? Możliwe, że wina spustu, ma luzy w szkielecie, próbowałem trochę naciągnąć widełki spustu jednak wiele to nie dało.

 

Z nowości: poluzowała się szczerbinka, z recenzji na necie wynika że to norma jednak jak dokręcałem śrubę to albo gwint się zerwał podczas strzelania albo jest tak miękki metal że szybko się poddał (niestety gwint w komorze). Co ciekawe ta śruba odpowiada również za trzymanie nieruchomo komory blow back'a. Bez niej komora ma lekkie luzy w dół, jednak pistolet strzela bez problemu. Domowym sposobem unieruchomiłem szczerbinkę (bez śrubki się rusza więc trzeba było coś wymyślić), śrubkę wkręciłem na teflonie lekko żeby po prostu "była". Wiecie może czy Loctite do gwintów unieruchamia też takie słabo siedzące śruby ? Próbowałem lakieru do paznokci jednak są to chyba za duże drgania i puścił.

 

Jeszcze jednym kwiatkiem była komora HU: od początku był problem z ustawieniem, na ustawieniu min kulka wypadała z lufy, na ustawieniu max już nie jednak hopka dalej nie było. Na szczęście wystarczyło nagiąć bardziej blaszkę w komorze przy okazji wymieniając gumkę HU na lepsza. Co ciekawe nowa gumka jest tak gruba że loading nozzle o wiele ciężej do niej wchodzi (głównie między nozzle a popychacz kulek). Jest tak ciasno, że zamek pozostaje ok 1mm z tyłu i żeby przełączyć bezpiecznik nastawny należy ręcznie go dopchnąć. Co ciekawe pistolet strzela bez problemu. Możliwe, że z czasem się to dotrze.

 

Mieliście też takie przejścia ?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie, takie mnie naszło pytanie, może się ktoś orientuje. Czy części do 1911/MEU od SG/WE będą pasować do R27/R28?? Czy to ten sam standard co TM?? A dokładniej, czy to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_133_229&products_id=7903&name=MadBull_-_Lufa_Precyzyjna_Assassins_235mm_-_1911,_MEU#!prettyPhoto

przypasuje do R28?? Wolałbym raczej pewne opinie kogoś zorientowanego niż domysły. Za odpowiedź z góry dziękuję.

PS: Tak wiem że to temat o R27 ale R27 i R28 to to samo więc pytam tutaj :icon_wink:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo pasuje. Może wymagać drobnych poprawek ze względu na odrobinę inne mocowanie lufy zew do komory HU. W TM to działa "na wcisk" wykorzystując sprężystość lufy zewnętrznej, w WE lufa jest metalowa więc wymaga to osobnego przykręcanego elementu. Wygląda na to, że jest on w zestawie (widać śrubkę).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siema, mam dwa pytania.

 

1. Czy ktoś ma egzemplarz w którym napisy są dużo płytsze, wręcz ledwo widoczne? W moim tylko SPRINGFIELD ARMORY jest w miarę głębokie. Reszta kicha, co mnie denerwuje niemożebnie.

 

2. Zamek mi się nie blokuje w tylnej pozycji przy wystrzeleniu ostatniej kulki...

Aha, no i dodam, że nic nie jest ułamane ani popsute. Obejrzałem go dokładnie. Może coś trzeba przypiłować, czy coś?

 

Pozdro!

Edited by Pissmejker
Link to post
Share on other sites

Tak.Każda nowa replika od army ma tak zrobione oznaczenia.Są one po prostu mocniej zalane farbą,niż w poprzednich modelach.Gadając z pracownikiem redberet dowiedziałem się Że Action Sport Games kazał im usunąć oznaczenia,bo to oni mają licencję na nie.Więc Army je sprytnie zamaskował,zamiast kompletnie usunąć.Ja swoje oznaczenia "uwidocznie" jakoś na dniach wykałaczką i rozpuszczalnikiem :)

 

Co do kłopotu z zamkiem,to go w r27 nie miałem.Natomiast natrafiłem na niego w r17 i nie mam pojęcia jak się z tym uporać.Jak masz gwarancję,to odeślij ją i ci naprawią.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Niestety, nie jest to farba a jakiś rodzaj szpachlówki. Wykałaczką i rozpucholem nic nie poradzisz! Jedyna opcja to igła, naparstek i duuużo cierpliwości. Ja już napisy na zamku doprowadziłem do porządku. Trzeba też być bardzo ostrożnym, bo jeden fałszywy ruch i mamy rysę. Szczególnie przy logu SA. Pewnie samo się porysuje i to wkrótce, ale szkoda taką nóweczkę rysować od razu ;) Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, nie mam głowy już. Ciągle mam problem z nie-blokującym się zamkiem, ale tylko na jednym magu ;) Nie wiem co robić, stosowałem już różne wybiegi - kulki pod sprężynę, przedłużanie elementu odpowiedzialnego za "wypchnięcie" blokady zamka do góry - nic nie działa! Nie rozumiem, ponieważ wizualnie mag jest identyczny jak ten działający. Magia! Kiedy odciągam "z ręki" - blokuje się - kiedy podczas strzelania lekko dotykam kciukiem elementu blokującego zamek - działa. Bez żadnego wsparcia - nie działa, pomimo prób które wymieniłem powyżej. Ludzie pomóżcie bo nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Spiłuj podajnik kulek w tych miejscach którymi opiera się o szczęki magazynka przy pustym magu. Aha, to przy założeniu, że nie jest to wina nie cofania się zamka do końca na jednym z magów np z racji gorszego zaworu lub uszczelki górnej. Ostatnia opcją jest wyrobiony zaczep w magazynku, współpracujący z zatrzaskiem magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam....sorry ,że odgrzewam kotleta ,ale dopiero na to trafiłem.Mam ten sam problem z jednym magazynkiem. Wina leży w odłamanym elemencie w magazynku.Ten mały "cycek" z boku magazynka ,który powoduje zatrzaśnięcie zamka w wypadku braku kulek.W instrukcji element nr R27-93 i 92 połaczone są za pomocą mikroskopijnego bolca z tworzywa ,który prawdopodobnie tak jak u mnie sie ułamał.Lepiej tego nie potrafie wytłumaczyć:). Mam za to jeszcze inny problem....w momencie otwarcia zamka nie cofa się do tyłu cylinder (część nr r27-17)czyli ta część ,która jest w zestawie naprawczym.Domyślam się ,że zerwała się jakaś sprężyna ,która go odciągała do tyłu.Nie wiem tylko czy to ta ,która jest w nim wewnątrz ,czy jakaś inna.Problemem jest też metoda wyjęcia tego cylindra...mam dwa nowe na wymianę,ale nie wiem jak go wymontować.Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o loading muzzle, to musisz odkręcić śrubkę na szczerbince, styłu w miescu gdzie uderza młotek i jeszcze jedną w środku zamka taką małą(po drugiej stronie wyrzutnika). Po tym powinien Ci wypaść cały BB unit. Loading muzzle wyjmujesz odchylając go lekko do góry. Ogólnie to że nie wraca to nie musi być wina sprężynki, tylko syfu w środku.

Link to post
Share on other sites

EHHHHHhhhhh...właśnie tejśrubki na szcerbince mi zabrakło:D... o tym nie pomyślałem.Co do sprężynki to napewno jest coś nie tak.Nie jest to sprawa brudu ponieważ można cylinder przesuwać swobodnie w tył i przód ,a powinno go "coś" ściagać do tylnego położenia.Dzięki za pomoc...rano zobaczę co z tego wyjdzie:D.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam taka nadzieję:)...cylindry mam jeszcze dwa nowe a ze sprężyną byłby problem pewnie:D.Niestety nie miałem czasu (i odrobiny odwagi:) aby to rozkręcić.Bardzo stresują mnie w gaziakach wypadające znikąd sprężynki:D ....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...