Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propan, Green Gas, CO2


Recommended Posts

Gaz w butli jest jak woda w butelce pełnej do połowy. Żeby ją wylać musisz przechylić. Ale do pewnych zastosowań używa się butli z "syfonem". Czyli pobiera "z dołu butelki" (jest rurka do dna butelki) czyli fazę ciekłą. Jesli masz butlę bez syfonu musisz ją odwracać do góry nogami, żeby przelać ciecz. Jeśli masz z syfonem- odwrotnie. Musisz ładować "nogami na dół" bo inaczej pójdą Ci same opary.

 

Zaznaczam, że nie wiem które butle mają syfon a które nie. Przypominam jedynie, że jest taka opcja i można ją sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hello.

 

Poczytałem, wiele tutaj mądrości :)

 

Czy ktoś z was ma może wymiary "kapsla" który się nakręca na butle Bernzomatica ?

Coś takiego:

 

http://www.airsoftpost.com/madbull-xg02-airsoft-propane-adapter-with-silicon-container-p-31514.html

 

Albo http://www.bicwarehouse.com/cylinder-adapter-f273754.html?utm_medium=CJ&utm_campaign=2007032&utm_source=Affiliate&aff=cj

 

Potrzebuję dotoczyć takie cudo, żeby z butli bernzomatica dokręcić żyro-locka i mieć wężyk. Wtedy będzie możliwe napełnianie propanem z większej butli, i stałe, duże zasilanie magazynka (1L gazu to hoho strzelania!).

 

 

 

Drugie moje pytanie do panów z "gazowni"(firm gazowych):

Szukam reduktora o jak najmniejszych wymiarach (i wadze) 300->0...50 bar, gaz dowolny (gwint dowolny), może być z małym manometrem wlotowym, wylotowy niekoniecznie -wystarczy śruba proporcjonalna.

Jeśli opcja regulowanego ciśnienia jest niemożliwa to 300->40 lub 200->40 byłoby extra.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Spajda

Link to post
Share on other sites

No właśnie się zastanawiam...

Ale te przejściówki są potwornie drogie... Dwa gwinty i chcą po 100 zł... :P

 

W sumie 2 butle CO2 posiadam, jak będę miał szmalec to może coś takiego będzie pasować gwintami, to będzie już załatwiało sprawę:

 

http://www.sniper.pl/300fps/totem-4500-output-p-305.html

 

Nakręcam na butlę i w sumie mam co chciałem :)

 

Ktoś może zna rozmiary gwintów tego ustrojstwa ?

Link to post
Share on other sites

No właśnie z butlami u mnie nie ma problemu, tylko potrzebuję zawór/reduktor wkręcić. Dlatego pytam o gwinty.

Mam 2 butle paintballowe, też bez zaworów.

Więc jeśli to ustrojstwo ma odpowiedni gwint - sprawa załatwiona.

Napisałem im maila, czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie zrozumieliśmy...

Butla może być jakakolwiek, nie ważne po jakim gazie itd.

Liczy się znamionowe ciśnienie butli (czyli jakie jest robocze ciśnienie), i maxymalne (czyli ciśnienie próby).

Jaki gaz tam wciśniesz to już twoja sprawa. Kwestia tylko dopasowania gwintu i reduktora.

 

Powtórzę - butle już mam, tylko nie mam reduktora.

 

CO2 wcale nie jest gorsze - po prostu ma inne właściwości i ciężej jest dla CO2 zapewnić powtarzalne warunki pracy.

 

Muszę tylko poznać jaki to gwint i czy pasuje do moich butli i mam sprawę zasilania rozwiązaną :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wybaczcie moje ewentualne dyletanctwo - bo ja na tych sprawach t osię generalnie wogule nie znam. Mam jednak pytanie.

 

W opisach dotyczących CO2 mówiliście ze ciśnienei nie jest wtsarczające do przelania go w formie ciekłem i zatem nie ma powtarzalnosći strzałów.... Czy jednak osiągnę lepsze wyniki jeśli zamiast gg użyje CO2 ale nie na 800psi tylko na przykład 200pso albo 300 psi?

 

Chodzi mi o odpowiedź na pytanie, czy jeśli to zrobię to moc wystrzału będzi ewiększa pomimo użycia nie=pływnnego gazu.

 

Bardzo prosze o odpowiedź bo o ile śledzę ten temat od dawna to niewiele czasami rozumiem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

panowie chcecie tą przejściówkę to pogadam z bratem i zrboi na tokarce na 100%

zamieście plany tej przejściówki albo podeślijcie na email bramka200@onet.pl

sory za odgrzanie kotleta ale post w słusznej sprawie,w sprawie naszych portfeli!

jeśli to niekatulane to przepraszam gdyż niemam za bardzo czasu czytać 10 stron

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nigdy się nie zwracałem do tokarza, ale przypuszczam, że tokarz potrzebowałby planów/specyfikacji do wykonania czegoś takiego: http://www.airsoftoutletnw.com/products/airsoft-gas-silicone/propane-adapters/madbull-airsoft-propane-adapter

 

Może się myle, ale czy to rzeczywiście takie proste pójść do tokarza pokazać zdjęcie takiego adaptera po czym on to wykona mieszcząc się z robocizną w okolicy kosztów sprowadzenia powyższego adaptera z zagranicy?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam, proszę wybaczyć odkopywanie trupa ale ktoś tutaj pisał o podpinaniu kompresowa 120psi do repliki i że dobre wyniki z tego byly - napełniany był magazynek GG czy jakieś podpięcie ?

 

Jeśli mag to bezpośrednio z kompresora cienką końcówką ?

 

Czy ktoś może znalazł sposób przelania tego czynnika R600A do maga GG ?

Mam "dostęp" małonakładowy do tego ale zanim wezmę to chciałem się upewnić

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pytanie za sto tysięcy ojro - mam adapter Madbulla, z regulacją ciśnienia, i szukam info jakie ciśnienie daje green gaz. Adapter daje minimalne ciśnienie 200psi, czy to dużo więcej niż green gaz?

 

Chciałem nabijać magazynki do krótkiej adapterem, ale nie chciałbym zwiększać zużycia części i mocy repliki. Dlatego czy pomysł jest realny?

Link to post
Share on other sites

1psi = 0,068947bar

Adapter masz na kapsuły co2 rozumiem?

Przykładowo, kapsuła co2 ma ciśnienie ok. 80bar max, przy czym najczęściej jest tam wbite 60-70bar. To daje ok 1000psi.

Greengas zwykły ma ciśnienie o połowę niższe niż co2, a te powergreen maja ok 40bar ~600psi.

 

Dlatego też repliki bez blowbak, zasilane prosto z kapsuły co2 kręcą 2x tyle fps (ok. 500-600) co repliki z bb na greengazie (ok.250-300).

 

Ustaw sobie 500-600psi i powinno być git. Dla spokoju schronuj replikę na ggazie z butli i na gazie z adaptera - fps powinny być zbliżone.

Link to post
Share on other sites

Przelej 100 tysięcy ojro to Ci odpowiemy. Nawet za połowę tego. Za ćwierć tez może być.

 

Nie da się. Dlaczego? Zapłać to się dowiesz... ;) Ciśnienie GG jest zmienne, a to co ustawiasz na adapterze nie ma znaczenia, bo to ciśnienie fazy lotnej, a nie ciekłej (a GG w magazynkach działa w fazie ciekłej).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...