Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 EBB - CM.049 [CYMA]


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam takie pytanie, czy wersje z szynami da radę przekształcić w wersję "J"? Z kolbą nie ma problemu, chodzi mi o front. Pomierzyłem obrazki na pudełku, a dokładnie długość od czubka tłumika płomienia do okna wyrzutnika łusek i "J" jest o kilka milimetrów krótsze. To kwestia chamskiego skalowania obrazków czy rzeczywiście jest różnica w długościach obu wersji?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

GFC to dość kiepskie ogniwa, jeśli chcesz kupować na gunfire to poszukaj czegoś od Redoxa. Nalepiej zmierz wymiary akumulatora z zestawu i poszukaj jego odpowiednika lipo. W chwytach ciężko upchnąć cokolwiek większego, ja musiałem zdecydować się na stałą kolbę, bo u mnie wchodziły tylko jakieś śmieszne bateryjki z niespełna 1Ah.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Cyma. Tylko Cyma. Wygląda świetnie, pancerne tworzywo czarny mat, wygląda na ten mityczny nylon, bo ABS to na pewno nie jest, przypomina w dotyku hmm... powiedzmy papier ścierny o bardzo dużej gradacji. Świetna kopia palnej wersji (tak, bawiłem się również palną).

 

Foto:

 

f2a5c2e5830fc301_646_0_y_n_646.jpg

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Mam gorącą prośbę do posiadaczy mp5 cymy.

Czy mógłby ktoś z posiadaczy zmierzyć suwmiarką szerokość przedniego korpusu na który nakłada się chwyt przedni?

Chodzi o ten okrągły element korpusu przed gniazdem magazynka Potrzebuję jego średnicę mierzoną tak jak na zdjęciu.

Z góry dziękuję za pomoc!

mp.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Prośba do posiadaczy MP5, czy ktoś mógłby mi cyknąć fotę jak siedzi cały zestaw zatrzasku magazynka? Oraz podać wymiary luzów tego metalowego elementu pomiędzy przyciskiem a trzymajką magazynka. Kupiłem zestaw ICSa i trzeba trochę szlifować a nie wiem ile dokładnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

A gdzie się mogę dowiedzieć, jakie zębatki dokładnie powinienem kupić? Na gunfire (zaraz ktoś napisze żeby tam nie kupować) jest dużo różnych i nie mam pojęcia które będą dobre. Poza tym, powinienem też zmienić sprężynę na słabszą?

 

Ta, 14,8 do V.2 CYMY :teeth:

 

Nie no, wiem że 14,8 to przesada, ale nie wiem czy 11,1 będzie dobre. będzie? Jak mi ostatnio naprawiali replikę to serwisant napisał że może być, chociaż kto wie.

Link to post
Share on other sites

Fajny serwisant nie ma co. Pewnie ma nadzieję, że szybko do niego wrócisz :teeth:

Stockowe zębatki mają zazwyczaj przełożenie 18.6:1, więc jeśli potrzebujesz lepszy rof to bierzesz mniejsze przełożenie np. 16:1 lub mniej. Oczywiście im mniejsze przełożenie tym słabsza musi być sprężyna główna.

 

jaki gearbox mozna uzyc zamiast standardowego? czy jg v2 bedzie pasowal?

Gdy wymieniałem gearboxa na aluminiowy w innej mp5 serwisant zaznaczył mi, że gearbox w cymie nie jest do końca standardowy. Potem były problemy z selektorem, ale nie wyłączające repliki z walki (spust selektywny na singlu). Tak więc sugeruję po prostu zakupić szkielet/gearbox cymy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dziwi mnie to, bo to serwisant ze sklepu (Gunfire, hehe), więc robi za darmo (z mojej strony).

 

A samo wsadzenie LiPo 7,4 (bo 11,1 chyba lepiej nie montować, chociaż nikt tego jeszcze tutaj nie powiedział) coś zmieni? I tak muszę kupić nową baterię, a wymiana zębatek (i jeszcze może sprężyny) niezbyt mi odpowiada. Tym bardziej, że wysoki rof + blowback to chyba niezbyt dobre połączenie :icon_mrgreen:

 

A właśnie, przy okazji jeszcze jedno pytanko (wiem że nie na temat ale może mnie nie zjecie): Zwiększanie szybkostrzelności obciąża obudowę repliki tak samo jak zwiększanie prędkości wylotowej? Dla przykładu, takie np. MP5K Galaxy (czyli największa taniocha) wytrzymałoby tuning super high speed, czy rozleciało się po kilku strzałach?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam, wczoraj odzyskałem replikę z serwisu- cm.49sd6 BB lecz po oględzinach środka i całej reszty, wziąłem się do odpalenia i wszystko grało prócz tego że, nie chce poruszać się blaszka blowback. Jak wspominaliście wcześniej jest to + do lansu no i dźwięk poezja więc chciałbym się dowiedzieć w czym może być problem i go rozwiązać. z góry THX :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Hej panowie, zakupiłem cymę CM.049 w promocji na GF. Ku mojemu zdziwieniu nie jest to już ta sama replia co kilka lat temu (wtedy miałem model CM.041).

Silnik co prawda dalej czarny z niebieską dupą, jednak reszta pozostawia dużo do życzenia. Całe bebechy o klasę niżej.

Także przepraszam wszystkich którym polecałem MP5 cymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...