Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Proszę Cię przestań już kombinowac, bo wiedzę masz żadną i wypisujesz bzdury, że az szkoda gadać.

Nie przegadasz... :lol:

Kulka 6mm może się przebić przez naskórek, a Paintball najwyżej nabić siniaka.

Chyba Ci się coś pomyliło. Po trafieniu przez spodnie kulką z 3m miałem czerwony ślad przez tydzień. Po trafieniu przez spodnie kulką PB z 3m miałem krwiaka wielkości śliwki przez miesiąc.

 

Poza tym rozłożenie energii przy uderzeniu kulki PB to zupełnie inna sprawa, ponieważ kulka PB ma zmienną gęstość przez półpłynne wnętrze i twardą skorupkę. W dodatku rozpada się po trafieniu w cel i zdecydowana większość jej masy po prostu się rozpryskuje.

 

Pozdro&poćwicz

;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No fakt, to się może zdarzyć, mam tego świadomość...

 

I tak się zaangażowałem w ten temat, może zupełnie bez sensu. Pisanie od razu o wszystkich możliwych wariantach zdarzeń jest niewykonalne, ale >nie pisanie< też nie oznacza, że zupełnie pojęcia nie mam, a już na pewno wyobraźni...

Z takiej odległości (w miarę możliwości) waliłbym po butach :-)

 

Jeżeli kulka PB ma na wylocie 12-16J, to z małej odległości musi wyrządzić krzywdę większą niż BB.

 

Powiedzcie mi czy wg Was wykonalna jest modyfikacja cylindra, polegająca na możliwości płynnego zmniejszania / zwiększania do100% mocy? Jeżeli w cylindrze dałoby się zastosować coś na modłę regulacji HU, to można by ustawiać moc repliki, poprzez kierowanie części powietrza na zewnątrz przez jakiś otwór (o regulowanej wielkości). Przy precyzyjnym wykonaniu... hmmm Co Wy na to?

 

Zastosowanie znalazłoby w tuningowanych replikach, które można by "osłabić" na mniejszym dystansie.

 

AEGi TopTecha - z blowbackiem maja coś na początek. Cylinder jest w zasadzie podwójny. Fajnie to wyglada na przykladowej animacji. W drugim cylindrze mogłaby zostać regulacja.

 

___

 

Jak się wszyscy na mnie rzucą, to dam sobie na luz. Więc przegadasz... Ale po co?

 

___

add: może to być regulowane gdzie indziej. może w dyszy. Jakieś pomysły?

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Ostatni pomysł chyba nawet ma szansę zaistnieć, o ile przy ustawieniu 100% będzie to faktycznie w 100% szczelne. Ale pomyśl sobie jak to regulować w trakcie strzelanki, bo nie mam pojęcia.

Jeżeli trzeba rozkładać giwerę to wolę rozwiązanie z szybką zmianą sprężyny jak replikach Stara, moc się szybko zmienia, a części wolniej się zużywają.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Czy rozkładać...

 

Mechanizm "rozkminiania" pomysłu jest mniej więcej taki (jeżeli ktoś studiował ekonomię, a widzi nieścisłości, to proszę poprawić; chodzi mi o "chłopski" wariant analizy SWOT):

1. Cel, baza (co mamy, a co chcemy mieć)

2. Możliwości (dostępne materiały itp)

3. Środki i nakłady - możliwości ekono (potencjał rynku, nakłady na promocję, przydatność itp.)

4. Wtórna weryfikacja / modyfikacja po uwzględnieniu możliwości i dostępnych środków

Jeżeli wynik po punkcie 4 jest pozytywny to dalej:

5. Sposoby realizacji

6. Warianty ekono każdego sposobu (w tym efektywność - czyli jeżeli tańsze jest do d. a drogie za drogie - rynek nie przyjmie; poszukiwania kompromisu - najlepszego rozwiązania)

7. Budowa modeli / wykonanie pierwszych egz. testowych

8. Próby i testy

9. Poprawki, skok do 8 aż do skutku

jeżeli po pkt. 9 osiąga się zadowalające efekty to można zacząć analizować produkcję po konkrecie, pod względem ekonomicznym (dostawcy, wykonawcy, logistyka itp.).

 

Zakładam, że możliwości wykonania są, a środki i nakłady nie będą duże. Tak na prawdę w dzisiejszych czasach wystarczy wyprodukować próbną partię, co wiąże się z niskim ryzykiem finansowym i wysłać ją na rynek po kosztach. Jak się sprawdzi, to można potem nawet przez pewien czas zarabiać, potem i tak Chińczycy skopiują :-)

 

Twoje pytanie i wątpliwości dot. szczelności przy domknięciu cylindra na 100%, zawierają się w punkcie 2 (zakładam, że możliwości są), a następnie w punkcie 5 (sposobów jest tyle ile ktoś wymyśli, potem się weryfikuje, które są racjonalne z różnych punktów widzenia).

Wydaje mi się, że jeśli takowa regulacja miałaby powstać, to musiałaby:

1. zapewnić te 100% mocy

2. być na tyle trudna, żeby nie doszło do przypadkowej zmiany ustawienia, ale na tyle łatwa, żeby tej repliki nie trzeba było doszczętnie rozkładać.

 

W PTW zmienia się moc poprzez zmianę cylindra. Czynność trwa ileś tam czasu i to mogłoby stać się wykładnikiem, zarówno jeżeli chodzi o czas i poziom skomplikowania.

 

Od pomysłu do realizacji daleka droga. Najtrudniej jednak zacząć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o 100% szczelność (realistyczne i zastosowanie w praktyce to <100%), można rozwiązać poprzez zespolenia wszystkich elementów GB w jedną całość, ale to wiążę się z dodatkowym nakładem na wytrzymałość mechanizmu. Najsłabszym miejscem była by dysza i uszczelka, jedyne elementy ruchome biorące bezpośredni udział w sprężaniu i wyrzucaniu pocisku.

Otwory w cylindrze były zawsze dla mnie nietrafionym pomysłem, szkoda uszczelki. Zmienne cylindry lub zębatka z mniejszą liczbą zębów, ale to koszta, bardziej opłaca się zrobić tańsze, nie koniecznie lepsze rzeczy.

Rybki są nietrafione, może pociski z bruzdami skrętnymi na ściankach, które nadawałyby rotację pod wpływem ruchy, bez udziału lufy.

Mechanizm w sumie nie musiałby być drastycznie zmieniony.

Zmiana wymagałaby przekonstruowania dyszy i jej skoku, usunięcia hopup-u z pozostawieniem kołnierza uszczelniającego, zmiana komory i magazynków.

Link to post
Share on other sites

Mam prośbę do moderatora:

proszę dodać info w moim pierwszym poście (na końcu):

"Dyskusja zaczęła się na stronie 4".

 

To taki żart.

___

 

A w komorze hu?

 

... hmm nie bardzo jest gdzie... ale coś w miejscu gdzie kończy dysza... może dostęp byłby to tego tak samo jak do regulacji gumki?

Jeżeli stokowe komory są nieszczelne (skoro sprzedaje się uszczelnione, to chyba znaczy, że są), a wpływa to na prędkość, to może tą szczelność można regulować.

 

Cylinder zostawmy w spokoju.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Kurde, opór "betonu" niektórych obecnych tutaj osób po prostu mnie powala. Już kiedyś pisałem, że ze strzelających osób chyba tylko myśliwi są bardziej zacietrzewioną i zadufaną w sobie grupą.

 

Alvanderze, popieram Twój pomysł. Sam swego czasu nad czymś takim pracowałem. Zainspirował mnie kiedyś pistolet "Olimpik" - sprężynowa zabawka, replika pistoletu sportowego. To coś strzelało z pocisku kalibru 10mm, gumowego, pustego w środku. Potem dorwałem podobne coś, tylko w kalibrze 6mm, zrobione z żółtej gumy. Strzelaliśmy z tego swego czasu z bratem do siebie z wiatrówki w kalibrze 5,5mm o mocy 19J. Na 30 metrach robiła podobną krzywdę jak kulka airsoftowa, a była cholernie stabilna, o wiele stabilniejsza od ASG.

 

Padło pytanie "po co?". Odpowiedź brzmi - żeby było fajniej, ciekawiej, celniej, bezpieczniej i bardziej realistycznie. Także ponieważ obecne rozwiązanie - plastikowej kulki 6mm - jest złe.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli moderator śledzi ten wątek, to dzięki wielkie, że nie uległ pokusom zamknięcia!

 

Dread: Dzięki! Czułem, że nie jestem skazany na stos. Mam tylko prośbę: ludzie którzy wątpią, są pesymistycznie / sceptycznie nastawieni - mają potencjał. Wyzwalają go czasem w niewłaściwym kierunku. Jeżeli nawet miałoby się okazać, że nie mieli racji, to niczego nie zmienia. Kulki nadal latają jak głupie, a Wszyscy raczej by chcieli żeby było lepiej.

 

Jak już pisałem: niech to będzie dyskusja merytoryczna. Temat zasługuje na uwagę i cieszę się, że parę osób wreszcie to dostrzega. Dlatego 0 złośliwości itp. bo jest ryzyko, że dyskusja będzie zbaczać na bagnisty teren.

 

Możesz dać jakieś szczegóły dot. amunicji stosowanej w tej wiatrówce? Wygląd, może jakieś fotki, prędkość wylotowa, masa itp.

 

edit:

W zasadzie mamy teraz 2 wątki:

potencjalne możliwości zmiany amunicji na lepszą

oraz

możliwość regulacji mocy replik.

 

Jeżeli regulacja mocy miałaby zostać wykonalna w oparciu o komorę hop-up, to jest to zupełnie inna sprawa, bo dotyczy replik strzelających w tradycyjny sposób. Jak ktoś wcześniej wspomniał inna - wydłużona - amunicja "wywala" komorę hop-up.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Niestety, to było dobre parę lat temu, więc zdjęcia na pewno nie zrobię :)

 

Co do amunicji, najbardziej przypominało mi to gumowy pocisk typu minie

http://images1.fotosik.pl/311/694be9a70c1781e2.gif

 

Tyle, że było bardziej puste w środku. Kryzy były w przedniej części pocisku. Pociski do olimpika miały dodatkowo przyssawkę na czole, obcinało się ją żyletką :)

Pociski 6mm były w zasadzie identyczne, tylko żółte, bardziej miękkie. Były do jakiejś zabawki, której nie miałem, dlatego "na wcisk" weszły do wiatrówki.

 

Zmiana prędkości wylotowej - w przypadku systemu gazowego (który pewnie niedługo wyprze z rynku aegi) nie ma problemu - śruba regulująca zawór, albo siłę sprężyny zbijaka. W przypadku AEGa można to zrobić na dwa sposoby: albo tak jak w L85 ode ICSa - prowadnica sprężyny na pinie z możliwością szybkiego wybicia pina i zmiany położenia sprężyny - w związku z tym sprężyna jest bardziej, lub mniej ściśnięta; drugie rozwiązanie - zaworek, bądź inny dławik w komorze hopup, powodujący dostarczenie mniejszej, bądź większej dawki powietrza. Ewentualnie dziura w komorze regulowana śrubą - większa dziura to większe straty ciśnienia, a to znaczy, że kulka poleci wolniej.

Link to post
Share on other sites
A w komorze hu?

 

... hmm nie bardzo jest gdzie... ale coś w miejscu gdzie kończy dysza... może dostęp byłby to tego tak samo jak do regulacji gumki?

Jeżeli stokowe komory są nieszczelne (skoro sprzedaje się uszczelnione, to chyba znaczy, że są), a wpływa to na prędkość, to może tą szczelność można regulować.

 

Mylisz trochę fakty, uszczelnione owszem, ale dla określonych replik, do dwóch replik tego samego modelu może różnie pasować, problem ten zmniejsza się wprost proporcjonalnie do długości i zaje...fajności nazwy firmy oraz ceny ;)

 

Powiedz mi dlaczego chcesz zmieniać moc? Każde inny kombinowanie sprawia, że replika jest bardziej skomplikowana, tym więcej części może się zepsuć. Regulacja w Airsofcie czysto teoretycznie polega na rozdziale replik pomiędzy zastosowanie (i odpowiednią moc), nie warto mieć w Mp5 600FPS, tak samo jak w M21 300FPS. Wymiana sprężyny, albo zespołu cylindra (PTW, ICS) to wg. mnie najprostsze i najlepsze rozwiązanie, co do długości luf, to albo otwory w cylindrze (nie lubię tego rozwiązania) bądź krótszy skok tłoka (obecnie nie stosowane w ASG, ale nie obciążało by to tak szkieletu, można zmniejszyć ilość zębów na tłoku lub zębatce, ale wiążę się to z paroma modyfikacjami). Systemy gazowe to prosta bajka, regulator i jazda.

 

Z pociskiem minie to po bandzie pojechałeś.

Link to post
Share on other sites

M4 i AK w ASG nadają się do budynków jak i do "snajperowania". Jak ktoś ma tuning M150, to musi kupić coś mniejszego (do wewnątrz), chyba że ma kolegów masochistów. Jeżeli moc można by regulować, to może wystąpić równie dobrze w roli snajpera ASG (50-70m), jak i szturmującego budynek itp. Bez konieczności zmiany / użycia dodatkowej broni.

Gdyby komora HU w standardzie miała regulację, z łatwym dostępem do "pokrętła" i odpowiednią jakością wykonania, to może obniżyć koszty całej zabawy. Nie każdego stać na wiele replik.

___

 

Pomysł jest banalnie prosty do przetestowania.

W jakiejś starej komorze wystarczy nawiercić otwór (minimalnej średnicy, w odpowiednim miejscu) nagwintować, przesmarować i wkręcić fachową śrubkę. Jeżeli wszystko pasuje po złożeniu, to wykonać parę próbnych strzałów. Potem wykręcić śrubkę i zobaczyć co się dzieje. Ciekawe czy będzie gwizdać :-) Może jeszcze jakieś dodatkowe efekty można uzyskać. hehe

Don't try this at home.

Link to post
Share on other sites

Powiedz, czemu chcesz kombinować?

Chcesz zasięgu? (w okolicach 100m) - bierzesz AR-11

Chcesz skupienia (tu nie widziałem replik odznaczających się jakimś ponadnormatywnym skupieniem, więc każda replika z długą lufą i wystarczająco mocną sprężyną - a i tak wszystko zależy od kulek)

Chcesz realizamu działania na najwyższym poziomie? - bierzesz MTW Inokatsu, trochę mniejszy realizm wykonania WA, jeszcze mniejszy WE.

Chcesz strzelac na CO2/HP - bierzesz RAM/RAP.

 

Czyli do wyboru do koloru.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma manie wielkiego kalibru to niech sobie zrobi wyrzutnie kartofli z rury PCV. Też to jest do zabawy.

A tak serio to po co większy kaliber? Ja wybrałem ASG właśnie ze względu na realizm. Kulka 6mm jest najlepszym kompromisem w oddaniu realizmu wykonania repliki. Przecież dawanie większego kalibru wiąże się z poszerzeniem body, lufy i całej masy innych elementów a o tym że można wtedy zapomnieć o zastosowaniu elementów z ostrych odpowiedników tu nawet nie wspomnę.

Jak ktoś tak na siłę forsuje zwiększenie kalibru to niech sobie odpuści ASG i przerzuci się na paintball. Tam ma już bazę do eksperymentów. Niech też zwróci uwagę jak tam wyglądają markery imitujące coś podobnego do ostrych wersji. Ogólnie śmiech na sali.

Zwiększenie kalibru = zwiększenie oporów w lufie a tym samym konieczność zastosowania czegoś mocniejszego niż nasze GB co by generowało odpowiednie ciśnienie gazu (powietrze też gaz).

 

Na prawdę chcecie zawrócić kijem Wisłę. Szkoda słów...

 

@alvander: nie chce zgadywać jakie masz wykształcenie ale na pewno nie techniczne bo jakbyś takie miał to byś 100 razy przemyślał to co tu napisałeś. Mnie jako technika nie interesują puste polemiczne dywagacje. Dla mnie przemawiają tylko dowody. Stwórz dla potwierdzenia swoich tez replikę oparta na tych założeniach które tutaj prawisz to wtedy ci uwierzę. Nawet wielcy odkrywcy sami w własnym zakresie najpierw tworzyli wynalazki a potem dopiero się nimi chwalili, żeby wcześniej nie być wyśmianym.

Link to post
Share on other sites

M4 i AK w ASG nadają się do budynków jak i do "snajperowania". Jak ktoś ma tuning M150, to musi kupić coś mniejszego (do wewnątrz), chyba że ma kolegów masochistów. Jeżeli moc można by regulować, to może wystąpić równie dobrze w roli snajpera ASG (50-70m), jak i szturmującego budynek itp. Bez konieczności zmiany / użycia dodatkowej broni.

Gdyby komora HU w standardzie miała regulację, z łatwym dostępem do "pokrętła" i odpowiednią jakością wykonania, to może obniżyć koszty całej zabawy. Nie każdego stać na wiele replik.

 

No właśnie, gdzie tu realizm? Snajper nie wpada ze snajperką do budynku ani nie ściąga gości Berettą z 1km. Z jednej strony chcesz realizmu w postaci lepszego skupienia (ok, popieram), a z drugiej strony wyjeżdzasz z tekstem, że AK nadaje się do snajperowania :/

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce do mnie powiedzieć coś, to niech powie. Zwiększenie kalibru miało być środkiem a nie celem. Po studiach technicznych też trzeba mówić po polskiemu. Dawniej wynalazcy nie mieli forów dyskusyjnych i dłubali latami w szopach. Temat kalibru nie jest w tym istotny. Ja pier#^%$#&% co za naród...

Ludzie (nie wszyscy) Wy chyba macie cały szereg kompleksów i nie spełniacie się zawodowo, w łóżku czy chgw gdzie? Po co wylewacie swoje puste komentarze?

Nikt nie prosił tutaj o opinię, tylko o porady.

Nie masz nic do powiedzenia, to po co na siłę pragniesz podkreślić swój byt na tej planecie?

Nikt nie ma na czole wypisane co studiował i jaki mądry jest. Jeżeli sobie nawet napisze to na czole to ja mam to w D.

 

Po czym wnosisz, że jest najlepszym? Wiesz na czym polega stopniowanie przymiotników techniku? Naj oznacza, że miałeś ileś tam porównań, jest jakaś skala. Ilu kalibrów używałeś, że coś jest naj. Strzelałeś z ostrej? A z tępej?

Sorry, wymiękam.

Out

 

dopisek: zamknij temat moderatorze, bo gremium jest zbyt szerokie i 80% to bełkot. w airsofcie ludzie mogą szukać różnych rzeczy, ale na tym forum nie da się normalnie prowadzić dyskusji. Qrde, na pytanie o przepis na kiełbasę na forum kulinarnym technik mięsny odpowiada: idź do sklepu. Nie chcę iść do sklepu!

 

No właśnie, gdzie tu realizm? Snajper nie wpada ze snajperką do budynku ani nie ściąga gości Berettą z 1km. Z jednej strony chcesz realizmu w postaci lepszego skupienia (ok, popieram), a z drugiej strony wyjeżdzasz z tekstem, że AK nadaje się do snajperowania :/

W ASG! W ASG! W ASG! W ASG! W ASG! W ASG! W ASG! W ASG!

Z resztą w realu zakładasz lunetę i też masz przyzwoite osiągi. Nie jak fachowa snajperka, ale na polu walki strzela się z tego co się ma.

 

Zaprośmy do dyskusji jeszcze Muminki.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites
można zmniejszyć ilość zębów na tłoku lub zębatce, ale wiążę się to z paroma modyfikacjami

Nie można zmniejszyć ilości zębów na tłoku poniżej ilości zębów na zębatce.

 

to może wystąpić równie dobrze w roli snajpera ASG (50-70m)
Pomysł jest banalnie prosty do przetestowania.

W jakiejś starej komorze wystarczy nawiercić otwór (minimalnej średnicy, w odpowiednim miejscu) nagwintować, przesmarować i wkręcić fachową śrubkę. Jeżeli wszystko pasuje po złożeniu, to wykonać parę próbnych strzałów.

Czytam, czytam i mózg mi więdnie...

 

Ciekawe czy będzie gwizdać icon_smile2.gif Może jeszcze jakieś dodatkowe efekty można uzyskać. hehe

Don't try this at home.

Słuchaj, nie musisz nic wiercić, powiem Ci co się stanie. NIC NIE BĘDZIE GWIZDAĆ!!! A to z bardzo prostego powodu, w komorze HU MASZ WIELKĄ DZIURĘ PRZEZ KTÓRĄ WCHODZĄ KULKI I JAKOŚ NIC KURNA NIE GWIŻDŻE!!!

A drugą masz np. przy mechanizmie regulacji.

Mylisz trochę fakty

Mylisz "mylenie faktów" z "brakiem zielonego pojęcia o nich".

 

EDIT: :wink:

Wymiękłem... :F

 

PS. Widzę, że doszedłeś do etapu, gdzie to wszyscy inni są nienormalni, z Tobą oczywiście jest wszystko w porządku ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Nie można zmniejszyć ilości zębów na tłoku poniżej ilości zębów na zębatce.

I właśnie do tego zmierzam! To jest to co zawarłem w słowie "parę modyfikacji", jak zapewne zauważyłeś potrzeba też zmienić położenie opóźniacza na zębatce, gdyż cykl przebiegałby szybciej niż dysza wykonałaby skok i uszczelniła połączenie z komorą, no ale my nie o tym...

Mylisz "mylenie faktów" z "brakiem zielonego pojęcia o nich".

Chciałem być fajny, niszczysz mi dzieciństwo, a krew zawraca mi w naczyniach krwionośnych ;) nie czepiaj się słówek starałem się być miły dla kolegi :D

M4 i AK w ASG nadają się do budynków jak i do "snajperowania"

Wypadłeś z trasy na 5 oesie, nie tędy droga.

Link to post
Share on other sites

Nie można zmniejszyć ilości zębów na tłoku poniżej ilości zębów na zębatce.

Czytam, czytam i mózg mi więdnie...

No a tutaj macie zonka cfaniaki: ;)

Tłoki te działają na pełnym cylindrze, i w zależności od wybranego tłoka, tłok jest naciągany do dł odpowiadającej danej długości lufy (ilość zębów na tłoku).

 

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_GP%20Parts

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_GP%20Parts

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_GP%20Parts

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_GP%20Parts

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
Snajper nie wpada ze snajperką do budynku

Nie, kur*a, wcale nie. Nie po to ziomy ze Stanów wymyśliły skośnie zamontowany kolimator przecież. Nie po to wymyślili "o-shit-they-here-sight".

Ale takiego nie zamontujemy w airsofcie, więc pewnie połowa tu obecnych nawet nie wie co to takiego i po co.

 

Powiedz, czemu chcesz kombinować?

Chcę zasięgu, tak powiedzmy 100m, a przy okazji chcę bezpieczeństwa. Tak, że tego samego badziewia, co na 100m strzela jak przywalę koledze z 5 metrów, to nie zrobię mu dziury w całym. Jednocześnie.

 

I proszę, nie mów, że się nie da.

Bo się da.

 

Ale nie z plastikowej kulki 6mm.

 

 

A tak serio to po co większy kaliber? Ja wybrałem ASG właśnie ze względu na realizm.

Glock w kalibrze 6mm jest bardziej realistyczny od tego w kalibrze 9mm, każde dziecko to wie.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
Tłoki te działają na pełnym cylindrze, i w zależności od wybranego tłoka, tłok jest naciągany do dł odpowiadającej danej długości lufy (ilość zębów na tłoku).

Polać, wypić ;) Nie zdawałem sobie sprawy, że już to jest wprowadzone :)

Link to post
Share on other sites

Może ty masz kompleksy? Każdy mierzy według własnej miary? Chcecie mieć realizm? Kupcie sobie Glocka na 8mm z wyrzucanymi łuskami. Zapamiętaj jedno AS to zabawa a nie strzelectwo wyczynowe/precyzyjne. Większość ludzi używa AS w celach rozrywkowych i do wyładowania stresu. Chcesz czegoś innego z dużym zasięgiem? Może pora zainteresować się MILESem?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...