Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Opowiem dowcip:

Pewnego razu dzieci ze specjalnej szkoły wybraly się na wycieczkę. Jadą sobie autobusem, nagle coś pierdutnęło, gruchnęło, zgrzytnęło. Kierowca dał po hamulcach i na szczęście autobus się zatrzymał. Nikomu nic się nie stało. Nie było jeszcze "komórek" itp., a że stanęli w szczerym polu, kierowca wczołgał się pod autobus i zaczął szukać "o co chodzi". Wypadł Jasiu i mówi: "Panie kierowco, ja wiem co się zepsuło", "Jasiu idź do innych dzieci i nie przeszkadzaj" - odparł umorusany i zmęczony kierowca. Jasiu wypadł znowu i znowu to samo. Tak jeszcze parę razy. Kierowca się wqrzył i mówi w końcu po którymś tam razie: "Dobrze Jasiu powiedz mi co się zepsuło, bo ja już 3 godziny leżę pod tym autobusem i nie mogę dojść..."

"AUTOBUS SIĘ ZEPSUŁ" - powiedział Jasiu.

 

Żeby ostudzić zapędy złośliwych: nie występowałem w tym autobusie w żadnej roli. To tylko taki żart. Może nie smaczny, ale "there is some message". Kochani jak nie macie nic do powiedzenia w temacie, to pozwólcie dyskutować. Powiedzieliście, że to bez sensu i wiecie lepiej do czego komu ASG. Jeżeli dojdzie kiedyś do zmian, to przecież nikt Was nie zmusi do używania regulacji mocy, ani jakichś nowych kulek. Jeżeli nie dojdzie, bo to nie wykonalne - też się nic nie stanie. Będziecie mogli na swoich zlotach opowiadać i kręcić bekę z tego wątku.

 

Jeżeli zgłosi się jeszcze parę osób myślących podobnie, to proszę wysyłać privy, a ja zapraszam do własnego forum. Podam szczegóły na maila / priva. Widzę, że w tym miejscu zmiana podejścia i filozofii nie mieści się ludziom w głowach. Nie oceniam tego.

 

Po prostu to jest dla mnie szum w kanale.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie i Panie,

jeżeli zagląda tu ktoś, kto nie uważa, że temat jest bez sensu, proszę pisać na priva. Przeniesiemy się z tematem na moje forum (lub jakieś inne, które można moderować samodzielnie). Oszczędzi to wszystkim mnóstwo czasu i nerwów.

 

Drogą do osiągnięcia celu nie jest w tym przypadku przekonywanie innych. Próbuję dociec czy rzeczywiście - jak na pytanie "co porabiasz Marek?" opowiedział pewien żul - "A co tu robić? Sklep zbudowany, chodniki są... Wszystko już zrobione.".

 

Mi zależy wyłącznie na zmianach, które wpłyną pozytywnie na realizm rozgrywki w zakresie strzelania, a nie odbędzie się to kosztem bezpieczeństwa. Nie zamierzam tłumaczyć dlaczego i po co. Po prostu widzę, że jest parę osób, które myślą podobnie.

 

Jeżeli uda się wypracować, jakieś logiczne i konstruktywne wnioski, zamierzam napisać do paru producentów, u których jak zakładam poziom wiedzy i doświadczenia stoi na wyższym poziomie niż u forumowiczów i entuzjastów. Jeżeli koncepcja będzie spójna, logiczna i wykonalna pod każdym względem, to może uda się przekonać do tego któregoś wytwórcę sprzętu. Z tego wątku dowiedziałem się o paru rzeczach i wyciągam z niego wnioski.

 

Wodzu: zamknij ten wątek pls.

Over and out

Link to post
Share on other sites

Widzę, że się nie poddajesz...

 

Krytycy/sceptycy zawsze byli, są i będą potrzebni po to, żeby niepoprawni marzyciele i optymiści już całkiem nie odlecieli w przestworza ;).

 

No a tutaj macie zonka cfaniaki:

Tłoki te działają na pełnym cylindrze, i w zależności od wybranego tłoka, tłok jest naciągany do dł odpowiadającej danej długości lufy (ilość zębów na tłoku).

Ale zauważyłeś chyba, że do każdego takiego tłoka dodawana jest zębatka z odpowiednią ilością zębów?

 

"- Reduced gear teeth amount shortens effective cylinder capacity for higher fire rate"

 

Ale swoją drogą ciekawa sprawa :).

 

aż Thor uciekł

Zabetonowaliśmy to forum Panowie :F

Thor uznał, że spełnił swoją misję i jego uczniowie mogą przejąć schedę po nim :D

 

PS. Ja też opowiem dowcip:

Był sobie Jasio marzyciel (albo upośledzony, obojętne ;) ).

No i ten Jasio marzył, żeby latać jak ptak. Rodzice mu powtarzali, że ludzie nie latają, bo to nie możliwe. Ale marzenie to marzenie.

Jasio robił sobie skrzydła z kartonów, deseczek od dziadka, płaszcza taty, ale nie mógł wzbić się w powietrze. Wszyscy koledzy się z niego śmiali, ale jego to nie zrażało. Mówił tylko: jesteście zamknięci na swoją zdolność latania, a ja wam udowodnię, że to możliwe.

Rodzice chodzili z nim do psychologa, ale to nic nie dało.

Pewnego dnia, Jasiu obejrzał Piotrusia Pana, posypał się cukrem pudrem i pewien odkrytego sposobu wyskoczył z okna mieszkania na 5 piętrze.

 

 

 

Nie poleciał...

 

EDIT:

Chcę zasięgu, tak powiedzmy 100m, a przy okazji chcę bezpieczeństwa. Tak, że tego samego badziewia, co na 100m strzela jak przywalę koledze z 5 metrów, to nie zrobię mu dziury w całym. Jednocześnie.

 

I proszę, nie mów, że się nie da.

Bo się da.

Była taka reklama. "Tak to tylko w Erze" :D

 

I proszę, nie mów że nie, bo tak... ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Widzę, że masz ogromny szacunek do rodziców. To dobrze.

Ja rodziców nie słucham już od dawna, teraz to oni proszą mnie o radę.

 

W Twoim przypadku zapewne też tak się stanie, ale pewnie jeszcze trochę czasu.

 

Teraz to podsycasz dyskusje :-)

 

Z mojego dowcipu wynika, że czasem ludzie mówią oczywiste rzeczy bo bazują tylko i wyłącznie na wiedzy, którą mają. Nie mogą sobie uświadomić, że są rzeczy i zjawiska o których nie mają zielonego pojęcia. W skrajnych przypadkach to prowadzi do kompromitacji, a takich jak ten co najmniej do powodowania zakłóceń. Jest to cecha wieku "wczesnoposzkolnego". Tyle już wiem! Jestem mądry! Juuppiii! Co Wy wiecie głąby! Itp. W sytuacji, w której potrzebna jest kreatywność i wyjście poza ramy pada stwierdzenie: "Panie kierowco, ja wiem co się zepsuło!".

 

Z Twojego natomiast dowcipu wynika, że ktoś nie słuchał rodziców i przydarzyło mu się nieszczęście. Cóż... Dowodzi to jednego: jedni potrzebują mentorów, a inni chodzą własnymi ścieżkami. Zapewniam Cię, że nikomu włos z głowy nie spadnie w wyniku poszukiwań "nowego, lepszego ASG". Nie będę pytał nikogo o zgodę.

 

PS. Forum już się "stawia"

Link to post
Share on other sites

Ja rodziców nie słucham już od dawna, teraz to oni proszą mnie o radę.

 

Ile Ty masz lat? 15? Piszesz jak nawiedzony emo. Analizując każdą najmniejszą pierdołe. Też tak robiłem, właśnie w wieku 15 lat. Później ojciec mi powiedział, że zachowuje się jak idiota i mi przeszło.

633766092800602895-epicfail.jpg

Link to post
Share on other sites

AnR: Słuchaj chłopaku, nie mam przyjemności z Tobą rozmawiać. Skończ swoje wywody bo mnie nie bawią.

 

Nowe forum stoi, organizuję je właśnie. Zainteresowanych proszę o priva - dam info co i jak. Z góry ostrzegam, że u siebie nie będę tolerował gówniarskich wybryków i nie potrzebnych komentarzy w głównym wątku. Jeżeli ktoś ma potrzebę darcia kotów, będzie na to inny temat.

 

Wodzu kończ, bo szkoda miejsca na przepychanki.

Jak ktoś ma kontakt z moderatorem, to proszę o zamknięcie wątku.

 

 

edit: Analiza najmniejszej pierdoły jest niezbędna jeżeli chcesz do czegoś dojść, nie chodząc po omacku. Jedno jest pewne bez wnikliwej analizy nie wysłano by sondy na Marsa itp. Mnie nie interesuje dyskusja na poziomie wyboru koloru tornistra. Każdy ma swój gust.

 

Swoją drogą cieszę się, że temat wywołał tyle emocji i kontrowersji. Nie udało się dojść do wniosków, ale kij w mrowisko został włożony.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites
Jak ktoś ma kontakt z moderatorem

 

c36f1be3e410305amed.jpg

 

Z góry ostrzegam, że u siebie nie będę tolerował gówniarskich wybryków i nie potrzebnych komentarzy w głównym wątku. Jeżeli ktoś ma potrzebę darcia kotów, będzie na to inny temat.

 

I w ten oto sposób będziesz miał swoją krainę szczęśliwości, gdzie odlecisz z sobie podobnymi do krainy marzeń :F

 

Mogę prosić o link do forum? Nie będę nic pisał - OBIECUJĘ, ale bardzo chętnie poczytam w smutne wieczory ;).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Aaah, słusznie...

Link podam, jak coś się ruszy. Powiedz tylko po co Ci studiowanie absurdu?

 

Ja się staram do tematu podejść rzeczowo i wnikliwie. Gdybym słuchał rad "mądrzejszych", to nie zbudowałbym np. kilku baz danych, które pięknie działają, a to było nie możliwe. Zbyt wiele razy słyszałem, że "się nie da", a sam lub z innymi udowadniałem, że się da. I to jak!

 

Inna branża, ale mechanizm ten sam. Tłum kamienuje, ale jak się nie poddasz, to efekty czasem są zajebiste.

Link to post
Share on other sites
Powiedz tylko po co Ci studiowanie absurdu?

Bo cierpię na brak rozrywki do tego stopnia, że gram w Hamster Flight wieczorami i spamuję na forum :F

 

Tłum kamienuje, ale jak się nie poddasz, to efekty czasem są zajebiste.

Heh, no to powodzenia. Będę śledził, a nuż coś z tego wyjdzie i się może przydam ;)

Link to post
Share on other sites

Ja też poproszę o link do tego forum - z chęcią poczytam o czymś, co łamie parę ładnych zasad mechaniki.

 

Alvander, ciągle prosisz o rzeczową dyskusję ale jak ktoś Ci mówi, że pewnych rzeczy nie przeskoczysz to jesteś strasznie obrażony.

Weź i zrób coś ze swojego pomysłu.

(Dodam, że jak zaczniesz toczyć pociski z tych prętów z tworzywa sztucznego to one prawie na 100% utkną Ci w lufie, pewnie nawet nie będziesz wiedział dlaczego).

Link to post
Share on other sites

Wracając na ziemię, zapytam bo szkoda mi czasu na szperanie po forum.

Kupiłem niedawno AEGa M16 GP. Wymieniłem lufę na prec.

Zastanawiam się nad boreup systemy / guardera + silnik magnum systemy + sprezyna 140. Bateria ma zostac - 8.4. Czy wg Ciebie zebatki pochodza na tym troche. W stoku ten aeg jest niby wzmocniony itp.

 

dopisek:

Z chęcią poczytam o czymś, co łamie parę ładnych zasad mechaniki. (...) Dodam, że jak zaczniesz toczyć pociski z tych prętów z tworzywa sztucznego to one prawie na 100% utkną Ci w lufie, pewnie nawet nie będziesz wiedział dlaczego

Bo rzecz w tym, żeby ktoś napisał co zrobić, żeby niczego nie łamać i nic się nie zatkało. Chodzi o rzeczową i konstruktywną dyskusję. Nie stwierdzenia typu: nie da sie, łamiesz zasady itp., tylko: słuchaj, te pręty trzeba pociąć i przytoczyć na kaliber 5.95 lub mniejszy, potem dopiera pchaj to w lufę. Lub: żeby pocisk miał odpowiednią inercję, to musi mieć odpowiednią masę itp. Lufy gwintować nie można, więc pocisk musi mieć spiralne żłobienia, żeby mu nadać ruch wirowy.

 

 

Z wiki (nabój 5.65 do M16)

Masa naboju 11,20-11,80 g

pocisku 3,56 g (M193)

3,95 g (SS109)

materiału miotajacego 1,62 g

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_5,56_x_45_mm

 

W AS nie używamy materiału miotającego, tylko sprężamy powietrze. Zasięg skuteczny ma wynieść 70m, a nie 500m.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_M16

 

więc lata sam pocisk, tylko energię czerpie z innego źródła.

 

Nie mówcie mi zatem czego się nie da, tylko co się da, ew. jak.

 

Zróbmy eksperyment:

znajdźmy jakieś forum, w którym pisują ludzie, którzy nie mają pojęcia o airsofice (np. kulinarne :-) lub lepiej - fizyków z instytutu CERN) i nie wiedzą na 100% co to hopup. Rzućmy ukradkiem temat o strzelaniu z kulek 6mm, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:

- kulka o kalibrze 6mm i masie 0.2 mm wystrzelona z wiatrówki z napędem elektrycznym, o prędkości pocz. ok. 100m/s spada po 30m. Chcemy, żeby kulka latała 10-20m dalej. Co zrobić?

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Tu napisałem o silniku,

>>

Podczas naszych testów silnik potrafił naciągnąć sprężynę M170 przy użyciu baterii Sanyo 8,4V 2400mAh !!!

 

UWAGA!

Silnik MAGNUM przystosowany jest do pracy z najmocniejszymi sprężynami...

 

Pasuje do: serii M15, MP5, M4, P90, M16...

 

Producent: Systema

<<

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1357

 

ale nie ważne, nie zrozumiałem, że chodzi o zębatki.

 

Bo silnik jak rozumiem, łyka bez problemu?

 

Tak napisali o specyfikacji mojej giwerry:

Energia kinetyczna: 1,2 J

Prędkość początkowa: 115-120m/s (380-400fps)

Zębatki: Stalowe

Łożyska: 7mm Stalowe Kulowe

Gear Box: Wersja II, Wzmocniony

Głowica tłoka: Wzmocniona stalowa

Prowadnica sprężyny: Wzmocniona

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4235

 

To może sam silnik i sprężyna - na próbę?

Jak się posypie to i tak trzeba będzie wymienić...

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Kumam, ja mam 3300 bat.

Ale licze tak:

zestaw FTK + bat 10,8/12 = ok. 750/800

silnik + spr M140 = 400 zl.

Jezeli i tak zebatki wymienic, to poczekam.

 

Jak zaczne forsowac tuningi to:

Swizdu gwizu, swizdu gwizu i wyplata pojdzie w p..du...

 

Chce miec szanse z replikami 150-160, bez wydawania majatku na to.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

No dobra, zrobiłem coś.

 

Wykonałem sobie silikonowy pocisk w kalibrze 6mm. Po prostu wlałem trochę silikonu do castorury, poczekałem do rana, wyjąłem, przyciąłem.

 

Załadowałem tym czymś lufę pistoletu na CO2 z deklarowaną prędkością 480fps przy kulce 0.20. Wykonałem kilka strzałów, faktycznie problem był z tarciem w lufie, ale akurat tego się spodziewałem (pociski które testowałem kiedyś miały kryzy, a to znacznie zmniejsza tarcie). Nasmarowałem całą lufę sprejem silikonowym, problem tarcia chwilowo znikł.

 

Wykonałem kilka kontrolnych strzałów do tarczy. Wyniki zadowalające jeśli chodzi o czas dolotu do tarczy (nie mam aparatury pomiarowej, żeby sprawdzić wyniki). Celność mizerna, ale nie o to chodzi, nie jestem maszyną, ani za bardzo nie starałem się przy wykonywaniu tego czegoś. W każdym razie strzelało i to całkiem znośnie.

 

Pora na test bezpieczeństwa. Kulka z tego pistoletu, wystrzelona z bliskiej odległości w nogę przebijała skórę i tworzyła głęboką ranę. W przypadku silikonu krzywda mi się nie stała, poczułem uderzenie, ale nie ból.

 

To tyle.

Link to post
Share on other sites

Dread, dzieki za poswiecony czas!

Jakie wymiary zastosowales? Masz moze jakis akryl, z tego co wiem do testow moglby sie lepiej nadawac, bo nie ma takich wlasciwosci "przyczepnych". Model mozna odlac tak samo.

 

Pierwotnie myslalem o tym zeby glowka naboju byla z jakiegos silikonu czy cos w podobie, ale glowka powinna byc mniejszego kalibru niz twarda czesc pocisku - zeby nie tarla o lufe.

 

W procesie produkcji koszty obnizyloby odlewanie miekkich glowek 5.7mm i twardych walcow 5.95 osobno, a nastepnie laczenie ich na tasmie prodyukcyjnej (jakims magicznym nie naruszajacym praw fizyki sposobem ;-) )

Walec np. wymiary Ø6/ h6 + połowa kulki Ø6

Pocisk będzie miał objętość 0,226194671cm3 (kulka bb Ø6 ma 0,113097336cm3 - czyli 2x mniej). Żeby pocisk ważył .25g musi byc z kompozytu o ciezarze gat. ok. 1. Uzycie tego samego kompozytu co do kulek .25 spowoduje ze masa pocisku wyniesie .5g.

Taki pocisk przy predkosci 120m/s bedzie mial energie ok. 3.5J, czyli taka jak kulka .28 wystrzelona z predkoscia 160m/s. Czyli za duzo.

 

Dlatego przydalo by sie miec mozliwosc:

- szybkiego i wygodnego regulowania mocy

- uzycia do budowy materialow, ktore nie przekaza calej energii uderzanemu obiektowi (czy tam jak tam tam sie tego)

Byla jeszcze koncepcja zwiekszenia kalibru, bo to zmniejszyloby energie na 1mm2 przy uderzeniu.

 

To taka wariacja na temat, ale generalnie pocisk musi byc twardy, w czesci ktora dotyka lufy w trakcie wystrzeliwania. Jezeli takie cudo strzelaloby lepiej, celniej i stabilniej, przy zachowaniu bezpieczenstwa, to mielibysmy ASG V2.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego chcę przenieść temat.

___

 

Kiedyś też strzelano z kulistych pocisków:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muszkiet

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin

 

Oczywiście ludzie w swej niezmierzonej głupocie postanowili się wyrzynać szybciej i sprawniej. Byli skłonni nawet złamać prawa fizyki! Właśnie dlatego na przestrzeni lat zmieniał się kształt pocisku - z głupoty i nie zrozumienia tematu. Może gdyby 300 lat temu moglibyście się wypowiedzieć na forum, to nie doszłoby do tylu nieszczęść i wojen.

 

Dzisiaj, staramy się złamać prawa fizyki ponownie i zastąpić kulisty bezpieczny pocisk ASG, bezpiecznym pociskiem parabolicznym.

Pytanie brzmi, czy przy takich wymiarach i masie pocisk ma szanse stać się bardziej stabilny w locie, dzięki czemu można będzie strzelać efektywnie, a nie efektownie.

 

Moim zdaniem pozwoliłoby to ewoluować w kierunku zgłębiania taktyki, poprawy umiejętności strzeleckich itp. Dotyczy to tylko tej części społeczności airsoftowej, która będzie miała na to ochotę. Zabawa stałaby się realistyczna nie tylko ze względu na umundurowanie i wygląd replik. Snajper miałby szansę trafić ze 100m, a nie na 60-70 (heh snajper na 60m...).

 

Przecież zmiana kulki na inną niesie za sobą konieczność zmiany paru elementów w broni nowego typu. Może nawet dałoby się zastosować jakieś konwersje. Mundur i gogle pozostają. Więc o co chodzi?

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites
Haribo Cannon

Żelatyna też nie jest złym pomysłem :) Pociski byłyby w pełni biodegradujące.

 

Co do kalibrów - ja byłbym za tym generalnie, żeby kalibry mniej więcej odpowiadały kalibrom pierwowzoru. W imię realizmu.

 

Co do wymiarów - użyłem zwykłej castorury, pierwszej z brzegu. Pocisk miał kaliber 6mm, długość 1cm.

Moje skromne zaplecze techniczne nie pozwala mi zrobić odpowiedniego modelu - czyli pocisku pustego w środku, z kryzą w przedniej części. Tego typu pocisk "rozpłaszcza" się po uderzeniu w cel, przez co jest bezpieczniejszy.

 

A dla marudzących mam opowiastkę:

Około 1813 roku niejaki pan Dreyse przedstawił niejakiemu cesarzowi Bonapartemu swój rewelacyjny, jak sądził, projekt. Projekt polegał na tym, że broń długa miała, wyobraźcie sobie, nie być ładowana na stojąco, przez lufę, tylko od tyłu, poprzez boczny otwór, odsłaniany ruchem zamka i ryglowany przez obrót dźwigni. Pan Dreyse, szaleniec prawdopodobnie, w swojej zuchwałości opracował kolejną herezję! Otóż w jego broni miało się używać (dzieci zakryć uszy) NABOJU! Temu panu w głowie się przewróciło - zamiast sypać proch do lufy, jak Pan Bóg przykazał, sypał proch do łuski, scalonej z nabojem. A jakby tego było mało, nabój zakończył kapiszonem. Kapiszon odpalany był, tu kolejna herezja, iglicą!

Całe szczęście światły cesarz ukrócił knowania tego szaleńca, chcącego łamać prawa mechaniki i rzekł mu, że to nie ma przyszłości, że używany aktualnie zamek skałkowy jest idealny, że ładowanie odprzodowe jest jedyną słuszną opcją.

I dobrze tak heretykowi i głupcowi, chcącemu igrać ze świętymi zasadami strzelectwa!

Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Czy do Ciebie słabo dociera, że taki pocisk jest wystrzeliwany z jakąś tam sobie prędkością oraz przez ruch obrotowy w jaki jest wprawiany przez gwint lufy jest w stanie dolecieć tak daleko? nie wiem jeszcze czy wiesz, ale wszystko co wystrzeliwuje jakiekolwiek pociski, których energia kinetyczna osiaga tą tajemniczą wartość 17J podpada pod ustawę o broni palnej?

Żeby osiągnąć podobny efekt i zwiększenie celności i zasięgu wynaleziono tajemniczą rzecz jaką jest hop-up? Teraz jak masz zamiar nadać ruch obrotowy w takim swoim pocisku? Za pomoca gwintowanej lufy?, no bo przez hopa się nie da, bo przeciez nie będzie on kulisty, a jak za pomoca gwintu w lufie, to oczywiście technologia jej wykonania będzie banalnie prosta i w przeciwieństwie do wykanania zwykłego słupa powietrza o średnicy koło 6.01-6.11 mm owiniętego blachą, będzie wręcz bajkowo i tajemniczo niedroga.... taaaa. potanieją magi a repliki z których wystrzeliwany pocisk osiągnie 16,99J nie będa robiły kuku na dystansie juz 25 cm, bo przecież pociski będa specjalne i gumowe, a nadto będa one miały 3 km zasiegu celnego...

 

 

 

ja Cię naprawde zapraszam gdzies do szkoły podstawowej/gimnazjum na lekcje fizyki, później do szkoły średniej technicznej na lekcje mechaniki, odrobinę ekonomii i lekcje technologi szczególnie odlewnictwa i obróbki skrawaniem... a później podziel się z nami tajemną wiedzą i replikami kosztującymi 59 złotych polskich, strzelającymi pociskiem do złudzenia przypominającym prawdziwy z takimi parametrami jakie przytoczyłem powyżej ;-).

 

 

EDYTKA: Przepraszam za błędy ort/gramatyczne. są wynikiem pisania z monitorem obróconym w tajemniczym kierunku z powodu wprowadzania bardzo ważnych wręcz tajnych zmian w bazie danych klientów ;-) oczywiście w godzinach pracy ;-)

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Spoko Tuksiak. Dobrze im idzie. Mają formę, produkują pociski. Teraz czekamy na komorę HU nowego typu i/lub gwintowaną lufę :).

 

Teraz jak masz zamiar nadać ruch obrotowy w takim swoim pocisku? Za pomoca gwintowanej lufy?

Tak sobie teraz pomyślałem, że kwadratowa lufa rozwiązała by wątpliwości z HU. Pocisk paraboliczny mógłby się w niej kręcić :F

Link to post
Share on other sites

Tuksiak co Ty bredzisz?

Proponuję wrócić do szkoły po umiejętność czytania :-D

Kto tu mówi o takich parametrach i osiągach? :wink:

Człowieku, zrozum: gówno mnie obchodzi co kto na ten temat myśli brać techniczna krytykująca ten pomysł. Chciałem zebrać ludzi, którzy chcą poszukać rozwiązania problemu. Nie czaisz - odpuść se.

 

Z gówna bata nie ukręcisz...

Jak ktoś ma zamiast mózgu układ elektro-dupo-kinetyczny, z oporopowrotnikiem gazowym typu dawaj na zad i tłok o średnicy koło 6.01-6.11 mm owinięty blachą za 59 złotych polskich wykonane w technologi odlewnictwa i obróbki skrawaniem, też nie zrozumie prostego zagadnienia: szukamy rozwiązania problemu.

 

Nowe forum stoi. Zapraszam osoby zainteresowane do pisania na priva - podam dane.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

W przeciwieństwie do Ciebie i sądzac z wypowiedzi innych, moim Skromnym Zdaniem, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie bredzę. Przedstawienie Twojego problemu z mojego technicznego punktu widzenia, zostało zrozumiene przez wszystkich którzy pisali po mnie wcześniej i przez Via teraz, jeden Ty nie pojąłeś.

 

Ciekawe kiedy to w końcu do Ciebie dotrze? :).

 

Pozdrawiam i zyczę wielu ciekawych pomysłów wprowadzonych w życie, oraz wielu sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej.

 

 

P.S. W przeciwieństwie do Ciebie, ja wiem jak przeprowadzić tuning swoich replik i nie jęczę, że drogo, nie wymyślam tez z kosmosu żeby "polepszyć" świat, a później nie pytam się o jakieś banały, tylko robię za tyle na ile mi pozwalają środki i o dziwo takie repliki działają dużo lepiej niz te których tuning robią profesjonalne (czytaj - zajmujące się tym odpłatnie i na codzień) zakłady.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...