Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaryjność AEG


Recommended Posts

Zle wypodkładkowane zębatki? ...

 

M14 Kart po 3 miechach - rozwalony silnik

 

M4 G&G (GR16R4) - plastik body po kilku strzelankach rozwalone przy front gripie, nowe metalowe body G&G po kilku strzelankach złamane ucho -.-' (w ogóle wszystkie emki są jakoś słabo zrobione jeśli chodzi o body itp...)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

L-86 A2 star - rok i 2 miesiące od kupienia. Poza niedoborem mocy od nowości, które zostało usunięte przez serwis, oraz wymiany gumki i dystansera - stock. Przemielone ponad 25k bb głównie na auto (nierzadko serie mid-capowe) nie robi na replice wrażenia poza nielicznymi obtarciami i urwanym a potem przyspawanym bipodem.

Link to post
Share on other sites

M15A2 CA- Półtorej roku. U pierwszego właściciela coś z elektroniką się działo.

Auto na semi jeśli za lekko spust się nacisnęło. Po tuningu 1lvl w ASGshopie występowała podwójna kulka, nie zlikwidowano mi auto na semi-była to kwestia dobrego złożenia po prostu i spaliła się kostka stykowa. Po serwisie w kwietniu w ASGpro zero problemów :).

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam M16A4 G&P używam go od kilku miesięcy i zużyłem ok 10k kulek .Replika dwa razy wysyłana do serwisu. Za pierwszym razem coś się zablokowało i karabin nie strzelał, za drugim razem posypał się tłok :poddanie: Za trzecim razem nie działał spust :wink: zrezygnowałem z gwarancji i po rozkręceniu "dżirboksa" okazało się ,że wystarczy dogiąć blaszki na stykach... :lol: Ale jednocześnie wyszło na jaw , że rozleciała się środkowa zębatka :cry: Karabin naprawiłem sam i już nie jest to stock ,ale niestety drogo mnie to kosztowało . :evil: ( Używam kulek G&G)

A tak przy okazji to strasznie niewygodny był dla mnie chwyt silnikowy lecz naciągnięty na niego kawałek zwykłej dętki rowerowej sprawił,iż teraz trzyma się go z przyjemnością...

Edited by modlicha
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

M15A4 Classic Army.

 

Pierwszy rok użytkowania, przez ten czas wystrzelone około ~15k kulek.

Ani jednej zacinki, wszystko super. Wylądowała na serwisie bo coś w komorze HU się rozwaliło.

 

Następny rok użytkowania, już po lvl1 asgshop + gumka systemy + precka systemy 6,04, kolejne ~10k kulek. Totalne zero problemów.

Link to post
Share on other sites

M16A4 G&G (GR16R5):

A więc tak, pierwszy użytkownik miał dwie naprawy gwarancyjne, wystrzelone około 1000 kulek. Zakupiony i serwisowany w Specu. Przyczyną awarii były zębatki*.

 

Kupiłem po taniości, wstawiłem zębatkę XYT'a, ładne podkładkowanie i teraz śmiga z zabójczym ROF'em bez żadnych problemów. Nabyłem w sierpniu, wystrzelone dobre 6-7 tysięcy kulasów i nadal nic. Po Nowym Roku pewno będę otwierał w celu zmiany GB i wstawieniu Borka, zobaczę jak się mają części. Aha i dodam, że ostatnio mogłem sprawdzić (niestety "shit happens") jak mocna jest zębatka silnika G&G, naprawdę pancerna - co robiłem nie pytajcie, ale było to brutalne i nie chciałem tego robić, na szczęście silnik cały.

 

*które były fatalnie spodkładkowane przez panów ze Speca xD

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

@ sylwek

nawet się nie dziwię że Ci gearbox padł (gdy pierwszy raz czytałem twój post to się zdziwiłem że przy m110 padł gearbox, ale nie doczytałem że przy -15*C...

 

 

M4 ICS , kupiłem używana rok temu , i gdy ją kupiłem , to zauważyłem po rozłożeniu , że popychacz jest pęknięty w tym miejscu gdzie ten dzyndzelek jest zahaczany przez zębatkę tłokową, wczoraj otworzyłem emkę i tylko dotknąłem ten dzyndzelek i odpadł( ale pewnie trochę by pochodził jeszcze) , czyli i tak długo pochodził ten popychacz bo aż rok , a poza tym wsio git...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

VFC HK416 połamany lower reciever (raczej moja wina niż wada). ;-)

po zakupie nowego i samodzielnym złożeniu wszystkiego do kupy wydaje jakieś dziwne dźwięki i wszyscy mi mówią że to silnik trzeba poluzować albo dokręcić ale pomimo różnych ustawień symptomy nie przechodzą. Strzela OK, ale czekam aż coś się zepsuje bo nie chcę na razie tego rozkładać. puki co wszystko OK. tylko z selektorem ognia czasami problemy. od czasu do czasu strzela ogniem ciągłym na ustawieniu selektora na pojedynczy.

Rzadko mam ten problem bo siekam na auto jak w transie. tylko żongluję hi-capami. (żarcik taki). :biggrin: :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

P90 tm: przez 3 lata problemów zero. Przebieg nie jest może jakiś kosmiczny, ale na pewno 20k kulek było, jakby było ponad 30k też bym się nie zdziwił.

Dodam tylko, że po roku użytkowania włożyłem sp100 guardera nie wymieniając nic innego co dało stabilne 345 fps i chula cały czas bez problemu.

Jedyny "problem" miałem przez pierwsze ~3 dni(a było to 3 lata temu) i był to problem z niepodawaniem kulek, ale jak kupiłem normalne kulki to problem magicznie zniknął na 3 lata...i nie wrócił.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

CM.028 - zaraz jej stykną 2 lata i tak:

-Zębatka silnikowa zgubiła 2 zęby

-Pękła sprężynka odciągająca styk po puszczeniu spustu

-Ubita sprężyna

Póki co karabin ma 330 fps i zasięg większy od replik stockowo mających 400 fps ;) (zasługa gumki G&G, szczelnej komory i 100% szczelności w gb).

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Całkiem fajny temat...

To ja też się pochwalę:

 

CM041b:

-włożyłem 130 guardera do stacka i po 3 strzelance poszedł tłok i zaczęły się problemy ze stykami.

-wsadziłem tłok elementa z metalowymi zębami i aluminiową głowicę tłoka... i pogwyginały się metalowe zęby tłoka. Jedna jego część i śrubka od głowicy tłoka zostały zmielone przez cymowskie zębatki.

- wsadziłem styki elementa i okablowanie niskooporowe (w zestawie z stykami) jedno i drugie się spaliło przy kolejnym użyciu.

-wstawiłem tłok SHS, kable z powrotem cymowskie, gumkę fioletową, mosfet własnej roboty, od tamtej pory ok. rok mocnego nawalania na auto z batki 11,1V i nic, wszystko śmiga jak należy.

- z bólem serca sprzedałem

 

M4 KWA/ASG

Zero usterek przy wywalaniu 2-3 tyś kulek na strzelankę i ok 1600 na milsim.

 

Tak odkopię

Póki co karabin ma 330 fps i zasięg większy od replik stockowo mających 400 fps ;) (zasługa gumki G&G, szczelnej komory i 100% szczelności w gb).

 

Dzięki szczelnej komorze i 100% szczelności masz 330fps, a dzięki gumce, lufie, kulkom i fpsom masz zasięg. Więc jeśli lufę masz stock to sama gumka nie da ci takiej przewagi zasięgu nawet do najbardziej gównianej repliki z 400fps:)

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Całkiem fajny temat...

 

Z całym należytym szacunkiem, ale dla mnie temat bezsensowny. Możemy tak pisać w nieskończoność, bo awaryjność replik zależy od bardzo wielu czynników, poza tym zależy jaki chińczyk czy japończyk miał dzień. Wrzucanie do jednego worka awaryjności najtańszych chinoli i replik spod szyldu TM jest po prostu idiotyczne z wiadomych względów.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Wrzucanie do jednego worka awaryjności najtańszych chinoli i replik spod szyldu TM jest po prostu idiotyczne z wiadomych względów.

 

Dlatego że może się okazać iż repliki spod szyldu TM mają większą awaryjność przy wyższej cenie i mniejszej mocy niż repliki rodem z chin?

 

Awaryjność mojej cymki polegała na niekompletnym tuningu, a w KWA już nie popełniłem tego błędu. Co do samego strzelania to cymka miała większy zasięg bo miała większą moc. Lepszy silnik (stockowy) i mocniejszą batkę przez co dość duży roof.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...