Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hmm. . może ktoś podać(jeśli ktoś zna) stronę z informacjami o tej Dywizji . :) trochę szukałem ale nic nie znalazłem :)

 

z góry wielkie dzięki :wink:

 

EdiT:

chodzi mi o wyposażenie :)

Edited by Goral16
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Goral16 - naszywka na zdjęciu z Twojego postu nie należy do Pustynnych Szczurów (na ich logu myszor ma podwiniety ogon, przypomina mi trochę kangura). Twoja naszywka ze spasionym myszorem z "podniesionym ogonkiem" to TRF 4 Brygady Zmechanizowanej (4th Mechanized Brigade). Łatwo się pomylić, w końcu na obu widnieją myszory.

 

pzdr

mer

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Wykorzystam temat i też się zapytam co i jak.

 

Na kurtce na lewym ramieniu mam naszywkę z czarnym szczurem, a na lewym kwadrat z kolorami granatowy-czerwony-granatowy, co to jest za jednostka i w jaki beret, badge itp. się zaopatrzyć ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak :icon_smile:

 

Przepraszam za posta pod postem.

 

Czy moje naszywki na kurtałce wskazują na Szkocki regiment piechoty zmechanizowanej ?

Jeżeli tak to beret jaki miałbym kupić to typowy TOS (khaki z pomponem) + flash w kolorze niebiesko czerwonym + badge (teraz jest podobno taki sam dla wszystkich) + chyba białe piórko ?

 

Poprawcie mnie jak się mylę.

 

I jeszcze jedno, na bluzę mam szukać takie same naszywki + jakie dodatkowe ?

 

 

Pozdrawiam.

 

 

EDIT: Moderatora proszę o połączenie obu postów lub usunięcie mojego powyższego.

 

 

Proszę bardzo.

Y.

Link to post
Share on other sites

category_article_update_18bf65d5d3f3fb45_1331060639_9j-4aaqsk.jpeg

Jeśli to taki TRF (a tak rozumiem z postów powyżej), to jest to znak rozpoznawczy gwardzistów.

 

· Grenadier Guards

· Coldstream Guards

· Scots Guards

· Irish Guards

· Welsh Guards

 

Przykładowy beret, każdy z regimentów ma inny badge.

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

Podczas Herrick 12 (początki mtp, tj. stary krój, mk7'ki, różne kamizelki) i Herrick 17 (full mtp, PCS) (wtedy w Afganistanie działała 4 zmech) w jej skład wchodził 1st Battalion Scots Guards.

 

Sprawdziłem i były to jedyne Herricki, w których brała 4'ta zmechanizowana.

 

Wcześniej razem z gwardzistami i nieodłącznym 40 RM byli w Iraku: Op. Telic V 2004-2005. Na liście widnieją:

1st Battalion, Scots Guards

1st Battalion, Welsh Guards

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

Uf... Ok, to ramy czasowe do stylizacji (, a później kto wie czy nie reko ) przypadają na Irak 2004-2005.

To żeby miało to ręce i nogi została teraz kwestia obszycia bluzy mundurowej i beretu bo o ile Welsh Guards mają ten normalny to Scots Guards ma TOS odpowiedni Badge, flash i piórko, więc nie wiem który łatwiej by było.

 

Do stylizacji patrząc po zdjęciach mundur pustynny + ECBA + PLCE.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...