Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mniej wiecej dokladnie tak jak wyżej ;)

 

To jest tak jak z pracą na kompie: Ktoś mundry policzyl i wyszo mu że jeżeli pracujesz na kompie (a dokladniej przed monitorem) 8 godzin dziennie to powinieneś mieć zapewnione kilka przerw po 10-15 minut żeby oczka odpoczeły, jedną 30 minutową w czasie tych 8 godzin pracy plus możłiwość rekompensowania zakupu okularów przez firmę w której robisz... U nas w firmie (w której kiedys pracowałem) od razu znaleźli sie chętni na skorzystanie z tych "opcji"... Ale... Pan BHPowiec rozwial ich "marzenia" mówiąc mniej więcej tak:

 

Panowie w waszym przypadku ciągla praca z monitorem w ciagu dnia trwa maksymalnie 2-3 godziny a nie 8. Dlaczego? Bo grzebiecie w papierach, sprawdzacie dokumenty, przepisujecie z papieru dane do kmpa, i porownujecie wyniki z tmyi na papierze itp... Powyższe przepisy powstały dla ludzi PATRZĄCYCH W MONITORY PRZEZ BITE 8 GODZIN DZIENNIE.

 

Tak samo jest w ersofcie: strzelając dwa dni w tygodniu przez 4-5 godzin masz 10 godzin zabawy w tym bedąc snajperem czy strzelcem wyborowym przez lunetę patrzysz moze przez 30 minut w sumie, moze 1 godzinę. Optyka ktora w tak "częstym" kontakcie ze zmyslem wzroku zniszczyłaby wzrok musiała by być połączeniem dna od butelki po winie, fragmentu szklanej popielniczki i jakiegoś słoika po ogórkach konserwowych najlepiej jeszcze z zamalowanym jednym końcem na sraczkowato. Luneta przez którą minuta ciągłego patrzenia nie powoduje jakichś dziwnych reakcji oczu czy bólu głowy jest w ersoftowych warunkach jak najbardziej bezpieczna.

Link to post
Share on other sites

To ja mam takie pytanie - czy różni się luneta 40x3-9 takiego GAMO czy TASCO za powiedzmy 120-zł o lunet za 300-zł i wiecej złotych w kontekście wykorzystania ich w ASG gdzie skuteczne zasięgo sięgają maksymalnie 80 m. Inaczej mówiąc po co kupować lunety z pokrętłami regulującymi poprawki na wiatr, ruch celu czy odległości? Oczywiście poza chęcią posiadania takiej optyki jak w wersji ostrej... Wydaje mi się że do bycia skutecznym snajperem w asg wystarczy goła luneta - ewentualnie z regulacją ostrości (paralaksa się to chyba nazywa) i ewentualnie podświetleniem krzyża. Jeśli się mylę to wytłumaczcie dlaczego.

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites

Regulacja ostości to nie to samo co regulacja paralaksy! Więc nie do końca bzdura ale w takich celownikach za 400 nawet zł już często wystepuje.

 

 

To ja mam takie pytanie - czy różni się luneta 40x3-9 takiego GAMO czy TASCO za powiedzmy 120-zł o lunet za 300-zł i wiecej złotych w kontekście wykorzystania ich w ASG gdzie skuteczne zasięgo sięgają maksymalnie 80 m. Inaczej mówiąc po co kupować lunety z pokrętłami regulującymi poprawki na wiatr, ruch celu czy odległości? Oczywiście poza chęcią posiadania takiej optyki jak w wersji ostrej... Wydaje mi się że do bycia skutecznym snajperem w asg wystarczy goła luneta - ewentualnie z regulacją ostrości (paralaksa się to chyba nazywa) i ewentualnie podświetleniem krzyża. Jeśli się mylę to wytłumaczcie dlaczego.

 

 

Bazartasco spełniają swoje zadanie w ASG ale: nie są szpanerskie, są niższej jakości no i wygoda użytkowania jest nie ta co np takiego bloga. Poza tym nie wyglądają "taktycznie" :D.

 

 

 

"regulacją ostrości (paralaksa się to chyba nazywa)"

 

Nie, to nie to samo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...