Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Nazgool
Rodzaj gazu
:ok:
Waga kulki
:luzik:
przepustowość zaworu
:źle:
siła "hammera"
:?: Co masz na myśli pisząc hammer ? Bo z tego co ja wiem jest on elementem zespołu spustu.
Średnica lufy
:źle:
Ciekawe co sprawia tak wysoką Vp?

Miałem nadzieję, że kolega Marcinek83 napisze jakie według niego czynniki mają wpływ na fps w WE GBB.

1. Rodzaj gazu - ciśnienie

2. Długość lufy wewnętrznej

3. Ustawienie rozdzielcza gazu (Część "C" zaworu) w M4 będzie to #42 w SCAR #56 lub #57 (diagram na AB jest fatalny nie mogę rozczytać)

4. Waga kulki ~ o tyle o ile, ale nie będą to różnice 200 fps przy różnicy wagi kulki 0.2 g. Ze względu na niestabilność systemu trudno jest powiedzieć dokładnie.

@3. To jest najważniejsza rzecz. Im ten element zaworu głównego jest bliżej lufy tym liczba fps spada, ale oczywiście dla różnych rodzajów gazów na tym samym ustawieniu będzie ona inna. Na gazie HFC 134A moja emka nie chciała w ogóle pobierać kulek.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Nazgool-owi mam już gumki hupup i na nowo mogłem strzelać daleko... :) ale znowu mam jakiś problem, po 4magach strzelania burstem na auto, auto przestało działać jak powinno, tzn działa tylko za pierwszym razem po załadowaniu magazynka i zwolnieniu bolt catch, strzela dopóki trzymam spust, drugiej serii nie da się wystrzelić bo spust nie reaguje. Semi działa bez zarzutu

Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem 5 magazynków CO2. Nic nie pękło jak na razie. Zamontowałem element amortyzujący, tak jak na filmie u braci Rosjan. Jedna kapsuła wystarczyła średnio na 1,5-2 magazynki.

 

Nie regulowałem na razie nic w HU - kulki lecą 15 metrów po linii. Potem stromo unoszą się do góry (0.25).

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem dzisiaj ile da radę oddać strzałów na wpełni nabitym magazynku.

Na Full Auto-> 2xmagazynek po 32kulki= 64

Na Semi Auto-> 3xmagazynek po 32 kulki (o równej mocy)=96, na 4 magazynku moc znacznie spada i nie domyka się Bolt Catch.

 

Semi szło 1 strzał na 2 sekundy.

 

Zauważyłem też, ż magazynek mieści naprawdę dużo gazu, w pełni naładowany magazynek mieści prawie 20g propanu i ląduje go ok 15-20sec (Propan Bernzomatic).

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Mnie nie męczy, chyba tylko pod względem bezpieczeństwa. I w ogóle nie zauważyłem wpływu ciężaru kulki na fps, a jeśli już jakiś był to być może rzędu 30 fps co przy niestabilności systemu trudno zauważyć. Replika była testowana kilkakrotnie wahania były 460 - 520 tak pi razy okno bo już dokładnie nie pamiętam. Miała robione chrono na 0.25 - fps. Potem znów na 0.4 i wynik też podobny może ciut mniej, ale dokładnie nie pamiętem bo mierzyliśmy ją ze 2 - 3 miesiące temu. Jest niestabilna i raz może podać 450 fps, za chwilę ponad 500, potem dwie kulki na raz, potem 470 potem 500 potem 480 i tak w koło Macieja. Co mnie na dzień dzisiejszy tak zmęczyło, że kupiłem AEGA z EBB 290 fps. Dane producenta można sobie wsadzić w buty. Temat o M4 na Arnies ma prawie 300 stron, a gdzieś w połowie publikowali wyniki testów. I też wszyscy byli zaskoczeni takimi fps. Okazało się, że wielu z nas grających za granicą przekracza dozwolone limity fps. Ja zresztą też gdzieś kiedyś podawałem jakieś wyniki testu, gdzie zawór TS One - 350 fps podał kulki 420 - 500 fps. Co ciekawsze, że testy były robione przy zmianach konfiguracji systemu gazowego. Na ostatnim milsimie w parze ze snajperem ogniem pojedynczym zdjęliśmy 2 gości. Na takim samym dystansie tak coś 60 - 70 metrów. On miał swoją snajperkę 500 fps, a ja WE M4 GBB. To mi wystarcza. Być może SCAR ma tak wyregulowany zawór, że wahania będą rzędu 400 - 420 fps. I być może poprawili swoje błędy z M4.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

A przepraszam, mierzyli mi chrono z kulkami 0.2 na ostatniej szczelance "open day" w UK. Więc strzały się wahały około 480 - 510 fps. Lufa 6.02 mm 363 mm, CO2 ready, gaz propan lub CO2 (nie pamiętam, który magazynek wsadziłem). To było 2 tygodnie temu. Dodam, że kupowałem zawór CO2 na 350 fps.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

@Nazgool dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Widocznie system jest bardzo niestabilny. Minimalne różnice w fps po zmianie kulek na 2xcięższe jest bardzo dziwną sprawą. Nie zamierzam zbytnio się pieścić ze Scarem. W dniu, gdy rozpocznę testy poleci z 1000 kulek do tarcz. Albo będzie to pewna broń i będę zabierał ją na strzelanki albo wystawię na allegro. No chyba, że do dnia otrzymania przesyłki naczytam się tyle negatywnych opinii ...że nawet repliki z pudełka nie wyjmę.

 

Pomysł z AEG nie jest zły choć w moim przypadku zapewne spoczywać będzie w bagarku a GBB w rękach i w razie awarii przestawie się na niezawodnego AEGa.

Link to post
Share on other sites

Czy możesz sprawdzić czy po regulacji gumki będzie poprawa lotu kulki?

Może oddasz kilka pojedynczych strzałów do tarczy z 30 i 40 metrów i podzielisz sie wrażeniami na temat celności.

 

 

Na kulkach 0.36 przy średnim wiaterku kulki trafiają w cel 40x40 cm. Dystans 30-35 metrów. Wydaje mi się, że 0.40 jeszcze poprawią celność. Średnio 1 na 5 kulek nie trafia. Co do serii to jest gorzej bo rozrzut spory.

 

Rozmontowałem wszystko, przeczyściłem HU, ale tak jak pisano wcześniej nie widać zbytnio zmiany pozycji gumki podczas regulacji(?). Aktualnie nie ma to większego znaczenia bo celność jest dobra.

 

Replika jest po ~300 kulkach, nie ma śladów pęknięć na kolbie.

 

Strzelałem w deszczu przy temperaturze 16-17 stopni i w pełnym słońcu przy 30 stopniach. W obu przypadkach na CO2 nie widać różnicy w działaniu.

 

Bolt catch nie działa - tylko raz chwycił przy AUTO i raz przy strzelaniu pojedynczym. Co ciekawe podczas sprawdzania "na sucho" każdorazowo funkcjonuje prawidłowo. Jeśli ktoś ma pomysł w czym rzecz, będę wdzięczny.

Edited by Gabang
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Gumka nie zmienia położenia tylko kulka, która naciska na gumkę. Mam nadzieję, że jej nie zgubiłeś.

Zobacz w temacie o WE M4 GBB tam było o bolt cach.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Na kulkach 0.36 przy średnim wiaterku kulki trafiają w cel 40x40 cm. Dystans 30-35 metrów. Wydaje mi się, że 0.40 jeszcze poprawią celność. Średnio 1 na 5 kulek nie trafia. Co do serii to jest gorzej bo rozrzut spory.

 

Rozmontowałem wszystko, przeczyściłem HU, ale tak jak pisano wcześniej nie widać zbytnio zmiany pozycji gumki podczas regulacji(?). Aktualnie nie ma to większego znaczenia bo celność jest dobra.

 

Celność niezadowalająca. Widzę, że będzie dużo zabawy i kombinowania by to poprawić. Pchanie się w coraz cięższe kulki ograniczy zasięg. Wydaje mi się, że nie wytraci to rozrzutu. Zastanawiam się czy czasem nie należy inaczej podejść do tego tematu. Jeśli oddajesz strzał z ręki to rozrzut może być spowodowany drganiem broni i spotengowany przez odrzut więc powtarzalność może być kiepska i cieżka do sprawdzenia.

Może należałoby do testów oprzeć broń o jakiś element stabilizujący i wytracający odrzut jak worek piasku lub stojak. Może okaże się, że strzały są powtarzalne ale obarczone błędem skręcającej kulki. Jeśli tak to pytanie czemu kulka skręca...tłusta gumka od silikonu, tłusta lufa, czy sama konstrukcja HU ?

 

 

Kolega pisał coś o modzie na HU:

 

Rozebrałem replikę, podłożyłem pod kulkę dociskającą hop-up i teraz udało się wyregulować hop-up, niestety mam nowy kłopot: kulki 0,2 SYSTEMA po jakiś 40 metrach wykręcają w lewo albo prawo, domyślam się że ma to związek z tym podkładaniem ale może się mylę.

Link to post
Share on other sites

Po dalszych próbach i testach różnego rodzaju kulek i 10 nowych zielonych gumek hopup nastepujace wnioski:

Dużo zależy od wykonania gumki zpośród 10 wybrałem tą która dawała najmniejszy rozrzut, niestety różnią się wykonaniem i celnością

kulki 0,2 systema za lekkie (lekki rozrzut na bok, hopup podkręca za bardzo)

kulki 0,25 gold fire za lekkie (jw)

kulki 0,3 GFC (fatalne, duży rozrzut na boki, hopup ok)

kulki 0,4 blaster DEVIL (bez rozrzutu, hopup ok, trochę za ciężkie, mało ekonomiczne)

 

Nie powiem, że jest bardzo źle ze skupieniem, bo np z 0,3 gfc dystans 25m cały magazynek wchodzi w kartke a4 ale na dystansie 50m tylko 30-50%kulek trafia w kartkę, przy blasterach trafia 50-80% kulek.

 

Mimo to chciałbym żeby było lepiej dlatego zamówiłem lufę precyzyjną i kilka najnowszych czarnych gumek hopu, liczę na to że w ten sposób poprawię skupienie

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Dałbym sobie rękę uciąć, że SCAR ma lufę precyzyjną w stoku. Oby się nie okazało, że kupisz to samo co masz. Te czarne gumki widziałem,, ktoś wrzucił zdjęcie ponoć mają być lepsze od zielonych.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Strzelał już ktoś z tego Propanem? Ludzie mówią, że jest mocniejszy od GG i, że może posypać niektóre części.

Skoro jest przygotowany na CO2, który jest mocniejszy od propanu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...