Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak widać na zdjęciach, dużo części wspólnych ze Scarem GBB. (bolt carrier)

To cieszy, minimalizacja kosztów i prostota konstrukcji, da z pewnością niezawodnego i prostego w użyciu gaziaka...

Cena także będzie niższa niż M4, ciekawe czy na samym początku będą magazynki do G36, czy standardowa konwersja na magi do M4 :)

Link to post
Share on other sites

Zewnętrzne podobieństwo części wcale nie musi od razu oznaczać, że są to te same części. Zdrowy rozsądek jednak podpowiada, że WE pójdzie w standaryzację. Może to jedynie cieszyć - cena jednostkowa będzie jeszcze bardziej przystępna. Co do magazynków myślę, że będzie to typowy mag do giety. Zmianie ulega jedynie zewnętrzna okładzina.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Prosiłbym o jakieś testy, jak z celnością, i w miarę możliwości jakieś zdjęcia flaków(bardzo mnie ciekawi ich jakość wykonania)

:)

 

A jakie mają być flaki - zespół spustu jest taki sam jaki pakują do emek, scarów i PDW - czyli średni - RA tech już na wejściu wkłada to co się standardowo sypie - czyli zespół iglicy, kurek. O jakości polimeru zdania są podzielone- jedni mówią że niezły inni że słaby. Komora Hu podobno dobra, niektórzy już wsadzają konwersję na wersję długą i lufy od M14. Ogólnie na GasGunsach ludzie piszą że fajnie, ale i tak żadna opinia nie jest rzetelna - bo w końcu replika jest dostępna dopiero od miesiąca a to za mało na dobry test.

 

Dla mnie na plus jest to, że pod przeźroczystą obudowę magazynków można wstawić wydrukowane atrapy pocisków - i wygląda to całkiem sympatycznie. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

A jakie mają być flaki - zespół spustu jest taki sam jaki pakują do emek, scarów i PDW - czyli średni - RA tech już na wejściu wkłada to co się standardowo sypie - czyli zespół iglicy, kurek. O jakości polimeru zdania są podzielone- jedni mówią że niezły inni że słaby. Komora Hu podobno dobra, niektórzy już wsadzają konwersję na wersję długą i lufy od M14.

Nie do końca, parę elementów jest z innego metalu- stop stali (nie pęknie tak jak wcześniej np po 1 magazynku).

Żby replika była bezawaryjna to trzeba tak czy inaczej włożyć części z Ratech'a...

Co do systemu HU to jest zdecydowanie lepszy od wcześniejszych wynalazków WE.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@ Widmo34

no ok ale to przy strzelaniu na fullauto i przy końcówce gazu , udało mu się wystrzelić sporo razy zanim ciśnienie w magu spadło na tyle żeby gun nie miał siły odrzucić zamka co zaowocowało syfem :P raczej bym się nie czepiał takiego syfona (na końcówce gazu zawsze buchnie chmurka, może nie taka spora ale praktycznie zawsze)

co do samego testu celności to HU mu coś za mocno podkręcał, niby powiedział, że sam podkręcił go bardziej ale jeśli ma to być test celności to najlepszy by był gdyby hu był dopasowany do gramatury kulek żeby uzyskać jak najbardziej płaski tor lotu kulki, a nie, że typek celuje ok 50cm w dół na 40~45m żeby trafić w korpus :P no i strzelał bez podparcia :P )

Link to post
Share on other sites

wiem że na koncu buchnie gazem ale nie az tak jak jemu. Z celnoscia na jego innych recenzjach hu jest wyregulowany (wiekszosc). swoja droga skoki po 50 fps tez wpływały na celnosc ale recka dobra dla chcących wiadomosci od urzytkownikow jest w sam raz...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Znalazłem ciekawą recke i testy celnosci.. http://reddragonairsoft.net/aegs/details/206/37/gas-guns/we/we-g36c (widac na koncu ze przy 14 stopniach daje syfony...)

Sry ale ty chyba nie widziałeś jak strzelały wcześniej repliki GBB od WE, lub WA...

Chciałbym mieć tak strzelającą replikę w tych temp.

W tym teście widać że gość wręcz zmusza do powstania sytuacji zmrożenia systemu.

W realu tak byś nie strzelał... (z 1 magazynka ponad 90 kulek!)

Link to post
Share on other sites

w porównaniu do mp9 kwa tez przy 14 stopniach zmusił system do zamrożenia i syfonu nie było... WE/WA nie mam...

:bialaflaga: Co ty porównujesz, pomyśl najpierw jaką masę ma zamek mp9 a jaką G36. Zastanów się też jaka jest różnica w mocy blow backu na tych replikach... BTW. to nie prawda że WE nie działa zimą - u mnie przy -2 działa bolt catch i full auto. Przy -10 nie działa bolt catch i fulla auto, ale w dalszym ciagu strzela :biggrin:

 

A poza tym spotkałem się z ciekawą opinią na ggi że gieta ma najmocniejszego kopa ze wszystkich gbb [nawet m14 i ino] to ciekawe, w pewnym sensie potwierdza się na filmikach. Szkoda że WE nie zrobi adaptera na magi do emki, bo może bym kupił g36 a tak nie będę inwestował w magazynki do 2 systemu :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

mocny kop g36 może być z racji lekkiego body- polimer i ciężkiego w miare zamka :)

@ Widmo34

co do porównywania karabinków WE do replik innych firm różnica w działaniu może być spora w tej temp

(ale dla przykładu - im zamek ma większy ciężar tym mocniej gun kopnie na takim samym gazie i spr. powrotnej co identyczny gun z lżejszym zamkiem, tyle, że do tego ciężkiego zamka trzeba większej energii żeby go ruszyć- więcej gazu idzie na strzał i wszystko szybciej sie wychładza, zaworek się wolniej zamkyka z racji tego, że zamek chodzi z mniejszą prędkością a dopiero jak zamek zachaczy przerywacz gaz przestaje płynąć) jak coś pochrzaniłem to mnie poprawcie

więc mając różne guny np mp9 kwa z lekkim zamkiem, słabym kopem lepiej wykorzysta gaz i żadziej zobaczysz w mnim syfon niż w g36 WE które jak dla mnie i tak daje sobie nieźle rade,

poza tym gaziaki bardziej na ciepłe dni pasują , lepiej działają itp itd

raczej nie widze sensu porównywać tak różnych gunów, chyba, że chcesz kupić 1 z 2 i sie nie możesz zdecydować

no pomarudziłem

Link to post
Share on other sites

Jesli sie myle to przepraszam ale czy lżejszy zamek ale poruszajacy sie szybciej nie zamarznie w tym samym czasie co cięższy bo wykona wiecej cykli? w marcu moze wreszcie (specshop lub coyote sprowadza mp7 kwa i jesli ktos miałby ta giete we z okolic bielska moznaby zrobic porównanie w jakies chłodniejsze dni...) koniec offtopu. Ale i tak działa ładnie ta gietka ciekawe czy poprawili to co sie sypało zwykle w scarach...

Link to post
Share on other sites

Sam zamek nie ma tutaj nic do tego, chodzi o to w jaki sposób magazynek dozuje gaz, oraz czy przy ogniu ciągłym (podczas rozprężania się gazu), magazynek nie zostanie nadmiernie schłodzony-> co powoduje syfony.

W g36 magazynek ma kilka komór, co uniemożliwia nadmierne schładzanie go, zwiększa to ilość strzałów z 1 nabicia magazynka.

Link to post
Share on other sites

Mam tą zabawkę już jakiś czas więc mogę coś napisać. Wykonanie dobre, nie mogę napisać że bardzo dobre bo są małe luzy między poszczególnymi 'modułami' (między zespołem spustu a korpusem i miedzy przednim chwytem). Kolba wymagała małego dopracowania, gdyż przy składaniu zapierała się zawiasem o korpus i się wszystko naprężało. Troszkę pracy skalpelem i jest wszystko OK.

 

Strzela fajnie, odrzut duży, porównywalny jak nie trochę większy jak w M4 KJW. Celność OK, gorsza niż w AEG'u ale myslę że to wina odrzutu i niewstrzelania się w nią. Nie strzelałem dużo bo wiadomo jaka pogoda. Mimo to przy ok 0 st.C można na SEMI wystrzelać cały mag bez syfonu. Hop-up działa. Ładnie kręci. Bolt catch łapie za każdym razem.

 

Z tego co widzę to trochę zmodyfikowali zespół spustu. Część elementów jest wzmocniona stalą. Cały zespół spustu pasuje od M'ki od Ra-Techa :icon_razz2:

 

Magazynki jak to magazynki. Trochę puszczały ale rozbiórka i naprawa jest banalnie prosta. Oringi dostępne w sklepach bez problemu. Nie polecam wkładania do środka magazynków wydrukowanych imitacji nabojów, gdyż jest tak ciasno między obudową a właściwym magiem, że raz ciężko włożyć, dwa przy wyjmowaniu rozszczelnia się mag.

 

Ogólnie jak na tą cenę (GF - promocja świąteczna 850 pln) rewelacja wg mnie.

 

Jak byście coś chcieli więcej wiedzieć pytajcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...