Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajne rozwiązanie, szczególnie jeśli jest to przewód hydrauliczny z chłodnicy czy inna fajna miękka i grubościenna rura a nie cienki szlauch... ale raczej dla takich grzebiących się w sprzęcie krasnali o małych zręcznych paluszkach ;]

Z tego co Gloom pisał to dłonie ma raczej wielkości wyrośniętego ogra i jego palec wskazujący i środkowy są wielkości dłoni przeciętnego użyszkodnika a że ogry lubią się pocić to i nie jest w stanie uchwycić tego nypla tak żeby się nie wyślizgnął, rękawiczek w tych rozmiarach nie widziałem ;]

 

Jeśli trafi Mu się dobra sztuka to będzie zadowolony ale i tak będzie musiał popracować nad krawędzią, chociaż ogry jak cebula mają kilka warstw skóry i nic nie poczuje a dodatkowy zadzior na którym będzie mógł zaczepić palec będzie w sam raz ;]

Link to post
Share on other sites

Ja w komorze PPS porwałem 3 System i jedną Zieloną, za każdym razem dysza wyrywała kawał kołnierza. Wszystko przez to że trzeba zwiększyć średnicę otworu w którym siedzi kołnierz. Przydaje się też zaokrąglić mocno końcówkę dyszy.

Ostatnią gumkę zjadło mi wczoraj po jakiś 2 miesiącach spokoju... Pierdolca można dostać.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem rączkę od barta, bardzo ładnie zrobiona. Trzyma się mocno na 7 śrubkach i te ładnie się chowają po dokręceniu więc nie ma problemów z wystającymi łebkami. Nie trzeba było nic poprawiać papierem ściernym :icon_biggrin:

Co najważniejsze teraz idzie naciągnąć bez najmniejszego wysiłku mocniejszą sprężynę.

Edited by Xelrah
Link to post
Share on other sites

Ano faktycznie mi wypadła :icon_biggrin: tylko jak ją próbowałem włożyć to latała luźno, ale już idę ją montować. Dzięki Mendi!

 

P.S Może ktoś podrzucić fotkę jak to jest zmontowane?

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem czeskie m180, naciąga się na luzie a to dziwne bo jak wspominałem nie jestem jakoś specjalnie umięśniony.

 

Albo kolejny raz coś zwalili z wysyłką albo standardy im spadły... Sprężyna podniosła zasięg o jakieś 15 metrów.

Pewne trafienie w człowieka mam na 85 metrach.

 

Teraz pytanie:

-Jak naprawić gwint trzymający komorę sztywno? Wyrobił się i magazynek nie podaje kulek bo komora się cofa i ścina kulkę.

 

Nagwintować jeszcze raz grubiej? Jest to ten sam metal co ten z tłoka?

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

@gloomer

ja zakładam zawleczkę, a że wycięcie jest spore, to miedzy zawleczkę a body daję oring. Mozna dac też 2 zawleczki obok siebie.

 

@LastSniper

przewierć komorę w miejscu docisku śrubki i nagwintuj m3, wstaw dłuższą śrubkę (5-6mm) tak by przechodziła przez tuleję niebieską i komorę. Gwarantuję że się nie ruszy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potrzebuję cylinder do SWD, gdzie można kupić bądz z czego dopasować? Próbował ktoś?

Niestety cylinder jest większy niż w sr25 czy psg-1, a nikt raczej nie klapie zamienników. Shamoth kombinował kiedyś z kompletnym zestawem boreup, ale bez spektakularnych sukcesów. Musisz poszukać na komisie, dosyć często trafiają się części swd z rozbiórki.

Link to post
Share on other sites

@barbie

Powiem tak, jak zniszczyłeś stockowy to jesteś lekko umoczony...

Miałem w rękach 3 cylindry do A&K, nie wiem czy Mendi też to zauważył, ale odniosłem wrażenie że z generacji na generacje były mniej lub bardziej okrągłe w środku, pod światło wyglądały jak gięte na wielokąt foremny z płaskiej blachy zamiast być gięte w rulon, lub średnica lekko się wahała. Ostatecznie u mnie wylądował okrągły z za małą średnicą i praktycznie przez tydzień szlifowałem go przez sen papaierem wodnym kończąc na P3000 i polerka pastą chromową.

Cylinder jest chyba o 2cm dłuższy niż PSG-1 ale sama długość PSG-1 wystarcza do pracy tłoka więc jak uda Ci się dorwać nie borkowy cylinder do PSG-1 i na koniec naciągnąć kawałek rury pcv czy jakiejkolwiek innej(zawsze możesz migomatem pyknąć 2 cylindry i skrócić ;]) to powinno zadziałać, w sumie im dłuższy cylinder tym lepiej się tłok układa w trakcie sprężania w cylindrze. Podstawowy problem przy robieniu tuningu na bazie zestawu BU do PSG-1, dupka tłoka prężona przez sprężynę latała po całym obwodzie cylindra co powodowało skosy na głowicy i jej rozszczelnianie i raz niebotyczne fps'y a raz totalnie z dupy...

A tak ogólnie to co spaskudziłeś, może da się naprawić ;]

No i oczywiście zawsze możesz napisać maila do Pana Jana Chyba z AirsoftPro.cz, czasem coś im tam zostaje ;]

 

@Mendi

Z tobą to czasem jak z kobietą, cisza, spokój i nie znasz dnia ni godziny gdy nagle jebudu i 20 replik i 10 pospów zalega w koncie i poupychane pod materacem ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z tego co widziałem przy macaniu ostrego, to cechy są bite w co najmniej 3 miejscach:

- na samym suwadle (numer)

- na body pomiędzy gniazdem maga i jarzmem okładzin przednich (data produkcji, symbol fabryki i numer seryjny)

- na pokrywie zamka (numer nad magiem jak w ak, lub przy zatrzasku).

 

Plus bebechy wewnętrzne mają cechy bite, ale tego raczej nie widać z zewnątrz.

 

TUTAJ masz kilka obrazków

 

p.s. Jeśli ktoś poszukuje precki, to na komisie wisi mój promyk 650mm

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi falcon po jakichś 500 kulkach dopiero zaczął coś kręcić :icon_wink:

aaa i ta komora PPS ma tylko 5 opcji regulacji docisku :icon_wink:

1.Nie dociska

2.Udaje, że dociska

3.krzywo dociska

4.równo dociska

5.tak dociska, że się kulka nie mieści :icon_mrgreen:

 

#dysortografia... jednak "jakichś" ;)

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem niedawno 3 sztuki gumek g&g na różnych sklepach, i każda była inna: jedna miała nadlewki na kołnierzu, druga luźny kołnierz jak u Ciebie Last, a trzecia miała ciut jaśniejszy odcień ale była ok. Sęk w tym że sobie nie opisałem która była skąd i teraz mam zgryz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...