Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Mmmm... Pyszna epoksyda xDDDD A tak an serio. Co autor tego smaczku chciał uzyskać klejąc to na sztywno?

Ciężko odgadnąć jaka to genialna myśl mu przyświecała. Klej trzymał się sam siebie jedynie, po odkręceniu śrub paznokciem go zdrapałem... Ponadto to samo lepiszcze było w przedłużce przeładowania i w kilku miejscach na body - nie rozszyfrujesz czy jako element maskowania, czy tak się tylko upaciurało w ogólnym szale lepienia.

 

Ponadto co do czeskiej, stalowej stabilizacji lufy - w sensie tego badziewia na śrubkach robaczkowych. To ta tuleja miała wymiar pokopany i lufa wchodziła w nią tylko częściowo. W efekcie po złożeniu, lufa wystawała 3cm więcej, przez co przednie jarzmo okładzin było wkręcone na chama w lufę, a kolanko gazowo usunięto, bo gupio tak wyglądało samo na środku.

 

Niby taka prosta replika, a tyle różnych pomysłów jak to źle złożyć lub zepsuć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mendi daj Polakowi dwie metalowe kulki, zamknij go w pomieszczeniu 2mx2m, to jedną zepsuję a drugą zgubi :D

Co do stabilizacji lufy to ja ją miałem i było ok, plus gdy robiłem usztywnienie lufy na twoim patencie to fajnie było jednak mieć gwinty w stali, a nie amelinium.

Link to post
Share on other sites

Gloomer, Ty chyba stali nie widziałeś, toć to żelazo najzwyklejsze. Powiem Ci że trudniej się gwintuje w rzeczonym amelinium (które dosyć ciężko się szlifuje, a do wiercenia trzeba mieć ostre wiertła), niż w tej tulejce czeskiej.

 

A tak bajdałej, to Bart coś nieśmiało przebąkuje, że będzie klepał głowice i inne bambetle, z materiału inox.

 

up.

Skończyłem składać swd z tym przełomowym montażem na pokrywie i epoksydowym maskowaniem. Wywaliłem czeskie części, wstawiłem stockowy tłok i zaczep, przeszlifowałem lufę by w tuleję poprawnie weszła, wstawiłem bartowską głowicę oraz w miarę normalny montaz pod optykę (obniżony i pomalowany), uzupełniłem brakujące części i zrobiłem kilka innych poprawek. Na m170 tornado chrono pokazuje 623 fps na 0,2g (590 na 0,25g), naciąga się to nareszcie normalnie i nie jestem pewny czy wewnętrzna lufa jest stock czy systema, ale celność jest fajna. A wygląda to tak (nawet mi się maskowanie podoba):

img2018021711244.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie dosyć ważne info:

na gunfire (m.in) pojawiło się coś takiego:

pol_pl_Boczna-szyna-montazowa-do-replik-typu-SWD-1152216326_1.jpg

https://gunfire.pl/p...k-typu-SWD.html

 

Nie wiem co za kretyn wymyślił że pasuje to na swd. Niby da się założyć (granatnik też można wpasować...) tyle tylko że:

1. są często problemy z zamontowaniem, bo jakby nie patrzył zacisk jest pod szynę ak

2. jest to niebywale wysoka żyrafa, wyższa nawet niż te znane już chwilę montaże cymowskie z ak, a nie da się jej obniżyć, jak te stare (przykład choćby w poprzednim poście).

 

Innymi słowy: kolejny niewypał, na który ktoś szuka nabywcy-frajera. Omijać z daleka.

Link to post
Share on other sites

Używam takiego montażu w SVDs`ie Cymowskim i po drobnych poprawkach spełnia swoją rolę. Zakupiłem razem z repliką u Krakmanów. Musiałem podkleić małym paskiem włosia od rzepu aby zlikwidować niewielki luz i wszystko gra. Nie jest tak wysoki jak typowy montaż od AK. W komplecie z lunetą na niskim montażu całkiem dobrze to wygląda. Jeśli ktoś bardzo chce, mogę podrzucić fotki. Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu. Jedyne zastrzeżenie - mógłby być tańszy.

 

Prócz prawilnych PSO itd. w jaki sposób montujecie optykę?

Edited by lDmKl
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra Panowie, post ku przestrodze przed kupowaniem replik z niewiadomych, niepewnych źródeł i od januszów tuningu.

Pewien kolega z forum zapragł (sic!) posiadać klasyczne swd w drewnie i na pdik - czyli konfiguracja z grubsza jak moje.

Zakupił, a w zasadzie zamienił się za boczniaka za swd a&k, ło takie ło:

https://www.olx.pl/o...67-IDnz5nQ.html

 

Niby wszystko ładnie, pięknie, no może poza paskudnym malowaniem i częściami AP, ale skoro i tak miało być bebeszone pod pdik, a osobno udało się zakupić promyka, okładziny drewniane i bakę, to czemu nie.

 

Replika dotarła bez problemów, choć kurier lekko obesrany był przy doręczeniu bo coś w środku grzechotało niemiłosiernie jak rozbite szkło - rozsypały się w pudle dołączone kulki 0,43 g. Pomijam milczeniem nakidanie farby (bo malowaniem nie można tego nazwać) i przypięty trytytkami do okładzin pas nośny.

Replika miała luzy wszędzie - klasyka. Kolba w lewo-prawo sobie, front sobie, a tłumik płomienia odpadł przy wyciąganiu z pudła. No nic, zrobi się, nie takie klekoty naprawiałem. Chrono pokazało 360fps, wróóóć, ile? Tak 360. W pudle była jednak druga sprężyna na której było już pod 500, no dobra, ujdzie, choć do deklarowanych w aukcji daleko. Kfiatki pokazały się dopiero przy rozkręcaniu:

- wyłupana kolba, zalana już epoksydem, ale nieudolnie więc nadal sobie lata, no i brak 1 ze śrub kolby;

 

- ser szwajcarski w miejscu mocowania zespołu lufy, nie mam pojęcia kto i po co to tak zmasakrował, niektóre gwintowane, inne nie, bo ktoś wiercił wiertłem fi 4 pod gwint m4... we wszystkich tych 13 otworach były łącznie 4 śrubki dociskowe;

 

- głowica cylindra z wnęką na zderzak gumowy, ale bez zderzaka, co prawda na czeskim super-hiper-turbo tłoku (przy okazji głowica odkręcana, już na ostatnich milimetrach gwintu śruby się trzymała) jest guma, ale też w wycięciu na środku, krawędzie ma metalowe, więc wesoło sobie metalowe krawędzie o siebie prały;

 

- rozklekotane ramię selektora, ktoś uznał że te 2 podkładki są zbędne;

- brak sprężynki elementu blokującego spust;

- wychodząca na zewnątrz blokada pokrywy, bo segera blokującego gdzieś wcięło;

- prototypowy, przełomowy docisk gumki hu w czeskiej komorze, poza dystanserem pionowym, drugi extra wciśnięty na chama w okienko, to chyba tzw. qpa-hop.

 

249d0526e58e294fgen.jpg

 

1aa18447604dedc3gen.jpg

 

e68196d5fcbc917agen.jpg

 

Czy miało to szanse jakoś w miarę normalnie strzelać? No chyba nie bardzo. Co więcej, gdyby ktoś kupił taki egzemplarz z myślą o bazie pod wyborówkę sprężynową sensowną, to bez drugiej repliki jako dawcy się nie obędzie. Zauważcie, że o żadnej z wad, słowa nie ma wspomnianego w aukcji.

Dlatego przestrzegam przed januszami tuningu i biznesu z alledrogo oraz olx, kuszącymi "tuningowymi" częściami czeskimi, gorszymi od stockowych. Bierzcie repliki u nas na komisie od ludzi, którzy mają już jakiś czas konto i jakieś posty - może to niedużo, ale jakaś presja środowiska jest i głupio im będzie takiego bubla wcisnąć, bo smród na forum będzie.

 

A tak btw, ładne nie?

5f405d42865fa041gen.jpg

Link to post
Share on other sites

@Mendi, czy kolega serio zapłacił 550zł za replikę w tym stanie? Jakiś czas temu myślałem, by sprzedać swoje wiosło które już z 4-5 lat nie widziało pola, a rysy można policzyć na palach i nie myślałem by wołać taką cenę.

To myśl, bo nówka sztuka sklepowa od 460 wzwyż kosztuje. To nie te czasy gdzie swd za 300-330zet było.

Za dobry, kompletny egzemplarz, umiejętnie złożony na 600fps, można wołać spokojnie 600-800zet zależnie od lufy precyzyjnej.

 

A takie padaki, cóż, takie padaki jak ta z olx to ja za 250zet skupowałem na części. Ja to koledze złożę tak jak umiem, a część kasy wróci mu się za części AP - kupi je zapewne jakiś janusz...

Link to post
Share on other sites

@Buniek Nie zapłacił, bo aż takim frajerem nie jest, a zamienił na boczniaka. 250 to cena złomowa + komora AP za 120 zeta, bez której się obyło, to już całkiem przyzwoicie. +100 mandatu za głupotę. Mendi na szczęście jest czarodziejem i to będzie strzelać i podejrzewam, że całkiem nieźle :icon_wink:. Wymyśliliśmy iście napoleoński plan przeszczepów z drugiej repliki.

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites

Ostrego się oksyduje lub fosfatuje, ale przy naszych cynkalowych body to raczej odpada.

 

Odnawiałem 3 sztuki replik swd, matowałem elementy, na to podkład i finalnie 2x farba czarna połysk motip

https://www.klakiern...pray-500-ml/189

jak dasz bez podkładu to będzie odpryskiwać od znalu. Połysku się nie bój, w rękach nieco matowieje i jest fajny efekt.

Link to post
Share on other sites

Dużego wyboru nie ma:

- albo coś typu harris ordynarnie i na siłę do frontu przykręcić

- szukac bipoda z obejma na okładziny (już dawno nie widziałem)

- kupić dedykowany zakręcany na body przed magazynkiem.

Więcej info masz w recce na 1 stronie. Linków do sklepów musisz sam poszukać.

 

A i w bipod z rpk się nie pchaj, choć niedrogo można z palnego kupić - są niepraktycznie w swd i za wysokie.

 

Poza tym dwójnóg w swd zbędny raczej jest, najlepiej się na plecaku czy na zgiętym łokciu strzela. Ja używam bipoda tylko na festynach i strzelnicach, gdzie ludzie nie potrafią unieść i się prawidłowo złożyć.

Link to post
Share on other sites

Cześć !

Wie ktoś ,czy części od SWD GFC pasują do SWD A&K? Chodzi mi dokładnie do o szczerbinke ,zespół spustowy i ewentualnie lufe zewnętrzna. Pytam ,bo mam możliwość kupna

Pasują, to jest to samo.

 

 

 

Najgorsze możliwe wyjście, AP chyba przoduje w tego typu poronionych rozwiązaniach... lufa i body w replice nie są stalowe, przez co pomimo usztywnień, przy strzelaniu leżąc, strzelec opiera się w pewnym stopniu na broni/replice, a lufa ZAWSZE wygnie się i kulka pójdzie górą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

1. Sztywność tej konstrukcji jest porównywalna z doklejeniem takiej szyny taśmą :icon_wink:

2. Widziałem na własne oczy jak kolega podczas dość brutalnego wstawania zgubił dzięki temu mocowaniu cały front.

3. Jak już kupować to razem z montażem komory od APS i bez stosowania stabilizatorów lufy wew. bo może ona przypadkiem ulec uszkodzeniu jak się człowiek ręką oprze na froncie zamiast na kolbie :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Jako że na Rozwiedce nie dopuszczone są repliki posiadające konwersje z zasilaniem zewnętrznym, moje wiosło powróciło do stanu pierwotnego - w sensie do napędu sprężynowego. Na tej nowej, iliganckiej nierdzewnej głowicy Barta z podwójnym gumowym zderzakiem (5-6mm), gumce promyka i springu 170 tornado, chrono pokazuje tłuściutkie 623 fps /0,2g

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...