Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Ile ty masz lat? Tsynaście, że nie odróżniasz średnicy od długości?

Tsynaście miałem 5 lat temu ;) . Ja tej jednostki (cali) na co dzień nie używam . Pytałem kolegi o tubus podał mi wartość 14.5 cala ,coś mi sie nie pasowało i powiedział ,że się mu pomyliło z długością :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesi wydali trzecią wersję konwerski:

3 gen tak samo badziewna jak 2 poprzednie. Może i zniwelowali efekt udaru, ale tak jak już Under zauważył - rozrzut jest ok. 10m/s co daje średnio 30fps, rzecz nie do pomyślenia w snajpie. A po drugie i w sumie ważniejsze - niemal wszędzie jest zdrowo-rozsądkowy limit dla snajp 550-600fps, więc ten wynalazek z 700fps odpada z automatu. Poza tym, nawet dla tarczowego strzelania, to do 700fps to kulek właściwych nie ma, bo pasowały by takie w wadze ok. 0,5g.

Ogólnie kupa.

 

A co do magów mid, to faktycznie znowu nie ma ich w sprzedaży. Jakoś tak falowo dostępne są, raz na 6-7 miechów.

Link to post
Share on other sites

Witam , mam komorę PPS i stock , w obu nie da się zrobić sensownego r hopa bo mało miejsca na dystanser , czy airsoftpro idzie jakoś zrobić ? Na komorze stock , sp170 lufie 650 mam 550 fps. Na 0.4 Specna arms (430fps) kulka leci na 70m idealnie płasko . Jak podkrece trochę hopa to już na 50 m mi kulka leci z 0.5 za wysoko celu. R hop na stockowej komorze a dystanser z oringa spilowanego na płasko żeby imitowal M nuba . Zaletą r hopa jest to że na lufie PPS 650 spokojnje w sylwetke człowieka na 70m trafiam ( sztos skupienie) . Jest możliwość zwiększenia zasięgu czy po prostu tyle to max . Dodam tyle że max 100m zasięgu Ale w cel muszę celowac z dwa metry wyżej, Ale tor jest przewidywalny tak ze idzie czasem trafić. Jak myślicie jest jakiś setup żeby poprawić tor lotu kulki?

Link to post
Share on other sites

Panie, a na co Ci r-hop w swd, skoro na stockowej komorze bez większych problemów idzie uzyskać 100m płaskiego lotu kulki? Na czeskiej jest dystanser pionowo, jest wygodniejsza w regulacji ale poprawnie złożona kręci tak samo jak stock.

Bawiłem się swego czasu w te flat hopy, ale zauważyłem że przy dużych fps. tak już od 500 w górę, to nie działają już tak pięknie, więc dałem sobie z tym siana.

Komorę pps wyrzuć, do niczego się nie nadaje bo kołnierz gumki zniekształca.

Link to post
Share on other sites

PPS ma problem jak PD np w l96 (czasem podrze taka miekka g&g) wystarczy odciąć kolnierz i bedzie działać tylo loteria z uzyskaniem szczelnosci. Ja i moi znajomi bez r hopa nie możemy życ bo to daje z 50% skupienia , lufa PPS i r hop to skupienie jak na promyku (i na prawdę stestujcie a się zdziwicie) Ból tylko jest taki że potrzeba miękki dystanser który do żadnej komory nie wejdzie. Jakby kto miał stock komorę która mi posłuży za prototyp do rozwiercania to przyjmę (oczywiście dam ile trzeba). A jakiej gumki używasz ? No i też zobacz ze mam tego max 100m na 550fps celny na 75m.

Link to post
Share on other sites

Ja mówię o skutecznym 100m, na swd to nie jest żadne cudo - popatrz nawet na testy ciężkich kulek które robiłem, tam zwykle strzelam do tarcz na 85-90m, a czasem kusze się o 103-104m i to nie żadnym lobem, kulka leci płasko tam gdzie jest środek krzyża lunety, a jak nie trafię, albo ją hopek lub wiatr poderwie, to kulka leci dalej :icon_razz:

 

Na weekendzie testowałem kulki 0,45 specny, kto ciekawy - http://forum.wmasg.pl/topic/48858-snajperskie-kulki

 

A gumki, to preferuję:

- filetowy promyk

- niebieski madbull

- czarne pdi

właśnie w tej kolejności.

Link to post
Share on other sites

Heh co do mojego r-hopa . Problem był z smarem wyplutym z cylindra na gumie do podkrecania , teraz na lufie PPS 650mm 550fps i specnach 0.4 zasięg skuteczny 85m bez kwiatka . Tzn dzięki r hopowi kulka na ostatnich metrach nie skręca nie wiadomo gdzie( a lufa mnie kosztowała 60zł z komisu)

Link to post
Share on other sites

Cześć! Mam problem. Mianowicie dzisiaj utknęła mi kulka w komorze. A właściwie dwie. Jedna cała, a druga zmiażdżona. Rozebrałem replikę, aby wyciągnąć co się da + opiłki. Wszystko poszło (chyba jak należy). Napotkałem problem przy składaniu wszystkiego na miejsce.

Zamek nie wchodzi do końca. Czym to jest spowodowane i jak to naprawić? Na zdjęciu widać ile brakuje, żeby zamek do końca był zamknięty.

 

21cfgx4.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam problem z moją repliką SWD, stockowo miała 460 fps, wymieniłem lufę na guardera, ustabilizowałem , uszczelnilem teflonem gumkę, założyłem czarną systeme, wszystko nasmarowałem i udało mi się uzyckac 475 fps i rozbieżność na poziomie 4fps, po włożeniu sprężyny elementala 165 lub 175 otrzymuje 520 fps i na tym koniec.

Po wymianie głowicy cylindra na airsoft pro straciłem 20 fps, po założeniu oryginalnej wszystko wróciło do "normy". Podczas wchodzenia głowicy w komore hopup wydaje mi się że jest lekkie uderzenie jakby głowica nie trafiała w 100% w swoje miejsce. Na początku myślałem że winna jest komora hop up i spiłowałem ją u góry co poprawiło trochę prace mechanizmu ale poza tym że łatwiej się naciąga sprężynę to nie widzę poprawy innych osiągów. Przeczytałem w tym wątku że na podobnych sprężynach ludzie uzyskują ponad 600 fps i zastanawiam się co robię źle? Z opisu w pierwszych postach wynika że stockowe części tych replik są dobrej jakości i nie trzeba ich od razu wymieniać i zastanawiam się czy ja coś robie źle czy jednak powinienem wymienić komore i inne części?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie ma zbytnio zamienników stockowy części bo nie są one potrzebne. Wymienić można komorę ale tylko po to że czeska jest przyjemniejsza do regulacji hopa. Po drugie wywal dysze ASP i zamów od uzytkownika bart_a lub był jeszcze ktoś co dorabia lecz nie pamiętam nicku na forum czasem wrzucałem do komisu. W swd zabawa w uszczelnianie polega na tym by dopasować kołnierz gumki do dyszy tak by był ciasny ale jednoczenie nie podwijal się.

Link to post
Share on other sites

Poza bart_a głowice toczył jeszcze Robbb z tego co pamiętam.

 

Bart mógł zrobić wyższy kołnierz za gwintem.

Guma już się napracowała i się ubiła lub w trakcie przekładania jakaś jej warstwa została w starej głowicy, także nową trzeba by dociąć z jakiegoś grubego sorbo czy innego zamiennika.

Przytrzymaj jedną ręką suwadło w kierunku lufy i oddaj strzał, jeśli akustyka uległa zmianie to znaczy że sprężyna suwadła niedostatecznie pręży i suwadło po strzale odbija od body po czym ponownie dobija.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...