Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Od kolimatora do lunety i v2 a gbv3


Recommended Posts

Gdy przyszedłem do nich po raz pierwszy próbowano mi przekazć, iż nie ma na rynku kolimatorów ze zmiennym powiększeniem. Na szczęście przy następnej wizycie przyznano się do błędu. Co ciekawe mówiono mi, że w HK 416 D z JG nie ma geraboxów V3. ,tylko V2, co jest kompletną bzdurą, gdyż wcześniej kupiłem w ich sieci owy karabin i miał GB V3. W wielu sklepach podobnie są z GB V3.

 

Jeśli JG wsadziło do emki GBv3 to są Boscy. Ale tego nie zrobiło. Opowiadasz bzdury ośmieszając się i robiąc z siebie napinacza. Ogarnij się.

Pokaż mi kolimator ze zmiennym powiększeniem.

Link to post
Share on other sites

Proszę sprawdzić w sklepach myśliwskich, że są takie kolimatory i można je zamontować na szyny RiS. Polecam też poczytać prasę łowiecką. A co Do HK 416 D: rozebrałem go i chinole mnie przerobiły. Złudnie przypomina V3. Po głębszej penetracji GB jest to ewidentnie V2 mimo, że to III generacja. Jest nawe zamalowany mały znaczek V3 i po starciu farby ukazjuje się V2. Jednym słowem zrobili ze mnie idiotę. Cóż. Zdarza się. Przepraszam za pomyłkę i zwracam honor.

Edited by Gen
Link to post
Share on other sites

Nie jeden GB widziałem. A co do kolimatorów, to polecam odwiedzić sklep z militariami we Wrocławiu na Oławskiej. Tam pokażą swą ofertę kolimatorówi każdy "Niewierny Tomasz" będzie mógł sobie przez takie cudo popatrzeć i pozmieniać powiększenie. Polcam również pochodzić na polowania i popatrzeć, co myśliwi mają przy swej broni. Przy okazji pochodźcie po innych sklepach z osprzęt myśliwskim, a na 100% w którymś natraficie.

Link to post
Share on other sites

Nie jeden GB widziałem. A co do kolimatorów, to polecam odwiedzić sklep z militariami we Wrocławiu na Oławskiej. Tam pokażą swą ofertę kolimatorówi każdy "Niewierny Tomasz" będzie mógł sobie przez takie cudo popatrzeć i pozmieniać powiększenie. Polcam również pochodzić na polowania i popatrzeć, co myśliwi mają przy swej broni. Przy okazji pochodźcie po innych sklepach z osprzęt myśliwskim, a na 100% w którymś natraficie.

 

Eee... a nie chodzi tu przypadkem po prostu o lunetę z podświetalnym krzyżem...? Bo jakoś nie znam myśliwych, którzy strzelaliby ze sztucera dynamicznie, wykorzystując do tego oboje oczu...

 

Kolimator ze zmiennym powiększeniem + poprawne korzystanie z kolimatora -> ogromne różnice w akomodacji oka podczas użytku -> potężny ból głowy i okularki +5 do końca życia?

 

A swoją drogą, to się off-top zrobił... mod - > wydzielić temat?

Link to post
Share on other sites

Może ta regulacja powiększenia pomyliła mu się z regulacją jasności plamki ;).

Ciekaw jestem jak to by miało być rozwiązane w zwykłym kolimatorze...

 

Nijak. Nie powinno nawet być zastosowane. Oczy wysiadłyby Ci po krótkim czasie. Różnica w akomodacji oczu sprowadziłaby migrenę i bardzo szybko zaczęła niszczyć wzrok.

 

MOD -> wydzielić topic, again, please?

Link to post
Share on other sites
Gdy przyszedłem do nich po raz pierwszy próbowano mi przekazć, iż nie ma na rynku kolimatorów ze zmiennym powiększeniem

 

Chyba nie potrafię obsługiwać przeglądarki bo coś takiego nie istnieje w świecie AS.

 

Co ciekawe mówiono mi, że w HK 416 D z JG nie ma geraboxów V3. ,tylko V2, co jest kompletną bzdurą, gdyż wcześniej kupiłem w ich sieci owy karabin i miał GB V3

 

Na pewno zły chińczyk w ramach otumanienia ersoftowców w polsze wsadził do niego Gb v3. A to niedobry. W sumie to na upartego da się zrobić, kwestia użycia dłuta, piły spalinowej i młota pneumatycznego.

 

2. Ceny niektórych towarów są wygórowane, gdyż pewien produkt pirotechniczny, który mają w ofercie ma cenę promocyjną 27zł, a na renomowanej stronie, która sprzedaje pirotechnikę ten sam produkt kosztuje 18zł.

 

Jak mam ochotę napić się piwa za 3 zł to idę do sklepu a nie do Baru gdzie jest ono za 6/7/8^N.

 

Proszę sprawdzić w sklepach myśliwskich, że są takie kolimatory i można je zamontować na szyny RiS. Polecam też poczytać prasę łowiecką.

 

Nie strzelamy do zwierząt, ludzie są przyjemniejszym celem. Daj link do takowego sprzętu, bądź namiar (link) do źródła w necie.

 

A co Do HK 416 D: rozebrałem go i chinole mnie przerobiły. Złudnie przypomina V3. Po głębszej penetracji GB jest to ewidentnie V2 mimo, że to III generacja. Jest nawe zamalowany mały znaczek V3 i po starciu farby ukazjuje się V2

 

Taa, przebili blachy na pewno są winni tego niecnego procederu. Z tego co wiem to V3 ma silnik montowany na wkrętach do korpusu gb, jak oni tego dokonali?

 

Nie jeden GB widziałem. A co do kolimatorów, to polecam odwiedzić sklep z militariami we Wrocławiu na Oławskiej. Tam pokażą swą ofertę kolimatorówi każdy "Niewierny Tomasz" będzie mógł sobie przez takie cudo popatrzeć i pozmieniać powiększenie. Polcam również pochodzić na polowania i popatrzeć, co myśliwi mają przy swej broni. Przy okazji pochodźcie po innych sklepach z osprzęt myśliwskim, a na 100% w którymś natraficie.

 

Przeleciałem strony z bronią w Polsce i nie znalazłem żadnego koli ze zmiennym przybliżeniem. Jak wyżej napisałem nie znalazłem, rozmawiałem z myśliwymi to nie słyszeli nawet o czymś takim. Patrząc na zastosowanie to raczej też odpada, herezja, Preper for spanisz inquiszon!

 

Jednym słowem zrobili ze mnie idiotę

 

Jesteś pewien że to byli oni?

Link to post
Share on other sites

No i proszę. Mamy link. To wygląda na lunetę przerobioną na kolimator.

Nie tylko oni, ale i ja sam zrobiłem z siebie czopka. Zawsze mi jakoś dziwnie wyglądał ten GB, jak na V3, ale jak już było tam to napisane, to ok. Niech im będzie V3. Są ludzie, taborety i ja. (Ale się rozpisaliście). Istnieją kolimatory ze zmiennym powiększeniem, ale połowa z nich ma wadę- kropka powiększa się ze zmianą powiększenia. Kolimatory głównie montuje się przy bockach, czy horyzontówkach lub sztycerach półautomatycznych. Przy sztucerach są przeważnie lunety. Kolimatory wykorzystuje się głównie do polowań zbiorowych, gdzie maksymalne przybliżenie optyki to 3. W świecie AirSoft'u nie widziałem kolimatora ze zmiennym powiększeniem(prócz tego u Krakmanów), toteż trzeba samaemu montaż dorobić, ale to pikuś. Tak, czy siak takie coś jak kolimator ze zmiennym powiększeniem istnieje.

Edited by Gen
Link to post
Share on other sites
https://www.taiwangun.com/shop,show,1521

Tylko pytanie - dlaczego to siedzi w dziale "lunety" u Krakmanów.

 

Hmm może dlatego, że to luneta? Wiesz nie wszystko co ma "znacznik" wyświetlany w polu widzenia optyki jest kolimatorem ;)

 

Ja nadal czekam na ten cudowny kolimator ze zmiennym powiększeniem... Przypomnę tylko, że kolimator nazywamy właśnie kolimatorem z powodu pewnego zjawiska wykorzystywanego przy jego używaniu a nie przez zastosowanie w nim wyświetlanego "znacznika"... :D

 

Zawsze mi jakoś dziwnie wyglądał ten GB, jak na V3, ale jak już było tam to napisane, to ok. Niech im będzie V3. Są ludzie, taborety i ja. (Ale się rozpisaliście).

 

Taaak chyba tylko niewidomy może udawać, że gb v2 jest podobny do v3 ale cóż jak widac nie tylko ;)

 

Tak, czy siak takie coś jak kolimator ze zmiennym powiększeniem istnieje.

 

Więc proszę o potwierdzenie przykładem z jakiegoś np sklepu w necie dla myśliwych. Najbardziej podoba mi się tekst:"przerabiane z lunet" każdy sam sobie pewnie przerabia i dlatego nie można ich dostać w sklepach...

Link to post
Share on other sites

[...]

Ja nadal czekam na ten cudowny kolimator ze zmiennym powiększeniem... Przypomnę tylko, że kolimator nazywamy właśnie kolimatorem z powodu pewnego zjawiska wykorzystywanego przy jego używaniu a nie przez zastosowanie w nim wyświetlanego "znacznika"... :D

[...]

 

http://www.casg.pl/product-pol-222-Kolimat...eniem-1-3x.html

o ile opis jest zgodny z prawdą

Edited by CrazyGambler
Link to post
Share on other sites
Taaak chyba tylko niewidomy może udawać, że gb v2 jest podobny do v3 ale cóż jak widac nie tylko

Wystarczy ignorant. Sam zresztą spotkałem się kiedyś z gb v 2 bez dziur przy prowadnicy sprężyny (tych po bokach, trochę z tyłu). Tak na prawdę to głównie położenie i rodzaj kostki stykowej, rodzaj spustu i montaż silnika różnią v.2 i v.3, ale jednak nieobeznana osoba może się pomylić.

 

 

 

PS. Kształt oczywiście też jest nieco inny...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

@Thor - dlatego napisałem w poście pytanie "dlaczego jest to w dziale 'lunety'" ;).

 

Zdaję sobie również sprawę, że nie wszystko co ma wyświetlany znacznik to koli.

 

Jestem w dość fajnej sytuacji - pracuję w sklepie z asortymentem do Airsoftu więc wystarczyła krótka pogadanka z szefem i w tym tygodniu będę miał do dyspozycji ten celownik więc skrobnę króciuteńką reckę na jego temat.

 

Do tej pory myślałem (bardzo możliwe, że błędnie), że nazwa przykładowo RED DOT SIGHT jest informacją, że celownik jest kolimatorem z wyświetlanym na czerwono punktem celowniczym. Sugerując się więc nazwą u Krakmanów myślałem, że jest to kolimator.

 

A poza tym to lansiarskie, niebieskie podświetlenie... ;)

 

A tak właściwie - czy rozmowa o asortymencie, zamiast o sklepie, nie wspominając już o tym, że asortyment pochodzi z innego sklepu niż ten z tytułu tematu jest w porządku? ;)

Czy można liczyć na jakieś wydzielenie postów, choćby do Hydeparku? Bo dyskusja się jako tako całkiem ciekawa rozpoczęła :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...