Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin wyborowy/snajperski


Recommended Posts

Witam!

 

Szukam jakiegoś ciekawego zestawu dla strzelca wyborowego/snajpera, ale emki ni w ząb mi się nie podobają. Pomyślałem o g36, które teoretycznie jest lepsze konstrukcyjnie, wytrzymalszy gb i lepsza konstrukcyjnie komora hu.

 

Krótkie pytanie - który zestaw będzie lepszy?:

 

Gumka HU czarna Systema

Gearbox wzmocniony CA

Zębatki helikalne STU CA

Bore Up Deep Fire

Głowica tłoka - wzmocniona, wyciszona, o poszerzonej średnicy CA

Wzmocniony tłok CA

Sprężyna M140 Guarder

Świeżo wymienione kable, wtyczka wymieniona na typ T

Baterię LiPo 11.1v 1000 mAh ASG (wtyczka typu T)

 

 

 

Zestaw zębatek helikarnych - Classic Army

Silnik krótki Infinite Torque-Up - Guarder

Ekstremalne wzmocniony tłok z tytanowymi zębami - Deep Fire

Sprężyna główna M150 - Systema

Zestaw cylindra o powiększonej średnicy do G36C/K - Classic Army - z wymienioną głowica tłoka na Modify i cylinder 0

Gumka Prometheus - Fioletowa

G&G Prowadnica sprężyny Łożyskowana Ver. 3

Akumulator NiMh 9.6V RC 3600mAh typ Large Sanyo

GB stockowy + łozyska kulki 7mm

Styki i kable wymienione na niskooporowe

 

Ewentualnie czego brakuje? W pierwszym zestawie myślałem o włożeniu m150, chcę osiągnąć trochę ponad 500fps i wmiarę ok wytrzymałość przy używaniu tylko i wyłącznie SEMI.

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jedno i drugie pojedzie.

Giety przy swoich zaletach mają też jedną wadę konstrukcyjną z punktu widzenia konwersji do snajpy/parasnajpy: mianowicie krótki i niestabilny montaż lufy.

Wszystko da się złożyć i będzie nawet dobrze działać ale długa lufa będzie nieco "dygotać" w miękim, plastikowym i co za tym idzie delikatnym połączeniu z korpusem - będziesz musiał o tym pamiętać...

 

Mam coś takiego:

http://i690.photobucket.com/albums/vv265/M...21/P1070762.jpg

http://i690.photobucket.com/albums/vv265/M...21/P1070764.jpg

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Hehe, cieszy mnie twój post :D

 

W takim razie można spokojnie w obydwu zestawach stosować m150 i na semi nic nie powinno się dziać?

 

W 1 zestawie jest stockowa prowadnica CA a w drugim zestawie stockowy gb CA, bardzo zmienia to sprawę wytrzymałości?

Link to post
Share on other sites

Byłem pierwszym właścicielem tej drugiej giety.

 

Jak ja ją miałem miała świetną celność/powtarzalność, jak i ogólnie kulturę pracy.

 

Na tej 150 Systemy było ~507fps, na Guarderze pewno byłoby spokojnie 520-530.

 

Co do wytrzymałości gb CA myślę, że nie będzie problemu - na M130 guardera poszło ok 30-35k bb głównie na auto (też 10.8v G&P 3300 mAh była używana - rof ładniutki). Później wrzuciłem M150 Systemy i poszło ok 20-25k bb chyba.

 

Ogólnie nic tylko brać tą drugą gietę.

 

BTW. W gietach lubiły się łamać plastiki (kolby, chwyty) w niektórych partiach. Ta jest z tej dobrej, niełamiącej się serii ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli przy tej M140 lub ewentualnie przy wzmocnionej prowadnicy + m150 (przy obydwu opcjach tylko semi i to oszczędnie) można być pewnym, że nie zostanie mi tylko kolba z chwytem w ręce? :)

 

Jakich osiągów można się spodziewać? Czy duża będzie różnica między M140/M150?

 

M150 dlatego, że zależy mi aby replika miała odpowiednie osiągi pozwalające klasyfikować karabin jako snajperski.

 

Co z odgłosem wystrzału? Jest on bardzo donośny?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mówię o tym, że sprzedałem G36 z dokładnie taką konfiguracją. (G36 pewno sprzedawane z 5 midami - 2KA, 2 MAG, 1 skorupa, itp - kable wyprowadzone przez przejściówkę na zewnątrz)

 

Wydaje mi się, że jednak dość trudno o konfigurację w 100% zgodną z moją.

 

Gieta strzelała bardzo cicho (plastik body robi swoje), a po zmianie z m130 na m150, rof się nie zmieniło, ani odp na spust.

 

A co do batki - starczała na 6k kulek przy m130, więc lux.

 

PS. Jak coś to tam zębatki powinny być STU CA, nie heli.

 

 

Ogólnie nawet się niedawno nie zastanawiałem czy jej nie odkupić przypadkiem ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Gumka HU czarna Systema

Gearbox wzmocniony CA

Zębatki helikalne STU CA

Bore Up Deep Fire

Głowica tłoka - wzmocniona, wyciszona, o poszerzonej średnicy CA

Wzmocniony tłok CA

Sprężyna M140 Guarder

Świeżo wymienione kable, wtyczka wymieniona na typ T

Baterię LiPo 11.1v 1000 mAh ASG (wtyczka typu T)

 

 

Ten SL9 nalezał kiedys do mnie.

Co do lufy to prawda..dziwnie toto jest zrobione..a komora hu konstrukcyjnie nie jest wcale lepsza. System mocowania komory w lufie zewnętrznej jest bardzo delikatny i bardzo lubi sie psuć.

Jednak moge polecic tą broń jako karabin wyborowy, mi sie z niego naprawde przyjemnie strzelało.

Link to post
Share on other sites

"Gietki" nigdy mi się nie podobały, jednak przez te zdjęcia zakochałem się! Lambert, powiedz mi gdzie to można znaleźć i za ile. Pytanie typowo noob'owe, ale tak jak pisałem, giety mnie nigdy nie kręciły i nawet nie wiem czy ta Twoja jest produkowana seryjnie w takiej wersji, czy to Twoja modyfikacja...

Link to post
Share on other sites

Chodzi o SL9D, czy tak..?

 

Nie, w broni tego nie ma.

To konwersja STAR SL9D na G36C TM - dużo roboty i sporo kasy ( chyba około 300$ sama konwersja... ).

Strzela ładnie i celnie ale to najrzadziej używana z moich replik - jest delikatna...

 

Złożyłem ją bo mi się podobała i miałem wolną kase.

Poza tym, ładnie wygląda na ścianie! :wink:

 

edit:

Tu link do producenta:

http://www.starairsoft.com/product_detail.php?productid=82

Można ją dostać taniej, oni tylko sugerują cene ale nie prowadzą sprzedaży detalicznej.

Nie pamiętam gdzie swoją kupiłem - polukajcie na sklepach w Hong Kongu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Dużo roboty potrzeba, żeby w ogóle z G36 zrobić SL9 o osiągach parasnajpy ( snajpa raczej nie osiągalna - na dłuższą mete... ).

Sama konwersja OK - tylko górny RIS słaby ( z tworzywa wzmocnionego blaszką jak w TM/CA ) najlepiej wymienić na stabilny, aluminiowy.

Z G36C TM pozostała tylko skorupa GB, obsada silnika, komora HU i gniazdo magazynka... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam,

Myślałem o przerobieniu g36 CA na karabinek snajperski tzn. zmiana chwytu na szynę ris i zamontowanie lunety, przedłużenie lufy na 650mm

i schowanie jej w tłumiku, opcjonalnie stała kolba do g36(żeby większą batke schować chociaż LiPo rozwiązał by problem), dwójnóg itp. ogólnie wygląd zewnętrzny mam obmyślany, gorzej z bebechami. Po prostu nie wiem czy opłaca się coś pakować do tej repliki żeby zrobić z niego karabinek wyborowy.

Pytanie: co według was trzeba wymienić żeby gearbox dobrze pracował na m160(chodzi mi o to co potrafi wytrzymać GB i poszczególne części tej Giety)?

I jak z HU w tej replice nadaje się na coś ponad szturm?

Link to post
Share on other sites

Wymień komorę na CNC niebieską, i masz po problemie, tylko, ze w Polsce nie dostępna... Ostatnią chyba kupiłem:P

 

Wydaje mi się, że giety CA nie mają za mocnych części...

Nie chce się wypowiadać, na ten temat bo nie mam zielonego pojęcia...

 

konwersja RIS kosztuje najmniej 240zł i to SRC -> wyrwałem za 150zł

Kolba stała od 200 SRC do 370 G&P -> ja swoją kupiłem za 60zł G&P bez poduszki

 

Dodatkowo pod lunetę musiał byś kupić chwyt transportowy ale bez celowników, bo nawet jak je zdemontujesz z normalnej to nieciekawie to wygląda...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okazje są, tylko trzeba codziennie szukać...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Wymień komorę na CNC niebieską, i masz po problemie, tylko, ze w Polsce nie dostępna... Ostatnią chyba kupiłem:P

 

Wydaje mi się, że giety CA nie mają za mocnych części...

Nie chce się wypowiadać, na ten temat bo nie mam zielonego pojęcia...

 

konwersja RIS kosztuje najmniej 240zł i to SRC -> wyrwałem za 150zł

Kolba stała od 200 SRC do 370 G&P -> ja swoją kupiłem za 60zł G&P bez poduszki

 

Dodatkowo pod lunetę musiał byś kupić chwyt transportowy ale bez celowników, bo nawet jak je zdemontujesz z normalnej to nieciekawie to wygląda...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okazje są, tylko trzeba codziennie szukać...

 

 

Dzięki, dzięki, ale tuning zewnętrzny mam już obmyślany i wiem ile co kosztuje. Wolałbym bardziej jakieś podpowiedzi co do tuningu wewnętrznego.

 

Sprzedaj Gietkę.

Kup inną bazę pod snajperkę.

 

Pozdrawiam!

 

 

Jak masz pisać tego typu posty to w ogóle nie pisz, proszę. Podaj jakieś konkrety, bo o to mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...