Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lambert - z tym się nie zgodzę.

 

Jestem praworęczny i noszę pod lewym ramieniem - dużo wygodniej jest mi tak trzymać replikę, o prawdziwku nie wspominając. Do tego boczna jest bezpieczniejsza o brak obijania się.

 

Poza tym wygodniej jest podnosić tylko przód giwerki gdy kolba prawie dotyka ramienia niż wykonywać całą czynność przekręcania i dopasowywania gnata do ramienia.

Link to post
Share on other sites

Lambert, chyba naoglądałeś się za dużo filimów z SASem ;) Jeżeli jesteś prawo ręczny pasek powinien przechodzić pod lewym ramieniem. Nawet z tak ustawionym paskiem bez problemu dasz broń na plecy ;)

 

TBM - bezpieczniejsza o brak obijania się. Ale w czasie przejścia na boczną nie musisz się martwić, że główna przykryje Ci boczniaka.

 

 

Ja noszę 2pkt. Wzorowałem go na BFG/Vickers Combat Application Sling. Tak zrobiłem cudo z materiałów dostępnych w pasmanterii.

 

dscf2888resize.th.jpg

Zdjęcie sprzed półtora roku. Pkt mocowanie się nie zmieniły. Przód w połowie para-cord, za body mocowanie QD. W czasie chodzenia pas jest w konfiguracji 2punktowej, w sytuacji kiedy zaczyna się działanie w okolicy budynków przednie mocowanie zakładałem na tylne tworząc 1 punkt. I machanie bronią nie stanowi problemu.

 

Dodam tylko, że zmieniam ramiona, kiedy wymaga tego sytuacja. I nawet w ustawieniu 2pkt nie mam problemu ze złożeniem się z lewego ramienia. Dlaczego? Bo pasek przechodzi pod kolbą i nie dusi mnie w żaden sposób, ale to dzięki zamocowaniu zawieszenia za body. Zamocowane na kolbie zużywa za dużo taśmy przez co może być ciężko zmienić ramię. Broń noszę ze złożoną kolbą, z założonym tłumikiem mam długość o parę centymetrów większą niż M16 ze stałą kolbą. A komfort operowania bronią jest o niebo większy.

 

Moim zdaniem zawieszenia 3 punktowe są złe ;)

Edited by Pahaliah
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...