Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Choć czasem chyba może przeszkadzać w zmianie maga?

Zawsze zasłania zwalniacz magazynka, w pozycji zasadniczej bywa denerwujący - nie mam jednak porównania z innymi pasami/karabinami.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A masz pas dwupunktowy czy 50cm tasiemki z pasmanterii?

Jeśli v2 militaria to pasmanteria to tak.

 

EDYTA: oj, ale dałem dupy, problem mam bardziej z repliką która to ma tylko jedną dziurkę i z 15 cm paska zabrało mi oplątanie kolby, więc pewnie na innych replikach jest ok.

Proszę o nie bicie za mocno.

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites
Największym problemem jaki mam z z dwupunkciakiem to to, że nie mogę strzelać z broni mając jednocześnie pas na sobie. Muszę po prostu ściągać replikę i naparzać z dyndającym paskiem (dzięki czemu można co najmniej wywinąć orła). No chyba że są jakieś magiczne techniki przenoszenia poza "na plecach" i "na ramieniu".
Że co?! 8O
Link to post
Share on other sites

Poszło za drugim razem...

 

Proszę.

 

Zaznaczam - film nakręcony "od ręki" po strzelance (m.in. dlatego bez celownika, który zdążyłem już zdjąć). Nie poprzedzony 3-tygodniowym treningiem ;) nie ma demonstrować, że jestem szybszy od Strusia Pędziwiatra. Pokazuje, że to co pisaliście wyżej można zrobić płynnie, łatwo, wystarczająco szybko i bez żadnej "gimnastyki".

 

Dodam też, że jestem praworęczny i praktycznie nie strzelam z lewej ręki, więc składanie się na lewą stroną jest mi czymś obcym.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yOvu5CsJzCM

Link to post
Share on other sites

Foka, nie no, w taki sposób posługiwać się "kawałkiem sznurka" to ja umiem. ;)

 

Jak już napisałem w edycie, muszę przerobić system mocowania (który nomen-omen w owym shotgunie nie istnieje) i wszystko powinno być gites.

 

Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ok, widzę - dziękuję!

Mam jednak wrażenie, że trzypunktowym łatwiej się manewruje... :wink:

 

Poza tym, być może kolega Garan odwrotnie zakłada pas, czyli jak trzypunktowy - pod ramieniem podtrzymującym broń/replikę a nie trzymającym za chwyt pistoletowy.

 

Myślę, że szerokość pasa wpływa na wygodę.

Z drugiej strony ten, który ja podlinkowałem jest zdecydowanie mniej manewrowy ze względu na swoją budowę - mój to pas transportowy do GPMG lub snajpy.

 

Widziałem na Capri coś takiego jak Twoje zawieszenie Foka, firmy Specops - nawet mi się podoba, chyba kupię... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
Mam jednak wrażenie, że trzypunktowym łatwiej się manewruje...
Moim zdaniem to samo. A 2-punktowy nie zasłania manipulatorów.

 

Myślę, że szerokość pasa wpływa na wygodę.
Zdecydowanie, dlatego tak wychwalałem w recenzji pas Specopsa, jest dużo wygodniejszy od wszystkich jednocalowych dostępnych w sklepach. Tak samo np. izraelski pas z Zahalu. Ja tutaj np. używam pasa od torby amerykańskiej na maskę pgaz ;) Aha, i bardzo ważny szczegół - pasa nie mocujemy bezpośrednio do punktów mocowania, bo w połączeniu z karabinkiem pasa jest to zbyt sztywne i ogranicza manewrowość. Ja mam 3 punkty wpięcia zrobione z paracordu - na wysokości muszki, na połączeniu kolby z korpusem (to nie używany, używany do pasa 1-punktowego), na końcu kolby.

 

mój to pas transportowy do GPMG lub snajpy
Zgadza się, pisałem o tym wcześniej.

 

Widziałem na Capri coś takiego jak Twoje zawieszenie Foka, firmy Specops - nawet mi się podoba, chyba kupię...
Jak napisałem wyżej ;)

 

Foka, nie no, w taki sposób posługiwać się "kawałkiem sznurka" to ja umiem.
A czego się spodziewałeś? Przekładanie między nogami i trzykrotne owinięcie wokół głowy? Dwupunktowy pas wygrywa prostotą, a jak pokazałem da się szybko i sprawnie złożyć z lewej, da się wyjąć zapas, da się przejść z powrotem na prawą. Czego więcej wymagać od pasa?
Link to post
Share on other sites

Foka, nie no, w taki sposób posługiwać się "kawałkiem sznurka" to ja umiem. ;)

Każdy niby umi a potem biega ze zdjętym pasem, "bo tak wygodniej". A większość airsoftowców których znam po prostu ma źle wyregulowany pas 2 pkt., jeżeli już taki noszą. Dochodzi do takich absurdów, że gość miał m249 mk2 zwisające na wysokości... kolan. Bo jak skracał to się złożyć nie umiał...

Link to post
Share on other sites
Heh to ja jestem całkiem korba bo będąc praworęcznym noszę pas na prawym ramieniu przez większość czasu i przekładam lewą rękę (większa pętla). Musze poszukać kamerzysty :)
Jeśli jest Ci wygodnie i działa to ok. Ja po prostu jestem nauczony - silna strona broń i granaty; słaba strona magazynki. I przy tak noszonej broni głównej mam ją po prawej.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to już masz ok 15 zł za same zaczepy (a porównaj cenę "karabińczyków" z tanich pasów). Materiał, klamra, nici, robocizna, podatki, zarobek... Co dziwnego w takie cenie, dla produktu szytego nie w Chinach? Ponownie ta sama śpiewka "dlaczego dobry sprzęt jest drogi, ja chce Ferrari w cenie Syrenki".

Link to post
Share on other sites

Bynajmniej. Sam używałem jednopunktówi specopsa do AKSU74. Zaczep (mash hook?) rzeczywiście jest zmyślny, możliwość odpięcia od siebie repliki za pomocą fasteksa jeszcze fajniejsza, ale uważam że jak na warunki airsoftowe zawieszenia specopsa są po prostu za drogie. Ot, za swoje nie dałbym ponownie 50 zetów (kupiłem używane), a co dopiero 65. Może i żołnierze/specjalsi są skłonni płacić tyle za zawieszenie, ja zawieszenia specopsa bym już nie kupił, bo zwyczajnie nie potrzebuję takiej jakości w takiej cenie. Ale każdemu kogo stać szczerze polecam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...