Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem takiego wytykania co ile kosztuje. Wiem, że część z Was sama sobie szyje szpej pod siebie, macie dostęp do materiałów. Ale część osób nie (nie chce się, nie potrafi) i musi płacić.

 

Jest taki wybór, że jeśli ktoś będzie chciał kupić zwykłe to kupi tanie jak ktoś będzie chciał lepsze to musi płacić więcej. Nie ma sensu roztrząsać co ile kosztuje i dlaczego tak drogo.

 

Żeby nie było OT. To długi czas biegałem z 2pkt. zawieszeniem (robionym na zamówienie) zarówno w lesie jak i w budynkach. W ograniczonych przestrzeniach radziłem sobie w podobny sposób jak pokazał Foka na filmiku o nie narzekałem. :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że w ramach 90 pln producent nie przewiduje możliwości kombinacji.

 

 

 

 

"Ale się czepił i drąży, no co za świnia"- ktoś zamruczał pod nosem i zakrztusił się kawą.

" E tam, mieli czas się przyzwyczaić." - pomyślał Wuki siorbiąc swoją poranna mate ;)

Link to post
Share on other sites
Czy na filmiku Foki pas nie był do kolby przyczepiony za pomocą Mash Hook-a i paracord-u?
Na eMce mam trzy punkty mocowania - pod muszką, na połączeniu kolby z korpusem i na końcu kolby. Wszystkie są zrobione z paracordu - wygodniej i elastyczniej.

Pas jak wspomniałem to pas od starej torby US na maskę pgaz. i ma zwykłe karabinki metalowe.

Link to post
Share on other sites

Nie obklejony karabinek będzie hałasował zawsze ;-)

Mam pas dwupunktowy 40 mm ze specopsa i jest naprawdę dobry.

metalowe zapięcie trzyma paracord i całość jest [...] taśmą 100mph

nic nie hałasuje, pas jest miękki i nie wrzyna się w ciało, ładnie rozkłada ciężar karabinka...

Jest idealny do lasu. Dodałem drobne udogodnienie pozwalające w miarę szybko skrócić długość pasa ale to kosmetyka

 

Nie używam pasów trzypunktowych bo to przerost formy nad treścią.

Mam tylko 1 pkt i 2 pkt ..do każdego guna pasują bez problemu i dają radę.

 

[Nie przeklinaj.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Super, a czy mógłbyś wrzucić fotkę owego udogodnienia?

 

 

aaaa nie mam

Może za jakiś czas..teraz padł aparat .

Po prostu do klamry regulacyjnej doszyłem kawałek taśmy 40 mm aby było można szybko za nią złapać i ciągnąć tymże regulatorem

działa "prawie" jak pasy Blue force Gear (czy tam Vickersa ;-))

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę odświeżę, ale nurtuje mnie kwestia zawieszenia do M16. Jak dotąd używałem chińskiej 3-punktówki z drobnymi modyfikacjami, ale chciałbym się przesiąść na coś porządnego ;-) . Oczywiście pytanie brzmi co lepsze do długiej emki 2 czy 3 punkty? Z filmiku Foki wynika, że "dwójka" jest całkiem okej, ale przy krótkiej emce. Czy tak samo dobrze spisze się w metrowym karabinie? Bo trochę w to wątpię, ale zdam się na opinie ekspertów ;-) . Zastosowanie: teren mieszany z naciskiem na las.

Link to post
Share on other sites

Mój brzydal to przerobione M16 i używałem w nim tego samego zawieszenia. Działało. W emkach kluczem jest przeniesienie punktu montażu z dołu na górę kolby oraz nie używanie stockowego punktu montażu pasa przy lufie (boczny lub przynajmniej montaż na paracordzie), dzięki czemu puszczona replika się nie obraca. Tyle moich skromnych doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Z pasa dwupunktowego zrobiłem sensowny jednopunktowy i zawiesiłem go na zaczepie kolby.I teraz takie pytanie,nosić pasek pod lewym ramieniem i pozwalać się obijać replice o przyrodzenie, czy też nosić na prawym ramieniu i mieć replikę "z boku"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...