Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O rly? Ja używam przy M4 CQB. Używałem 2 czy 3 modeli 3-punktowych, w CQB używam 1-punktowego i nadal uważam, że w lesie nie ma lepszego jak dobry 2-punktowy. Przede wszystkim szeroki - jak pas od torby do maski pgaz, jaki używam, pas SpecOpsa jaki testowałem, czy pas Cahalu, jaki testuję ;)

Link to post
Share on other sites

2pkt jest niesamowicie ograniczony. Nie przerzucisz gnata na drugi bark. Faktem jest, że jest bardzo wygdny. Jeśli mamy przed sobą długie łażenie, marsze, spacery to zdecydowanie 2pkt. Pokaż Nam to cudo, może kupiłeś dziadowski pas?

Link to post
Share on other sites

Dobór rodzaju pasa zależy od preferencji użytkownika, rodzaju broni (gabaryty, punkty mocowania, sposób użycia) oraz rozmieszczenia jej manipulatorów. Pasy 3 pkt właściwie już zanikają - sprawdziły są jako tako w MP5 i AK - nie sprawdzają się przy AR bo przeszkadzają w obsłudze. W zasadzie na placu boju zostały pasy 2pkt i 1pkt.

 

1 pkt są najbardziej mobilne - zapewniają największą swobodę ruchu bronią, łatwość wypięcia samej broni lub pasa. Gorzej jeśli chodzi o rozkładanie ciężaru, stabilność "puszczonej" broni (np. do kajdankowania - wtedy wymagają stosowania pomocniczego uchwytu), nie ma co liczyć też na zarzucenie broni na pasie 1 pkt na plecy. Słowem najlepiej wypadają w działaniach dynamicznych, mocowane do nasady kolby w karabinkach i subkarabinkach, oraz jako pas do broni wyważeniowej.

 

2 pkt to podstawa w broni ciężkiej, zespołowej - a także w karabinach wyborowych - czyli tam gdzie ważniejsze jest przenoszenie na pasie, niż strzelanie z użyciem pasa. Nowsze 2pkt są płynnie regulowane - np Blueforceowe Vickersy. Tak jak to napisano powyżej - dobry sprzęt do patrolu na większe odległości, gorszy w działaniach dynamicznych, co nie znaczy że się nie da np. zmienić ramienia.

Link to post
Share on other sites

Używam pasa dwupunktowego do snajpy oraz wsparcia, takiego: http://www.eagleindustries.com/product.php...t=15&page=1

Ma regulowane oba pasy oraz poszerzoną i mięką część główną.

Jest świetny do transportu bo wygody z łatwym systemem regulacji długości.

 

Ale proszę, nie przekonujcie że nadaje się dobrze do manewrowania giwerą.

O strzelaniu nie wspomnę...

 

Do lekkiej i krótkiej ( w miarę... ) broni/repliki w CQB używam pasów jednopunktowy, np. takiego: http://www.blackhawk.com/product/Storm-Sin...T,1257,1342.htm

 

Do średniej szturmówki wolę trzypunktowy, zwłaszcza gdy poza częstym strzelaniem trzeba trochę podreptać. Ma tą zalete, że umożliwia łatwe manewrowanie repliką, dobre rozłożenie ciężaru a w razie potrzeby można z niego zrobić dwupunktowy i... maszerować. Tu przykład bardzo dobrego zaiweszenia trzypunktowego:

http://www.blackhawk.com/product/Universal...T,1258,1342.htm

 

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak najlepsze zawieszenie do każdej giwery.

Moim zdaniem, jest tak jak już tu zostalo powiedziane - zawieszenie należy dostosować do repliki i zadania/scenariusza.

 

Oczywiście piszę to wszystko dla autora topicku, Wy o tym wiecie... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
Da się zmienić ramie, ale jest to trudne
Rozmijasz się z prawdą.

 

na pewno wolniejsze niż w 1pkt.
Tak, ale to nie trwa minut... Pewnie poniżej sekundy różnicy... A jak często musisz mieniać na lewe ramię w lesie?

 

Albo trzeba się nagimnastykować
Rozmijasz się z prawdą :)

 

albo po prostu jedno ramie wypuścić z pasa.
Zgadza się. I nie stanowi to żadnego problemu.

 

Ale proszę, nie przekonujcie że nadaje się dobrze do manewrowania giwerą.

O strzelaniu nie wspomnę...

No cóż, sam taki pas wybrałeś - dedykowany do przenoszenia cięższej broni - z gąbką. Ale przez to mniej elastyczny i wygodny w manewrowaniu. Coś za coś.

 

O filmie powiedział już Catch ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, ale to nie trwa minut... Pewnie poniżej sekundy różnicy... A jak często musisz mieniać na lewe ramię w lesie?

 

Tak, często muszę. Bo jak sobie skacze między tymi drzewkami to nie zawsze mogę się wychylić ze strony której mi pasuję. Sytuacja determinuje Twoją postawę.

 

Zgadza się. I nie stanowi to żadnego problemu.

 

Nie bierzesz pod uwagę wielkiego minusu tego rozwiązania. W tym momencie nie możesz szybko opuścić Twojej głównej, bo po prostu cały ciężar pójdzie CI na kark, kilka razy tak zrobisz, raz mocniej szarpnie i można sobie coś nawet uszkodzić. Do tej do tego, że w sytuacjach stresowych wychodzą po prostu błędy w Twoim szkoleniu/umiejętnościach. IMO takie szybkie wypuszczenie pasa może spowodować to, że po prostu się w niego zaplączesz, o co nie jest trudno przy na przykład moich długich łapach.

 

Wariantów teraz jest mnogo, wychodzą pasy kombinowane. Z możliwością przepięcia z 1pkt na 2pkt. Bardzo dobre rozwiązanie IMO. Nie ukrywając, pas 2pkt ma swoje ograniczenia, których należy być świadomym.

 

Rozmijasz się z prawdą.

 

Nie zarzucaj mi kłamstwa w miejscach gdzie pisze o swoich własny obserwacjach oraz doświadczeniach.

Link to post
Share on other sites

A propos filmiku. Nie warto się nimi ekscytować bo co działa na T-shircie i pasku do spodni nie musi zadziałać z camelem/plecakiem, PC/zintegrowaną, zawalonym sprzętem pasku itp.

 

AnR można strzelać z lewej (w moim wypadku) bez wypuszczania lewej ręki. Luzuję po prostu pas i tyle.

Link to post
Share on other sites
tym momencie nie możesz szybko opuścić Twojej głównej
Mogę.

 

bo po prostu cały ciężar pójdzie CI na kark, kilka razy tak zrobisz, raz mocniej szarpnie i można sobie coś nawet uszkodzić.
Po pierwsze przy zmianie broni broni głównej się nie rzuca tylko opuszcza. Po drugie pistolet jest bronią zapasową i naprawdę używa się jej sporadycznie.
Link to post
Share on other sites

Największym problemem jaki mam z z dwupunkciakiem to to, że nie mogę strzelać z broni mając jednocześnie pas na sobie. Muszę po prostu ściągać replikę i naparzać z dyndającym paskiem (dzięki czemu można co najmniej wywinąć orła). No chyba że są jakieś magiczne techniki przenoszenia poza "na plecach" i "na ramieniu".

Link to post
Share on other sites

Catch22 (lub ktokolwiek inny) - czy pas do karabinów z rodziny SA80 jest typowymi pasem 2-punktowymi?

 

(W regulaminie po prostu widnieje jako pas zawieszenia karabinu...)

 

Pas do SA80 to typowy pas 3-punktowy (W bullpupie świetnie się sprawdza)

Choć czasem chyba może przeszkadzać w zmianie maga?

 

 

(pasy nośne robie sobię sam)

Przez długi czas używałem 3 punktówek różnej maści, najwygodniejsza była taka co była na taśmie 4cm, obecnie zrobiłem 2pkt z szybką regulacją, z możliwością przepięcia na 1pkt, poprostu cudo, w formie 2 punktowej nosiłem całe manewry ja (długa mka ze stałą kolbą) oraz kumpel z ak47, i jedyny wniosek był taki, że pasy 3 punktowe są bez sensu, a ludzie nie są przekonani do 2 punktówek które kojarzą z pasami od AK.

Obecnie zrobiłem wersje tego pasa z 5cm taśmy i stał się jeszcze bardziej wygodny, również np. na m249.

 

Wg mnie przewagą nad 3pkt jest prostota, nie ma tej taśmy okolicach selektora ognia., a dobrze wyregulowany 2pkt może bez problemu współpracować ze zmianą na broń krótką itp, a gdy potrzebne nam ręce i żeby broń nie latała zarzucamy na plecy ściągamy regulację.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...