Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M210 To stanowczo za mało


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawy pomysł z tymi 750fps'ami. Marcinek jak potrzebujesz jakieś części stokowe z chińczyków do zrobienia tych 750fps to pisz. Mam trochę leżących i kurzących się.

 

Części wew. ok ale szkielet GB odpowiednio wytrzymały masz? Od każdego M14 wytrzymalszy jest GB od Minimi. Ten też mam.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

GoldenEagle tez uciągnie.

Luglo stockowe części z chinoli walają się u mnie w bodajże 3 skrzynkach i nadają si do tego by je chomikować ;)

Mam prowadnicę przetoczoną na 6,5mm przy początku 7mm ale! będę musiał jakoś skołować te rurki by chociaż na samej prowadnicy sprężyny były oddzielone. Tutaj jest problem bo skąd wziąć rurki na wymiar? I to taki konkretny z odchyłką -+0,2mm max. Ma ktoś pomysł? Jak je odseparować?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak jak Ci mówiłem - dać dłuższą (jakieś 7cm długości) śrubę mocującą głowicę tłoka - na to na całej długości nakrętki (śruby takie to z reguły takie z gwintem M3 więc i nakrętki na takową śrubę - zeszlifować je żeby sprężyna ta od APS-2 wlazła, tak by były okrągłe i miały mniejszą średnicę. Do tego podtoczyć prowadnicę z zewnątrz by ta mniejsza sprężyna wlazła na nią i wywiercić otwór w prowadnicy by podczas każdego cyklu wchodziła w ten otwór ta śruba z nakrętkami - pseudo druga prowadnica. Najlepiej zrobić to moim zdaniem na prowadnicy JBU bo otwór już ma, a i jest stalowa, więc wydaje mi się, że jak się wydobędzie z niej troszkę materiału to z zewnątrz to z wewnątrz - nie wpłynie to na jej żywotność za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Gogin przecież cała prowadnica chowa się w korpusie tłoka ;) Jak dasz śrubę to się nie zamknie układ i będzie problem.

Chodzi mi od odseparowanie na prowadnicy sprężyn, żeby się nie zakleszczały. Myślałem o jakimś pokrowcu ale mógł by on wejść między zwoje i zachowanie wymiary naciśniętej sprężyny może ulec zmianie co spowoduje zablokowanie się tłoka, w M14 G&G to będzie masakra bo nie ma zewnętrznego dostępu do AR.

Edited by Medium
Link to post
Share on other sites

co spowoduje zablokowanie się tłoka, w M14 G&G to będzie masakra bo nie ma zewnętrznego dostępu do AR.

 

Jak w każdym V7 ;-). A co do tego że prowadnica wchodzi w tłok - oczywiście, dlategoż pisałem o dziurze w prowadnicy, przykład (prowadnica JBU), ale ty masz tam zaiste V7 i takowej prowadniczki tam nie wsadzisz, zostaje wiercić.

Link to post
Share on other sites

No niezbyt; chyba w v.7 się da( u mnie w M14agm się da zwolnić AR), a ten G&G to niezbyt v.7 jest...

 

Prowadnice od v.3 wchodzą do v.7 i np. łożyskowana GUARDERA ma dziurę.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Nie porównuj dżirboksa AGM'a do Guay Guay'a - równie dobrze, mogę napisać to samo porównując Cymy do w/w GB G&G - tam też wchodzi prowadnica do V3 (tak jak do MP5 Cymy i co? V2 tam siedzi), ale to nie są rasowe V7, tak jak w tym G&G, raczej myśl techniczna żółtych braci.

Link to post
Share on other sites

Po poskładaniu wszystkiego wyskoczyło 540FPS na M150DF i sprężynie od ASP12 stokowej, niestety musiałem ją przyciąć na długość 33 zwojów. Ciutkę mało ale dzisiaj jeszcze wkładam łożyska na prowadnicę, 2 łożyska od głowicy tłoka. Zobaczymy jak to będzie strzelać, jednak nie ma ponad 600fps więc lekka lipa, mój pomysł dał 40fps to nie za dużo.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Ta sprężyna to M90, a Ty ją jeszcze przyciąłeś no i ta rurka oddzielająca obie sprężyny też swoje waży. Ta bestyja to chyba najtwardsza sztuka jaką możesz dostać, zakładając, że ludzie z Capri prawdę piszą i ta sprężyna wchodzi na prowadnicę 7mm (ta sprężynka, którą masz ode mnie właśnie na taką prowadnicę wchodzi). Do tego SP170 jak kolega wyżej radzi i masz 1000+ fps :-F.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Gogin, ta s prężyna w VSRce dała nam na pierwszym, niespecjalnym złożeniu od ręki 680 fps. Po paru cudach przekroczyła liczbę 700. Tak więc sądzę, że nadałaby się ;-) .

Marcinek, wyjdź od mocnej spręzyny wewnętrznej, zewnętrznych jest do wyboru do koloru.

Ale ta sprężyna, którą Gogin pokazał nie nada się. Jest sporo szersza od tyowych spręzyn na prowadnicę 7mm.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Mocniejsza wewnętrzna nie będzie się układać, przy jakim kolwiek wygięciu masz katastrofę.

Oto moje dzieło: ( spręzyna na fotkach to 210%Element która daje 150% :F Obecnie M150 DF

Miejsce gdzie jest taśma jest miejscem cięcia sprężyny:

dsc02855i.th.jpg

Sprężyna już ucięta w rurce trem.kurcz.

dsc02858z.th.jpg

Na fotkach nie ma ale dzisiaj zmontowałem łożysko prowadnicy z łożysk głowicy tłoka.

dsc02859z.th.jpg

Efekt prawie końcowy oprócz wymienionych części sprężyny i łożysk.

Po dodaniu łożysk, 580fps.

dsc02862l.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ale ta sprężyna, którą Gogin pokazał nie nada się. Jest sporo szersza od tyowych spręzyn na prowadnicę 7mm.

 

No właśnie tak jak mówiłem - niestety myślałem, że coś się zmieniło, bo buraki z Capri podają, że jednak wchodzi toto na 7mm, ale interesowałem się temat i max co było na 7mm to do APS-2, właśnie M130 - promyka oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Nie było mnie kilka dni i proszę autor czeka na moją opinię. Czuję się zaszczycony.

 

Na poważnie:

 

Zmieniłeś wiele względem pierwszego opisu, który tak krytykowałem, i sam układ doprowadziłeś do działania. Za coś takiego należą Ci się gratulacje. Pomimo rozwiązań innych niż ja bym zastosował udało Ci się wyeliminować większość przypadłości, które mogą się przydarzyć. Poważnie mówię - jestem pod wrażeniem.

 

Ponieważ doprowadziłeś mimo wszystko węzeł do działania trochę Ci dopowiem.

 

Łożyskowanie sprężyn jest bardzo wskazane. Osobiście łożyskowałbym oddzielnie każdą sprężynę na prowadnicy. Z przekazaniem energii przez tłok przy takich mocach w moim przekonaniu należy tłok maksymalnie odciążyć. Gearbox powinien wtedy dłużej wytrzymać. Oczywiście można jedną sprężynę łożyskować w tłoku, drugą na prowadnicy lub nawet pokusić się o łożyskowanie każdej sprężyny z dwóch stron - Twój wybór.

 

Gdybyś mógł podać kilka danych dotyczących powtarzalności prędkości początkowych miotanych kulek byłoby mi miło. Mam pewną teorię dotyczącą wpływu na fluktuację tej danej ocierania się sprężyn o prowadnicę. W Twoim przypadku są dodatkowe ocierania o sprężyny miałbym dane do rozmyślań.

 

Ja gdybym miał taki węzeł robić zmieniłbym jeszcze przekrój zwoju sprężyny tak jednej, jak i drugiej. Ewentualne szczegóły - dążyłbym do przekroju prostokątnego prawdopodobnie otrzymałbym owal, lub prostokąt o zaokrąglonych rogach (w zależności od użytej technologii).

 

Osiągnięcia 700 fps nie ma na razie, ale widząc Twój upór przypuszczam, że to kwestia czasu.

 

Na zakończenie.

Zgadzam się z tym, co napisał KicpA. Zrobienie na zamówienie jednej silniejszej sprężyny jest rozwiązaniem prostszym i pewniejszym w działaniu. Po co komplikować tyle, gdy można prościej. Niemniej za techniczne rozwiązanie problemu – gratulacje.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Poldysław M210 + moja konstrukcja która podniosła około 80fps po łożyskowaniu da 700fps bez mrugnięcia.

Medium - Nie mam pomysłu jak to łożyskować, łożysko 7mm ciężko znaleźć.

Ale zrobienie takiej sprężyny to kwestia wielu prób i błędów, myślę że w 1000zł ta firma by mi zrobiła jeśli taką suma bym ich uraczył.

Gdyby środkowa sprężyna była mocniejsza np. M120 było by ciekawiej.

Dzięki podklejeniu głowicy cylindra gumą, jest tak cicha że normalnie szok przeżyłem, przy wystrzale słychać bardzo mało, porównał bym to zacinki.

Powtarzalność jest dobra, odchyłka 4fps przy 10 strzałach.

Moja recepta to wewnętrzna M120 i zewnętrzna M170 guardera, 700fps będzie jak w mordę strzelił ;)

Link to post
Share on other sites

Maks to M140 wewnętrzna (twardszych nie ma o tej średnicy) - tylko nie jestem pewny czy to da tak wiele, bo w końcu będziesz musiał ją bardziej przyciąć niż tą M90 - grubszy drut, a skok ten sam. Taka M130, albo M120/M130 ANGS'a z Machinegun'a - tak, jeszcze są. A co do łożyska to na prowadnicę bym dał dwie podkładki ze średnicą otworu 7mm i koronkę dobrał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...