Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M210 To stanowczo za mało


Recommended Posts

GZ - rozumiem, że do V2 long, wsadzałeś M210 i nie wyszło 700, stąd Twoje teorie.

Do mojej sztuki nie, ale taki sam GB V2: M170 - 600fps, M190 - 630fps, M210 - 640fps (są to wyniki przybliżone, szczególnie przy M210 rozrzut fps był duży, bardzo duży)

 

nominalnie M210 to 210*3,28 = 688,8 fps. Z DOŚWIADCZENIA wiem, że BU daje spokojnie przy M130 w górę te 8-10% od wartości, która osiągana byłaby na układzie cylindra zwykłej średnicy. Czyli 8%-10% z 688 fps to 55-68 fps co daje 743-756 fps.

Z tym M210 - 688fps to tylko nomilanie, nigdy nie jest pewne czy uzyskasz 210m/s.

Dwa, na jakiej podstawie sądzisz że BU orzy takiej mocy da 8-10% więcej, ten przyrost to nie jest wartość stała. cziman pisał o tym wcześniej, ale odnosząc się do mniejsze mocy repliki.

 

pytanko za 2 złote - jaka różnica w prędkości wylotowej byłaby zmieniając tylko lufę z 6.08mm na 5,98mm

Powiem ci jaka jest róźnica przy 65cm lufy, zmiana z 6.04 na 6.03 dała 20fps więcej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do mojej sztuki nie, ale taki sam GB V2: M170 - 600fps, M190 - 630fps, M210 - 640fps (są to wyniki przybliżone, szczególnie przy M210 rozrzut fps był duży, bardzo duży)

 

Ja na dobrą sprawę nie wsadzałem nigdzie tej M210, więc to bardziej teoria niż praktyka no z pewnością racja, że w im więcej fps celujemy tym większe ciśnienie sprężanego powietrza, a raczej nieszczelność, głównie moim zdaniem na kołnierzu gumki - po prostu tu już trzeba byłoby mieć naprawdę twardą gumę, a raczej sam kołnierz i trochę bardziej miękka część, która podkręca (czy producenci naprawdę nie zrobią w końcu takiej gumy?). Nie wiem, sam osobiście więcej niż 500 nie mam, a to daje w szturmówce dużo (oczywiście ze zdrowym rozsądkiem), bo ograniczenia niestety są takie, a nie inne.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

A ja takie pytanie z ciekawości. Jaką baterią masz zamiar to ruszyć i na jakim silniku?? Bo o ile na dobrą sprawę baterię możesz zgrzać nawet na zamówienie 24V to zastanawia mnie, czy jest na rynku Airsoftowym silnik który będzie w stanie naciągnąć takie coś, a jeśli ruszy to ile pożyje i jaka będzie reakcja na spust. No i jeśli wstawisz MOSFET to pytanie czy tranzystory wytrzymają. Kable moim zdaniem też grubsze niż 2,5mm by się przydały, zwłaszcza że w M14 nie ma problemu z upchnięciem grubych kabli (przynajmniej w Cymie/TM tak jest).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Mnie przypadł do gustu GoldenEagle ostatnio, w sumie lepszy jak nie taki sam jak T3000ICS miałem i nie widzę różnicy.

ANR na początku odpalę na stok kablach, oddam ze 2 strzały żeby sprawdzić czy warto dalej w niego pchać czas.

Li-po Ma 2200mAh ale w kolbie jest sporo miejsca więc kondensatory wstawię, daje to duży upust akumulatorowi.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Abstrahując od prędkości początkowej kulki - nie do uzyskania na standardowych, a nawet wzmocnionych częściach problem napędu podwójną sprężyną (jedna wewnątrz drugiej) próbowałem rozwiązać w pewnej replice sprężynowej. Widziałem taki układ w pewnej replice i chciałem wykorzystać u siebie.

Wzorowałem się na rozwiązaniach sprężyn na zaworach silników spalinowych.

To, co w chwili obecnej próbujesz zrobić - nie wyjdzie. Przykro mi.

Nie uwzględniłeś na razie przynajmniej kilku aspektów rodzących problemy.

Układ taki teoretycznie jest do zrobienia, gorzej z praktyką. Szanse na działanie Twojego układu sprężyn oceniam na około 0,2% - przy czym bez żadnej złośliwości.

 

Ponieważ jednak planowane do uzyskania prędkości początkowe moim zdaniem kłócą się ze zdrowym rozsądkiem nie będę podawał problemów, jakie się pojawią a tym bardziej sposobów ich rozwiązania.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Skoro komuś się udało, mi też się uda :)

Nie twierdzę, że nie, ale:

1. nie w układzie który podałeś.

2. nie bez rozwiązania problemów w takim układzie występujących.

Problem polega na tym, że jeszcze nawet nie znasz problemów, które wystąpią z dużym prawdopodobieństwem, a ich rozwiązanie może okazać się mało prawdopodobne przy gabarytach standardowych (a nawet bore-up) cylindrów Gearbox'ów.

Sam zrezygnowałem z tej idei, chociaż miałem już przygotowanych kilka rozwiązań. Obciążenia, jakie pojawią się na tłoku dodatkowo utrudnią rozwiązania zarówno dotyczące tłoka jak i węzła sprężyn, że o samych sprężynach nie wspomnę.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Gogol "listy" – gratuluję eurydycji, chociaż w moim przekonaniu cytat użyty w nieprawidłowym kontekście.

 

Nie zrozumiałeś mnie jednak dobrze. Nie uznaję za najlepszy zamiar zwiększania prędkości początkowej kulki miotanej przez airsoftowe repliki powyżej pewnej granicy. Twoje chęci przekraczają ją (moją granicę) znacznie. To, co uzyskałem innymi metodami w replice, w której chciałem to rozwiązanie zastosować, zadowoliło mnie całkowicie, dlatego zrezygnowałem z tego rozwiązania na rzecz innych. Niemniej jednak mam doświadczenia praktyczne w próbie zastosowania takiego rozwiązania, ponieważ węzeł taki zrobiłem i przeprowadziłem próby jego działania. Zetknąłem się z problemami, kilka nawet rozwiązałem praktycznie, kilka mam rozwiązanych teoretycznie, ponieważ samą ideę zarzuciłem.

 

Jak na razie w temacie nie wypowiedział się nikt (oprócz chyba mnie), kto próbowałby taki problem rozwiązać i ma jakieś doświadczenia praktyczne.

 

Na koniec, ponieważ uważam za niedobre zwiększanie energii kulki miotanej w taki sposób nie podaję nawet nazwy i producenta repliki, w której rozwiązanie takie jest stosowane.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie sprężyna. Zrobili taką twardą że nie mogę w ogóle jej zgiąć, jak resor od samochodu. Nie włożę jej bo tego nie napnie żaden GB.

EDYTOR:

Gdyby zrobili miększą pewnie i by było ok. Miałem niecny plan odpicowany itd. 62474586.th.png

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie sprężyna. Zrobili taką twardą że nie mogę w ogóle jej zgiąć, jak resor od samochodu. Nie włożę jej bo tego nie napnie żaden GB.

EDYTOR:

Gdyby zrobili miększą pewnie i by było ok. Miałem niecny plan odpicowany itd. 62474586.th.png

 

Mówiłem Ci? Materiał z którego robia dobre sprężyny jest zbyt dobry do AEG'ów.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko podpowiem: zamiast zamawiać kup sprężynę ze snajpki spręzynowej bo ma małą średnicę i obuduj sprężyną aegową.

 

Tak, ale tylko te słabsze mają zew. średnicę 9mm - do bodaj m120 albo m130 (wiem bo mam szotgana, który mechanizm ma bardzo podobny, a sprężynę tę samą).

Link to post
Share on other sites

Wyszło na to że ANR miał rację.

Poldeck myślisz ze nie próbowałem? Taki plan pali na panewce bo sprężyna składając się ma ustaloną długość, jak wkręcę jednąw drugą tłok się nie zamknie.

W akcie rozczarowania i straty 63zł kupiłem tańszą wersję "Chińszczyka" 210% :F Sprężyna to sprężyna ;) (joke)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...