Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zasięg i celność mniejsza w stoku ale za to im mniej grzebiesz tym dłużej nie ma problemu, a jeśli chodzi o poprawę tych parametrów to szczelność szczelność szczelność ... a w nim z tym lekki problem.

 

a co do lufy to nie miałeś tam w body wkręta robaczkowego ??

Edited by RADOMASTER
Link to post
Share on other sites

dobra to ja wyskoczę z pewnym problemem :D mianowicie strzelam na singlu i nagle zero reakcji tylko klika nic się nie dzieje tak jak by styki się nie zwierały po czym przełączę na auto i strzela następnie znowu na singla i mogą dalej naparzać... i to tak co jakiś czas się dzieje losowo dosłownie ... i nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak ... jakieś pomysły ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ja miałem krotko kilkuletniego AKMS - był luz na kolbie, bo... Nie było dokręconych śrubek w mechanizmie. rozłożyłem,złożyłem i porządnie skręciłem - u kolejnego właściciela hula do dziś bez luzu, choć on sam nie ruszał.

 

Teraz mam nóweczkę z TG i to samo - kolba z luzem, rozkręciłem, złożyłem i jest świetnie. Tam jest sama stal.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ostatnio miałem ciekawą przygodę, która świadczy o jakości chińskiej "stali".

Według opisu na taiwangun.com jedyną niestalową częścią zewnętrzną jest aluminiowa lufa.

 

Ze stali zostały wykonane następujące części: korpus wraz z osłoną spustu, bezpiecznik, pokrywa zamka, imitacja suwadła, podstawa celownika, rygiel rury gazowej, celownik, rura gazowa, kolanko gazowe, podstawa muszki, tłumik płomienia, obsada łoża, magazynek, kolba, zatrzask kolby i wycior. Jedynym elementem "metalowy" który nie jest ze stali to lufa zewnętrzna, która jest wykonana z aluminium.

 

Jak widać "stalowy" celownik reaguje na magnes

dscf7070y.th.jpg

 

dscf7067s.th.jpg

dscf7069d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

To na pewno nie jest stal. Tak wygląda połamane ŻELIWO. Znając Chińczyków można być pewnym, że podstawa muszki, przewód skośny, podstawa szczerbinki, obsada lufy to przyciągające magnes żeliwne odlewy. Może i jest to twarde, tylko co z tego jeśli zachowuje się podobnie do ZnAl-u, czyli jest kruche i prędzej pęknie niż się wygnie? Trochę się rozczarowałem na tym full steel AKMS i zacząłem szukać magnesem sensacji. Długo nie musiałem szukać.

 

Zatrzask kolby AKMS

dscf7071x.th.jpg

Badając go z zewnątrz magnesem (gdy jest zamontowany w komorze zamkowej) można dojść do wniosku, że cały zatrzask jest stalowy, bo przycisk i gwintowana tuleja są ze stopu który reaguje na magnes.

 

Jednak jego najważniejszy element, którego z zewnątrz magnesem wybadać się nie da, nie jest ze stali, ani również z żeliwa bo magnes go nie przyciąga. Jest lekki i na pewno jest to jakiś gównolit typu ZnAl. U mnie te kołki już się nieźle ubiły i przynajmniej wiem skąd się biorą co raz większe luzy w kolbie (góra-dół).

dscf7072o.th.jpg

 

Swoją drogą druga strona zatrzasku też nie jest rewelacyjna i jak widzę nie tylko u mnie. Co się popsuło (kilka dni po zakupie) i co musiało zostać naprawione to widać na zdjęciu.

dscf7074q.th.jpg

Byłem zdziwiony że "stalowe" części, które czepiają się magnesu praktycznie same się psują, ale biorąc pod uwagę że to może być żeliwo wcale mnie to nie dziwi.

 

AKMS RK-10S kupiony w taiwangun.com

taki: https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-10s-full_steel_boyi-2633.html

 

Jak widać nie wszystko, co do czego lgnie magnes to stal...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...