Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanko do posiadaczy RK-10 ale bez "S". Czy z racji tego, że niektóre elementy nie są wykonane ze stali(czy tam z innego żeliwa) zauważyliście jakieś uszkodzenia, szybkie zużycie tych elementów?

 

Znal Boyi jest wytrzymalszy niż Cymy, ale mniej wytrzymały, niż stal. Więc trzeba bardziej uważać, albo wymienić części na stalowe. :)

Link to post
Share on other sites

Znal Boyi jest wytrzymalszy niż Cymy, ale mniej wytrzymały, niż stal. Więc trzeba bardziej uważać, albo wymienić części na stalowe. :)

 

Tylko ciekawe czy stal to naprawdę stal bo jak wykazał kolega parę postów wcześniej nie wszystko jest stalowe co magnes ciągnie ;-)

 

Np taka podstawa szczerbinki jestem ciekaw czy to lity kawałek stali czy odlew z żelaza. Ja tam się nie boję, bo dbam o repliki i jeszcze nigdy nic nie urwałem (no poza paroma plastikowymi tłumikami) ale chodzi o kumpli z ekipy którzy nieco mniej uważają i nie chciałbym polecać im czegoś co w teorii ma być mocniejsze i droższe a w praktyce to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Nie miałem wersji "s" więc nie mogę sprawdzić ale coś czuję, że skoro szczerbina była zrobiona z żeliwa to wszystkie elementy , które wymagałyby dość skomplikowanej obróbki skrawaniem jeśli byłyby ze stali są również odlewami z żeliwa. Chodzi mi konkretnie o podstawę szczerbinki, kolanko gazowe i muszkę czyli podobnie jak uważa kolega któremu ułamała się "stalowa" szczerbinka.

No ale z drugiej strony skoro ZnAl jeszcze nikomu się nie rozleciał to żeliwo też nie powinno i dopłacanie do wersji "s" bardziej ma efekt psychologiczny ;p

Edited by Pi3otr
Link to post
Share on other sites

Tylko ciekawe czy stal to naprawdę stal bo jak wykazał kolega parę postów wcześniej nie wszystko jest stalowe co magnes ciągnie ;-)

 

Np taka podstawa szczerbinki jestem ciekaw czy to lity kawałek stali czy odlew z żelaza. Ja tam się nie boję, bo dbam o repliki i jeszcze nigdy nic nie urwałem (no poza paroma plastikowymi tłumikami) ale chodzi o kumpli z ekipy którzy nieco mniej uważają i nie chciałbym polecać im czegoś co w teorii ma być mocniejsze i droższe a w praktyce to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Nie miałem wersji "s" więc nie mogę sprawdzić ale coś czuję, że skoro szczerbina była zrobiona z żeliwa to wszystkie elementy , które wymagałyby dość skomplikowanej obróbki skrawaniem jeśli byłyby ze stali są również odlewami z żeliwa. Chodzi mi konkretnie o podstawę szczerbinki, kolanko gazowe i muszkę czyli podobnie jak uważa kolega któremu ułamała się "stalowa" szczerbinka.

No ale z drugiej strony skoro ZnAl jeszcze nikomu się nie rozleciał to żeliwo też nie powinno i dopłacanie do wersji "s" bardziej ma efekt psychologiczny ;p

 

Przy aktualnych cenach wyrzucenie pieniędzy w błoto to na pewno nie kupno Boyi. :P

 

Szanuję zdanie kolegi co do tego, z czego jest boyi, jednak zapraszam do przeczytania posta Dreada na temat tego, czemu żadne żeliwo to nie jest. ;)

Link to post
Share on other sites

Lesio nie chodziło mi o to czy kupno Boyi jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto tylko czy dopłacanie do wersji "S" skoro wytrzymałość jest podobna :)

Dla mnie wyrzuceniem kasy w błoto byłoby kupienie AKMS od Cymy jeśli nie zamierzamy robić tuningu mocowego, no ale nie chcę wywoływać kolejnej wojny.

 

Wybacz mi przeszukałem posty Dreada i niestety nie wiem o który konkretnie Ci chodzi i byłbym wdzięczny jakbyś mógł mnie naprowadzić :)

 

@getta przeczytałem 5 razy Twojego posta i za Chiny nie mam pojęcia o co Ci chodzi :zastanawia:

Edited by Pi3otr
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...