Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalnie to wziąłbym taniej, ale jednak krakman ma swoją renomę a patrząc na dość dziwne oferty redberet nabieram wątpliwości. Brak zdjęć, podwojone oferty. Może ktoś miał już z nimi styczność? Proszę spojrzeć choćby na dwie oferty RK. Co to za wersja: "RK 10[t]"?

 

Edyta:

Logo PJ na kałaszu Boyi?

Edited by dominibagpl
Link to post
Share on other sites

ja swojego kupowałem tutaj http://zbrojownia.com.pl/ i nie narzekam :) hehe tylko że ja prawie wszystkie bebechy wywaliłem :) a no i u mnie stokowe drewienko (sklejka) prezentuje się naprawdę zacnie. Jedyny mankament jaki i odrazu wpadł w oczy potem do portfela to wycior ... stokowy wypadał aż go zgubiłem i kupiłem łucznikowy który pasuje jak browar do meczu :)

Edited by RADOMASTER
Link to post
Share on other sites

podgiąć to można widelec w pizzerii... To w końcu nie jest jakieś byle co tylko AKMS :) (żeby stokowy się trzymał to się trochę napociłem potem i tak go zgubiłem, a łucznikowy to mmmm malina :) ) Po za tym może kogoś denerwować że trochę bolcowane detale na lufie zew. trochę się ruszają ale to pikuś ;p nawet da się wsadzić mosfet z AB plus lipo 11.1V 1600mAh :) tylko trzeba trzeba się trochę pobawić z kablami jak ktoś chce to powiem jak. Już doszedłem do takiej modyfikacji że GB wyciągam odkręcając dwie śrubki i mam goły GB a replikę odkładam na półkę :)

 

Jak by ktoś miał konkretne pytani i problemy zapraszam.

 

Tekst dobry bo mój i jestem z niego dumny :D

Link to post
Share on other sites

Siema,

mam takie pytanko czy któraś z tych 'szyn' pasuje do rk 10?

 

http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/regulowana-szyna-montazowa-do-ak-shs.html

 

http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/szyna-montazowa-do-ak-acm.html

 

chodzi mi o to czy jak kupię rk10 i jedną z tych szyn, to czy będę musiał kupować coś więcej aby to połączyć?

 

pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

Małe pytanko. Czy wycior w RK jest przymocowany śrubą do podstawy muszki, bo wydaje mi się, że pod podstawą jest gwint, a śrubki nie dostałem.

 

Edit. Karabin przysłali mi ze skrzywioną muszką tzn. krzywo zamocowaną. Może ktoś wie jak to zdjąć z lufy?

Edited by dominibagpl
Link to post
Share on other sites

Po za tym lewe ramię kolby trzeba przerobić jak w AKMSŁ, żeby mieć możliwość złożenia kolby. Dremel i wszystko jasne :)

AKMS z optyką traci największą zaletę. Jak się złoży kolbę i wrzuci kbk na plecy, to prawie nie przeszkadza we wspinaniu się itp. czego nie można powiedzieć o pełnowymiarowym AKM :)

 

@Dominibagpl

Wycior w RK trzyma się podobnie jak w ostrym tzn jest lekko wygięty i utrzymuje się dzięki sprężystości. Jakby Ci wypadał, to możesz go wygiąć w dwóch miejscach np 1/3 i 2/3 długości i będzie się lepiej trzymał.

Możesz również za parę złotych wymienić na oryginał AK/AKMS, bo Boyi poszło na łatwiznę i dało wycior o średnicy jak do Tantala, który jest o 1 mm mniejszy w średnicy i dlatego może wypadać z AKMS.

 

Żeby zdjąć podstawę muszki wystarczy wybić dwa kołki. Najlepiej zrobić to młotkiem, a jako wybijak możesz użyć śrubki albo uciętego gwoździa. Tylko się nie zdziw, jak podstawa zsunie się z lufy razem z gwintem, bo to jest jedna część i kolejny chory wymysł inżynierów z Boyi.

 

Sprawdź czy masz prostą lufę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...