Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy gear box na gunfire...


Recommended Posts

Powitać wszystkich maniaków!!

 

Dzisiaj przeglądając oferte sklepu Gunfire.pl trafił mi się taki oto produkt http://www.gunfire.pl/product-pol-11521927...arboxa-v2-.html w opisie jest, że to jest wykonane ze stali w technologii CNC. :-F Sądząc po cenie możliwe, że tak jest w rzeczywistości. Czy miał to ktoś w swoich rączkach, może się obiektywnie wypowiedzieć?? Czy wraz z tym gb widmo pękających v2 już nam nie grozi?? Może jakieś testy labo?? I obszerniejsza recka?? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Gogin ten co mnie się w oczy rzucił to podobno staluch... więc teoretycznie lepszy bo mocniejszy :) ale straaaasznie drogi :evil: oby cena szła w parze z wytrzymałością. Dlatego przydałaby się porządna recka

 

Mortis ten czerwony to i tak znal tylko,że jakis lepsiejszy no i nie odlew tylko wycinka a ten czarny to ponoć stal myśle ze do mocnych tuningów bedzie się nadawał, ale niech to ktoś pomaca, postrzela i opisze jak z wykonaniem i wytrzymałością

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

To jest nowość, więc raczej nikt jeszcze tego nie kupił i nie wiem czy kupi taki GB kosztuje 600pln tamten BFT kosztował 400pln i już wtedy ludzie mieli wątpliwości odnośnie zakupu, zakładając że Mechabox kosztuje te 1100pln z silnikiem i wszystkim w środku to nie wiem czy ktoś się skusi, ale możliwe, są tacy ludzie.

 

Czytając tematy np. o JG i tym, że 'zwierz' katował ten GB na najmocniejszej dostępnej sprężynie nie jestem pewny czy kupowanie GB za 600pln będzie wyjściem czy nie lepiej już kupić chiński GB za 60pln(?), jednakowoż przy GB nigdy nie ma pewności ile wytrzyma jednym 100k na M150 innym 10k na M120, ale w sumie sum mniej boli utrata szkieletu za 60pln niż utrata szkieletu za 600pln. Ktoś przetestuje wtedy będzie można kminić.

 

Ale na razie nie licz na coś więcej od domniemań, co do stali to powinna być lepsza, ale gówniana stal jest gorsza od dobrego aluminium.

 

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

No niby tak, generalnie wszystko co napisałeś ma sens, jednak nie zgodze się, że guwniana stal jest gorsza niż dobry stop aluminium chociażby z tego powodu ze zawsze istnieje możliwość naprawy (spawanie), natomiast spawanie w osłonie argonu (alu) będzie zawsze powodować odkształcenia elementu, zwłaszcza o tak cieńkich ściankach.

Wiem, że ten gb jest cholernie drogi i jest świeżynką na rynku. Jednakże w rachunku długoterminowym wcale nie musi oznaczać, że jest droższy niż markowe szkielety. Ja na chwile obecną uwalilem 3 szkielety (sp150) średnio 150 za szt, a i obecny nie jest w najlepszej kondycji. Kupując od razu takiego twardziela ileż bym sobie zaoszczędził nerwów i czasu, tylko właśnie... czy nie okaże się marketingowym bublem??

 

PS.1. a tak na marginesie jaki to gb był tak katowany??

 

PS.2. mechaboxy też pękają :(

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Wojdatuz

 

Nie porównuj Mechaboxa, ze szkieletami typu BFT, Prowin, czy ten z Gunfire.

Główną cechą tego typu szkieletu ma być jego wytrzymałość, kiedy Mechabox, jest poprostu zwykłym wzmocnionym szkieletem z dobrymi częściami w środku, ale nadal może się sypnąć od 1000 strzałów (Np. Mechabox z recenzji 0L0'a). A np. BFT do tej pory jeszcze nikomu nie padł (nawet na mocnych sprężynach i mrozie), w tym mnie...

 

Moim zdaniem lepiej jest kupić 1 szkielet o wartości ~3porządnych i się o niego nie bać, niż cały czas drżeć czy przy tym strzale padnie mi ten GB czy nie.

 

Zwierzu bawił się ze szkieletem JG III gen.

Edited by kossaa
Link to post
Share on other sites

@ kossaa - gdybyś ładnie przeczytał całą recenzję OLO'a to byś pewnie zauważył, że OLO włożył tam aluminiowy tłok co prawie dla każdego GB to śmierć.

 

Jednakowoż zgadzam się z Tobą bardziej opłaca się kupić jeden porządny GB zamiast 4 lipnych, ale porównując, co dostajemy za tę cenę (600pln) sam szkielet - w Mechaboxie jest wszystko, w Prowinie też dostawaliśmy większość części (+komorę HU ;) ) a tu trzeba dużo dołożyć, no chyba, że jest to alternatywa dla bardziej majętnych ludzi:) Niby się da ten GB + FTK Guardera to jest 1100 plus magnum albo ITU guardera i jest niezniszczalny mechabox za jedyne 1300-1400pln :)

 

Ale trzeba poczekać aż ktoś się porwie na zakup tego GB i poczekać aż potestuje.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

No w przypadku ekstremalnych tuningów myślę, że najważniejszy jest efekt dopiero później relacja cena/jakość\wytrzymałość.

 

Mamy po prostu z grubsza dwa wybory : kupić raz a porządnie - ale drożej,

lub kupić szkielet dużo tańszy i liczyć się z tym, że raz na jakiś czas będzie trzeba szkielet wymienić.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, jak mówisz kossaa, tylko najważniejsze pytanie: czy to się w dłuższym okresie czasu opłaci???

 

A wracając, jeżeli ktoś już trochę się w tuning pobawił (czytaj wymienione części są dostosowane do mocy sprężyny) to najczęściej właśnie pada szkielet, Więc nie widzę sensu kupować całego mecha, tylko właśnie szkielet- w końcu reszte bebechów już mamy.

 

no ja niestety nie miałem tyle szcześcia i mój szkielet jg III gen padł na sp 130 guardera... :poddanie: no ale to tak poza tematem

Link to post
Share on other sites

No raczej się opłaci jak okaże się niezniszczalny; no tylko M170 +MTU Promyka + BU SYSTEMY i inne pierdoły i mamy niezniszczalny GB, o ile wytrzyma :) problem z pękającą v.2 jest taki że lubi zepsuć zespół cylindra jak sobie pęknie, czyli ok 250pln straty (w wypadku np. BU systemy) a np. 150 za szkielet + 250 za BU do kosza też boli.

 

A co do GB JG to jest 1 że loteria 2 że na totalnym stocku np na płaskich głowicach i na sp130 (co chyba jest gdzieś ok M135-M140) to jest raczej oczywiste, że pęknie żaden z 'testowanych' GB JG nie miał płaskich tylko 'ciche' które przedłużają żywot gyby.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Wojtaduz, w końcu po zmianie sprężyny na słabą m140 guardera szkielet pękł. Także w końcu go zakatowałem.

 

Co do szkieletu, to przydałby się mocny szkielet, który wytrzyma katorgę na m170, alu głowicach, ROFie powyżej 20k/s itd. Czyli pełen hardcore. Z tego co się orientuje, to szkielety BFT wytrzymują duże przeciążenie (w końcu 500 zł prawie musi to wytrzymać), tylko nie słyszałem, żeby to chodziło na alu głowicach i full auto. Jestem też ciekaw, z jakie "stali" wykonano tego GFC. Jeśli faktycznie jest taki hiper, uber pro, to musiałbym go potestować, i sprawdzić, czy nie będzie miał problemów z krzywo wyciętymi dziurami na łożyska, czy wytrzyma m300 robioną na zamówienie u znajomego metalurga, z alu głowicami itp. Wszystko oczywiście AUTO (bo kogo obchodzi tryb pojedynczy na m300 - 960fps udało się uzyskać w sr25 GP, w gb v.2 powinno być podobnie)

 

P.s. Szukam sponsora na gearboxa i podzespoły wytrzymujące tą katorgę do testów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmmm... CO to GB z różniych materiałów:

 

http://www.ebairsoft.com/strong-plastic-ve...ear-p-2617.html

 

O i jak ktoś zainteresowany testami tych GB to potaniały na GF po 400pln są:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152192757-S...arboxa-v2-.html

 

tak jak Alu:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152192756-A...earboxa-v2.html

 

I pytanie który bardziej opłaca się kupić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...