Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

nie wiem gdzie to napisać wiec piszę tutaj.

 

Mam taki problem:

 

zacznę od początku. mam karabinek GFC z GB oczywiście v2. Pewnego słonecznego dnia pękło mi takie małe cóś co dopowiada za zamkniecie obwodu i umożliwia reagowanie spustu (tak wiem, ten problem choć rzadki był już tu poruszany.) ale to nie sedno sprawy. Po dlugim czekaniu, doczekałem sie nowego szkieletu i nowej spręzyny. Obydwie te rzeczy to firmówki Systemy i w tym miejscu zaczynają sie kłopoty.

Złożyłem szkielet razem z bebechami do kupy. tj. zębatki stockowe, łożyska też itd. Nowy jest wspomniany wcześniej szkielet i sprężyna M120 (taka jak stockowa tylko, że o niejednorodnym skoku). no więc złożyłem to do kupy, wkładam do body, podpinam batkę i chcę strzelić, a tu pojawiają sie następujące problemy.

1. tłok sie zacina, tj. raz ruszy o centymetr, raz do połowy, raz do końca. Na singlu jeszcze jakoś strzela ale na auto to powstają wspomniane błędy.

2. Tryb auto oddaje tylko po 3 strzały za każdym naciśnięciem spustu.

3. mosfet, styki i batka cholernie sie nagrzewają.

 

oto czynności jakie wykonałem w celu zdiagnozowania problemu:

1. Nasmarowałem wszystkie ruchome elementy,

2. Sprawdziłem okablowanie w celu znalezienia przebić,

3. Upewniłem sie czy łożyska są poprawnie wsadzone,

4. Wymieniłem sprężynę na starą aby sprawdzić czy problem sie powtarza,

5. ...

 

kable są odizolowane, części nasmarowane, rozkręcałem to badziewie i skręcałem wielokrotnie... nie wiem co jeszcze mogę wam powiedzieć abyście mieli dobrze zobrazowane co sie dzieje.

 

Przy strzale GB wydaje dziwny odgłos... tak jakby zębatki były nie do tarte ale wątpię aby tak było bo jak całość rozłożę to wszystko płynnie sie rusza... lekko zarysowane jest tylko to coś co chyba odpowiada za ogień pojedyńczy...

 

 

ludzie pomóżcie bo ja już sie poddaje...

 

co to może być i co z tym zrobić??

Link to post
Share on other sites

tak

na szkielecie nie ma żadnych rys ani zatarć, nawet jeśli 2 połówka by coś za mocno ściskała to gdzieś powinno powstać przetarcie... ale tego nie ma, z wyjątkiem wcześniej wspomnianego tego czegoś przy singlu nie wiem jak to sie nazywa...

 

 

edit

 

hmmm podkładki są pojedyncze pod 2 trybami, a jeden jest w ogóle bez podkładek. wiec co najwyżej to mógłby być niedomiar. choć sprawdziłem i luzów nie ma na trybach co najwyżej góra/dół na tym który się łączy z zębatką silnikową.

Edited by SuchyPL
Link to post
Share on other sites

Rysy ani przetarcie nie powstaną, na moje to złe wypodkładkowanie, wszystkie objawy występują u ciebie;p

Wyjmij z gb prowadnicę spr , sprężynę, tłok, cylinder i głowicę, skręć szkielet i spróbuj palcem pokręcić zębatkami- powinny chodzić lekko i cicho.

Link to post
Share on other sites

zrobiłem tak jak mówisz i stwierdzam, że zębatka naciągająca tłok wydaje dźwięk jakby o coś tarła... ale z drugiej strony musze stwierdzić, że nie jest to dźwięk jakoś bardzo głosny, zaś same zebatki poruszają sie całkiem płynnie i jak je rozpedze palcem to jeszcze robią pare obrotów nim sie zatrzymają.

 

czy jeśli by to była wina niedogranych zębatek to czy tłumaczy to też takie nietypowe rozgrzanie kabli?? czemu sie tak dzieje??

Link to post
Share on other sites

witam . mam problem z moim GB v.2 jak strzelam to mi się zacina po pierwszym strzale . jak został wyjęty anty revers to strzelał już normalnie ?? jak znów go wkładam to znów się zacina. w czym może być problem?? zmieniałem na inny anty revers i jest to samo ;/

Link to post
Share on other sites

Proponuję Ci rozłożyć GB do takiego stanu, żebyś go umiał potem złożyć, następnie użyć swoich zdolności twórczych (patrz wyobraźni) i spróbuj zrozumieć jak działa to śmiszne urządzenie zwane GearBoxem.

Potem powoli analizuj każdą część, aż dojdziesz do tego, co jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Hmm, starałem się pomóc, a nie kogoś wyśmiać.

Przy takim opisie problemu jaki wykonałeś, więcej nie jestem w stanie pomóc.

 

Takie rzeczy się dzieją chyba tylko w Polsce, że każdy uważa drugiego człowieka za wroga, mordercę i gwałciciela.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...