Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.122 Sig 226


Recommended Posts

Kulki PJ nie są idealne, bo ich precyzja wykonania jest co najmniej średnia. A precyja wykonania kuli to rzecz bardzo istotna, na równi z precyzją wykonania lufy. Krótko mówiąc - zależy na jaką odległość chcesz strzelać. Gramatura nie większa niż 0.20, choć z Glocka, który ma te same bebechy, strzelałem z braku laku i z 0.25 - leciały krócej, ale na tyle, by bronić się w cqb.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Jak wygląda żywotność pakietu zasilającego.

Możecie podać jego wymiary.

Ile średnio można wystrzelić na 1 ładowaniu.

 

Jakie już macie przebiegi i jak z awaryjnością ?

Ktoś robił jakieś modyfikacje jak tak to co ?

 

O golnie interesuje mnie czy to sprzęt na dłuższy czas czy powiedzmy jeden sezon intensywnego użytkowania i do koszalina.

Link to post
Share on other sites

Na początku dało u mnie radę dziesięć magów wystrzelić bez ładowania - ok 300bb. Z tym, że potem nie padał akumulator tylko mi się strzelać nie chciało więcej :P Pakiet wciąż mi trzyma i dobrze strzela więc nie ma tragedii z nim :)

Przebieg koło 5000 bb, dwa razy całkowicie zapiaszczony, raz zaraz potem strzelany - poza pierwszym strzałem, gdzie piach poleciał z lufy strzelał normalnie :) Trochę chrzęścił gearbox, ale przestał :P

Replika strzela dalej.

Jedyny mankament to wajcha bezpiecznika (a w ostrym służąca do rozbiórki broni) się zepsuła - tzn zaczęła luźno latać.

 

Tak więc przy dobrym traktowaniu replika spokojnie starczy na dłużej :)

 

Pozdrawiam

misiakow

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Ja mam ten pistolet od jakiegoś czasu więc też napisze :icon_biggrin: Replika wspaniała, ja osobiście strzelam z niej 0.25 bo zauważyłem, że ma na nich dużą poprawę celności w stosunku do 0.20, może jeszcze sprawdzę 0.23 potem i jak dobrze pójdzie to będzie kompromis :icon_razz: Jest idealna do CQB, bez dwoch zdań. Nawet z odległości 0.5 metra nie powoduje większych obrażeń. Mankamenty to niestety bateria, która na zimnie siada po 6 strzałach i rygle. Rygle to sprawa beznadziejna wręcz bo jak mi pistolet upadł to obydwa ułamały się w cholere i nic zamka nie trzymało, odkąd je dokleiłem kropelką trzymają się lepiej niż przed uszkodzeniem, ale i tak planuję przykręcić do body własne, metalowe, bo nie uśmiecha mi się zgubić zamek podczas walki w lesie. Co do tłumika to sam sobie zrobiłem z plastikowej rurki 3-4 cm średnicy, napchałem tam naprzemiennie pierścieni gąbkowych z większym i mniejszym otworem, okleiłem srebrną taśmą, potem malarską i pomalowałem na czarno. Sprawuje się bardzo dobrze ale niestety sam gearbox jest głośny i jego trzeba by wyciszyć bardziej. Kabury używam wojskowej, od wista. Wystarczyło wyciąć trochę nici XD

 

EDIT: Tłumik za cholerę nie poprawia celności, po prostu ciszej strzela. Poza tym nic się nie zmienia.

Edited by Px23
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Przepraszam, za wykop roku, ale akurat jest bardzo fajna promocja na gunfire, gdzie pistolet kosztuje 137 zł (może ktoś jeszcze z obecnych na forum skorzysta z okazji) :icon_smile:

Kupiłem i jak przyjdzie to przetestuję co i jak :icon_smile:

 

Tutaj dowód:

http://gunfire.pl/pr...letu-CM122.html

 

Do tego przesyłka gratis (po przedpłacie lub za pobraniem także).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Recenzje misiakowa i Samaela z 2010 nadal aktualne. Poza obudową to to samo co CM.030. Od siebie dodam: unikać upuszczania rękojeścią na beton. Mój zaczął po tym jęczeć (dosłownie) :P

W tych pieniądzach to bardzo fajna klamka. Można też (i warto) przerobić na lipo bo ta bateryjka w środku jest słabiutka.

Link to post
Share on other sites

Foton też tu trafiłem bo właśnie mam na nią chęć. Dobre pieniądze. Daj znać jak dorwiesz w łapki i napisz parę słów.

 

Dorwę, dorwę już jutro bo jak zobaczyłem to od razu kupiłem za pobraniem z darmowym kurierem. Dzisiaj już została wysłana i jutro między 8.30 a 11.30 ma być u mnie :) Podładuję batkę i zobaczę jak to śmiga :)

 

Recenzje misiakowa i Samaela z 2010 nadal aktualne. Poza obudową to to samo co CM.030. Od siebie dodam: unikać upuszczania rękojeścią na beton. Mój zaczął po tym jęczeć (dosłownie) :icon_razz:

W tych pieniądzach to bardzo fajna klamka. Można też (i warto) przerobić na lipo bo ta bateryjka w środku jest słabiutka.

 

Właśnie wiem, że bebechy z cm030 i magazynki takie same. Właśnie z nadzieją przyszłej przeróbki pod lipo kupiłem. Na YT jest filmik o cm030 tan jak Blacha z Tanie militaria ma wstawione lipo i jaka różnica w pracy :) Rzeznia :D

Link to post
Share on other sites

Dostałem dziś cymkę. Po otwarciu przesyłki powiem tak: cm 122 robi wrażenie solidnością wykonania i wagą. Ciężka i wielka :icon_smile:

 

Magazynek metalowy też dosyć ciężki i solidny (czuć w dłoni) do tego zestaw czyli szybkoładowarka do kulek, przejściówka do ładowania i ładowarka sieciowa, wycior i paczka jakichś kulek (tak na oko z 200 szt :icon_smile:

 

Baterię podładowałem i fajnie to działa. Z braku czasu nie zdązyłem przestrzelać, ale postaram się ogarnąć strzelanie i hopek jutro lub pojutrze i zdam relację.

 

Jedyny minus, który na razie mnie irytuje to przełącznik blokady. Jest obrotowy w zakresie 90 stopni (pionowo - pistolet zablokowany - poziomo odblokowany) i jak się ustawi pionowo to wystaje część tego pokrętła poniżej korpusu repliki co może powodować przełączenie/obrócenie w luznej kaburze albo zahaczenie przy wyjmowaniu i ułamanie lub przypadkowe odblokowanie.

 

Poza tym na razie nie mam zastrzeżeń (wydaje mi się, że szczerbinka jest trochę za płytka).

Musze przetestować to napisze coś więcej :icon_smile: Ogólnie zapowiada się bardzo dobrze :icon_smile:

 

Jak za tę cenę (137 zł z baterią na początek, ładowarką, przejściówką i szybkoładowarką do kulek oraz darmową wysyłką za pobraniem czy po wpłacie) to szczerze polecam, bo dzięki regulacji hopka czuję że osiągi będa dobre :icon_smile:

 

Zamierzam wsadzić mosfet, lipo i kable niskooporowe :icon_biggrin:

 

Jutro jak czas pozwoli zostanie przesmarowany i trafia na grawerkę celem oznakowania :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Cm 121 (DEagle) przerabiałem na małe lipo 7,4V, bez mosfetów, tylko zmiana wtyczek.

Bangla bardzo dobrze i wprost szaleńczo szybko. Także nie ma problemów, można użyć lipo, nic się złego nie dzieje z tą repliką.

Wyrobiły się jedynie szczęki magazynka ale sam mechanizm znosi rof bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

To dobrze wiedzieć :icon_smile: Może zrezygnuję z mosfet faktycznie skoro to nie jest potrzebne :icon_wink: Dzisiaj postrzelałem i strzela się bardzo dobrze, a co ciekawe czuć jakby większą moc w porowaniu do sprężyny. Nie wiem czemu ale może to złudzenie. Mam takie wrażenie i nie wiem czy to przez silnik elektryczny czy cos innego ale mam wrażenie jakby w cm 122 kulka wylatywała szybciej niż w sprężynowym colcie 1911 umarex.

 

Colt wg Umarex ma 220 fps, a cm 122 wg producenta 195 fps (może to przez regulowany hop up) no i patrzyłem na kulkach 0,2 (a Umarex chyba jest przystosowany do lekkich kulek tj. 0,12g )

Na 0,2 już czuć że jest lipa i brak "mocy" -kulka leci 6-8 m i powyżej tej odległości z celnością jest tragedia bo trzeba strzelać "lobem", natomiast w cm leci prosto i 15 m (bo akurat tak strzelałem w budynku) leci bezproblemowo prosto i robi spore spustoszenia (np. wgniata dosyć mocno grubszy karton :icon_smile:).

Z racji kiepskiej pogody na razie musiałem odłożyć strzelanie - ale może jutro się wezmę za to :icon_smile:

 

Także colt będzie ozdobą na ścianie, a wiem co będę nosił jako boczniaka (jeszcze teraz tylko kaburę dobrać, bo kloc jest spory :D :D)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Po teflon fixie w moim CM121 wyszło 220 fps na 0.2g To są właściwie te same konstrukcje jeśli chodzi o Cymę. Delikatne różnice wynikają jedynie z budowy wewnętrznej samych pierwowzorów replik.

Na więcej raczej ze stocka bym nie liczył niż właśnie ~220fps, nie mniej jednak celność u mnie jest dość dobra i zasięg ma w granicy 25-30 metrów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...