Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z BCH001...


Recommended Posts

Witam.

Otóż zakupiłem właśnie tą ładowarkę :http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=1429

i tą baterię: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4876

Problem polega na tym, że ustawiłem 8 cellsów i 500 mA ale gdy wkładam wtyczkę od ładowarki do kontaktu (z baterią już podłączoną) przez 1 sek. świeci światło żółte( rozładowanie) i gaśnie, żadne inne światełko się nie pojawia. Chciałem sformatować batkę ale nie wiem jak tą ładowarkę się obsługuję... :-F w instrukcji nic nie ma na ten temat. Może Wy wiecie co należy zrobić?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam!

 

Mam taki sam problem z ładowarką jak kolega w pierwszym poście, z tymże co bym nie robił to i tak po włączeniu ładowarki przez sekundę świeci pomarańczowa dioda, następnie gaśnie i nic się nie dzieje. Z ładowarki słychać popiskiwanie... Mam akumulator 9,6V Firefox z wtykiem large (tamiya)- kabel czarny idzie do kwadratu, kabel czerwony do półkola.

Z tego co wyczytałem w internecie:

czarny kabel to plus, kwadrat w wtyczce to też plus,

czerwony kabel to minus, półkole w wtyczce to tez minus.

 

Czy możliwe, że ładowarka jest trwale uszkodzona?

 

Proszę o pilną odpowiedź!

 

Dzięki.

 

EDIT: Sorry za odkop, nie chciałem zakładać nowego tematu.

Edited by Glugi
Link to post
Share on other sites

Z tematu o BCH001:

To że tak piszczy to oznaka ładowania, bo ładuje pulsacyjnie (tak to się nazywa). Czyli np.1 sekunda ładowania 0,5 przerwy.Jak się nie mylę na początku ładowania te impulsy są dluższe i przerwy miedzy nimi też, wtedy ładowarka podaję duży prąd. Im bliżej końca lądują coraz mniejszym prądem z coraz mniejszymi przerwami między impulsami .

Najlepsze ładowarki podczas ładowania w tych krótkich odstępach przez chwilka rozładowują baterię i to jest najlepszy system ładowania. A więc jeśli nasze ładowarki posiadają przynajmniej połowę tego to tylko wychodzi naszym bateria na dobre.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Również miałem ten problem. Co więcej- okazuje się, że to nie ładowarka a bateria piszczy. Zmiana prądu ładowania rozwiązuje sprawę.

Ma piszczeć przy 500mAh, lądowanie większym prądem stokowej albo jakiejś Chińskiej padliny spowoduję utratę pojemności.

BTW

Podłącz pod 230V. Piśnie raz, ważne żeby Twoja głowa była w miarę blisko co by na forum było lżej. :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A u mnie słychać popiskiwanie, ale zapal się czerwona lampka podczas włączenia do prądu, po tym gaśnie i nic więcej, tylko to popiskiwanie, to dobrze?

 

W moim przypadku powyższy problem występuje(lampka włącza się na ułamek sekundy, potem gaśnie + krótkie piski, 2-3 razy krótsze od tych podczas zwykłego ładowania) gdy pokrętło od ilości ogniw nie zaskoczy jak powinno.

 

Rozwiązaniem jest delikatne poruszenie tym pokrętłem, ale tak by nie wskoczyło na inna ilość ogniw (nie polecam zmiany ilości ogniw podczas ładowania). Na wszelki wypadek można to robić przy odłączonej ładowarce od prądu.

Edited by boundrose
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czołem! Sorry za odkopywanie tematu, ale nie chcę zakładać nowego.

Problem mój mianowicie polega na tym że podłączyłem wczoraj nową baterię NiMh (VB Power 3300 mAh) do równie nowej ładowarki Batimex BCH001, zaznaczyłem opcję rozładowania i zaufawszy ładowarce udałem się na spoczynek - przy pierwszym ładowaniu ładowarka sama przeszła z trybu Discharge do Charge. Tym razem tak się jednak nie stało i wstawszy o siódmej zobaczyłem, że ładowarka dalej świeci na żółto, czyli rozładowywuje. Ze znalezionego na forum wzoru wyliczyłem, że rozładowywanie mojej baterii powinno trwać około 6,5 godziny, zaś trwało godzin 10. Moje pytanie zatem: czy moja nowiutka bateria bateria będzie się jeszcze nadawała do użytku? Oraz, czy taki wybryk ładowarki będzie podstawą do zareklamowania jej w Specshopie i dostania zwrotu pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Podłącz akumulator do ładowania prądem 500mA - jeśli ładowarka go wykryje (zapali się czerwona lampka), to daj mu się śmiało naładować aż będzie świeciła zielona lampka. Zdarzyło mi się takie coś dwa razy z tą ładowarką, jednak o dziwo - po naładowaniu akumulatora wszystko grało. Jest więc szansa, że ładowarka skończyła rozładowywać pakiet, ale... zawiesiła się... przy przejściu w tryb ładowania. Nie wiem czy takie coś jest możliwe - tak sobie to tłumaczę, gdyż jeśli byłoby inaczej, to prawdopodobnie straciłbym oba akumulatory, a one działają w pełni.

Link to post
Share on other sites

@seger: Bo padlina była na miejscu, a na lepszy sprzęt musiałbym czekać i płacić za wysyłkę. Z resztą, wtedy jeszcze nie wiedziałem że to padlina, zwłaszcza że obsługa SpecShopu mi ową padlinę poleciła;).

 

@Logan: Dzięki! Przyznam, trochę spanikowałem;). Niemniej jednak w końcu przeryłem google w poszukiwaniu jakiejś instrukcji i znalazłem na forum batimexa, że prąd rozładowywania w BCH001 to 250mA. Prawda to? Jeśli tak, to bateria powinna rozładowywać się dłużej i jest szansa że nie rozładowałem jej do końca. Czy podłączenie do ładowania w takim stanie może zaszkodzić, zważywszy na fakt że aku miał zostać sformatowany (to jest drugie ładowanie), czy też mogę sobie spokojnie formatować ją przy nast. ładowaniu dalej?

Link to post
Share on other sites

Czyli Ty rozładowywałeś w pełni naładowany akumulator? W takim wypadku na 99% po prostu go nie rozładowałeś jeszcze ;).

 

Możesz śmiało podpiąć go do ładowarki i od razu przełączyć na rozładowywanie. Zwłaszcza, jeśli to jest już drugie ładowanie. Nic mu się nie powinno stać. Jeśli chcesz mieć jak największą pewność, że nic się nie stanie - postaraj się iść na kolejną strzelankę z nim i dopiero, kiedy replika przestanie na nim strzelać - wtedy podepnij i włącz pełen cykl (rozładowanie -> naładowanie).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam.

Otóż zakupiłem właśnie tą ładowarkę :http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=1429

i tą baterię: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4876

Problem polega na tym, że ustawiłem 8 cellsów i 500 mA ale gdy wkładam wtyczkę od ładowarki do kontaktu (z baterią już podłączoną) przez 1 sek. świeci światło żółte( rozładowanie) i gaśnie, żadne inne światełko się nie pojawia. Chciałem sformatować batkę ale nie wiem jak tą ładowarkę się obsługuję... :-F w instrukcji nic nie ma na ten temat. Może Wy wiecie co należy zrobić?

 

Przepraszam, że odkopuje, ale pewnie dużo osób wchodzi w ten temat (przez google albo przesz szukajke forumową) właśnie z tym problemem, a nikt nie napisał jeszcze jego rozwiązania.

Dioda się nie świeci przez to, że w baterii lub gdzieś w kablach ładowarki zostały pozmieniane kable i w baterii została odwrócona polaryzacja. Najlepiej w takim razie "delikatnie podważyć szpilką metalową część zaciśniętą na końcu kabla, tak aby wyszła z plastikowej części wtyczki", ale ja to zrobiłem trochę mniej delikatną metodą i trochę przeformowałem nożem wejścia w tej plastikowej wtyczce tak aby można było włożyć ją odwróconą do gniazda. Teraz bateria ładuje się elegancko :).

 

Rozwiązanie to znalazłem na forum Batimexa a dokładnie w tym temacie: http://forum.batimex.pl/viewtopic.php?f=4&t=2043

 

PS: jeśli replika nie strzela po podłączeniu baterii która miała odwrócone bieguny właśnie przez tą ładowarkę to nie powodów do paniki, jak się już zamieni te styki i ponownie naładuje baterie to strzela z powrotem jak ta lala ;D

Edited by epaGamer
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat. Posiadam ww ładowarkę oraz baterię o 9ciu ogniwach.Niestety, ładowarka posiada ustawienia 8 albo 10 ogniw. Czy da się zatem naładować na niej baterię o 9ciu ogniwach?

Przepraszam że odkopuję temat, ale nabyłem batkę 10,8V i mam ten sam problem- albo ładuj do 9,6v albo naraź baterię na uszkodzenie ;/

Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Przy ustawieniu 9.6 bateria powinna dawać napięcie około 10.8 właśnie (1.35V / ogniwo = stan naładowania). Niestety, nie da się do pełna naładować w ten sposób baterii 10.8.

 

Lepsze jest ustawienie 12V, 500mA i traktowanie ładowarki jako wolnoładowarkę.

Czyli dla ogniwa o pojemności np. 2000mAh ładujemy 2000/500 = 4h. Po tym czasie odłączamy baterię. Nie muszę chyba przypominać, że przy takim ładowaniu należy ciągle nadzorować proces ładowania (przede wszystkim, czy pakiet nie zaczyna się nagrzewać), bo wg. ładowarki ta bateria będzie wciąż nienaładowana.

 

Ewentualnie, po naładowaniu wg. pojemności ze wzoru powyżej, można jeszcze potrzymać baterię podpiętą do ładowarki i co 10 minut po odłączeniu jej od ładowania sprawdzać miernikiem napięcie. 1.4V - 1.45V na ogniwo to granica naładowania, tak więc bateria w pełni naładowana może mieć 12.6 - 13.05V i jest to maksymalne bezpieczne napięcie jakie pakiet może osiągnąć.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...