Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MULTICAM - kamuflaż uniwersalny


Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy to znaczy, ze wzor kamuflazu MULTIKAM ma rozne odmiany (ACU, DESERT, WOODLAND)?

 

Nie, MULITCAM jest tylko jeden. Natomiast wystepuje w roznych krojach.

 

Ciekawe za ile i kiedy Jurii sprowadzi oryginal.

Tu się tego nie dowiesz, po prostu napisz do niego.

Link to post
Share on other sites

Co macie na myśli pisząć "oryginalny" multicam ?

 

Można odpowiedzieć bowiem na kilka sposobów i KAŻDY jest prawidłowy.

 

1. Odzież uszyta przez Crye Precision z materiału wyprodukowanego przez Crye Precision w kamuflażu multicam. Takie rzeczy są BARDZO trudno dostępne, a przez to drogie. Ostatnio za bluzy płaciliśmy po ok. 700zł/sztukę :(

 

2. Odzież uszyta przez innych producentów z USA lub Kanady (ale nie tylko) z materiału produkowanego przez Crye Precision

 

Komplety można nabyć w sklepach w USA lub Kanadzie, z przesyłką: spodnie+bluza+czapka bonnie to koszt ok. 700-750zł, kurtka smock ok. 800-1000zł

 

3. Odzież uszyta przez producentów mających licencję na produkcję materiału multicam - zestaw jak wyżej będzie kosztował ok. 500zł, z tym że na razie są "w produkcji"

 

4. Oporządzenie szyte z cordury multicam jest produkowane z Cordury produkowanej dla Crye i nie ma podróbek - z tym ze liczy się oczywiście kto uszył oporządzenie. Polecam sprawdzone firmy jak Eagle, HSGI.

 

Kupując w sklepie lub na ebayu, termin dostawy to :

- czas dostawy w zależności od wybranej "poczty"

+ ok 5 dni na cle

 

p.

Edited by python
Link to post
Share on other sites

Odzież uszyta przez innych producentów z USA lub Kanady (ale nie tylko) z materiału produkowanego przez Crye Precision

 

Komplety można nabyć w sklepach w USA lub Kanadzie

 

Python, możesz zdradzić z jakich sklepów północnoamerykańskich zamawialiście multicam?

Link to post
Share on other sites

Ja tu moze wtrące swoje 3 grosze.

Wiele firm teraz zaczyna wypuszczać Mundury w Multikamie.

Np. proponuję sklep SKD TACTICAL, INC.

Dodatkowo Tru-Spec wypuścił swoją wersję TRU w tymże maskowaniu.

 

 

SKD sprzedaje mundury szyte dla nich z materiału Crye przynajmniej od roku - właśnie takie mamy my w FCS (między innymi).

 

Natomiast TRU dostał licencję od Crye na produkcję materiału i szycie mundurów - mają prawo wszywać znaczek "MULTICAM" w swoje produkty. Jakość ich "nadruku" odbiega dość znacznie od jakości Crye'owskiego multicamu i wygląda jak "multicant", pewnie oba materiały mają chińskie pochodzenie...

 

Natomiast FASTY zainteresowało się multicamem na ostatnich targach MSPO w Kielcach.... po spotkaniu z nami. :)

 

p.

Edited by python
Link to post
Share on other sites
Natomiast FASTY zainteresowało się multicamem na ostatnich targach MSPO w Kielcach.... po spotkaniu z nami. :)

 

Czy aby na pewno? ;) Na terenie jednego ze stoisk (nie Fastów) moje oko wyłowiło w ułamku sekundy mundur w MultiCam niewystawiony w otwartej ekspozycji. Znaczy ktoś z wystawców już wcześniej sie tym kamuflażem zdążył zainteresować.

Edited by AdAm
Link to post
Share on other sites

 

 

4. Oporządzenie szyte z cordury multicam jest produkowane z Cordury produkowanej dla Crye i nie ma podróbek - z tym ze liczy się oczywiście kto uszył oporządzenie. Polecam sprawdzone firmy jak Eagle, HSGI.

 

Niestety, tu się mylisz. W Hhinach podróbek cordury w multicamie jest pełno jak i sprzętu uszytego z tego materiału. Macałem 3day pack i zestaw CIRAS bodajże (albo podobna kamizela, nie interesuje się tym). Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Odpowiadam na oba posty.

 

Rozmawiałem z ludźmi z firmy Fasty na targach w Kielcach i mówili że widzą ten mundur na nas po raz pierwszy- nie twierdzę że na targach nie było innych mundurów w multicamie.

Potem byłem u nich w Białymstoku z materiałami w multicamie i utrzymywałem kontakt z ich grafikami, stąd mojka wiedza w tym temacie.

 

Co do cordury z Chin. Na targach IWA w Norymberdze rozmawiałem z chińskim producentem oporządzenia w multicamie. Twierdzili, że mają cordurę z Crye. Cordurę w multicamie można kupić w Crye na metry i uszyć cokolwiek gdziekolwiek. Natomiast porównywałem plecaki patrolowe Eagle (które mamy) i ich chińskie kopie na targach. Plecaki chińskie są warte kupienia, różnią się zapięciami, klamerkami itp. natomiast są poza tym dobrze skopiowane. Choć nie wiem jak z jakością szycia, ale wyglądało solidnie.

 

p.

Link to post
Share on other sites
Co do cordury z Chin. Na targach IWA w Norymberdze rozmawiałem z chińskim producentem oporządzenia w multicamie. Twierdzili, że mają cordurę z Crye.

 

Zainteresował mnie ten temat i rozpocząłem prywatne śledztwo ;) Napisałem do Crye i zobaczymy co oni na to.

 

A co do produktów z oryginalnego materiału to domyślam się, że żaden producent sprzętu w tym kamuflażu nie zapomniałbym powszywać metek MULTICAM

Link to post
Share on other sites

A spytałeś co z Fasty ? Bo ludzie z TRU mówili mi na IWA że jako jedyni dostali licencję na produkcję multicamu.

 

Fasty, "miało w założeniu" zrobić pikselowany multicam, wzorując się na multicamie, w ten sposób omijając patenty i z takim mundurem na przyszłym (obecnie już tegorocznym) MSPO startować do naszego wojska.

 

Zdażyło mi się kupić spodnie w Kanadzie bez wszywki multicam, a jest to oryginalny materiał.

 

Z drugiej strony mam podejrzenie, że te "multikanty" których trochę było na ebayu to materiał "ukradziony" z TRU (może jakieś próby produkcyjne ?). Bo mundury z TRU na pierwszy rzut oka wyglądają jak "multikant" :)

 

Zresztą, rozmawiałem z firmą bodaj z Tajwanu, która oferuje nawet mundury w kroju Crye z multicamu...

 

p.

 

Co do mundurów do kupienia na SKD, to nie są one produkowane przez SKD, ale przez firmę szyjącą kontraktowe mundury dla US ARMY, Ladiga Sportsware.

 

p.

 

To tak w temacie podróbek:

 

We value our work and we value our customers. It is this commitment to our clients that is driving us to do everything in our power to stop the illegal sale of counterfeit MultiCam® and products that are made with counterfeit MultiCam®.

 

We are fighting this on several fronts…First we are stopping these groups from being able to sell through auction sites. (see sample letter from a counterfeit dealer below) Second we are taking the fight to their home bases by cooperating with local governments to physically raid and shut down illegal export operations of counterfeit MultiCam® in Asia. Third we are spreading the word to the community at large to protect honest work from counterfeiters… Please email any suspected counterfeit MultiCam® info to the following address legal@multicampattern.com and we’ll gratefully check into it.

 

Counterfeit products disrespect every honest company that is out there trying to innovate and provide quality products the right way. By investing in people that steal work from other companies, you are literally helping to destroy the company that created the work. We take this kind of threat seriously and are doing everything we can to eliminate it for the sake of our honest customers who shouldn’t have to unfairly compete with illegal counterfeit products.

 

To the end buyer, If you’re thinking it’s technically all the same, think again. MultiCam® works. Counterfeits don’t. Genuine MultiCam® is made from Mil-Spec materials to exacting specifications for visual and infra-red compliance. If you don’t see the trademark triangle hang-tag and the woven MultiCam® label, it’s probably counterfeit. Next time you think a piece of gear is too expensive, think about how long it might honestly take you to plan and build the same item, then think about how much you make per hour and do a quick calculation…if you’re honest with yourself you’ll realize that American made products are not expensive, they’re priced fairly. They’re just not as cheap as products made by people making fifty cents an hour. And they never will be, unless we stop investing in our own industries and end up working for fifty cents an hour here.

 

To our honest customers, we greatly appreciate you, and we are continuing to develop new materials and options for you (new this year: 330D, Ripstop, and MultiCam coatings) As for parties that deal in counterfeit MultiCam, this is your warning to stop now or get shut down

 

 

 

Caleb Crye

Managing Director

Crye Precision

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

TRU-SPEC korzysta z oryginalnego materiału z Crye. Natomiast Propper zlecił produkcję swojego 65/35 POLY/COTTON (za zgodą Crye)

 

Wypowiedź przedstawiciela Propper'a:

 

Yes, Crye does have the 50/50 NYCO fabric available and some manufacturers are making garments out of it. Propper opted for a more cost-effective, yet still durable, fabric to make their MultiCam more affordable.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z ludżmi z TRU-SPEC'a na targach i chwalili się że materiał drukują sami, a nie kupują go z Crye.

 

Oglądałem ich mundury i materiał wyglądał bardziej jak "multikant" z widocznym rastrem, a nie jak materiał z Crye.

 

p.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...