Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A ja sobie w piątek zamontowałem walthera tactical przy pomocy podkładki dystansowej w postaci dwóch kawałków (3 mc długości i 1 mc szerokości) wyciętych ze starej wycieraczki (dentka też się nada) i dwóch objemek samochodowych zaciskanych na śruby ślimakowe (takich co trzymają na swoim miejscu wszelkie przewody i rurki pod maską). Wszystko to pomalowałem na kolor czarny mat i zamontowałem. Wygląda to dość dobrze, latarka siedzi mocno i żadna [prawie] siła nie jest w stanie zmienić jej pozycji na broni.

Pozdro

PA.

Link to post
Share on other sites
dzieki dzikki, no o to mi chodzilo... :D

Prosze cie bardzo - wg. mnie przy pomocy domowego warsztatu i dostepnych montazy na rynku mozna sobie samemu zrobic taki system mocowania. Jak bys sie rozbujal to jeszcze kabelek i wlacznik zelowy by uproscic cala sprawe.

Link to post
Share on other sites
uuuu... ryzykownie... Imho za duza przerwa miedzy tłumikiem płomienia a latarką, tym bardziej przy absowej zewnętrznej lufie XMa... Krzaczki się ukłonią. Imho lepiej by się spisała taśma izolacyjna i latarka na foregripie

 

Po pierwsze: nie chce robić off topicu ale XM pod względem solidności/chwiejności lufy wypada lepiej od np. M4. Głównie za sprawą metalowego pręta(podobnego do tego jaki jest w M733(tylko z pozoru jest to nowość)) biegnącego w foregripie równolegle do lufy oraz właśnie ABS-owej a nie metalowej budowy – mniejsze obciążenie dla chember blocka i pozostałych części). Zobaczymy jak taki montaż latarki będzie się sprawował na dłuższą mete ale jak na razie o jego wytrzymałość się nie martwie.

 

Po drugie: montaż jak i latarka były wzorowane na tych występujących w BHD i myślę że wyszło podobnie a z odrobiną wyobraźni to po prostu bajka :D

 

Po trzecie: nie bardzo wiem jak sobie wyobrażasz oblepienie foregripa izolacją skoro co strzelanke trzeba go otwierać aby naładować baterie, chociaż tobie chodziło pewnie o springa

:roll:

 

ale tu chodzi o AEG wiec tam nie powinno byc problemu nieprawdaz??

 

Mozesz troszke jaśniej bo nie bardzo rozumiem :?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
IMHO Stolar wykonales calkiem solidna robote

 

Bardzo mi miło :D choć trochę przeceniłeś moje możliwości. Tak jak pisałem, wykorzystałem gotowy montaż (znalazłem go w domu razem z częściami rowerowymi).

 

czy nie buja ci sie ten montz z latarka

 

To zależy w którym miejscu. Mocowanie do lufy jest bardzo solidne i wcale się nie buja za to obejma trzymająca latarkę jest tak skonstruowana ze im mocnej przykręcam ją do montażu na lufie tym mocniej zaciska się ona wokół latarki. Na tym właśnie łączeniu obu elementów nic się nie rusza do czasu aż zaczniemy manipulować ręką. Niestety moja dolna(ta przy latarce) obejma była pęknięta(widać to minimalnie na zdjęciu) i dzisiaj podczas transportu guna w plecaku pękła całkowicie(parę godzin wcześniej i zdjęć by nie było). Dlatego też muszę udać się do rowerowego w poszukiwaniu nowej obejmy lub spróbuje samemu cos dorobić.

 

czy nie myslales o skroceniu calosci by znajdowalo sie nieco blizej lufy ? (dlatego podrzucilem linki do mocowan SureFire'a)

Tak jak pisałem: nie ja to robiłem. Na 3 zdjęciu wyraźnie widać z jakich 2 elementów składa się montaż i myślę że jego przerabianie/skracanie sprawiło by tyle samo problemu co wykonanie nowego montażu. Pyzatym myśle że aby zachować podobieństwo do montażu występującego w BHD należało by go skrócić o max 2 cm więc nie wiem czy jest sens.

 

W związku z uszkodzeniem mojego montażu(choć wynika ono raczej z pęknięcia części które było już wcześniej a nie jego generalnej słabości) będę kombinował przy jego naprawie lub robił coś nowego na podstawie diagramów diagramów BJ System(dzięki dziki :D ). Jeśli wyjdzie mi cos ciekawego to na pewno o tym napisze.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Stolar twój wykład na temat XMa był zbędny. Akurat jestem posiadaczem tego AEGa. Rurka generalnie gówno daje - jak i w M733. Zaletą za to o wile większą jest fakt o którym wspomniałes - masa.

 

Co do lufy faktycznie mialem na mysli springa, ale w zasadzie również aega. Zachaczenie o gałązke może być nie tyle niebezpieczne dla lufy co dla dwuczęściowego body - choć jest to sprawa drugorzędna. Bardziej myśle tu o niedogodnościach związanych z poruszaniem. Zaplątanie guna, wyrwanie z rąk itd. Zaś z taśmą izolacyjną i w AEGu nie ma żadnego problemu - kto każe całość oklejać? Połówka całkowicie wystarczy. Też uważam, że montaż jest ok - mój jednak będzie na foregripie (narazie jest tam duża bateria wiec się z konstrukcją wstrzymuje... no i latarke muszę naprawic :D ) - ze wzgledu na zwartość.

Link to post
Share on other sites

Wiesz Wukasz IMO zaplatanie guna z latarka podczepiona w budynku to musialby byc intrygujacy przypadek losu.

Wszyscy profi z tego co widzialem montuja latarke w tym miejscu, w ktorym mozna zauwazyc na zdjeciach bjsystem - sa tak przyklady zamocowania na roznego typu broni.

Oczywiscie zrobisz jak chcesz ale w przypadku takich broni jak M-ki zdecydowanie bardziej klimatycznie wyglada skopiowanie pomyslu z realnych broni.

Link to post
Share on other sites

Wukasz, przerabialem pomysly montowania latarki na mojej MP5 w roznych miejscach... to co zaprezentowal Stolar jest najlepszym rozwiazaniem bo:

1. tak sie robi w prawdziwej broni

2. Lufa nie bedzie dawala cienia. Jesli zamontuje latarke przy foregripie to lufa bedzie rzucala cien i mocno zaklocala strumien swiatla

Link to post
Share on other sites

2. Lufa nie bedzie dawala cienia. Jesli zamontuje latarke przy foregripie to lufa bedzie rzucala cien i mocno zaklocala strumien swiatla

Fakt fakt.. zapomnialem o tym. Zamontowalem pod Specnazem na szynie RIS i dalem tlumik SOCOM - cien byl, zamontowalem na SAS'ie z boku i tez przez tlumik jedna strona byl zacieniona.

Link to post
Share on other sites

ble nie dobrzy jestescie. Czy ja powiedzialem, ze montaz jest zly? Wiem ze jest to popularne miejsce do montowania latarki - ale sami przyznajcie, ze oryginalne montarze czynia bron bardziej zwarta niz w montarzu Stolara. Widać to na co najmniej jednym przykladzie z BJSystem. Jezeli w tym miejscu to dla mnie jak najblizej lufy.

 

Sam przerabialem montaz i w Mp5 i w XM - i dalej stawiam na foregrip (prawda jest tez ze nie uzywam ani Surefire ani Walthera) i dla mnie jest to najwygodniejsze rozwiazanie:

1. wspomniane krzaczki - moze to wina terenu ale u nas najczesciej zeby wejsc do pomieszczenia trzeba zasuwac przez pokrzywy 1,50 m, krzaczki, laski i taki tam... I bez latarki zaplątuje się czesto...

2. Uzywam wlacznika na latarce, nie mam osobnego. Sieganie na krawedz lufy jest dla mnie nie wygodnie.

 

Co do profi to ja dąze do takiego rozwiazania ;) ... żartuje.

Link to post
Share on other sites

Sporo szumu zrobiło się wokół mojego montażu :D . Nie będę nikogo przekonywał że na prawdę jest dobry bo nie taki miałem cel. Mój montaż jest po prostu tani i łatwo dostępny(myślę ze nie będzie problemu z odszukaniem go w rowerowym) i moim zdaniem jest wystarczająco solidny i wygląda wystarczająco profesjonalnie.

 

Sam przerabialem montaz i w Mp5 i w XM

Babki, yyyyyyyy MP5-tki to ty do tego nie mieszaj :wink: :D

Tutaj ewidentnie(wystarczy zerknąć na Tactical Lighted Forearm) mocowanie na foregripie.

 

wspomniane krzaczki - moze to wina terenu ale u nas najczesciej zeby wejsc do pomieszczenia trzeba zasuwac przez pokrzywy 1,50 m, krzaczki, laski i taki tam... I bez latarki zaplątuje się czesto...  

Przynajmniej w moim przypadku latarki będę używał do typowo „zurbanizowanych” operacji a montaż ma tę przewagę nad izolacją że można go łatwo zdemontować gdy zajdzie taka potrzeba(np. akcja leśna)

Uzywam wlacznika na latarce, nie mam osobnego. Sieganie na krawedz lufy jest dla mnie nie wygodnie.  

To już temat na inną rozmowę. Właśnie pracuje nad przełącznikiem na kabelku który będzie umiejscowiony na foregripie. Jak by na to nie patrzeć bez specjalnego przełącznika dotykowego nawet latarka przytwierdzona do foregripa nie będzie włączana wystarczająco wygodnie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...