Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polecane gogle i okulary


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Arczi85: Kup albo przezroczyste albo zestaw 2LS. Przyciemniane są zbyt mało uniwersalne (brzydka pogoda, czy wejście do budynku to już jest problem).

 

Ja bym raczej kupił wkładkę P-2B Rx. Z taką wkładką idziesz do optyka i on wszystko załatwi, jak z normalnymi okularami.

 

Suppressor mają pocieniane zauszniki, dostosowane do używania z ochronnikami słuchu (nie uciskają). Jeżeli nie planujesz ich używać - weź zwykłe Crossbowy.

 

@sensu: U mnie wkładki też spisują się tak sobie - na mojej twarzy okulary przez to za bardzo odstają. Jednak, jak ktoś jest bardziej pucołowaty, to powinno być ok. Na parowanie najlepiej jak dla mnie działa połączenie Op Drops ze szmatką ESS.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Planuje zakup nowych okularów i generalnie nastawiłem się na ESSy Crossbow, ale ostatnio znalazłem oksy firmy Bolle, a dokładnie modele SWAT, RANGER i ASSAULT. Ktoś ich używał, jakieś opinie, recenzje? Czy lepiej pozostać przy ESSach? Te mają bardziej klasyczny kształt, uniwersalny.

 

https://www.specshop.pl/product-pol-14312-Bolle-Tactical-Okulary-Balistyczne-RANGER-Red-Flash-RANGFLASH.html

https://www.specshop.pl/product-pol-7998-Bolle-Tactical-Okulary-Balistyczne-SWAT-Silver-SWATFLASH.html

https://www.specshop.pl/product-pol-9548-Bolle-Tactical-Okulary-Balistyczne-ASSAULT-ESP-ASSAESP.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ktoś ma pojęcie jak będą się zachowywać okulary przy minusowych temperaturach?? konkretnie to ESS Crossbow, czy ich użytkowanie jest nadal bezpieczne?? tz. jak może się zachowywać wizjer przy np -10 stopniach??

 

Niedawno będąc na strzelance byłem światkiem jak jeden z graczy używający ESS Crossbow jakimś cudem oberwał w dolną powiekę... kulka jakoś dostała się pod wizjer, 1cm wyżej i mogłoby być naprawdę nieciekawie... zacząłem się zastanawiać nad swoim bezpieczeństwem... mieliście może podobne doświadczenia??

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć wszystkim,

Potrzebuję okulary ochronne z wkładką na szkła korekcyjne.
Kiedyś wybór byłby tylko jeden ESS ICE, a jak to wygląda dzisiaj, bo trochę nie w temacie jestem.

Dzięki za pomoc,
Cheers!



P.S.
Soczewki odpadają.
P.S.2
Artykuł z tematu Wada wzroku a ochrona oczu umarł śmiercią naturalną.

Link to post
Share on other sites

Podpinam się do pytania kolegi @Vender oraz zadam swoje pytanie.

Na ostatnim wypadzie testowałem gogle Bolle Pilot + okulary korekcyjne pod nimi. Jedno i drugie potraktowałem płynem do mycia naczyń. Gogle nie parowały, natomiast korekcja parowała niemiłosiernie, dodatkowo para skraplała się na wizjerze gogli. Możecie polecić jakiś sposób na parujące okulary pod goglami? Muszę stosować taki sposób dopóki nie załatwię wkładek do ESS NVG.

 

P.S
@Vender, na Facebooku ktoś ostatnio wspominał o okularach Swisseye Nighthawk z wkładką. Cenowo wychodzi podobnie, co ESS Ice z korekcją. Czy skuteczne - nie wiem, sam jestem mega ciekaw.

Link to post
Share on other sites

Nighthawki zamierzam sobie kupić na cieplejsze dni i lżejszy szpej i również jestem ciekaw jak się spisują. Normalnie używam gogle bolle 810 i polecam. Mają ochrone przed pyłem na górze i dole ale jest ona demontowalndemontowalna i w gorsze warubki pogodowe gdy zaczynaja parować mozna je zdjac i problem z parą znika. Korzystałem z nich z soczewkamisoczewkami, wtedy prawie w ogólnie nie parowały nawet z ochroną przeciwpyłową. Teraz z wkładkami jest gorzej ale tylki ze względu na soczewki. Gogle nadal nie parują łatwo lecz soczewki czasem paruja od zewnętrznej strony. Jednakże tylko gdy się za długo stoi w miejscu. Podczas intentywnej rozgrywki gdy się biega nie ma zbytnio problemu. Jako antifoga uzywamy tego od bolle i działa ale głównie na google z wkładek łatwo się ściera jednak na jedą strzelankę w miarę działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...