Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr TMP ... co z nim ?


Recommended Posts

Witam.

 

Właśnie jestem w trakcie zakupu repliki karabinu Steyr AUG A3 wraz z tuningiem.

Replika będzie dość mocna i z tego powodu poszukuje broni bocznej do budynków.

Pierwsze kryteria jakimi się kierowałem to oczywiście poręczność, więc szukałem wśród broni typu "PDW". No i skoro będę miał broń główną z stajni Steyr to czemu i nie boczną ???

 

I znalazłem Steyr TMP, z informacji uzyskanych w internecie wiem że produkcja tego modelu została wstrzymana kilka lat temu i prawa do tego modelu zostały sprzedane firmie "Brügger & Thomet AG" która wydała tą broń pod oznaczeniem MP9.

 

I tu pojawia się moje pytanie: Na wyposażeniu jakich oddziałów ta broń się znajduje ??

( chodzi o model MP9. chyba że ktoś korzysta jeszcze z TMP )

 

Niestety moja znajomość języka angielskiego uniemożliwia mi poszukiwanie dalszych informacji na temat tego modelu, a na polskich stronach nic nie ma...

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edited by Durden
Link to post
Share on other sites

[...]I tu pojawia się moje pytanie: Na wyposażeniu jakich oddziałów ta broń się znajduje ?? chodzi o model MP9 (chyba że ktoś korzysta jeszcze z TMP ) [...]a na polskich stronach nic nie ma [...]

Parę miesięcy temu, w pewnym azjatyckim kraju widziałem taki model jak ten:

http://img241.imageshack.us/img241/8715/mp93.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/4186/mp9.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/2476/mp92.jpg

u jednego kolesia - przedstawiciela pewnej polskiej instytucji o trzyliterowym skrócie :wink: nie sądzę jednak żeby oni chwalili się kiedykolwiek swoim wyposażeniem na jakiejś stronie www.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem, ale MP9 tylko ogniem pojedynczym.

 

Nie strzelałem komarom w jaja, więc nie powiem, który ma lepsze skupienie i o ile mm, bo to były strzelania "bojowe". Oba w ogniu pojedynczym miały zadowalającą celność (MP9 oczywiście z kolbą). MP5 w ogniu ciągłym też bardzo celne.

 

Największą różnice dla mnie stanowiły przyrządy celownicze - MP9 duży otwór przeziernika i bardzo gruba muszka. Z MP5 celowało mi się szybciej, wygodniej i precyzyjniej.

Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia i z 5 i z 9 w ogniu ciągłym. Jeśli mówimy na poważnie to tylko 5. 9 to fajna mała zabaweczka do CPP ale do 5 nawet Kurza nie kuca (grupa 3-4 razy większa). Ze złożoną kolbą na szelce to raczej pic jest - efekty miałem podobne jak z pm-63 używanego tak samo.

Link to post
Share on other sites

Jak służba na pokaz, to i PM na pokaz...

 

A sam pistolet zagrał epizod w Jamesie Bondzie z Brosmanem - Świat to za mało, oraz nieco większa rolę w "International" z Cliwem Owenem, gdzie za jego pomocą demolowano jakąś galerię w Nowym Yorku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...