Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Reakcja spustu w GBB


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie co do reakcji spustu w gaziakach:

Czy jest ona porównywalna jak w replikach elektrycznych SYSTEMA PTW ???

Chodzi mi o to że w elektrykach strzał jakby pada po chwili a w systemie replika reaguje natychmiastowo na spust a jak jest w gaziakach ??

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam pytanie co do reakcji spustu w gaziakach:

Czy jest ona porównywalna jak w replikach elektrycznych SYSTEMA PTW ???

Chodzi mi o to że w elektrykach strzał jakby pada po chwili a w systemie replika reaguje natychmiastowo na spust a jak jest w gaziakach ??

W gaziakach mechanizmy spustowe są zbliżone budową do broni palnej, więc opóźnienie jest w praktyce takie samo jak w prawdziwej broni.

Link to post
Share on other sites

czyli reakcja spustu w gaziakach jest o niebo lepsza niż w aeg ??? Nawet tych z najwyższej półki jak Systema PTW.

 

a jeśli chodzi o szybkoszczelność to tak samo ?? gaziak zawsze będzie szybszy ??

 

no i jeszcze zapytam o zasięg i celność ... w gaziakach to także kwestia lufy, komory hu i gunki hu ??

Edited by Durden
Link to post
Share on other sites

W gaziakach to kwestia gazu, lufy, komory hu, gumki i NPASa.

Szybkostrzelność można w AEG'u bardzo łatwo uzyskać większą niż w gaziaku, ale reakcja na spust będzie zawsze słabsza. Nie liczę oczywiście AEG które strzelają z napiętej sprężyny.

Edited by Shadow
Link to post
Share on other sites

Czyli reasumując:

-Reakcja spustu w gaziakach zawsze będzie lepsza niż w elektrykach

-Zasięg tak jak w elektrykach zależny od lufy i po części od ilości fps

-Celność jak w elektrykach zależna od komory i gumki HU

-Szybkoszczelność mogę osiągnąć w sposób jaki opisał pidzejfat

( czy normalnie w sklepach są do kupienia takie sprężyny lub jakiś

tuningowy bolt carrier ??? ))

 

pytam dlatego że chciałym kupić replikę która "swoim działaniem" będzie jak najbardziej zbliżona do ostrego odpowiednika ... nie licząc oczywiście zasięgu i siły rażenia czyli reakcja spustu szybkoszczelność itp

Link to post
Share on other sites

Zasięg w AEG'ach jest głównie zależny od szczelności układu i sprężyny głównej, potem od gumki i na końcu od lufy, a nie tak jak napisałeś głównie od lufy.

Swoją drogą moje zdanie jest takie, że gaziak ZAWSZE będzie przegrywał z AEG'iem, chyba, że jesteś gotów na ogromne wydatki jeśli chodzi o magazynki i będziesz nosił przy sobie mnóstwo magów na CO2. Chyba, że chcesz się strzelać tylko w lato. Gazówki mają wspaniały klimat, realizm itd., ale nigdy nie porwałbym się na kupno gaziaka jako JEDYNEJ repliki.

Link to post
Share on other sites

To już indywidualna sprawa ... widzisz ja strzelam tylko w CQB i powiem ci nie potrzebuje nigdy więcej niż 4 magazynki +1 w broni. Jako że preferuje tylko i wyłącznie teren zabudowany to także nie zależy mi na dużej ilości FPS .. 400 to taki MAX. Dla mnie najważniejsze sprawy to właśnie reakcja spustu i szybkoszczelność co wydaje mi się że gaziaki tu mają przewagę już po wyciągnięciu z pudełka bez żadnego tuningu... dochodzi tylko kwestia celności i zasięgu (ps. między innymi dlatego strzelam tylko w cqb, tylko w terenie zabudowanym osiągniesz "realne zasięgi repliki"

Link to post
Share on other sites
Shadow Napisano 6/1/2010, 17:10

Swoją drogą moje zdanie jest takie, że gaziak ZAWSZE będzie przegrywał z AEG'iem, chyba, że jesteś gotów na ogromne wydatki jeśli chodzi o magazynki i będziesz nosił przy sobie mnóstwo magów na CO2.

 

No chyba sobie żartujesz. Jeżeli tak piszesz to podaj chociaż argumenty.

Faktem jest, że są to repliki 'sezonowe' i tylko w tym przegrywają z elektrykami a pod innymi względami są nieporównywalnie lepsze.

Ogromne wydatki na magazynki??No nie wiem skad ty takie info masz :wink:

Do SCARA, AK i M4 magi kosztują tyle ile Hi-Capy do AEG dobrych firm.

Ja jakoś nie noszę przy sobie mnóstwo magów na Co2. Jak to możliwe??

Link to post
Share on other sites

I nie na miłość boską szybkoszczelność tylko szybkoSTRZELNOŚĆ!11!!

 

AEG, M140, Sanyo RC 2400mAh, okablowanie i reakcja taka, że gdyby nie hamulec to na semi miałbym bursta ;)

 

Co do gazożerności gaziaka to zależy czy cenisz sobie fajną reakcję na spust czy zapomnienie, że to jest gaziak i walenie z biodra na oślep.

 

Pozdrawiam,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Rumak, proste: cena części zapasowych, cena magazynków, wszędobylskie hi-capy w aeg'ach, większa powtarzalność strzałów, wielu serwisantów podejmujących się naprawy, szeroki wybór zarówno replik i akcesoriów.

Teraz proszę podaj Ty zalety GBB nad AEG ale TYLKO pod względem funkcjonalności. Kopanie BB i realizm pomijam.

Aha i jeszcze jedno; proszę, nie rozśmieszaj mnie porównywaniem cenów REAL-CAPÓW w GBB do HI-CAPÓW w AEG.

Link to post
Share on other sites

Rumak, proste: cena części zapasowych, cena magazynków, wszędobylskie hi-capy w aeg'ach, większa powtarzalność strzałów, wielu serwisantów podejmujących się naprawy, szeroki wybór zarówno replik i akcesoriów.

Teraz proszę podaj Ty zalety GBB nad AEG ale TYLKO pod względem funkcjonalności. Kopanie BB i realizm pomijam.

No to fajnie wykluczasz, bo najważniejszą zaletą jest właśnie sposób działania... No ale dobra: brak bawienia się kablami, baterią[problemów z jej umiejscowieniem], także nie trzeba przejmować się ładowaniem, błyskawiczne dostosowywanie fps[nawet w ISC czy systemie tak szybko nie da się], bolt catch. Co do skuteczności i skupienia to nie wiem, bo jestem na poziomie decydowania się na GBB. Trzeba też powiedzieć, że są to repliki dla "wybrańców" a nie dresiarzy z emką i hi capem na 500 kulek, tu trzeba myśleć, bo nawet jak masz kilka magów to i tak każdy ma tylko 30bb fakt - mogłyby być te magazynki gbb bardziej pojemne. Serwisów nie ma, bo GBB dopiero raczkuje - w każdej nowince technicznej tak jest. Poza tym rynek się szybko rozwija, z tego co pamiętam to jakis rok temu była pierwsza replika gbb "po wielu latach panowania elektryków" do tego czasu repliki są produkowane przez wielu producentów, jest masa emek, scary, Hk, Ak74 a zapowiadane są już kolejne modele.

Link to post
Share on other sites

ja bym tu tylko ledwo się odezwał co do cen magazynków. Nie wiem ile wy nosicie ze sobą na strzelanie ale ja nigdy nie posiadam więcej niż 5 mag ( realcap ) cztery w ładownicach no i jeden załadowany ... więc dokupienie sobie tych czterech to nie jest jakiś straszny wydatek. Co do serwisu to rozwinie się on w lada moment, budowa gbb nie należy do strasznie skomplikowanych i serwis będzie o wiele prostszy niż w aeg nie mówiąc już o takich replikach jak PTW. Co do gazu to jeśli chodzi o gg to wiem że można osiągnąć spokojnie ponad 500fps i do tego z takiej repliki można strzelać praktycznie za darmo ( wystarczy zainwestować w zestaw do przelewania z dużej butli przemysłowej gg i strzelasz prawie za darmo )

 

Ale powracając do tematu, chciałem uzyskać tutaj informację na temat

- reakcji spustu

 

Dla mnie gaziak ma przewagę pod każdym względem nad aeg no nie licząc tego że nie radzi sobie w niskich temperaturach.

 

I proszę o odpowiedzi ludzi którzy posiadają odpowiednią wiedzę a najlepiej korzystali z aeg i gbb dzięki czemu mają porównanie

Link to post
Share on other sites

To ja CI opowiem swoje odczucie. Na CQB chodzę tylko z glockiem 18c, gazowym oczywiście. Reakcja na spust jest natychmiastowa, ludzie mi nawet zarzucają czasem, ze strzelam seria, a ja po prostu szybko naciskam spust. A przy strzelaniu seria... poezja. I w CQB, gdzie liczy się bardszo często szybkośc strzału, z gaziakiem nie wygrasz. Ze zwykłym GB nie wygrasz z SZSTEMA, ktra ma genialn reakcj spustu. A gaziak da Ci jeszcze więecj. Co do temp, ja strzelałem w 3 stopniach, magi dodatkowe trzymałem w kieszeni, więc były ciepłe. Syfonu żadnego. Ale w niższych już się osiągi pogarszają, aż w końcu przestaje strzelać. Norma. Jak mało strzelasz, bierz gaziaka. Rewelacja:)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie gaziak ma przewagę pod każdym względem nad aeg no nie licząc tego że nie radzi sobie w niskich temperaturach.

Rucznoi, mój post odnosił się właśnie do tego typu wypowiedzi jak wyżej cytowana. Chodzi mi o to, że kompletnie nie mówię o aspektach klimatu, chodzi mi o same techniczne rozwiązania, które są według mnie w AEG o wiele lepsze. Sam kocham klimat, ale nie o tym pisałem. Poza tym w której replice są problemy z umiejscowieniem baterii? Li-po mieści się w przeróżnych miejscach w replice.

ja bym tu tylko ledwo się odezwał co do cen magazynków. Nie wiem ile wy nosicie ze sobą na strzelanie ale ja nigdy nie posiadam więcej niż 5 mag ( realcap ) cztery w ładownicach no i jeden załadowany ... więc dokupienie sobie tych czterech to nie jest jakiś straszny wydatek.

Prosta kalkulacja:

4 x realcap STARa do eMki = 80zł

4 x realcap powiedzmy WE (bo ta ma w miarę tanie magi) = 600zł

Nie wmówisz mi, że to jest ten sam przedział cenowy.

Co do serwisu to rozwinie się on w lada moment, budowa gbb nie należy do strasznie skomplikowanych i serwis będzie o wiele prostszy niż w aeg nie mówiąc już o takich replikach jak PTW.

Widzę mamy na forum jasnowidza, miło.

Co do gazu to jeśli chodzi o gg to wiem że można osiągnąć spokojnie ponad 500fps i do tego z takiej repliki można strzelać praktycznie za darmo ( wystarczy zainwestować w zestaw do przelewania z dużej butli przemysłowej gg i strzelasz prawie za darmo )

Nie za darmo. O WIELE taniej, niż z butelek GG, czy naboi co2, ale nadal drożej, niż z AEG'a. Poza tym po co Ci 500fps, jak chcesz w budynkach strzelać? No, chyba, że nie chcesz, jak pisałeś w innym temacie. ;)

 

Podsumowując,

@Rucznoi, zdaję sobie sprawę, że gaziaki mają swój klimat, którego za nic w życiu bym nie oddał, jednak pod względem TYLKO skuteczności na polu walki niestety zostają za aegami, takie jest przynajmniej moje zdanie.

@Durden, odpowiedź na twoje pytanie została już udzielona, chociażby przez Pidzejfata, który nomen omen już się trochę z replikami bawi. Reakcja na spust w gaziakach jest lepsza niż w AEG nie licząc tych strzelających z naciągniętej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
Shadow Napisano 7/1/2010, 19:18

Rumak, proste: cena części zapasowych

Piszesz nie dokładnie. Jakich części??Sprężynki i o-ringi kosztują po pare zł.

N.P.A.S'a do M16 dostaniesz już od 260zł, ceny zębatek do AEG'ów wachają się od 200 do 400 parę złotych. Bore Up'y zaczynają się od 200zł. Tłoki od 50 do 100zł, batka ok.140zł.

cena magazynków

Jeżeli chodzi o Real i Low Capy to z tym sie zgodzę ale Hi-Capy kosztują w tej granicy co do GBB.

wszędobylskie hi-capy w aeg'ach

Nie wiem co to znaczy :roll: Że co wszędobylskie??

większa powtarzalność strzałów

Zadbany i dobrze zrobiony GBB z każdym strzałem zbliża się do takiej powtarzalnosci jak gorsze AEG'i'

wielu serwisantów podejmujących się naprawy

Systemy GBB są proste jak budowa cepa, większość serwisantów się tego podejmie.Wiem to po sobie a jak nie wierzysz to popatrz po opisach.

szeroki wybór zarówno replik i akcesoriów.

Co do wyboru w replikach to narazie tak jest bo one dopiero 'raczkują' w Polsce.

A jakich akcesoriów Ci brakuje??Bo praktycznie wszystkie do AEG'ów są kompatybilne z GBB, jeszcze w szczególnosci do M'ek jest masa na rynku.

Teraz proszę podaj Ty zalety GBB nad AEG ale TYLKO pod względem funkcjonalności. Kopanie BB i realizm pomijam.

Zalety GBB?? REALIZM i BLOWBACK, pomijając prostotę, reakcję na spust, możliwość dorobienia części u tokarza czyli to co dla AEG'ów jest praktycznie nieosiągalne.

Jak można pominąć coś co jest najważniejsze? :wink:

Nie za darmo. O WIELE taniej, niż z butelek GG, czy naboi co2, ale nadal drożej, niż z AEG'a. Poza tym po co Ci 500fps, jak chcesz w budynkach strzelać? No, chyba, że nie chcesz, jak pisałeś w innym temacie.

Jak to drozej niż z AEG'a?Dobra batka + mosfet + ładowarka + kable wychodzi wiele drożej niż wyniósł by Cię koszt zrobienia instalacji GG z butli 11kg. I nie zapomnij, że kable jak i batka zbytnio wytzymałe nie są.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Piszesz nie dokładnie. Jakich części??Sprężynki i o-ringi kosztują po pare zł.

N.P.A.S'a do M16 dostaniesz już od 260zł, ceny zębatek do AEG'ów wachają się od 200 do 400 parę złotych. Bore Up'y zaczynają się od 200zł. Tłoki od 50 do 100zł, batka ok.140zł.

Chodzi mi o elementy, które praktycznie należy wymienić w replikach, czyli lufy i gumki HU. Nie jestem zwolennikiem ekstremalnych tuningów, więc nie brałem bore-upów i N.P.A.Sów pod uwagę.

Jeżeli chodzi o Real i Low Capy to z tym sie zgodzę ale Hi-Capy kosztują w tej granicy co do GBB.

Ale z jednym hi-capem pobiegasz, z jednym real-capem ciężko.

Nie wiem co to znaczy :roll: Że co wszędobylskie??

Chodziło mi o to, że popularne.

Zadbany i dobrze zrobiony GBB z każdym strzałem zbliża się do takiej powtarzalnosci jak gorsze AEG'i'

Pozwoliłem sobie zaznaczyć słowa kluczowe. Innymi słowy, DOBRY gaziak zbliża się do SŁABEGO aeg pod względem powtarzalności, co tu dużo mówić...

Systemy GBB są proste jak budowa cepa, większość serwisantów się tego podejmie.Wiem to po sobie a jak nie wierzysz to popatrz po opisach.

W sumie i tak, przyznaję Ci rację.

Co do wyboru w replikach to narazie tak jest bo one dopiero 'raczkują' w Polsce.

A jakich akcesoriów Ci brakuje??Bo praktycznie wszystkie do AEG'ów są kompatybilne z GBB, jeszcze w szczególnosci do M'ek jest masa na rynku.

Wystarczy wejść w ofertę jakiegokolwiek sklepu w PL i poszukać choćby wymiennych body, konwersji itd.

Zalety GBB?? REALIZM i BLOWBACK, pomijając prostotę, reakcję na spust, możliwość dorobienia części u tokarza czyli to co dla AEG'ów jest praktycznie nieosiągalne.

Jak można pominąć coś co jest najważniejsze? :wink:

Zastanawiam się ile jeszcze razy mam napisać, że chodziło mi o ich przydatność na placu boju, a nie same wrażenia ze strzelania. Nie wiem, większą czcionką i pogrubić, czy jak? Co do części, ja jestem zwolennikiem jednak kupowania w sklepie, a nie dorabiania u znajomego.

Jak to drozej niż z AEG'a?Dobra batka + mosfet + ładowarka + kable wychodzi wiele drożej niż wyniósł by Cię koszt zrobienia instalacji GG z butli 11kg. I nie zapomnij, że kable jak i batka zbytnio wytzymałe nie są.

Tu mnie naprawdę rozbawiłeś. Z batką li-po i ładowarką zamknę się w 100zł, a szybkostrzelność będę miał o wieeele większą, niż w przeciętnym gaziaku. A powiedz mi po co wymieniać kable i dawać od razu mosfet? Miałem już kilka AEG i w żadnym nie miałem ani wymienianych kabli, ani mosfetu. W gaziaku też wszystkie uszczelki po wyjęciu z pudełka wymieniłeś, bo "zbytnio wytrzymałe nie są"?

Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o elementy, które praktycznie należy wymienić w replikach, czyli lufy i gumki HU. Nie jestem zwolennikiem ekstremalnych tuningów, więc nie brałem bore-upów i N.P.A.Sów pod uwagę.

Gumki do M'ek kosztują po 40 parę zł więc w granicach AEG'owych, nie wiem jak w SCAR'rach ale ja w swoim AK mam AEG'ową tak samo jak lufę. Lufy do GBB są droższe bo są dedykowane do nich tak samo jak do klamek.

Chodziło mi o to, że popularne.

I co z tego? :roll:

Pozwoliłem sobie zaznaczyć słowa kluczowe. Innymi słowy, DOBRY gaziak zbliża się do SŁABEGO aeg pod względem powtarzalności, co tu dużo mówić...

Niewiele jest AEG'ów, w których powtarzalność strzałów sięga +/-3 Fps. Większość ma większe odchyły a gaziaki mają porównywalne. I o to mi chodziło.

Wystarczy wejść w ofertę jakiegokolwiek sklepu w PL i poszukać choćby wymiennych body, konwersji itd.

Wszedłem na pierwszy lepszy sklep(asgshop.pl) i widzę dużą ilość wymiennych body i konwersji do M4/M16 WA/WE

Co do części, ja jestem zwolennikiem jednak kupowania w sklepie, a nie dorabiania u znajomego.

Proszę bardzo, od wyboru do koloru:

http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=147

Tu mnie naprawdę rozbawiłeś. Z batką li-po i ładowarką zamknę się w 100zł, a szybkostrzelność będę miał o wieeele większą, niż w przeciętnym gaziaku.

A ja tu nie mówię o najtańszej chińszczyźnie bo tylko to dostaniesz do 100zł i to razem z batką. Przy dużej szybkostrzelności niedługi żywot będą miały kable i silnik.

 

A na deser zostawiam największy plus gaziaków. Żeby stuningować AEG'a do 500Fps musisz wydać ok.1000zł, nie licząc tego, że po pewnym czasie zaczną się sypać cześci. A w gaziakach wystarczy, że przekręcisz N.P.A.S 8-)

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...