Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

6,01mm i SpecShop


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nic Ci to nie da, ważny jest stosunek objętości cylindra z dyszą do objętości lufy. Jak nie utrzymasz odpowiedniego (poszukaj, bo ni cholery nie pamiętam ile ma być, ale coś koło 1,5-1,7) to będziesz miał właśnie problemy ze skupieniem i zasięgiem. IMHO jak powyżej uważam, że za długa lufa jest.

 

Edyta: Czy koło 1,4? Poprawcie Panowie jak możecie.

 

Najlepiej koło 1,4-1,5 mieć.

Link to post
Share on other sites
Niech mi ktoś powie skąd bierze się głupie przekonanie że długa lufa potrzebuje więcej FPS??
FPS? Niee, lufa potrzebuje ciśnienia ;]. A żeby utrzymać ciśnienie w długiej lufie musi być sporo powietrza ergo- spory cylinder.

 

A co to za różnica ? Tłumik tak czy owak tłumi mimo że china production. Jak to nie od mocy to ja już nie wiem. Myślałem, że ten promyk to da konkretne skupienie a tu taka lipa. Nic przeczyszczę setny raz i zobaczę.
A co to ma do rzeczy? Mówimy chyba o lufie a nie tłumiku, nic on do rzeczy niema. Kolejne czyszczenie też Ci nic nie da jeśli gnat nie jest prawidłowo złożony.

 

Lufę możesz skracać ale DF czy MB bo nie żal. Chyba że masz dobrą tokarkę w co wątpię to i promyka skrócisz. Ale tak czy siak ja bym nie ryzykował.

Link to post
Share on other sites

Dex to jest jakieś wyjście, poza kupowaniem nowej lufy ? Replikę Ci wyślę w tedy, gdy dozbieram na prowadnicę. A na dzień dzisiejszy to co mogę zrobić by polepszyć celność ?

 

EDIT:

 

Czemu 590mm a nie 650 ? Podobno 650 lepiej pasuje

Jednakowe osiągi a tłumik będzie tłumił. I tańsza.

 

Miałem to na myśli z tym tłumikiem.

Edited by Janek
Link to post
Share on other sites

FPS? Niee, lufa potrzebuje ciśnienia ;]. A żeby utrzymać ciśnienie w długiej lufie musi być sporo powietrza ergo- spory cylinder.

Dlatego właśnie pisałem że głupie. Samo ciśnienie też nie jest bardzo istotne, najważniejsze żeby powietrza było tyle żeby wypełniło całą lufę, czyli pchało kulkę do końca.

 

Janek - stosunku objętości cylindra do lufy Tuksiak nie policzył bo tego się nie liczy. Po prostu ktoś kiedyś zbadał że tak musi być i tak się przyjęło.

Link to post
Share on other sites

Warrior ma w stocku lufe 500. Pewnie objetosc cylindra jest dostosowana do tej dlugosci, a nie slyszalem o zestawach bore-up do warriora.

Tak z 5 cm wiecej jeszcze ujdzie ... ale 15 cm to za duzo.

Moze przy zerowych stratach cisnienia na tloku, dyszy i komorze hopa by pomoglo, ale sam nie umiem az tak dobrze doszczelniach snajperek.

I nie chodzi tu o ilosc fpsow, ale o wykorzystanie w calosci objetosci cylindra.

Moze masz gdzies straty cisnienia i dlatego kulki tak dziwnie na koncu leca.

Link to post
Share on other sites
Pewnie objetosc cylindra jest dostosowana do tej dlugosci, a nie slyszalem o zestawach bore-up do warriora.
Mi najlepiej to wszystko kuka na 590mm maks. Oczywiście mowa o aps96/aps2/m24 czyli o replikach na tym samym cylindrze. B-upy są ale do VSR.

 

 

najważniejsze żeby powietrza było tyle żeby wypełniło całą lufę, czyli pchało kulkę do końca.
Ech, czyli żeby było ciśnienie. Jeden pies jak to nazwiesz.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...