Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

6,01mm i SpecShop


Recommended Posts

Witam,

 

nie będę się specjalnie rozpisywał. A więc:

 

Mam słynnego warriora ( well ) i czas kupić do niego lufkę. Mam już tulejkę z która wejdzie mi lufa od normalnego AEGA tak wiec wysłałem maila do SPECSHOPU odnośnie lufy 6,01 (do snajpy przewiduje 6.01). Oto e-mail:

 

<i>Witam,

 

niedługo zacznie się modernizacja Warriora poptrzez zakup komory hup up z waszej strony oraz lufy precyzyjnej. Po przeglądnięciu oferty natknąłem się na parę luf które mnie interesują, mianowicie szukałem czegoś "długiego" oraz z odpowiednio niską średnicą. Jako, że warrior ( well ) to para-snajperka która ma stać się snajpą zaczynam "tunning" od największej wady tego modelu. Jaka jest różnica miedzy 6,01 mm za 165 PLN a 6,01 za 775 PLN?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6049

 

vs

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4234

 

Jaką lufę by państwo polecili w zakresie do 200 zł. Czy długość ma zasadnicze znaczenie ? Czy może lepić lufę 650mm ale 6.04 ? Np: tą:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3945

 

Proszę o pomoc !

 

 

Z góry dziękuję

J.R.

</i>

 

odpowiedź od Speca:

 

<i> Lufy różnią sie producentem oraz materiałem z jakiego są wykonane.

Jeżeli chodzi o nas, to używamy w większości tych tańszych luf, gdyż nie ma dużej różnicy międzi jedną a drugą.

 

Sam osobiście zamontowałbym lufę JBU.

</i>

 

Czytałem z 3 tematy o Warriorze i lufach i nie polecano JBU. Tak więc kogo mam się słuchać ? Ziomków ze sklepu co siedzą w tym 24/7 czy maniaków asg co testują sprzęcior w grze ?

 

CO KUPIĆ ?!

 

Osobiście lufa JBU 550mm 6.01 wygląda dla mnie przekonująco. Co o tym sądzicie ?

 

P.S Jak coś to polećcie jakąś lufą do 200 zł 550mm up ! Z góry thx

P.S.S Co ma oznaczać: Pamiętajcie, że nie średnica się liczy, a powtarzalność jakości wykonania na całej długości lufy.

 

Między 6.01 a 6.04 są 3 mm róznicy i jak to ma się nie liczyć ?

Edited by Janek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Między 6.01 a 6.04 są 3 mm róznicy i jak to ma się nie liczyć ?

 

nie 3 mm tylko 0,03 mm.

 

Jeżeli chodzi o nas, to używamy w większości tych tańszych luf, gdyż nie ma dużej różnicy międzi jedną a drugą.

 

:wink: :wink: :poddanie:

 

Lufy PDI to chyba najlepsze precki dostępne w polsce. Ten JBU pewnie niewiele różni się jakością od stock z tokyo marui.

 

Jaką lufę by państwo polecili w zakresie do 200 zł. Czy długość ma zasadnicze znaczenie ? Czy może lepić lufę 650mm ale 6.04 ? Np: tą:

 

Na temat stosunku długość lufy/celność są bardzo różne zdania i nie jest to potwierdzona, ani nie podważona teoria. O lufach guardera jest bardzo mało opinii i nie wiadomo jak z jakością. W tej cenie spróbuj kupić prometheusa 6.03 albo km-head 6.04. Promyk jest lepszy, ale trochę droższy. A jak nie masz kasy to systema, ale dla snajpera, to kiepski wybór.

Link to post
Share on other sites

CO KUPIĆ ?!

 

Osobiście lufa JBU 550mm 6.01 wygląda dla mnie przekonująco. Co o tym sądzicie ?

 

P.S Jak coś to polećcie jakąś lufą do 200 zł 550mm up ! Z góry thx

P.S.S Co ma oznaczać: Pamiętajcie, że nie średnica się liczy, a powtarzalność jakości wykonania na całej długości lufy.

 

Między 6.01 a 6.04 są 3 mm róznicy i jak to ma się nie liczyć ?

 

Jak już cytujesz to podpisałbyś kogo ;-). Ogólnie co to znaczy? To znaczy, że średnica lufy w takich małych przedziałach jak między 6.08-6.00mm, nie determinuje nam lepszej czy gorszej celności. Liczy się tu bardzo właśnie powtarzalność jakości na całej wewnętrznej powierzchni lufy, tak by kula przy każdym strzale odbijała się w mniej więcej tych samych miejscach - to zapewnia powtarzalne strzały, oczywiście, zakładając pozytywną cała resztę czynników wpływających na celność, czyli jakość amunicji, jakość systemu HU, szczelność całego układu i względną czystość w/w elementów.

 

3mm może zrobiłyby różnice, ale 0.03mm? Wzrośnie co najwyżej ciśnienie powietrza które pcha kulę, czyli prędkość wylotowa, ale to pomijalne wręcz wartości. Jakość, jakość i jeszcze raz JAKOŚĆ wykonania lufki, nie średnica. Czyli w skrócie - kup sobie... a to już dotyczasz w temacie o precrurach.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, mój błąd, oczywiście, że 0.03mm, późno już a ja jestem wykończony całym tygodniem, zdarza się pomylić, nawet najlepszym ;)

 

Wsparcie finansowe mam tylko znając życie wyskoczylibyście mi tu lufami za 500 zł. (przed)Ostatnie zapytanie: Tulejka za 30 zł, która umożliwi mi montaż lufy od aega, np pgs-1 jest dobrym rozwiązaniem ? Oczywiście tymczasowym póki środki na komorę hop-up się nie znajdą.

 

Experci:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2451

 

dobry zakup ? Jak mam kupować to porządnie by potem nie wymieniać. Jak długość nie ma różnicy to przynajmniej tłumik, będzie tłumił, a nie pełnił rolę zakrywającą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja jakiś czas temu kupiłem z ciekawości preckę JBU 6,01mm x 455mm do mojej szturmówki.

 

Pierwszy magazynek(hi-cap 600kulek) bomba kuleczki jak po sznureczku leciały tam gdzie celowałem. Z czasem skupienie pogarszało się by ostatecznie doszło do tego by jedna na jakieś 10 kulek leciała prosto w cel. Wpływ kulek wyeliminowałem(g&g). Potem przyszło mi na myśl, że może dystanser się zruszył albo coś z gumką HU. Po przeglądzie nic nie znalazłem. Przy okazji przeczyściłem bardzo dokładnie lufę. Niestety żadne z tych zabiegów nie pomogły. Po powrocie do stockowej lufy skupienie powróciło do normy. Podsumowując nigdy więcej nie skuszę się na aluminiową lufę.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Systema to fajna jakość lufki i choć mosiądz to z pewnością materiał bardziej twardy od aluminium to jednak nie można pisać, że liczy się tylko Systema, bo jak ktoś ma więcej kasy to może kupić KMH albo Promyka czy nawet PDI (2 ostatnie z nierdzewki nie do zajechania poprzez normalne użytkowanie), wyjdzie na tym na pewno lepiej.

 

Lufa to nie jedyny element w replice gdzie liczy się materiał i jakość wykonania, ale jednak nawet zastępując większość części w gnacie samoróbkami czy chińskimi odpowiednikami z pewnością robiąc to z lufą nie wyjdziemy na tym dobrze.

Link to post
Share on other sites

Możecie się ze mną nie zgadzać Panowie ale lufa systemy według mnie jest niestety do kitu, mam kupiłem i porównując ją do stockowej różnica jak dla mnie jest niezauważalna. Różnice poczułem dopiero jak wymieniłem precke na Promyka i naprawdę nie wiem skąd te zachwyty nad systemą.

Link to post
Share on other sites

Na pojedyńczym między stockową, a Systemą nie ma wielkiej różnicy, na auto widać gołym okiem różnicę. Może Karcen sprawdzał tylko na semi? Tak czy inaczej różnica nie jest miażdząca, jak ktoś ma na tuning np. 200-300 zł i może/chce ruszać GB w życiu mu nie polecę zmiany lufy.

Link to post
Share on other sites

Ja mialem podobnie jak kolega wyzej - z lufa Deep fire 550.

Na poczatku strzelala naprawde super - skupienie swietne, lepsze niz systema.

Potem jednak systematycznie zwiekszal sie rozrzut.

Czyszczenie nic nie dalo ... takie normalne - przeczyscilem to woda i okazalo sei ze na polowie dlugosci lufy (od konca do srodka) jest przylepiony osad z kulek. Wtopiony w lufe - tak ze wyciorem sie nie da wyczyscic. Probowalem czyscic to rozpuszczalnikami i rozcinczalnikami ... ale ze nie mam dobrego naczycnia na tak dluga lufe - poprawa trwala jakies 3 tyg. A teraz znowu widze ze lufa na samym srodku jest zawalona syfem.

 

Problemem jest nie tylko srednica lufy, ale wlasnie jakosc polerowania wnetrza. Niby stalowa - ale slabo wykonczona - wiec przy 500 fps predkosci wylotowej kulka odbijajac sie w srodku moze przytopic sie do scianek ...

Przynajmniej ja to sobie tak tlumacze.

Za to 2 letnia systema - nadal strzela przyzwoicie. Kupilem tez ostatnio mad bulla 509 - ale strzela ... no coz tak samo jak 2 letnia systema. A ciezko uszczelnic mi ja w komorze hopa bo jest wezsza niz mosiezne. Do tego aluminium mnie nie przekonuje ...

Link to post
Share on other sites

Nie podlega chyba wątpliwości, że systema to najlepszy wybór w swoim przedziale cenowym.

 

Za to 2 letnia systema - nadal strzela przyzwoicie.

Tak z ciekawości zapytam.

Lufa jest w replice snajperskiej sprężynowej? Jaki ma przebieg przez te dwa lata? Jakieś rysy w środku od 500 fps? "Nadal przyzwoicie" znaczy tak, jak na początku, czy może się pogorszyło?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Lufa jest w augu 2 letnim. Wczesniej bylo strzelane na 400-450, potem na singlu 500 fps, potem byla DF precka dosc dlugo, potem znowu systema, potem madbull, teraz znowu systema.

Czy pogorszylo sie ? Sam nie wiem... Kilka malych rysek w srodku widac ale rozrzutu jak DF nie ma.

A przelecialo przez nia tak z 50-70 k kompozytu. Strzelam sie co tydzien, a ostatnio jest 450 fps i auto na lipolu 11.1 wiec rof konkretny.

Link to post
Share on other sites
Ziomków ze sklepu co siedzą w tym 24/7
I którzy zarabiają na tym że ktoś kupuje w ich sklepie? Nie oszukujmy się, instytucją charytatywną to Oni nie są przecie.

 

 

Różnica między 150 a 750zł to dokładnie 600zł. A jakość wykonania jest proporcjonalna do ceny. Tyle. Być może trzeba powtórzyć jeszcze raz: nie da się zrobić snajperki nie mając 1500zł. A najlepiej 2500zł" (co przy dzisiejszych cenach jest mocno nieaktualne, powinno być 2000zł i 5000zł :D).

Link to post
Share on other sites

Karcen a może byś tak szerzej opisał swoje 'doświadczenia' z lufami Systemy? :roll:

 

Edit: A czy ktoś Ci obiecywał, że po zmianie lufy na Systeme przybedzie Ci +100fps i celność?

 

Odnosząc się do w/w postu i jemu podobnych mogę odpowiedzieć w niniejszy sposób.

Lufę systemy miałem w swojej szturmówce (AKS 74)dobry rok, przeszło przez nią dobrych kilka k kulek i na semi i na auto i według mnie różnica między lufą stockową jest minimalna i zaznaczam że jest to moja subiektywna ocena.

Ponadto Rumak nie bądz taki "hej do przodu" z tekstem typu +100 fps i celność - zmieniając preckę - Ja nie liczyłem nawet na + 5fps więcej lub zasięg (nie od dziś się bawie w ASG i takie teksty wkładam zwykle między bajki), chciałem jedynie uzyskać lepsze skupienie nic więcej. Niestety systema mnie zawiodła skupienie było praktycznie takie samo jak w stocku przy czym strzelam z kompozytu guardera (żeby nie było że to wina złych kulek).

Dopiero promyk spełnił pokładane w nim nadzieje co do skupienia ale to może z powodu że ma 6,03 mm sam nie wiem. Dla wszystkich złośliwców i niedowiarków podkreślam że to tylko moja subiektywna ocena lufy systema i może wynikać z faktu że trafiła mi się kiepska partia a może tak dobra reklama jaką ma tutaj systema w zderzeniu z rzeczywistością mnie rozczarowała. To tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym doskonale, ale... i tutaj mały dylemat, bo stok jest mosiężny i ma większą średnicę zewnętrzną o jakąś dychę czy dwie, od tej JBU (znany i przeze mnie bardzo lubiany KUAN) aluminiowej. Najwięcej w tym wszystkim zrobił przezroczysty Guarder wygrzebany z szuflady, a sądząc z konieczności mycia, obecny już w niejednej replice ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...