Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozbierzne opinie o mp5 CA. jak jest w rzeczywistosci?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam

 

Mam MP5A5 ca jest po lekkim tuningu ma 350 fps.

Jeśli chodzi o body zew.to nie mam zastrzeżeń jest bardzo wytrzymałe-moja broń spadła z 3m na zamarzniętą ziemie i nic się nie połamało było tylko parę rysek nic więcej.

Z GB miałem troszeczkę więcej problemów głównie ze spustem ale to chyba wina przebiegu-ponad 100tys.

 

Broń szczerze polecam mam ja od roku i jak dla mnie jest idealna.

Link to post
Share on other sites

Mam mp5 CA roczna i strzela jak marzenie, wystapily problemy:

 

-luzny przedni chwyt

-niepodajacy kulek magazynek - starla sie z jednej strony zebatka, odwrocilem ja i dziala bez problemu

-odpadla stopka od kolby do chowania baterii-tasma naprawi wszystko

-luz na selektorze ognia, ciezko wyszukac ogien pojedynczy-tym sie nie zajalem jeszcze

Link to post
Share on other sites

MP5A4 TLF CA (jeszcze ze starej serii, nie B&T).

 

Tuning obejmował wymiane zestawu cylindra na zestaw powiększonych częściach (głowica tłoka, gł. cylindra, cylinder, dysza), prowadnicy sprężyny, sprężyna 150 PDI, lufa precyzyjna 6.04. Dało to 392 fps na kulkach 0.2 Goldfire.

 

Posiadam ją od września 2005, żadnych problemów, jedyny problem to miałem z gumką hopup przy wymianie lufy, przy lekkim podkręceniu hu kulki blokowały sie w lufie, pod rozkręceniu i ponownym skręceniu problem minął.

 

Przebieg ponad 10000 wystrzelonych kulek.

 

Polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A więc niedługo stanę się posiadaczem mp5a2.Jednak jest to wersja stockowa.Czy zamontowanie sprężyny 150 pdi sprawi jakąś krzywdę ''mojej''mp5?Jaką prędkość początkową mógłbym uzyskać ze wstawienia takiej sprężyny.Jeżeli nie ta sprężynka to może podacie mi jakie sprężyny można bezpiecznie wstawiać na standardowe bebechy.

pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Podobno CA wytrzymuje nawet do 170 pdi. Ja osobiscie balbym sie wrzucac do stocka mocniejsze sprezyny, zasiegu ci to jakos mocno nie podniesie ( kilka metrow) a bebechy zuzywaja sie szybciej, na Asg Shopie masz teraz za 155 zl FTK, ktore zapewnia ci okolo 350-360 fps. Wzmacniasz czesci, uszczelniasz replike i nie boisz sie, ze cos walnie :D

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, wytrzymują 170 PDI (miałem co prawda CA33 z tą spręzyną ale bebechy są identyczne) Co ciekawe, na zębatkach nie było śladów zużycia a na sprężynie chodził ponad pół roku, jedyne co poszło to "wzmocniony" poliwęglanowy tłok Guardera- nie polecam, lepiej zostawić stockowy...

Link to post
Share on other sites

oki dzięki za wyjaśnienia:)

mam jeszcze jedno pytanko dla pewnej grupy ludzi.

Otóż mam 187 wzorstu i moje pytanie kierowane jest do tych wyzszych właścicieli mp5a2.Czy wygodnie jest Wam sie złożyć do strzalu.i Czy kolba stała jest dłuższa od składanej.Bo np. Ak jest za krótki dla mnie ale eMki są już idealne[mowa o tych w wersjach ''stałych'']

pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Witaj. Ja jestem troszkę wyższy od ciebie i nie miałem żadnego problemu by się złożyć do strzału. Powiedział bym nawet ze stała kolba jest idealna. Chodź nie do końca, ponieważ czasami jest problem w ciasnych pomieszczeniach. Ale nie przejmuj się bo jest idealne rozwiązanie. Mianowicie Składana kolba ale ze stopką typu Japan. Po rozłożeniu ma ona taką samą długość co stała kolba.

Pozdrawiam RoNiN691

 

Stockowe bebechy wytrzymują bez problemu 150PDI (M110). Sprawdzone.

Link to post
Share on other sites

odnosnie wygody celowania....

serie MP5/G3/HK33 mają to do siebie, ze w goglach trudno się z nich celuje przy użyciu standardowych przyrządów.....

Mam Bolle i przy próbie celowania gogle dociskały do kolby i musiałem je lekko przesówać na lewą stronę twarzy, co było niezbyt przyjemne w hełmie...:D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wie ktoś może jak się ma jakość MP5a2 b&t do MP5a(ileś tam) ICS. Bo przeszukuje forum i nic a nic świeżego nie mogę znaleźć same stare tematy z 2004 roku a wiadomo że od tamtego czasu obie repliki się zmieniły byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł coś zasugerować.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Wmontowanie 170 PDI da ci 350-360 fps czyli trochę poprawi ale maoim zdaniem nie warto (Ja przynajmniej tak miałem w swojej ale tuning był robiony przez machine gun więc nigdy nie wiadomo co tam było) .

 

Oznaczeń poza tymi 9X19 nie posiada.No chyba że te cyferki na samej górze koło muszki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak więc odnośnie oznaczeń w MP5 CA - pierwsza wersja miała wybite obok nr. seryjnego " MP 5 " były to uber dziady, czyli jedne z pierwszych replik w Polsce, przy kolejnych wersjach już to "oznaczenie" znikło ( nie wiem z jakich powodów i dlaczemu więc się mnie nawet nie pytajcie).

 

Czytam sobie i czytam i doszedłem do wniosku że już nie daję rady i coś napisać trzeba.

 

GB w MP5 CA nie wytrzymują podkładkowego tuningu ala Machinegun, więc spokojnie można M110 wpakować i przez max 2 lata strzelać bez martwienia się o serce AEG'a

 

Co do problematyki technicznej mogę dodać że po 2,5 roku padła mi elektryka, bo prawdopodobnie "przekombinaowałem" przy wymianie GB na SYSTEMA (patent z kostką stykową selektora) nie mniej jednak, moja replika śmigała przez 2 lata bez żadnych problemów i mogę powiedzieć że nie straszne jej były różnorakie warunki atmosferyczne (-20'C / + 40'C) , body całe, rączka przeładowania cała, kolba -1 ale nie CA tylko Cyma , zamontowałem sobie kolbę cymowską z J'ki i nie wytrzymała ( ok 4miesiące i kaput), tłumika płomienia również "nie udało mi się zgubić", zębatki nie zmielone, tłok generalnie można by było już wymienić ale póki cały to po co ? :P

 

Tyle z moich osobistych doświadczeń.

 

OT : Prośba do ogarniętych maniaków , ktoś może mi powiedzieć jaka precka najlepiej pasuje do wersji SD jeżeli chodzi o wstawienie dłuższej lufy - dla ścisłości, chodzi mi o długość lufy - jak najlepiej się maskuje w tłumiku (idealnie najlepiej).

Odpowiedzi proszę na PW z góry dziękuję za pomoc.

Edited by morbus
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam i przepraszam za odkopanie tematu, ale.. nie znalazłem innego sensownego.

 

Jednak muszę zapytać o wielce nurtującą mnie sprawę, przeszukując każdy większy temat o MP5 z CA serii B&T (taki mnie tylko narazie interesuje) to mam parę pytań:

1.Mając chwyt a'la "rączka od odkurzacza" mogę go bez problemu zmienić na chwyt z wbudowanym laserem? Głównie zastanawiam się nad tym, czy podejdzie pod ten chwyt tłumik stockowy.

2.Co zrobić, żeby replika była ultra-cicha, mam na myśli oczywiście wstawienie cichego zestawu głowic, ale zastanawiam się nad lufą. Czy jeśli lufa skończy się gdzieś na początku tłumika (licząc od korpusu) to będzie to miało większy sens, niż dłuższa lufa kończąca się przy końcu tłumika?

3. Szybkostrzelność - coś trzeba zmienić, żeby uzyskać dobrą szybkostrzelność? Ta stockowa jest odpowiednia?

Myślę o sprężynie M90/M100, więcej w budynku to troche rzecz sprzeczna dla mnie.

 

Ogólnie jestem zainteresowany kupnem tej repliki:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=26276

+ http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=20692

+niski montaż i kolimator siakiś

 

I chciałbym z tego stworzyć replikę naprawdę cichą, wyłącznie do budynków. Są jakieś patenty na wkładanie materiałów wygłuszających pomiędzy korpus, a GB? Nie orientuję się czy tam jest miejsce, czy nie.

 

[...]

 

Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przeczytałem dużo stron w temacie i muszę stanąć w obronie CA.

Ostatnio zakupiłem mp5a3 z 2005 roku.

Pełen stock.Używana tylko rok,albo 2.

 

Bez wymiany gumki strzela tak samo jak spr boyia z m120 madoniona(mowie o zasiegu) albo jak minim z m110.Może nawet dalej.Nie liczac wolnego lotu kulki to jestem pod ogromnym wrażeniem.

Tylko styki trochę zaśniedziały i ma wolną reakcje na spust:)

 

Tak btw,wie ktos gdzie znajde selektor do a3?Bo odpadl:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...