Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozbierzne opinie o mp5 CA. jak jest w rzeczywistosci?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Poczatek zaczne standartowo: zastanawiam sie nad kupnem elektryka. konkretnie chodzi o model mp5a2 CA jednak szukajac opinii na jego temat natknalem sie na dwie linie frontu. z jednej strony CA cieszy sie znakomita renoma, jest bardzo solidna firma, ma wszysktie oznaczenia na produktach. jednak z drugiej strony znalazlem wielu delikatnie mowiac niezadowolonych uzytkownikow. pisza ze po przejsciach z CA juz nigdy wiecej nie nabeda ich produktow, ze trzeba wlozyc jeszcze raz tyle kasy co na sama replike zeby ta dzialala. sam nie wiem co o tym sadzic. mam do wyboru jeszcze jedna firme, a mianowicie TM. mialem stycznosc z replikami obu firm, ale jednak porownanie wypada wyrazne na korzysc CA.

 

O wypowiedz czy mp5a2 CA wypada gorzej czy lepiej od mp5 innych firm prosilbym forumowiczow ktorzy sa lub byli w posiadaniu tychze modeli. chodzi mi szczegolnie o awaryjnosc ww. modelu poniewaz osiagi i mus dbania o nie doskonale znam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja Ci odpowiem jako nieuzytkownik, ale znający dobrze użytkownika teo cuda. CA spisywało się dobrze i spisuje się nadal. Strzela mocno i celnie. Jedynym mankamentem tej broni jest hicap dodawany oryginalnie, który to ma problemy z podawaniem kulek. Poza tym wszystko dobrze. Jakbyś kupował z latarką to szkiełko nie wytrzymuje trafień (pęka, ale się nie rozpada). Życzę udanych zakupów.

PA.

Link to post
Share on other sites

witam,ja jestem szczesliwym posiadacze tego modelu od ponad 2 tyg,i odrazu tak mowie: na singlu co 5 strzal kulka leci podwojnie,a wszytsko przesmarowane mam w gunie,machinegun na wakacjach,wiec potem sie do nich odezwe o co tu chodzi,a moj kolega ma go chyba od maja jak sie nie myle i odrazu hicap poszedl :) ale z reszta wszystko w porzadku do dzisiaj,ogolnie bardzo polecam ten model,i jest naprawde wart awojej ceny,jesli jestes fanem mp5 to tylko ten model(ics dla mnie ma slabsze wykonanie,2 kolegow go mialo i sprzedalo bo ciagle cos lecialo,a to silnik,a to dysza,a to hopup:)),i nie zrazaj sie ze niby taki awaryjny,bo co tak naprawde powaznego moze pojsc jak bedziesz go normalnie uzytkowal??? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

szybka to nie problem. jestem w stanie dorobic sobie powiedzmy z akrylu. wtedy wytrzyma kazde trafienie. a jak dlugo ten Ktos jest juz uzytkownikiem tej mp5?

 

ps. mam dziwne wrazenie ze ludzie ktorzy sie skarzyli na CA bardzo sporadycznie czyscili i smarowali swoja replike, ale moge sie mylic. wole sie upewnic.

 

dzieki PA za male rozjasnienie sytuacji :D

 

EDIT: Wbohun wlasnie jestem WIELKIM fanem mp5. jesli chodzi o tylko takie usterki tojestem w stanie sam sobie z nimi poradzic :)

Link to post
Share on other sites

Tez mialem ten dylemat.....TM odrazu odpadlo....moze i pisza ze takie niezawodne ale za plastyk to ja dziekuje:) W seri oczywiscie mp5a2 kazda kuleczka celnie,pojedynczo gesiego, i nic sie nie dzieje,lata troszke podchwyt ale wystarczy gabke wlozyc i bedzie oki,aha i bateria w kolbie lata,tez gabke wystarczy wlozyc:)

Link to post
Share on other sites

Latarka...hmmm zalezy...z tego co wiem to wy rzadko w terenie walczycie tylko w tej parowozowni(popraw mnie jak cos) i przyda sie napewno,mona nia nawet oslepic,ale w pomieszczeniach,bo na powietrzu w dzien to nic nie daje:) ale jak lubisz taki bajer to za 70zl (plus kolo 30zl za baterie)wiecej masz ta latarke:) a a nocki nie zastapiona

Link to post
Share on other sites

Mielismy 3 rozne MP5 Classica (teraz sa dwie 8) ) >> MP5A2, MP5A2 TLF i MP5SD3.

 

W TLFie standardem jest rozregulowujacy sie HU. W pozostalych zajmowalo to troche wiecej czasu. Da sie go jednak zmodyfikowac by byl staly.

 

Repliki CA ogolnie rorzucaja na wiekszych odleglosciach i warto kupic lufe prec by sie tego pozbyc.

 

Wrazenia swietne. CA jak to CA - warto miec na uwadze, ze jest troche bardziej zawodny od TM. Za to swiadomosc posiadania metalowej giwerki bije wszelkie negatywy.

Link to post
Share on other sites

hmmmm... mantiz... jaki sens ma ten watek? skoro byl juz teamt o tej giwerze i, tak jak piszesz, byly rozbierzne oceny myslisz ze nagle jedna strona zmienila zdanie i teraz dlatego ze TY zadales pytanie opinie stana sie jednolite?

bedzie to po prostu koleja kopia innego watku, w ktorym beda mieszane zdania... ech...

Link to post
Share on other sites

spotykalem negatywne oceny spwodowane czestymi awariami, ale nigdy nie bylo napisane co sie stalo i jakie byly okolicznosci ich wystapienia. byc moze wina byla po stronie uzytkownika, a jesli tak, przyczyni sie to do zmiany mojej opini na temat wyrobow CA oczywiscie na plus.

 

innymi slowy chodzilo mi o opisy awarii jakie wystepowaly i okolicznosci ich wystapienia.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Przypomniało mi się jeszcze coś odnośnie wad MP5 produkcji CA:

- A4 i A5 mają często niedopasowane foregripy, które rozłażą się w rękach,

- występują też problemy z kabelkami - w złączkach przesuwają się luźne styki i czasem złączka nie złącza, a gun nie strzela (nie wiem na ile jest to problem spowodowany złym użytkowaniem, a na ile problem wrodzony samego produktu),

- problemy z wadliwie działającymi HU są spowodowane najczęściej sławnym już dystanserem - zdolności manualne i 3 minuty pomyślunku powinny pomóc, choć rozebranie całej MP5 i dostanie się do HU to nie jest taki znowu pikuś. Na necie są instrukcje jak to zrobić.

Ogólnie kup TLF i powinno być OK. Latara rulezzz.

PA.

Link to post
Share on other sites

wlasnie o ten model mp5a2tlf mi chodzi. podobno foregrip w nim tez troszke sie rusza ale da rade to naprawic w pare minut :D kabelki tez daloby sie naprawic. bardziej chodzi mi o wady typu cos sie zlamalo, peklo, mocno wgielo itp. czyli awarie czesci ktore trzeba by zamawiac przez net, albo co gorsza sprowadzac. prosilbym takze o wypowiedzi osob ktore sie jeszcz nie wypowiadaly, nawet jesli opinie beda sie powtarzac. zalezy mi na stworzeniu malej statystyki, tak aby mozna bylo zobaczyc jak czesto zdarzaja sie jakies wpadki ze sprzetem.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam

 

R.A.T.S_mantiz: Od kilku miesięcy znajomy z Wrocławia ma MP5SD2 CA, pękła stała kolba (miejscy zaznaczone na foto czerwoną kropką pękł plastik pod śrubką mocującą kolbę), ja mam ICS-a MP5SD2 i moja pękła prawie identycznie, więc może się zastanów nad wersją MP5A3 TLF tym bardziej, że CA robi składane kolby w pełni z metalu.

 

mp5.jpg

 

Co do wyboru firmy to:

- ICS ma ładniejsze wykonanie od CA (porównany model MP5SD2 firmy CA i ICS)

- Jeśli chcesz robić UPG broń to z CA jest o wiele mniej kłopotu

- W wersji stock bardzo niezawodny ICS (we Wrocławiu, co najmniej 4 egzemplarze bez żadnych większych problemów, niestety nie ma u nas stock-owej MP5 CA z tak długim przebiegiem bym mógł porównać)

 

wbohun: Posiadasz pierwszego AEG od 2 tygodni i już jesteś "specjalistą" od elektryków. Gratuluje :wink:

 

Navy: Daj się "nowym" nacieszyć, zresztą może ktoś coś napisze ciekawego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

R.A.T.S_mantiz: Naprawdę jest bardzo mało prawdopodobne by coś takiego się stało przy nowym CA czy ICS. Myślę, że modele te są robione coraz bardziej przyzwoicie i stanowią dobrą konkurencję dla TM.

 

Berserker: Ja swoją dobrze przywaliłem (wpadłem w prawie dwu metrowy okrągły wybetonowany dół i spadłem z MP5 tak, że oparła się na tłumiku i kolbie a ja pośrodku się jej trzymałem), ale kolega z CA dbał o swoją jak o dziecko i się po prostu stało, może trafił mu się felerny egzemplarz, bo na pewno nie przywalił nigdzie.

Link to post
Share on other sites

Z moja mp5a2 tlf były na początku problemy, jak mi tłumaczył potem koleś z MG odpadło chyba coś w środku trzymające selektor ognia(?). Trzeba było także przesmarować dobrze hi capa bo kulek nie podawał.

Hmm jescze muszę dodać że foregrip latał, ale załatwiłem to wkładając kilka husteczek higienicznych w odpowiednim miejscu i jest QL. Ogólnie warto kupić tą replikę, zasieg ma ladny, metal body, noi bezbłędnie oślepiająca latareczka :twisted:

Link to post
Share on other sites

Wbohun: Życzę Ci abyś po około roku użytkowania swojej MP5 napisał post-a, że broń jest naprawdę bezawaryjna, że jesteś bardzo zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem polecasz ją każdemu. Ale póki co, nie zachwalaj dnia przed zachodem słońca.

 

Jeśli na Waszych strzelankach jest MP5 CA z odpowiednim stażem to napisz to, może właściciel nie może wypowiedzieć się a forum.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

O wytrzymałości plastikowej kolby można dyskutować, ale widziałem TLF mojego kolegi w takiej akcji, że dziwię się do dziś jakim cudem ten sprzęt wytrzymał. Powiem krótko: to się nie wygina, ani nie łamie. Słonia by trzeba by coś się stało z body, chyba że ktoś jest zdolniacha.

IMO kolba stała rulezzz. Może nie w Mkach, ale w MP5 rulezzz.

Link to post
Share on other sites

tak zdecydowanie nie zrezygnuje ze stałej kolby. pierwszy powod to wieksza bateria ktora starczy (a przynajmniej powinna) na dzien zabawy, drugi powod ze bardziej mi sie podoba i trzeci ze jakos lepiej mi jest zlozyc sie do strzalu. tak wiec musi to byc model mp5a2, od razu z tlf bo seryjnie doplace pare zeta (chyba cos kolo 70-80) a jesli sam bym chcial kupic to to byloby troszke drozsze (okolo 300?)... jakos teraz nie widac nigdzie modeli ics (czyzby zaprzestali produkcji???), TM zdecydowanie odpada (osiagi) czyli zostaje nam jedna firma i jeden model: mp5a2 tlf CA. trzymalem w lapkach juz moje mp5 ze stala kolba i musze przyznac ze jej wytrzymalosc (nie testowalem ale jest dosc solidna na pierwszy rzut oka i w dotyku) zrobila na mnie wrazenie. na poczatku podchodzilem troszke sceptycznie do tej kwestii ale moje watpliwosci szybko sie rozwialy po zapoznaniu sie z mp5a2 CA. a na kolbe ie zamierzam sie rzucac :P

Link to post
Share on other sites

Panowie powiem Wam tak, stała kolba w użytkowaniu fajna, lepiej się złożyć do strzału no i bateria większa, ale rozkładana ładniejsza, przy kolimatorze można przecierpieć, że nie za długa i w transporcie o niebo wygodniejsza.

 

Pozdrawiam MP5 lovers :wink:

 

R.A.T.S_mantiz: Pewnie robią, tylko muszą być sprowadzone, a Military się jakoś nie spieszy.

Link to post
Share on other sites

military.pl hmm... jakos mam nieprzyjemne wspomnienia z tym sklepem... wysylalem maila do ludzi z machineguna i powiedzieli ze nie moga wogole nawiazac kontaktu z ics-em. faktycznie z oferty tej firmy na ich stronie zostaly chyba tylko puszki i nic wiecej.

 

no ale juz zdecydowalem. biore CA i juz :D no chyba ze bedzie koniec swiata albo cos innego rownie waznego :P

 

dziekuje wszystkim za pomoc. sytuacja sie baaardzo wyprostowala.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...