Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozbierzne opinie o mp5 CA. jak jest w rzeczywistosci?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fakt, regulacja z bańki. Co do osiągów - właśnie pszedł w świat SD2 i niech dobrze służy. Ma preclufe do Mc51 więc nieco dłuższą ( tą od M4 trzebaby ciąć) - max wejdzie 32 czy 33 cm. do tego gumka, prowadnica i 150PDI + 9.6V - śmigała jak mażenie - zasięg jak stock m15rifle z CA (z lufą 509mm). Skupienie natomiast gorzej - krótka lufa.

Link to post
Share on other sites
fakt, regulacja z bańki. Co do osiągów - właśnie pszedł w świat SD2 i niech dobrze służy. Ma preclufe do Mc51 więc nieco dłuższą ( tą od M4 trzebaby ciąć) - max wejdzie 32 czy 33 cm. do tego gumka, prowadnica i 150PDI + 9.6V - śmigała jak mażenie - zasięg jak stock m15rifle z CA (z lufą 509mm). Skupienie natomiast gorzej - krótka lufa.

 

Lufa prec + 150 pdi i tylko zasięg m15 ?? :idea: Przecież nawet w stocku mp5 ma zasięg podobny do m15 (nie ważne że lufa jest dłuższa, i tak zasięg jest podobny).

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
kolega wlasnie na dniach wlozyj do swojej a2tlf lufe z m15 i zasieg sie lekko ziekszyl

 

no tak, lekko się zwiększy, ale to nie znaczy że po wsadzeniu lufy precyzyjnej to mp5 i jeszcze jakby tego było mało 150 pdi zasięg będzie taki jak stock m15. Jak dla mnie to coś tam w gearboxie jest nie tak założone bo to jakoś nie możliwe mi się wydaje.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisałem, w GB było wszystko cacy, po włozeniu springa zasięg zauważalnie wzrósł ale nie były to jakieś ocy i achy - może 5-8 metrów znacząco zwiększyła sie prędkość kulki no i precyzja. Pisząc że zasieg jest porównywalny nie miałem na myśli że taki sam - zbliżony. W stocku był gorszy - ile nie wiem nie mam manii biegania z miarką.

Link to post
Share on other sites

A ja mam taką sprawę, kupiłem mp5 sd3 z ca na MG, poprosiłem od razu o zamontowanie silikonowej gumki HU. Po kilku strzelankach (około 3000 kulek) pojawił mi sie nastepujacy problem: kulki zatrzymywały się w lufie, wydobywał sie przy tm z guna dzwięk jakby ktoś dmuchał przez jakąs gumę. Po energicznym potrząśnięciu kulki wypadały z lufy. Zjawisko przestawało się pojawiać po skręceniu HU na minimum (kulki nie były "podkręcane"). wyczyszczenie lufy wyciorem nic nie pomogło (myslałem, że lufa uległa jakiemus poważniejszemu zabrudzeniu). gdy rozłozyłem guna nie zauważyłem żadnej usterki.... Złozyłem więc z powrotem i efekt zniknał, tylko że czasami (przy auto i single) c0o którys strzal lecą dwie kulki na raz odpowiednio oczywiście o połowę bliżej. ma ktos jakieś pomysły co to może byc? Oprócz wymiany gumki HU reszta to stock, bateria 600 8,4V.

 

 

Bartek

Link to post
Share on other sites

Nasuwają mi się dwie teorie:

 

1. Pęknięta gumka hop up. (raczej nie to)

2. Przekrzywiona lufa względem komory hop up. Na lufie jest taki pół krążek który ma trzymać lufę w komorze, czasem gó*** on daje i lufa sie przesuwa. Objawy są dokładnie takie jak piszesz. Sam tego doświadczyłem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Mi sie wydaje ze to zamocno podkrecony Hop Up... :roll:

 

Tylko, że taki zonk poajwiał sie przy każdej próbie regulacji (choćby tej najmniejszej) HU, a po rozłożeni/złożeniu wystepują już inne objawy.

 

Jeśli lufa się przestawia względem komory HU, to w jaki sposób mozna temu zapobiec?

Link to post
Share on other sites

Powinni uwzględnić, bo to wada fabryczna, ale czy jest sens pierniczyć się z serwisami jak to można poprawić w 5 min ? :wink: O ile wiem przez rozbieranie samego body nie traci się gwarancji,(chociaż ja w swojej mp5 nie miałem żadnych plomb, nawet na gb, to też mogłem rozbierać ile chciałem a mg i tak by o tym nie wiedział, na szczęście nie musiałem korzystać z ich serwisu :wink:) więc jak sam poprawisz to nie będzie problemu, możesz potam dla picu wsadzić ten krążek na swoje miejce (po poprawie), tak w razie jakieś awarii żeby nikt nie wiedział że grzebałeś :wink:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Przeglądam ostatnio dosć mocno forum w poszukiwaniu informacji o MP5 z CA szczególnie interesuje mnie wersja SD6. Jestem praworęczny ale oko spłatało mi figla i lewe jest dominujące. :wink: Wiec wersja SD6 dla mnie jest jak "znalazł". Mam takie pytanka co do rzeczywistości użytkowania tejże wersji, gdyż w najbliższym czasie chciałbym ją zakupić. Kasa juz jest, tylko jeszcze sie zastanawiam nad drobiazgami. Kwestia rozchodzi sie moze, nie tylko o awaryjność, bo to już dosc mocno przegladałem, co o zasieg i "tłumienie". Czyli wartości użytkowe. Wiadomo ze wersje z tłumnikiem są troszke słabsze. Chodzi mi w szczególności o to czy efekt tłumienia jest wyraźny. Miał ktoś może możliwość porównania głośności strzelania z MP5SD6 z CA z P-90 z Marui?? Mamy taką w druzynie i wiedziałbym mniej wiecej jaki dźwiek wydaje. Do tego jeszcze pytanko o jak ktoś ładnie kiedyś napisał "kozackie zwalnianie dźwigni przeładowania" :D Podobno dźwignia to słaby element. Kwestia rozchodzi mi sie o to, czy ta dźwignia łamie sie tak, że wystarczy dokupić taką metalową, jak np na MG za 39 zł, czy łamie sie gdzieś dalej i stanowi to już większy problem???

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W MP5SD2 po ok 1,5 roku użytkowania ze sprężyną 170%PDI pękła przednia część gearboxa. Pekniecie wygląda jakby zapoczatkowane zostało w zaokrągleniach odciążających. Stosowałem wyciszona głowicę cylindra, która teoretycznie miała zmniejszyć naprężenia przedniej części gearboxa, ale jak widać alno sprężyna była za mocna albo gear miał jakieś wady materiałowe.

Swoją drogą ciekawie by było przeprowadzić jakieś badania metalograficzne, żeby sprawdzić czy to wada materiału czy tylko zmęczenie udarowe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Teraz pytanie do użytkowników Mp5SD6 :| Miał ktoś problemy w nowszych wersjach (zakupionych w przeciągu roku) ze złączką która się odpina? Z tego co wyczytałem już nie ma większych problemów z Emepiątkami firmy CA (myle się?). Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 25 Lut, 2006 ]

I niech ktoś powie jak to jest w końcu z tymi przewodami które lubią się łamać lub palić (Mp5 TLF)

 

[ Dodano: Nie 05 Mar, 2006 ]

Czy dużym problemem dla osób leworęcznych jest trzymanie np. mp5a3?

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam , troszke odswiezam temat

 

zamierzam w najblizszym czasie kupic mp5sd6 CA

Mam 2 pytania

Po przeczytaniu dosc duzo postow widze ze z ta mp5 jest malo problemow wiec z tym sie jakos uporam chodzi mi o TŁUMIK- czy on naprawde cos tlumi czy to tylko pic na wode?

 

I jeszcze jedno czy macie jakis paten na latarke/laser jak zamocowac?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...