Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozbierzne opinie o mp5 CA. jak jest w rzeczywistosci?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Albo mi sie wydaje, albo ta MP5 ma troche inna latarke. Firmowy SureFire ma troche szersza koncowke i to wlasnie ona przeszkadza w zamontowaniu tlumika (jest za szeroka). Wiec chyba rozwiazaniem posrednim jest wymiana koncowki latarki lub calej latarki, no chyba ze znajdzie sie taki cienki tlumik, w co raczej watpie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy w wersji a3/a5/sd3/sd6 kolba jest blokowana w 3 pozycjach czy tylko w 2? Jakoś nie gdzie tego nie doczytałem :wink:

I czy w miejscu zakończenia korpusu tam gdzie jest ten bajer który po przesunięci umożliwia wysunięcie kolby, jest taki jak w mp5a5 z tm(ten dziubek/bolec) :?: .

Link to post
Share on other sites

Jestem tym kolesiem [...], któremu się kolba w MP5SD2 "urwała".

To uszkodzenie, jak i pękanie kolby na "grzbiecie" wynikło prawdopodobnie z używania pasa 3-punktowego

Nie wiem jak Ty tego dokonałeś , nie wiem też jak się ma stała kolba ICS do CA ale jestem pewien, że to co zrobiłeś ( a właściwie to, co ta kolba zrobiła :)) jest niemożliwe, bo nawet mi w mojej mp5sd5 icsa na której miałem pas przyczepiony w 2-óch miejscach takie coś nie nie stało. Może po prostu jesteś za mocny nawet na taką kolbę ? 8O
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A więc znów odgrzeje temat :wink:

Czy bateria 8,4V jest wystraczjąca do owej mp5? Nie zacina się i jak wypada pod względem szybkostrzelniości?

I przy okazji, czy prosiliście obsługe MG o przegląd zerowy guna, i ile to Was wyniosło, czy było za free :?:

Link to post
Share on other sites

Topic już stary, ale dla osób, które właśnie zbierają argumenty za i przeciw CA, może trochę się przydać. Ja osobiście mam CA MP5SD3, ale raczej model juz zalezy od gustu (którego się nie ocenia :P ), a jedynym problemem jaki z nim miałem do tej pory to się pierdyknęła prowadnica sprężyny wymieniłem na wzmocnioną CA i wszystko śmiga aż miło:). Jednym słowem jeżeli sobie cenisz realizm (a nie plastik-elastik-fantastik) i nudzi Cie juz plastikowy szit bierz CA.

Link to post
Share on other sites

Czy bateria 8,4V jest wystraczjąca do owej mp5? Nie zacina się i jak wypada pod względem szybkostrzelniości?

kumpel ma m15 z upg. Kilka razy mu sie zacinala na 9,6, bral moja 8,4 i zawsze sie "odcinala". Takze o zacinaniu przy stocku nie ma wogole mowy, a szybkostrzelnosc tez jest swietna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Mp5 A5 TLF CA

Budowa:

- bardzo dobre wykonanie repliki. Solidny ciezar. Sprawia wrazenie bardzo solidnej. :!:

- Front grip: zero luzow, siedzi sztywno. Bardzo wygodny wlacznik oswietlenia taktycznego

- Latarka: swieci mocno (podobno to kopia sure fire)

- ah ten ciezar (!)

- skladana kolba: wydaje sie "pancerna", sztywna i pewna. Jedyny minus to ze sie buja "gora-dol" w maksymalnym ustawieniu. Podobno mozna to calkiem dobrze zniwelowac wtykajac w szpary kabelki elektryczne w czarnych gumowych izolacjach. Nie probowalem, ale tak zrobie bo z tego co sie przyjzalem to dobry pomysl. W zasadzie taka bujanka nie przeszkadza w celowaniu, ale dazac do perfekcji... :D

- stosujac przejsciowke mozna zalozyc tlumik. Gun wyglada wtedy profi :-). 30mm tlumik nie przeszkadza TLF-owi.

- w gripie mam baterie 1100.

 

Zasieg / celnosc:

Na wstepie trzeba ustawic celownik, a potem:

Single: bardzo dobre skupienie

Continous: rozrzuca na duza odleglosc (ale w "ostrej" wersji jest raczej podobnie).

HOP-UP: regulowany, dzwigienka wystaje nad gripem, takze regulacja trwa sekunde. Nie zauwazylem aby sie rozregulowal.

 

Ogolnie, polecam. Replika wyglada na "nie gniotsa i nie lamiotsa" (taki paintballowy Tippmann :-) No i nie ma tego zadziwiajacego trzeszczenia jak w TM. Co przy dosc dynamicznym CQB przyprawialo o dreszcze: a noz peknie.

 

Z uwagi na osiagi nadaje sie i do lasu i do CQB. Reasumujac: kawal dorego guna!

Link to post
Share on other sites

:idea: Aha, usztywnilem kolbe :idea:

 

Da sie bez problemu: potrzeba przewod w miekkiej gumowej izolacji + nożyczki :lol: Srednica przewodu ok 1,5mm, np. swietnie sie nadaje stary przewod "czincz" gdyz jest w kwadatowej i bardzo miekkiej izolacji.

 

Ucinamy ok. 4 cm. - zginamy na pol i pakujemy w otwor w obejmie kolby (od strony stopki, na zewnatrz powinno wystawac na ok. 0,5 mm "uszko", to samo po drugiej stronie i sprawa zlatwiona, jeszcze "psik" silikonem, dla poslizgu :D )

 

Bez problemu, kolba sie rozklada i sklada i chwianie ograniczone -praktycznie do minimum. Nie wiem jak sie tu wstawia fotki, ale w razie potrzeby sluze mailem, gdyby moj obrazowy opis nie wystarczal :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie chcialem tworzyc nowego topicu a jezeli ten jest o opiniach o mp5 ca to zadam kilka pytan tutaj :) 1) Jak wyglada zasieg w mp5 ca ( interesuje mnie wersja SD bez i juz z precyzyjna lufa) w porownaniu z dluzszymi replikami innych producentow ? 2) Czy warto juz na wstepie wrzucic lufe precyzyjna czy nie nalezy ona do wydatkow pierwszej potrzeby? 3) Czy na poczatku trzeba bedzie przesmarowac bebechy czy sa one wystarczajace nasmarowane ?? Ewentualnie ile kosztuje taka operacja w sklepie :)

Link to post
Share on other sites

Do SD wsadzić mozesz spokojnie lufę od M4 i schowa się ona w tłumiku dźwieku. Zasieg z precką od M4 jest porównywalny do M15, G36C

Nie wiem jedynie jaki jest tam cylinder, tzn jaki typ

A co do smarowaniato jest nasmarowny od razu, ja kupowałem na FA, z tym ze CA33 i bebechy były świetnie przesmarowane

Link to post
Share on other sites

ja w swoim mp5a2 tlf CA nic nie zmieniałem :)

i jakos nie czuje narazie potrzeby wymiany lufy, choc z czasem moze to zrobię :)

goraco polecam mp5 od CA

jednak, ze potrzebne sa wedlug mnie lekkie zabiegi (tzn bez nich zasieg i dzialanie tez jest ok) jak np bateria 9,6 zamiast 8,4 czy wlasnie lufa precyzyjna - nie mowie o mocniejszej sprezynie bo stockowa (w ca 130%) jest zadowalajaca

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...