Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teoretycznie tak, zmieniłem lekko kształt adaptera bo było mi szkoda komory. Jak pozgrzewam i uspawam do końca to wstawię foto...nie wiem tylko kiedy to nastąpi bo coś ostatnio nie mam czasu na to wspaniałe hobby w hobby :angry:

Link to post
Share on other sites

TSI Armories posiada u siebie taki adapter M4/AK( ADAPTEREK )tylko sprowadzanie czegokolwiek z USA do Polski to straszne koszta są ... 110$ plus jak się dogadałem, 20$ za przesyłkę, plus VAT i cło robi się sporo.

 

Aktualnie kopię tego z TSI wykonuje dla mnie G&H, mniej więcej za miesiąc będzie, może wcześniej. Dam znać jak wyszło XD

Link to post
Share on other sites

Pomijając fakt, że komora źle leży w body AK to fakt - niezły detal. Ale jest to adapter do body Galila które jest skośne w miejscu magazynka.

 

Co do skośnego elementu to doskonale wiem i dlatego robię adapter na zamówienie dostosowany dokładnie do systemu AK, więc będzie odrobinkę inny niż ten z TSI.

 

Co do komory to nic niestety się nie poradzi, będzie trochę dłuższy ze względu na "martwą przestrzeń" przenoszącą kulki po skosie.

 

Myślałem nad zrobieniem samemu ale zrezygnowałem bo za dużo z tym roboty technicznej a ja nie posiadam warsztatu jako takiego.

Jest pewien pozytyw, a mianowicie G&H doskonale wie że to jest towar bardzo nietypowy z małą dostępnością a dzięki mnie przetrą szlak dlatego podjeli się wykonania.

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites

To G&H dalej istnieje. :icon_eek2: Bo stronka już jakiś czas temu przestała funkcjonować, a na google info znaleźć nie mogę. :icon_razz2:

 

Zresztą przestałem się nimi interesować jak po prawie miesiącu i wysłaniu do nich repliki, napisali mi że nie mogę przerobić jej na Beryla. (W sumie dobrze, bo potem ktoś na wykonanie narzekał)

 

 

A adapter bardzo ciekawa rzecz. Teoretycznie wcale nie aż tak ciężka do zrobienia. Ale jednak trzeba wszystko odpowiednio wymierzyć i dopasować. Cały nowy Berylek także prezentuje się pięknie. Teraz tylko to złożyć do kupy :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No proszę, Maciej się już pochwalił a ja dalej męczę się ze szczegółami i pierdołami w dużym Berylu :icon_razz2:

Ładnie Ci ten Mini Beryl wyszedł :wink: Albo mi się wydaje, albo dalej masz górną szynę trochę krzywo :icon_razz2: Ogólnie dobrze jest, najważniejsze że najistotniejsze elementy są już na miejscu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Dziwne, bo jak wpisuję "beryl" w szukajkę allegro to praktycznie nic nie znajduje...

Wpisuj "Beryl" i "Beryla" :)

Dokładnie tak. I zaznaczaj jeszcze "Szukaj w tytułach i opisach". Tym sposobem czasem znajdowało mi więcej interesujących aukcji. :happy:

 

Co do źródła części popytaj też handlarzy z allegro. Czasami nie mają niektórych rzeczy wystawionych. Poza tym pozostaje komis WMASG oraz forum PJS. W ostateczności trzeba brać w FB, ale w przypadku niektórych elementów to jedyne wyjście. :icon_razz2:

 

 

Przedni chwyt masz tutaj:

http://allegro.pl/loze-do-beryla-z-szynami-stan-bardzo-dobry-i1721565472.html

 

A nakładkę na rurę gazową najlepiej brać od producenta. (Chyba wychodzi najtaniej. Około 6-10 zł :wink: )

Link to post
Share on other sites

Ghola i jak tam twój adapter magazynków od G&H?

 

Po prostu mam troszkę pecha bo trafiłem w moment kiedy zepsuła im się machina CNC a potem ktoś złożył sporo większe zamówienie i musiałem poczekać. Z tego co się dowiedziałem to mają już działający prototyp tylko czasem przycina kulki.

Jutro będę coś dalej wiedział. Powiem że nie mogę się już doczekać kiedy na tym maleństwie położę swoje łapska :D

Link to post
Share on other sites

Zdradź jeżeli możesz jeszcze ile Cię podliczyli. Jak będzie ładnie wszystko w tym bangladź to może i ja sie skuszę :icon_biggrin:

 

Zaproponowali mi coś w granicach 300 pln, a z informacji to nadal muszę czekać, bo prototyp nie spełnił ich oczekiwań i poszedł an przetop ;)

No ale jeśli ma być przez to lepszy to ja narzekać nie mam zamiaru, zakładając że nie ściemniają mi tu :)

 

Jakby co to uśmiechnę się do tych ludków co beryla będą robić, bo ten adapter używany jest w ostrej wersji w każdym berylu.

 

Co do ceny to i tak jest taniej niż jakbyś ściągał z TSI Armoires samo 110$ plus 20$ za wysyłkę już przekracza 300 pln, a tu trza dodać VAT, cło...ehhh ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...