Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

najlepszy AK74 był by z prosta komora zamkowa z tyłu mniej przeróbek.

AKS74 kolba sie składa w inną stronę niż w Berylu.

Pod koniec lutego zaczynam projekt Beryl Commando wzoruje sie na tym zdjęciu

ad67297046074177m.jpg

 

 

a mój Beryl jeszcze działa i ma się dobrze i wygląda tak podczas akcji

7706cd763190b73dm.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:) ahh te polskie place...

 

a wlasciwie to na jakiej replice tworzyliscie swoje cudenka?

AK-74 lub SLR wydaja sie najblizsze originalowi, ale z tego co czytalem nie sa dokladne? moglibyscie jakos dokladniej opisac co w nich nalezy zmienic? np czy body jest dobre np z takiego AK74 (Fence cos przedluzal), co z lufa? (tez zmieniana na dluzsza?) przydalo by sie jakos to wszystko zebrac do kupy by pomoc ludziom (mnie tez :P)

Link to post
Share on other sites

@Kosek

 

O Berylu mówiono już chyba wszystko:) Bo zaczęto o nim mówić jak pierwsze kolby pojawiły się na allegro.

O wersjach też powiedziano sporo. O magazynkach, i ubieraniu odpowiedników ASG w "ostre" pudełka.

Informacje o tym że MiWO ma w ofercie chwyty do beryla też jest zaczerpnięta z tego forum.

 

Mówiono tu też bardzo dużo o kwestii instalacji podzespołów do replik.

Ile to czasu i wysiłku zabiera, jakie komponenty należy kupować a od jakich się trzymać z daleka ( np. pokrywa komory zamkowej jest za krótka)

 

"Szukaj" to nie tylko wpisanie słowa "beryl" w wyszukiwarce.

Jeśli zabierasz sie za przerabianie AK zajrzyj też do działów tuning zew. AK 47/74 tam też są często podawane patenty - co i jak. Jest też link - umieszczony przeze mnie do strony fanów AK z H-K. Gdzie pokazane są takie rzeczy jak przejściówki do kolb M4 lub sposoby ich montażu od zwykłych eMek.

Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy berylem a AK-74 jest taka, że w berylu nakładka rury gazowej jest dłuższa więc nie są kompatybilne.

 

W ak-74 musisz dać rygiel do góry ten pypsztak po prawej stronie przy szczerbince. Musisz mieć wyjętą baterię, ściągasz nakładkę. Przy dolnym chwycie masz małą dźwigienkę, musisz ją dać w 2gą stronę i popchnąć chwyt do przody tak masz rozebrane okładziny przednie.

Link to post
Share on other sites

nie pasuje bez problemu jest duża różnica i masz do wyboru dwie opcje

Cięcie łoża i przyklejenie prowadnicy wchodzącej w dziurkę w body przedniej cześci 74

Cięcie body w celu zrobienia miejsca na 2 wystajace po bokach łoża "dziubki"

 

W wypadku metal body, 1 opcja jest lepsza

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kolba od beryla składa się na prawo

wyciągnij wycior

dziwnie to wygląda

 

Coraz więcej zaczyna się robić beryli :P niedługo nie będę miał czym się chwalić :(

 

 

dlaczego tak sądzisz że zaczyna się robić coraz wjęcej Beryli. Zmiana łoża dolnego i kolby nie czyni wiosny tj Beryla. Trzeba nad nim trochę popracować - by przypominał Beryla.

 

6e27959a2b2ad94dm.jpg

 

to moje najnowsze zdjęcia z Berylem + multicamo

 

PS

szmerglu - możesz wstawić zdjęcie swojego Beryla?

Link to post
Share on other sites

wiem ale nie chce mi się robić więcej z racji braku kompensatora ognia

Tak to cyma (chyba jedyna), nie było nic wzmacniane wszystko się trzyma. Cała tylna ścianka poszła do kata na ścięcie. Poprawiłem tylko kolbę flexem zrobiłem 2 dziurki na śrubki i heja banana wszystko się trzyma i działa. Mam jedynie problem z tym że pokrywa zamka mi ucieka z racji zastosowanej w nim bateryjce ciągnącej bebechy 450fps'ów (stąd czarna izolka). W dużej mierze skupiłem się na wnętrznościach - są dość osobliwe :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...