Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A pytanie było o modę. Moda na solidnie wykonane elemety replik to ta sama co na ładne dziewczyny.

To bywa czasem moda na brzydkie dziewczyny? :D

 

Moda modą, po prostu w natłoku replik Beryla na oryginalnych częściach w cenach powyżej 2K zauważyłem niszę w postaci stada ludzi, co mają 500 złotych budżetu i marzenia o Berylu Mini. A skoro da się, to trzeba to zrobić.

 

Mówiąc o modzie na stał miałem na myśli nie samo używanie oryginalnych części, tylko fetysz na stal. Robiłem Abakana, co ma korpus z plastiku i słyszałem pytania, czemu nie wyspawam tego w stali. Identycznie z AEK975, lepię chwyt z tworzywa, bo taki jest w prawdziwym i zaraz słyszę stal i stal. Aż boję się zacząć temat o szyciu kamizelki taktycznej, bo zaraz mi każą zbroję płytową robić :-) Co chwilę na forum widzę pytania o stalowe body do G-36.

Link to post
Share on other sites

Jak ja zaczynałem zabawę w asg to mało kto miał stalowe elementy w replikach, a tzw. full metal czyli ak w systemie TM pokroju CM.031B/36/39 to było marzenie każdego. CM.048 czy RK-06 to już w ogóle był kosmos. VFC czy Inokatsu to już w ogóle było poza zasięgiem. Każdy z nas wtedy zastanawiał się po co komuś taka replika.

Wszyscy jakoś bawili się takimi plastikowo-znalowymi giwerami i nie narzekał i nie wciskał im stalowych giwer.. Jak coś się ułamało, to najwyżej się dokupowało zamiennik i tyle. Choć zwykle dochodziło do takich sytuacji po paru latach.

 

Sam jestem fanem w pełni stalowych replik, ze względu na wytrzymałość, ale to tylko ze względu na mój styl gry. Ale jak niektórzy nawet nie zarzucają repliki na plecy a uprząż trzyma je prawie zawsze na klacie przy leciutkim szpeju, a jedyne co z tymi replikami robią to niedzielne strzelanki po parę godzin raz na miesiąc-dwa, to zastanawiam się po co im w pełni stalowa replika.

 

Ja zwyczajnie bym się bał latać z niestalową repliką na treningach, gdzie to trzeba w coś przywalić, tu cisnąć na glebę a tam przez coś przeskoczyć razem z repliką (chociaż... nie takie rzeczy się z MP5SD2 CA robiło ;) ). Ale tak na zwykłe strzelanki, larpy to czemu nie, polansować się i ponaparzać z repliki, której nikt nie ma.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

X54 a wymienne głowice do frezarki coś Ci mówią? Są skrawające i tzn. szczęki w których można umieścić wiertło :icon_biggrin: PS. nie napinaj się :icon_biggrin:

Tak, mówi mi - tylko polecasz komuś zrobić coś czymś co jest rzadsze niż wiertarka. Więc to może zniechęcić.

 

Co do mody - "moda na stalowe" to w rzeczywistości moda na "takie jak w oryginale". Czyli jak coś jest z plastiku to jest to "moda" na plastik. Np bakelit zamiast ABS-u. Z tym G36 to pewnie tak pisza bo myślą, że w oryginale też jest stal.

 

Czortkot - no sorry ale jak patrze na twoje efekty pracy to jednak odnoszę wrażenie, że za 500zł to się jednak "nie da". Coś podobnego to i owszem.

 

Żebyś mnie dobrze zrozumiał to najlepiej by było, jakbyś mógł obok siebie zobaczyć pierwszą na świecie "replikę" SR3 z tym co teraz wypuściło LCT.

Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o replikę MG Shutze. Ktoś kiedyś pięknie powiedział (chyba na Warriorze w temacie o WSS), że "jeśli czegoś nie ma to trzeba to zrobić, choćby miało przypominać ch*ja na kołach". I z tego założenia wychodzi większość domorosłych kustomersów, którzy może i nie mają dostępu do parku maszynowego, warsztatu z prywatnym rusznikarzem i każdej możliwej ostrej części, ale mają to co najważniejsze, czyli chęci i umiejętności modelarskie. Zanim tu trafiłem bujałem się po wielu forach, głównie zagranicznych i wszędzie zauważyłem jedną prawidłowość, że jak coś zrobisz, to zostanie to docenione. Oczywiście, będzie konstruktywna krytyka, ale oceniający zawsze skupią się na pozytywach, choćby jedynym pozytywem byłoby to, że komuś się chciało. Zobacz sobie ile konstrukcji powstaje za granicą, ludki robią repliki z żywicy, usztywnianego kartonu, drewna, puszek po piwie, rur PCV, jeden gość robił nawet z klejonych gazet. Tymczasem w Polsce, pomimo całej rzeszy zdolnych ludzi takie repliki nie powstają, bo zaraz wyleje się tona hejtu, że gatunek stali nie ten, że w oryginale była węglówka, a ten gamoń miał czelność użyć nierdzewki i że jedyny poprawny sposób robienia danej repliki, to kupowanie oryginalnych części od ostrego. Fakt, fajnie to wygląda, ale po pierwsze nie każdego stać, po drugie zrozum, że niektórzy mogą po prostu czerpać frajdę z dorobienia sobie samodzielnie danej części. Jako modelarz i asgej bardziej doceniam wysiłek i efekty pracy w przypadku replik SR3, wszystkich WSS, Wałów, Masady i Grozy zrobionych przez MG, niż wymuskanego Berylka, którego zrobił Ci rusznikarz składając gotowe części z Łucznika. Fakt, "Twój" Beryl jest może ładniejszy, droższy i bardziej wierny oryginałowi, ale to MG Shutze, Szczepan, Maza, Jakim, czy kiedyś Dread w mojej opinii mają większy dorobek i zasługują na większy mój podziw za wkład w customowanie replik w tym kraju. Pomimo tego, że ich repliki może nie są jak z fabryki, ale i tak są piękne.

Link to post
Share on other sites

Nie no, Panie ze mnie to żaden customer. Jedyne customy które robiłem to dwa odwzorowane AK-74M i mini beryla, a moje kompetencje nie wychodzą poza poxipol, wiertarkę, młotek, farbę w sprayu, pilniki i płacze u tokarza.

 

AK-74M jeszcze mi dobrze wyszły, choć w obu nie odwzorowałem dźwigni rygla rury gazowej, ale mój minias to porażka była i zdaję sobie sprawę, że mógłbym go zrobić sto razy lepiej biorąc kopie i ostre części od Merkura, albo siedząc spokojnie na alledrogo i zbierając wsio do kupy.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o replikę MG Shutze. Ktoś kiedyś pięknie powiedział (chyba na Warriorze w temacie o WSS), że "jeśli czegoś nie ma to trzeba to zrobić, choćby miało przypominać ch*ja na kołach". I z tego założenia wychodzi większość domorosłych kustomersów, którzy może i nie mają dostępu do parku maszynowego, warsztatu z prywatnym rusznikarzem i każdej możliwej ostrej części, ale mają to co najważniejsze, czyli chęci i umiejętności modelarskie. Zanim tu trafiłem bujałem się po wielu forach, głównie zagranicznych i wszędzie zauważyłem jedną prawidłowość, że jak coś zrobisz, to zostanie to docenione. Oczywiście, będzie konstruktywna krytyka, ale oceniający zawsze skupią się na pozytywach, choćby jedynym pozytywem byłoby to, że komuś się chciało. Zobacz sobie ile konstrukcji powstaje za granicą, ludki robią repliki z żywicy, usztywnianego kartonu, drewna, puszek po piwie, rur PCV, jeden gość robił nawet z klejonych gazet. Tymczasem w Polsce, pomimo całej rzeszy zdolnych ludzi takie repliki nie powstają, bo zaraz wyleje się tona hejtu, że gatunek stali nie ten, że w oryginale była węglówka, a ten gamoń miał czelność użyć nierdzewki i że jedyny poprawny sposób robienia danej repliki, to kupowanie oryginalnych części od ostrego. Fakt, fajnie to wygląda, ale po pierwsze nie każdego stać, po drugie zrozum, że niektórzy mogą po prostu czerpać frajdę z dorobienia sobie samodzielnie danej części. Jako modelarz i asgej bardziej doceniam wysiłek i efekty pracy w przypadku replik SR3, wszystkich WSS, Wałów, Masady i Grozy zrobionych przez MG, niż wymuskanego Berylka, którego zrobił Ci rusznikarz składając gotowe części z Łucznika. Fakt, "Twój" Beryl jest może ładniejszy, droższy i bardziej wierny oryginałowi, ale to MG Shutze, Szczepan, Maza, Jakim, czy kiedyś Dread w mojej opinii mają większy dorobek i zasługują na większy mój podziw za wkład w customowanie replik w tym kraju. Pomimo tego, że ich repliki może nie są jak z fabryki, ale i tak są piękne.

 

Wiesz, wszystko fajnie, oczywiście włożyli w to więcej serca i tak dalej, należy im się szacunek. Tylko, nie wszyscy będą zachwycać się krzywo osadzoną kolbą chociażby, bo ktoś zrobił sam. Niektórzy wolą coś co wygląda porządnie, i jest zrobione trwale. To tak samo jak z chińskimi replikami. Kogoś zachwyci chińskie G36, a ktoś kupi Aresa i połowę gratów od ostrej.

Link to post
Share on other sites

Po to jest konstruktywna krytyka, żeby wskazywać na krzywe kolby i chropowate faktury powierzchni. Tyle, że zamiast tego pojawiają się tony pomyj wylewanych na repliki, że materiał nie ten, że jakość nie z fabryki i że nie jest stalowe. Kurczę, jak zrobiłem Abakana, potem robiłem AEK971, to dostawałem nawet PW, że repliki kaszana, bo korpus nie był spawany z blachy piątki tigiem, podczas gdy te konstrukcje nie są stalowe w wersji ostrej w tych miejscach, co mi wytykali hejterzy. Paranoja taka, że zaraz będziemy oczekiwać stalowych przezroczystych magazynków do Beryla ;)

Natomiast co do kolegi x54, to jedzie po pozostałych jak po łysych kobyłach, bo ma przewagę w postaci dostępu do ostrych gratów do Beryla, czy PKM. Pewnie gdyby miał zrobić wspomniany SR3, to by siadł i płakał, bo ostrych części do tego nie uświadczysz ;)

Maza94, ja szanuję Cię właśnie za ten pilnik i poxipol, że chce Ci się z tym bawić.

Wybaczcie mi, że tak wylewam swoje żale, ale widzę po prostu, jak środowisko kustomersów na tym forum leży na łopatkach, głównie dlatego, że boją się zrobić coś fajnego i się tym pochwalić, bo zaraz zacznie się koncert jęczenia, że za mało stali, a nawet jak jest, to za cienka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy ktoś podejmie się może poskładania repliki beryla? Chodzi mi głównie o zrobienie funkcjonujących selektora i bezpiecznika, mam oba ta elementy ale swoje zdolności techniczne uważam za mierne :( Kontakt PW.

Edited by oskrb
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bardzo mało prawdopodobne. Do Radom Huntera były inne modele. Po poprzeglądaniu różnych zdjęć stwierdzam że...jest od cholery bardzo ale to bardzo podobnych szyn ale żadnej identycznej. Zdjęcia są zazwyczaj całego karabinu więc ciężko stwierdzić z dokładnością.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...