Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

znalazłem tą broń na machinegunie za 1490.00zł ( http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=378 ) ; wygląda zajebiście, "Materiał: metal+drewno, Materiał korpusu: drewno" czyli też zajebiście, ale co sądzicie (wiecie :?: ) o jakości wykonania tej broni, faktycznych osiągach, awaryjności. Użyłem opcji "szukaj" i znalazłem tylko topic o upgraedzie tego guna na bb, jeśli źle szukałem to sie kajam i prosze o linki do topiców o tej broni.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję raz strzelać z tego guna na poligonie - Andy z Tommyguna go prezentował.

wygląd totalny, giwerka jest poprostu śliczna ;)

strzela też całkiem nieźle-prezentacja odbywała się przy temp.minusowej, mimo to kulki leciały i leciały ;)) inny fakt, że gun był wyjęty z samochodu i nie wiem jak reagowałby na dłuższe przebywanie w zimie.

co do strzelania to rzeczywiście trzeba go po każdym strzale zarepetować- w sposób podobny do shotguna ruchem posuwisto-zwrotnym.

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wypowiem sie tutaj jako brat posiadacza M1.

Wykonanie jest idealne. Mimo wszystko, ze zrobiona z metalu i drewna jest jednak stosunkowo lekka i poreczna.

Magazynek nie jest przystosowany na Green Gas ale jednak ludzie z MG zabezpieczyli otwor bezpieczenstwa , ktory jest odpowiedzialny za ulatnianie sie GG. W ten sposob bron moze spokojnie strzelac na tym gazie. Innaczej dlugo pewnie by sie czlowiek nie pobawil. Magazynek dobrze trzyma gaz (sprawdzone).

Jesli chodzi o moc to jest ona znaczna. Zasieg i sila rownorzedna z M700 Tanaka. Moc podana przez MG to jednak chyba nie do konca prawda gdyz po testach M1 tlucze butelke "piersiowke" oraz grube sloiki. Przez puszke przechodzi na wylot (przez denko i gorna czesc) bez problemu. Zasieg skuteczny tak "na oko" to 70 metrow.

Mozna dokupic do niej montaz pod lunete czy tez kolimator.

Zdecydowanie bron, ktora moze sluzyc za snajperke a jednoczesnie nie obciaza osoby jej uzywajace w zwiazku z czym moze ona rowniez nosic druga bron taka jak P90 czy tez MP5.

Jedyny minus jaki mozna w niej odnalezc to to, ze jest ona bronia z wygladu klasyczna i mocno nawiazuje do okreslonego okresu historycznego.

 

Aha przeladowywac nie trzeba uzywajac tylko chwytu z boku. Mozna normalnie cofnac zamek i podziwiac kulke ustawiajaca sie.

 

Ogolnie mam same pozytywne wrazenia odnosnie M1 Carbine Maxi 8mm.

Link to post
Share on other sites

czyli ogólnie polecacie..?

i jeszcze jedno pytanko - jaki jest bezpieczna odległość przy strzelaniu do człowieka..? napewno nie kilka m bo i kulki duże i dużo fps'ów, czyli "od ilu" m można strzelać..? 20 wzwyż...?

 

edit. 0.00043kg*143m/s^2/2 = 4.39J 8O 8O 8O

Link to post
Share on other sites

Salut!

No tak ale mówimy chyba o Green Gazie. Na HFC123 moc jest mniejsza i bezpieczeństwo się zwiększa. Dzikki, co miałeś na myśli mówiąc

Innaczej dlugo pewnie by sie czlowiek nie pobawil.

:?: Na gazie HFC123 nie będzie działał, hehe :P :?: Chyba do tego gazu właśnie jest przystosowany ;)

 

Pozdr.

 

P.S.: Dochodziły mnie słuchy o trudnej dostępności HFC123... czy ten problem rzeczywiście istnieje?

Link to post
Share on other sites

właśnie chce zakupić tą broń i będe sie dowiadywał od mg cz można tam już stosować gg, bo ten hfc z tego co słyszałem to taki słabawy z deka chiba jest :].. chociaż jeśli te fpsy liczono na hfc(nie wiem czy tak jest - przypuszczenie), to co będzie po napędzeniu giwerki gg 8O

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie mialem na mysli cos innego niz sugeruje kolega Leca.

 

W M1 jest zawor bezpieczenstwa, ktory powoduje ulatnianie sie zbyt silnego gazu zmiejszajac jednoczesnie moc repliki ( nie wnikalem dokladnie jak to dziala). Po zabezpieczeniu green gas pozostaje w srodku bez problemow.

Czy green gas moze rozwalic te replike ? Watpliwe. Poniewaz jej budowa, drewniano-metalowe czesci, raczej to uniemozliwiaja.

Inna sprawa z innymi replikami, ktore z zalozenia sa na HFC123. Widzialem do czego np prowadzi strzelanie ze Steyera TMP na green gasie.

 

HFC jest obecnie dostepny na Machinegun w cenie 15pln.

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=511

Jest to gaz slabszy ale niektore repliki nie moga strzelac na mocniejszym. Slyszalem, ze tak ma rowniez MP5K Maruzena.

Prosze sie jednak nie sugerowac, ze jesli mowimy o slabszym gazie to juz nigdzie kulki nie poleca tylko pod nogi. HFC posiada dostateczna sile by wyrzucic kulek na zasiegu 20m w linii prostej (zapewne i dalej ale nie chce mowic bo na takim zasiegu strzelalem z niego na Steyerze TMP).

Link to post
Share on other sites
Widzialem do czego np prowadzi strzelanie ze Steyera TMP na green gasie

 

Przepraszam za rozwijanie offtopicu, ale czy mógłbyś coś o tym przypadku więcej napisać? Bo ja z kolei słyszałem, że jest to replika jak najbardziej przystosowana do GG.

Link to post
Share on other sites

Salut!

Hmmm...moich intencji też do końca nie rozszyfrowaliście :wink:

Otóż:

Po co używać GG jak można HFC123?

Na GG M1 stanowi jednak spore zagrorzenie dla zdrowia po mimo środków bezpieczeństwa.

Jeśli dobrze pamiętam z zagranicznych serwisów, to na HFC123 zasięg i tak jest sporo większy od stock'owego AEG.

 

Miałem okazję postrzelać z M1 w Bornym-Sulinowie. O osiągach nie moge powiedzieć nic bo gun był zaniedbany :roll: ale wygląd...rispekt!!! A i cena przystepna.

 

Ja czycham, czy nie kupić Kar98k Marushina - jest niezły, jest nie amerykański w przeciwieństwie do większości WWII ASG i łuseczki fajnie latają :twisted: (kwestja gustu)

Niestety nie jest FullMetal :cry:

Link to post
Share on other sites
Widzialem do czego np prowadzi strzelanie ze Steyera TMP na green gasie

 

Przepraszam za rozwijanie offtopicu, ale czy mógłbyś coś o tym przypadku więcej napisać? Bo ja z kolei słyszałem, że jest to replika jak najbardziej przystosowana do GG.

 

ja na arnies czytalem od uzytkownikow ze do gg nalezy mu dorobic cos co sie nazywa "bolt buffer" , tmp nie widzialem wiec poza nazwa i "pewnym" wyobrazeniem o co chodzi, nie wiele pomoge. Czytalem ze na gg bez "BBuffera" tmp strzela raz dluzej raz krocej ale w koncu sie posypie i to dosc mocno.

Link to post
Share on other sites

Dopisuje sie do postu Juzka. Po prostu jest pewna czesc z tylu repliki w Steyerze, ktora moze nie wytrzymac dluzszego strzelania na GG. Wykonano ja tak, ze blowback jej szkodzi.

 

Prawdziwe morderstwo na Steyrze zas widzialem po zalozenie zwiekszonego zaworu. Blowback cofnal zamek za obudowe.

 

Co do strzelanie HFC na M1 to zdecydowanie jest to podobna propozycja jak sugerowanie by nim ladowac Tanake M700. Zapewne mozna ale po co ? Ona ma byc mocna, poniewaz ma byc uzywana jako bron quasi snajperska (tak wogole jest przeladowywana recznie wiec podpada pod kategorie tego typu broni).

Link to post
Share on other sites

Salut!

No jest to jakiś argument. Choć 4J to dużo... Mi osobiście taka moc nie przeszkadza (w moich jak i w czyiś rękach), ale innym może. Przydał by się jakiś pośredni gaz :P (żartuje). Myśle wiec, że typ gazu jaki użwamy powinien być dostosowany do warunków w jakich strzelamy...

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

a czy jest możliwość stosowania gazów zamiennie..? (czyli np mocniejszy (gg) na strzelania na dużych obiektach, lasy itp, a powiedzmy hfc gdy wiem że odległości będą małe ; na małych obiektach), czy gun "przyzwyczaja" się do określonego gazu..?

Link to post
Share on other sites

ale to karabin snajperski - ja tego nie chce kupić żeby walić serią, tylko żeby sie w jakiś krzaczkach zaczaić, czy w okienku i czekać... czekać..... i czekać... a gdy zobacze przeciwnika to one shot - one kill 8)

500rnd powinno spokojnie na miesiąć styknąć...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...