Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki tłok do SP130 i więcej?


Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gogin te tłoki sporo potrafią wytrzymać. Rzadkością jest takie 40,000 przebiegu ale 20-30,000 nie jest problemem.

 

Aha; te tłoki są montowane nie tylko w większości JG ale też Cyma'ch, AGM'ach, idt. Ta sama manufaktura z prowincji Siciao.

Link to post
Share on other sites

Czyli podobnie jak wcześniej opisywany MadBull, dzisiaj po wszystkich krytycznych wypowiedziach na temat MadBulla postanowiłem trochę go pokatować.

 

Przypomne M4A1 G&P BoreUp Guarder , SP140 Guarder, łozyskowana prowadnica, zębatki helikalne STU Systema, lipo 11,1V , około 530 fps.

 

Na strzelanki blokuje auto, dzisiaj posiałem ( w ramach testu) parenaście low capów na full auto na tłoku MadBull (ten z siedmioma metalowymi zębami) a pózniej troche na semi.

 

Wynik - tłok żyje i ma się dobrze ( może trafiłem na ten z dobrej serii) mam nadzieje że dalej też bedzie ok :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Czyli podobnie jak wcześniej opisywany MadBull, dzisiaj po wszystkich krytycznych wypowiedziach na temat MadBulla postanowiłem trochę go pokatować.

 

Przypomne M4A1 G&P BoreUp Guarder , SP140 Guarder, łozyskowana prowadnica, zębatki helikalne STU Systema, lipo 11,1V , około 530 fps.

 

Na strzelanki blokuje auto, dzisiaj posiałem ( w ramach testu) parenaście low capów na full auto na tłoku MadBull (ten z siedmioma metalowymi zębami) a pózniej troche na semi.

 

Wynik - tłok żyje i ma się dobrze ( może trafiłem na ten z dobrej serii) mam nadzieje że dalej też bedzie ok :uśmiech:

 

No to jedynie szczęścia wypada życzyć, ja tym tłokom już stanowczo mówię nie, leci teraz do mnie alu JBU

Link to post
Share on other sites

A do mnie promyk. Jak dziś otworzyłem gb jednej repliki i ujrzałem co ten tłok zrobił z głowicą tłoka to mi sie słabo zrobiło. Stalowa szczęka przy każdym strzale (m150) uderzała krawędzią z rozpędu w tył głowicy tłoka, bo nie ma zaczepu jak stalowe zęby w innych tłokach. Do czego to doprowadziło? Szczęka coraz bardziej z każdym strzałem wcinała się w głowicę tłoka aż ją rozrąbało na części. Na fotce widać co z niej zostało:

http://zapodaj.net/2005cd9e7199.jpg.html

Także ja dziekuję. A jeśli już to zalać całość jakimś mocnym klejem.

Na fotce słabo bo słabo ale widać idealnie proste miejsce rąbania stalowej szczęki w głowicę.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Fakt, fakt, to jest normalna przypadłość chyba tłoków z całą stalową szczęką, a właśnie jak piszesz - przynajmniej tych z nieklejonymi zębami do korpusu. Co i tak nie zmienia faktu, że JBU jest wytrzymalszy mechanicznie od promyka.

 

P.S. Widzę na zdjęciu pęknięte uszko od prowadnicy JBU, ojć :???:. Czegoż to wina?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Źle widzisz. To prowadnica Guardera. A pękł bo gb pękł w ośmiu miejscach, w tym z jednej strony odpadła mu dupka. A ja i tak wole Prometejski tłok. Jest lżejszy. Ale spoko, ja nie mam nic przeciw temu, zę twierdzisz, ze chińskie graty są lepsze od Prometeuszy. Proszę bardzo.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Źle widzisz. To prowadnica Guardera. A pękł bo gb pękł w ośmiu miejscach, w tym z jednej strony odpadła mu dupka. A ja i tak wole Prometejski tłok. Jest lżejszy. Ale spoko, ja nie mam nic przeciw temu, zę twierdzisz, ze chińskie graty są lepsze od Prometeuszy. Proszę bardzo.

Poldeck nie do końca rozumiem twój post, to tłok JBU czy Promyka tak to "pocharatał"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...