Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karabin 700 fps


Recommended Posts

witam

Mógłby ktoś dać link do karabinu powyżej 700 fps gdzieś widziałem takiego na allegro ale nie moge go znalesć .I jaki karabin najlepiej stuningowac do takiej mocy 700-750 fps

P.s Wiem ze 700 fps jest niebezpieczne ale nie bede strzelać z 3 metrach tylko z 30m

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asg Calc v2.7 mówi, że na 30 metrach kulka wystrzelona z mocą 750 fps będzie miała około 650 fps.

 

Myślę, że gdybyś dał sobie strzelić z przyłożenia z 650 fpsowego karabinu w głowę, a potem wrzucił na forum wypis ze szpitala - ludzie by ci doradzili co i jak.

 

Bez tego niestety nie da rady, stwarzał byś zagrożenie.

Link to post
Share on other sites

witam

Mógłby ktoś dać link do karabinu powyżej 700 fps gdzieś widziałem takiego na allegro ale nie moge go znalesć .I jaki karabin najlepiej stuningowac do takiej mocy 700-750 fps

P.s Wiem ze 700 fps jest niebezpieczne ale nie bede strzelać z 3 metrach tylko z 30m

http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=298

240 m/s, czyli prawie 800 fps. Chyba wystarczy?

Link to post
Share on other sites

A ja Cie zapewniam że HU nie powoduje zwiększenia czy zmniejszenia oporu powietrza i wykres predkości w funkcji odległości będzie taki sam.

 

O ile mi wiadomo działanie hu wykorzystuje efekt mangusa, który powoduje zmiany ruchu powietrza w stosunku do kulki lecącej "normalnie"

Nie wiem na ile jest to zauważalne, jednak jakieś zmiany oporu powietrza muszą występować.

Link to post
Share on other sites

Magnusa. Z dużej litery bo to nazwisko o ile mi wiadomo. Powoduje zaginanie strug powietrza opływających obiekt ergo wytworzenie siły nośnej. Źle się wyraziłem. Powinno być: ma marginalny wpływ na wykres prędkości w funkcji dystansu a kolosalny wpływ na zasięg i celność. A te drobne zmiany fps o ile w ogóle są możliwe do zmierzenia rekompensuje z nawiązką skok fps po podkręceniu HU. Zwłaszcza widoczny w snajperkach z dużymi tunningami typu właśnie 650-700fps. Różnica przy HU na teoretycznym "zero" a na wyregulowanym sięga 40-50 fps.

Link to post
Share on other sites

Ale mnie denerwują tacy ludzie.. Po co Ci 700FPS przy 30m?!!! Taka moc może się przydać przy sniperkach na odległości 80m, czy może nawet trochę więcej (zależy od repliki). Przy 30m myślę że kulka 0,3g spokojnie przebije ubranie i wbije się w tkankę (mylę się? Poprawcie jak coś). Kręci cię to? Chcesz sprawiać ludziom ból? Bawi cię jak "przeciwnik" leży na ziemi z bólu? Brawo. Choć sam zaczynam z ASG, ciebie w nim nie widzę.

 

Co do tego kalkulatora to uważam tak samo jak dexter, że jest on po prostu nie miarodajny.. Jak może takie coś precyzyjnie określić prędkość kulki nie biorąc pod uwagę zmiennej w postaci wiatru? :-F

P.S

Kiedyś czytałem na tym forum że jednemu gościowi koleś walnął chyba z 500FPS SWD A&K z też jakieś nie dużej odległości, gość połamał mu potem replikę bo kulka wbiła się w ciało.. Jakoś mu się nie dziwie.

Edited by david11
Link to post
Share on other sites

Co do tego kalkulatora to uważam tak samo jak dexter, że jest on po prostu nie miarodajny.. Jak może takie coś precyzyjnie określić prędkość kulki nie biorąc pod uwagę zmiennej w postaci wiatru? :-F

A co ma piernik do wiatraka? To jest teoretycznie. A zmienna w postaci temperatury, ciśnienia, opadów? :roll:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja pamiętam dwóch idiotów, którzy przymierzali się do przerabiania wiatrówki PCP na 6mm. Policzyli sobie, że na odkręconym regulatorze wycisną 2500fps.

 

Patent na zrobienie absurdalnie silnej repliki miał kiedyś Fence. Do ramy Atoza wkładał bebechy od Tippmana 98. Tyle, że on chciał zmniejszać prędkość wylotową, bo robiło się bardzo niebezpiecznie.

 

No, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy braki w długości będą sobie rekompensować prędkością.

Link to post
Share on other sites

700fps to nie jest kosmiczna ilość. Stawiam (bo przecież nieda się tego nijak zmierzyć w moich warunkach...) że po 35m zostanie prędkości jakieś 400fps max. Ani to nie przeraża ani nie zabija.

 

 

Taka moc może się przydać przy sniperkach na odległości 80m
Miałeś kiedyś snajperkę w rekach?

 

Przy 30m myślę że kulka 0,3g spokojnie przebije ubranie i wbije się w tkankę
Przeciętnej grubości mundurku typu flek czy dpm już nie przebije z 30m nie wspominając o skórze.

 

 

Kręci cię to? Chcesz sprawiać ludziom ból? Bawi cię jak "przeciwnik" leży na ziemi z bólu? Brawo. Choć sam zaczynam z ASG, ciebie w nim nie widzę.
Szczerze powiedziawszy z takim podejściem to i ja nie widzę w nim Ciebie.
Link to post
Share on other sites

500 fps z przylozenia przebija plyte wiorowa...

Potem kulka leci jeszcze 20 m

Oczywiscie po trafieniu w szpej nie bedzie bolalo. Moze podziurawi ladownice i tyle.

Gorzej jak dostaje sie w uda, policzki a najbardziej w czolo.

Munduru nie przebije bo energia przekazywana jest bezposrednio na skore.

 

Dexterkrak problemem jest tylko to, ze nawet doswiadczonym graczom zdaza sie czasem spanikowac i strzelic z bliska. Nie pomyslec, spanikowac, dac sie zaskoczyc i strzelic odruchowo. Wlasnie pozbycie sie pewnych odruchow jest najtrudniejsze.

Ktos zupelnie zielony jest niebezpieczny wlasnie z uwagi na nieprzewidywalnosc.

Pisac ze strzelam z minimum 35 m moze kazdy.

Gorzej podczas rozgrywki.

Teoretycznie terminatorstwa tez nie ma w asg, a jak jest to kazdy doskonale wie, zwlaszcza na duzych imprezach gdzie ludzie sie nie znaja, albo maja zadawnione urazy do przeciwnej strony.

 

To ze mozna snajperke 700 fps uzywac bezpiecznie to wiadome jest.

Link to post
Share on other sites

że przebija płytę wiórową to wiele nie mówi. 20mm? 5mm? 15mm? To tak jakbyś napisał że auto jest szybkie :D.

 

Podziurawi ładownicę?! Z czego się robi ładownice? Niema szans na przestrzelenie ładownicy z kilkunastu metrów nie mówiąc o 30.

 

Dexterkrak problemem jest tylko to, ze nawet doswiadczonym graczom zdaza sie czasem spanikowac i strzelic z bliska. Nie pomyslec, spanikowac, dac sie zaskoczyc i strzelic odruchowo. Wlasnie pozbycie sie pewnych odruchow jest najtrudniejsze.
Ale to kwestia gracza a nie sprzętu.

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia jak to jest że większość wypadków zdarza się z replikami poniżej 400fps? Na pewno dlatego że takich jest więcej. Ale może dlatego że ludzie bezmyślnie strzelają serią i nie myślą? Z czterotakta nie walniesz serii. A przede wszystkim- zielonego zwyczajnie nie stać na replikę snajperską. Zazwyczaj.

Link to post
Share on other sites

No, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy braki w długości będą sobie rekompensować prędkością.

A ja uwielbiam takich szczekaczy co to zazdroszczą że nie mogą mieć potworka i rzucają obelgami "masz małego penisa" w kierunku tych co mogą.

 

Co do samego tematu - niech mi ktoś wytłumaczy w czym przeszkadza nawet 1500FPS w replice?? Albo i nawet 2000?? Kwestia wykorzystania repliki. Jeśli zasięg byłby adekwatny (bezpieczny) do FPSów i byłaby to replika mocno specjalizowana używana przez odpowiednią osobę, wykorzystywana na MILSIMach do oddania 1-2 strzałów przy wykonaniu określonego zadania i na tym by się kończyło jej użycie to czemu nie?? Oczywiście że chodzenie na niedzielną jebankę z repliką 700FPS to kompletny debilizm (chyba że to 4-takt) ale posiadanie takiej a nawet mocniejszej repliki jako któraś tam przygotowana na konkretne gry/sytuacje to dla mnie to jak najbardziej OK. Oczywiście również kwestia strzelającego tu jest ważna.

Link to post
Share on other sites
A ja uwielbiam takich szczekaczy co to zazdroszczą że nie mogą mieć potworka i rzucają obelgami "masz małego penisa" w kierunku tych co mogą.

 

Nie mam czego zazdrościć. Mam 390fps w szturmówce. Mam też "potworka", pistolet, w którym mam ponad 700 na kulkach 0.23. Ale idiotą nie jestem i zwyczajnie nie używam go podczas strzelanek, tylko do radosnego napieprzania w puszki. Tak więc nie mam komu, ani nie mam czego komuś zazdrościć.

Problem jest inny - tu nie chodzi o to, że ktoś ma 700 fps, a ja mu mówię, że ma małego pindola, tylko o to durną chęć posiadania repliki z taką a nie inną cyferką. Identycznie, jak chęć posiadania telewizora 70" w pokoju dwa na trzy (bo sąsiad ma w salonie 60", to ja chcę mu pokazać), czy 6 GB pamięci RAM w kompie użytkowanym pod XP (i służącym wyłącznie do oglądania naszej klasy). Takie, "bo ja mam więcej efpeesów od ciebie". Zupełnie jak "a mój tata jest silniejszy od twojego".

Poza tym nie chodzi tutaj też konkretnie o "rzucanie obelgami o małym penisie", tylko ogólnie o kompleksy i w tym kontekście użyłem skrótu myślowego dotyczącego "długości". Kompleks to niekoniecznie za krótka pewna część ciała, ale niestety nasza współczesna psychologia wywodzi się w prostej linii od Freuda, który i tak wszystko sprowadzał do rozmiarów pały. Poczytasz, zrozumiesz.

 

PS.

Mam też replikę, w której mam trochę ponad 700 dżuli energii pocisku na wylocie.

W niewielkim kalibrze. Z krótką lufą.

 

Teraz Ty możesz mi troszkę pozazdrościć ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...