Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawie się prezentuje kopia pokrowca Camelback'a, może się okazać dobrą alternatywą tylko będzie trzeba dokupić pęcherz...

Wraz z wzroztem liczby nowych produktów ceny też nieźle rosną 8)

Pod koniec zeszłego roku kupowałem KP-9 za 130;- a teraz kosztuje 154;-

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Czy możliwie jest zamówienie kamizelki np ATEK2 ale z regulacją taką jak w KT-12/KP-12 (tzn. taśmy zamiast linki), ewentualnie zamównie kamizelki KP-12 na siatce?

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Po a) to Zagląda tu Catch22, a po B) może ktoś z użytkowników dokonywał podobnego zamówienia, no i wreszcie c) napisałem też do Miwo. Nie wiem w czym problem :|

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem kilka linijek wyżej, mam PT-3 - w sumie to prawie to samo. Nosi się bardzo wygodnie- jest wyprofilowany pod sylwetke. Można podpiąc do niego sporo sprzętu. Dodatkowym plusem jest to, że można go nosic zarówno z kamizelką, jak i samodzielnie. Jedynym minusem, jaki znalazłem, jest sposób mocowania do kamizelki- przeplata się przez te same paski, na których mocujemu moduły, przez co czasami z nimi koliduje.

Byłem w nim narazie na jednej strzelance i jestem bardzo zadowolony- nie przesówa się, nie uciska- polecam.

Fotki wieczorem.

Link to post
Share on other sites

Trochę zajęty jestem, więc w telegraficznym skrócie:

 

- Możemy obszyć szelki plecaka taśmą modułową, nie ma sprawy, napisz w zamówieniu. Szelki chestrigów i pasów modułowych mają tak naszyte taśmy.

 

- Pokrowiec na Camelbak ten obszyty modułem mieścił pęcherz 100 uncjowy (czyli ten deklarowany jako 3L, choć nigdy nam się nie udało wlać tam więcej niż 2,5). Kopia pokrowca na thermobak mieści ten sam standardowy pęcherz 100 oz.

 

- Jeśli ktoś chce jakiejś drobnej zmiany - jak np. kolega Pater. To nie ma problemu. System regulacji można zamienić. Ja też nie przepadam za kamizelkami regulowanymi linką a'la LBV.

 

- Templar, Pas modułowy w założeniu akurat nie służy do tego żeby go spinać z kamizelką. Nie taka jego rola i nie sprzyja to dobremu rozłożeniu masy oporządzenia. On ma swoje szelki, niezależne od oporządzenia. Do pasów "pierwszej linii" będą jeszcze zrobione nowe, całkiem płaskie szelki do noszenia pod oporządzeniem/kamizelką ochronną. Tym niemniej gratuluję inwencji w kombinowaniu ze sprzętem. :wink:

Link to post
Share on other sites

- Templar, Pas modułowy w założeniu akurat nie służy do tego żeby go spinać z kamizelką. Nie taka jego rola i nie sprzyja to dobremu rozłożeniu masy oporządzenia. On ma swoje szelki, niezależne od oporządzenia. Do pasów "pierwszej linii" będą jeszcze zrobione nowe, całkiem płaskie szelki do noszenia pod oporządzeniem/kamizelką ochronną. Tym niemniej gratuluję inwencji w kombinowaniu ze sprzętem.  :wink:

 

Chmm... poprostu bazuje na odpowiedziach Pani z sekretariatu :) Napisała mi że, tak- jak najbardziej nosi się go bez szelek i że mocuje się go przez przeplatanie przez pasy od modułów (kiedy średnio mi to pasowało...). Powiem Ci że pomimo wszystko, zestaw pasuje i ciężar też się nieźle rozkłada (w sumie na pasie wiele nie nosze...)

 

Poza tym, z tego co pamiętam, na zdjeciach, na starej stronie, pas taktyczny, był mocowany do kamizelki, właśnie w ten sposób ;)

Link to post
Share on other sites

A ja mam małe pytanie... Niedawno wysłałem do miwo maila odnośnie tego jaka jest różnica cenowa między zwykłym materiałem a cordurą. Oto odpowiedź.

 

" Witam!

 

W tej chwili posiadamy cordurę CEE i DPM.

Nie ma różnicy w cenie wszystkie wyroby bez względu w jakim sa kamuflażu

mają taką samą cenę. Cennik jest na naszej stronie internetowej!"

 

Czyli z tego wynika że cordura jest w tej samej cenie co zwykły matreiał?

W takim razei dlaczego większość osób kupuje zwyczajny materiał?

Link to post
Share on other sites

Dla tego, ż eniektórzy nie chcą biegac w gejowskim CEE :roll:

Oliwka jest poprostu bardziej uniwersalna- nia założe dpm'a do flecktarna, bo średnio mi pasuje.

Poza tym, ta niecordura, to nie "zwykły materiał". Też jest dośc wytrzymały i jak narazie w asg się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Generalnie zmierzamy do tego żeby dokonać całkowitego przejścia na Cordurę - podobnie jak pozostałe akcesoria i materiały ustalić na poziomie światowego standardu (Nexus, Duraflex, YKK, Velcro, DOT, Malice itd). Kto wie jak to w Polsce zwykle wyglądało ten wie ile to wymaga kombinowania.

 

Standard docelowy to 3 kolory bazowe (Coyote, Oliwka, Czarny), kamuflaże WP (93 i pustynny) oraz dodatkowe wzory kamuflażu zależne od zamówień limitowanych - zapewne DPM i CCE będą również stale dostępne.

 

A co do CCE - kamuflaż to kamuflaż, nie ma się czym ekscytować - ważne żeby działał. A jeśli żartujemy co do praktyczne pojmowanego "gejostwa" kamuflaży, to flecktarn zdaje się prowadzi - w TV pokazywano kiedyś niemiecką organizację "Zielonych beretów" zrzeszającą takich panów którzy przebierali się w wiadome mundury i organizowali sobie "musztrę" i "manewry". No i cóż?

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy jak się ułoży z inwestycjami - powiedzmy ze jakimś punktem krytycznym dla nas jest MSPO w tym roku. Myślę że reforma materiałowa przypadnie na lato/jesień. Produkcja umundurowania i innych detali ruszy pewnie wcześniej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...