Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sami producenci. Zresztą na stronie sama kabura jest prezentowana włąśnie z Glockiem.

 

To jest kabura uniwersalna, miękka, a nie dedykowana. Każdy pistolet standardowych rozmiarów będzie do niej pasował. G są pistoletami o dobrej ergonomii i na pawno nie będą sprawiały problemów - nie posiadają wystających elementów sprzyjających blokowaniu/zaczepianiu.

Link to post
Share on other sites

No, nareszcie dzisiał przyszła paczuszka z MIWO.

Glock 17 pasuje do kabury MUDPIL, nie lata w niej. Kabura ma tę zaletę, że jest symetrycznie mocowana do pasa. tzn. może ją używać zarówno strzelec lewo- jak i praworęczny.

Dla mnie ta kabura ma jedą wadę. Nie można broni włożyc jedną ręką, trzeba użyć drugiej do wstępnego "rozwarcia" kabury. Być może wynika to z tego, że kabura jest nowa. Po paru użyciach może nabrać wstępnego "rozwarcia" ułatwiającego wkładanie broni.

Jest to ciekawa propozycja dla osób potrzebujących kabury zarówno udowej jak i na pas. Ta kabura zapewnia bardzo szybką zmianę przeznaczenia. Raczej pozostanę przy kaburach formowanych na gorąco. Więc jeśli by był ktoś chętny na tę kaburę to mogę ją sprzedać.

Link to post
Share on other sites

niestety, po dłuzszym, intesywnym używaniu chińczyka wychodzą wady materiału i pewnie tylko materiału. napy na kiesznie wewnętrznej "wyszły". Kodura czy co to tam jest nie dorasta do pięt Cordurze. Co do samego szycia nic nie mam, bo to jest na prawdę profesjonalne, jeno materiał.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do osób, które używaja tej kabury MUDPIL i trzymają w niej zapasowy magazynek.

Czy u Was też też rzep, który przytrzymuje magazynek jest za krótki. Ja mam tam magazynek do Glocka 17 i rzepy sa dosłownie zaczepione na długości 7 mm. Mam wrażenie, że w czasie biegu po prostu się wypną, tzn. masa magazynka spowoduje oderwanie się rzepa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Co do MiWo to mam dwa pytania:

 

- Czy w tej kaburze MUDPIL można nosić gnata z magiem w środku? tj. czy nie naciśniemy przypadkowo przycisku zwalniacza - żeby potem śmiesznych sytuacji nie było (szukanie maga, o wyjętej bezużytacznej broni bocznej w gorącej akcji nie wspominając :D )

 

- Czy rzeczywiście ta firma nie robi nic w kolorze OLIVE? Z tego co na stronce pisze to wynika że nie (polski plamiak i pustynny, woodland, khaki, czarny, piaskowy). Mi się po prostu wydaje że wzięli "khaki" za oliwke. Bo naprawde szkoda by było jakbym musiał gdzie indziej szukać ładownic. (mam mundur DPM i nie chce żeby "Polskie plamy" się z nim gryzły)

 

Z góry dzięki za odpowiedź i Pozdrawiam

Grey Fox

Link to post
Share on other sites

@ Grey Fox,

Na fotkach mają coś co dla mnie jest bardziej oliwkowe niż khaki. Jak zamawiałem ładownice to pisałem ze mają być oliwkowe. Jak przyszły to się okazały ze to taki sam oliwkowy z jakiego kiedyś szył Hubert. Troszeczkę tylko odbiega od guarderowego "olive green" w stronę "olive drab". Ale nie wiem czy khaki = oliwkowy, czy moze to są rózne kolory i oliwkowego na stronie nie wymienili. Zamawiałem bardzo rózne ładownice (magazynki m16, pistoletowe, na radio, cargo duze, cargo małe) wiec raczej szyją z tego materiału wszystko.

 

Z kolei Janysport oliwkowy, już jest bardzo zielony.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Moge dorzucić pare małoważnych uwag o tej kaburze gdyby ktoś w przyszłości szukał: moim zdaniem doskonała robota. Nosi sie ją bardzo wygodnie. Nie jeździ na udzie. Można ją montować zarówno na lewej jak i prawej nodze a także u paska. W każdym wariancie jest dokonale się sprawuje. Pistolet siedzi w niej bardzo pewnie i nie sadze żeby mógł wypaść w terenie. Testując możliwość wypadnięcia magazynka musiałem się starać zeby docisnąć kabure tak aby go zwolniła- sądze w w terenie nie ma szans aby się to zdażyło. Niestety jej największa wadą jest kieszonka na maga- w moim modelu niestety pożałowali materiału, co zakończyło się tym że nie mieści mi się tam żaden mag... :( Jeśli chodzi o posujące do niej pistolety nie wierzcie ludzią z Miwo- moja berettka leży w niej równie dobrze jak glock 18c :) Podsumowując- za cene najtańszych koreańskich podróbek otrzymujemy naprawde porządną kabure, z możliwości montarzu na kilka sposobów. Moge ją spokojnie wszystkim polecić.

Link to post
Share on other sites

Jao że nie chcę zakładać nowego topicu więc pytam w tym:

Czy ktoś z was zamawiał w Miwo ładownice do eMek?Napisałem do nich maila ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi...

Co zaś tyczy się ich wyrobów i ich jakości jestem szczęsliwym posiadaczem panelowego chińczyka oraz co najmniej kilku :wink: kieszeni do niego i jak do tej pory mimo dość intensywnego użytkowania nie zaobserwowałem żadnych problemów z tym sprzętem...materiał faktycznie mógłby być lepszy,ale czy wtedy cena była by tak przystępna :twisted: .Szycie i jakość użytych klamr jak dlamnie jest pierwszorzędna.ogolnie ogromny PLUS dla Miwo :lol: 8)

Link to post
Share on other sites

Moga być teraz problemy z realizacją zamówień- mają ponoc jakieś poważne zamówienia z USA i szyją do końca roku tylko dla nich. Mi kazali czekać do końca grudnia i dopiero potem ustawić się w kolejce z zamówieniem. Niestety jestem skazany czekać, bo ostatnio tylko oni sa w stanie uszyć kieszenie do P90...

Link to post
Share on other sites

Czy ktos moze potwierdzic informacje Small-Huntera dotyczacej przciagajacej się realizacji zamówień? W mailu odpowiedzieli mi enigmatycznie

"zależy od wielkości i składu zamówienia!"
i sie zastanawiem czy przypadkiem nie zrobic zamowienia teraz aby dostac na poczatku grudnia 8)

 

Aha i czy szybka ladownica do Emki bedzie w tej samej cenie co analogiczna do AK? i jak wielkie sa pomiedzy nimi roznice?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...