Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

Zastanawiam się którą kamizelkę wybrać- Kontraktor, czy KP12. Może ktoś mi doradzić? Czy może jakąś inną tego producenta.

Ja jestem za kontraktorem raczej, bo:

1. jestem leworęczny i nie potrzebuję z lewej strony kabury do pistoletu, która jest standardowo w KP12;

 

2. Na kontraktorze chyba da się zamontować dromadera, a na KP12 to już szelki muszą być.

Możecie mi poradzić?

Chodzi mi o tylko tego producenta- wiem że najtańsze są Lubawy, najłatwiej zacynić amerykańską SWAT, ale chodzi mi o polski kamuflaż, o dobrą firmę- więc tylko MIWO wchodzi w grę.

Prosze o szybką odpowiedź.

 

 

To czy jesteś leworęczny nie ma znaczenia. Jak poprosisz uszyją Ci kamizelkę dla leworęcznego.

 

 

Największą różnicą między kamizelkami jest to że kontraktor posiada system QR. I chyba to czy jest Ci potrzebny czy nie, powinno być najważniejszym aspektem przy wyborze między tymi dwoma kamizelkami.

 

To że camelbak ma swoje szelki ma też swoje plusy. Możesz go wtedy używać samodzielnie.

 

A co do "o polski kamuflaż, o dobrą firmę- więc tylko MIWO wchodzi w grę " to nie ujmując miwo (które bardzo polecam) istnieje jeszcze parę "firm" szyjących na tym samym poziomie. Choćby janysport...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To że camelbak ma swoje szelki ma też swoje plusy. Możesz go wtedy używać samodzielnie.

Z tą prośbą nie wiedziałem- nawet dobry pomysł. System szybkiego pozbywania się kamizelki tak naprawdę w ASG nie jest potrzebny. Wiem że ma plusy, tylko nie gdy się ma kamizelkę- wtedy na ramionach są praktycznie podwójne szelki- jedne od kamizelki, drugie od dromadera.

Link to post
Share on other sites

Zawsze Dromadera mozesz przytroczyc do palsow na kamizelce nie uzywajac szelek. Camel z szelkami jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Kupilem swojego czasu calkiem niezly i fajny pokrowiec ale musze sie go pozbyc bo jest bez szelek i nie mam do czego go przypiac na nowym oporzadzeniu.

 

A chyba nie powiesz mi, ze do konca zycia bedziesz biegal w jednej konfiguracji oporzadzenia :). Dla mnie to ciagle poszukiwanie idealu :).

Link to post
Share on other sites

Zawsze Dromadera mozesz przytroczyc do palsow na kamizelce nie uzywajac szelek. Camel z szelkami jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Kupilem swojego czasu calkiem niezly i fajny pokrowiec ale musze sie go pozbyc bo jest bez szelek i nie mam do czego go przypiac na nowym oporzadzeniu.

 

A chyba nie powiesz mi, ze do konca zycia bedziesz biegal w jednej konfiguracji oporządzenia :). Dla mnie to ciagle poszukiwanie idealu :).

Z szelkami to iem- i tak większość czasu pewnie będę go nosił samego- np na wyjazdy na bunkry czy coś- ale gdy już założę kamizelką, to szelki są zbędne.

 

A co do konfiguracji- dlatego właśnie myślę o kamizelkach modułowych- bo one są najpraktyczniejsze- mogę sobie nakupić do tego kieszeni, i zakładać te, które akurat będą mi potrzebne- inne do lasu (więcej kieszeni do broni długiej), inne do budynków (więcej do pistoletu). Mając nawet takiego kontraktora, zawsze można zastosować patent oszczędny- czyli jedna kamizelka, za to kieszenie w dwóch kamuflażach- np leśnym i białym.

Tylko nadal nie wiem co lepsze- czy ten kontraktor- w którym w lecie mogę się zagotować, czy tą drugą kamizelkę.

Link to post
Share on other sites

Kp12, kontraktor, i teraz właśnie po tym jak się dowiedziałem że kabura na pistolet może być z drugiej strony-KSP 12. które lepsze?

Wiem że to zależy od zastosowania- więc już mówię:

- teren leśny i polny. głównie lato;

- nie wykluczam walki w budynkach (np bunkry MRU);

- w grę wchodzić może funkcja zarówno szturmowca, jak i snajpera;

- możliwość przypięcia na stałe polskiego dromadera (skoro miwo produkuje, to po co przedrażać na camelbaka);

- kamizelka może służyć także podczas wypadów nie militarnych do bunkrów MRU;

 

Co wybrać?

 

Dodam jeszcze że na kamizelce będzie montowany:

-panel dowódcy- po przeciwnej stronie do ewentualnej standardowej kabury (KP12, KSP12);

- 2 kieszenie na granaty 40mm;

- kieszeń na scyzoryk;

- worek na odzysk;

- 2 ładownice na magazynki Beryl/AK plus;

- apteczka z rozwijanym pasem wewnętrznym (bodajże lubawa takie produkuje- ale głowy nie dam- moja jest innej firmy);

- wspomniany dromader;

- kieszeń na latarkę taktyczną;

to tak wstępnie.

Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Kontraktor do lasu? :roll: Mozna, ale po co. Wydaje mi sie, ze jednak lepszym rozwiazaniem bedzie KP-12. Po co sie gotowac. Bedzie nieco wiekszy problem z powieszeniem dromadera, ale jestesmy w koncu istotami myslacymi. :)

 

Przeczytaj watek "Konfiguracje oporzadzenia"- wiele ciekawych porad i rozwiazan.Niektore rewolucyjne, ale warte rozwazenia.

 

 

PS

Widze Minion, ze tez jestes z Poznania. Mozemy polaczyc zamowienie na Miwo. Jesli zinteresowany odezwij sie na priv.

Link to post
Share on other sites

Co do spodni - zostały zajechane :D

Kolor zblakł, od zaczepienia fastexem rozpruł się szew na udzie, kolanem przejechałem po asfalcie - piękna dziura na nogawce :D Mimo wszystko jestem cały czas na "tak" i je polecam :D

Link to post
Share on other sites

No cóż, myślę że tak wygląda po prostu jakieś tam zużywanie się spodni. Kolory blakną, szarpiąc i przewracając się robimy w nich dziury. Czy to jest coś nienormalnego? Mi w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy znosiły się dwie pary dżinsów, dwie pary 5.11 i jedna propperowskie ripstopy. Wszystkie te spodnie jakoś tam się przetarły, zblakły (zwłaszcza zielone 5.11 i proppery) czy rozpruły. Grunt żeby dobrze służyły póki się nie rozwalą na amen.

 

Swoją drogą US 2007 mod.2 będzie dosyć mocno zmieniony - zwłaszcza spodnie. Myślimy nad oddzielną wersją "letnią" (dużo wentylacji, lekki materiał) i "wiosnenno-jesienno-zimową" (więcej wzmocnień, w tym lekka cordura na kolana i łokcie). Równolegle męczymy temat smocka także w dwu wersjach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i udało się, dostałem w Praszce darmową przesyłkę ;)

Ja mam jeszcze małe pytanie: czym się różni model kieszonki na 3 granaty 40mm przelotowy od nieprzelotowego? Bo dostałem pytanie, jaką kieszonkę chcę, ale za bardzo nie wiem ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, a ja chciałem zapytać o pas pt2/3/4. Ktoś pisał, że zamówił w jakiejś innej wersji (nazywała sie jakoś na s... nie pamiętam nazwy), i że wygodniej się nosi. Co to była za wersja, co w niej zmieniono?

 

Pozdro..

 

.

Link to post
Share on other sites

witam

swego czasu przebrnąłem przez cały temat (wtedy 32 strony :mrgreen: ) ale już nie pamiętam czy padło podobne pytanie..

 

Jakie ładownice będą pasować na krótkie magi do eM'ki? Te od 'M14/FAL/G3'?

 

Pisałem emila do Miwo Lubliniec, ale pierwszy raz mi nie odpisali... (zbóje jedne :-F )

Link to post
Share on other sites

Na krótkie magazynki od eMki będą pasować dobrze jedynie... ładownice na krótkie magazynki od eMki. Niestety ładownice ma magazynki 7,62mmx51 są za duże. Możesz spróbować starą szkołą wypchać czymś (np. karimatą) zwykłe ładownice 5,56, tak żeby krótsze magazynki w miarę dawały się chwycić, ale nie wypadały.

Link to post
Share on other sites

No w Lublincu juz nie ma problemow z ladownicami do g36 (ASG) bo wyslalem im swoje magi na wzor :). Prace sa na etapie szablonow i projektu. Maja mi podeslac fotki ladownic jak juz cos uszyja. Moge wrzucic je tutaj jak bede w ich posiadaniu.

Link to post
Share on other sites
Z ładownicami na magazynek do G36 nie ma problemów? Druga sprawa, czy rozmiar airsoftowych odpowiedników jest taki sam jak ostrych?

Ja zamówiłem po prostu do G36 na dwa magi, nic nie pisałem o wersji do AS.

 

Ładownica jest bez przegródek - użytkownicy G dobrze wiedzą o co chodzi ;)

Dzyndzle od magów lubią o wszystko zachaczać i w większości wypadków przenosi się je spięte.

 

Co do wymiarów - ładownica nie jest za wysoka, a nie za krótka.

Szerokość podejrzewam, że taka sama jak w oryginale.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...