Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam !!

Dwa szybkie pytanka w sprawie sprzętu:

Catch22 -> 1.Kiedy planujecie wprowadzić zmieniony model worka na odzysk na worek "sztywny" wykonany z całości Cordury ?? Pytam bo jak pisałem maila to dostałem odpowiedź że nie ma takich worków

2. W ofercie nie ma specjalnych ładownic (do zielonej) do G36 (2*mag), gdyż podobno nie było jak dotąd zapotrzebowania. Myślałem nad podstawowymi (3*mag) do AK/Beryl, ale nie dostałem w mailu odpowiedzi czy będą pasować ?? Może ktoś jednak używa takich ładownic ?? Jeśli nie, to jakie inne mogą pasować ??

 

Pozdrawiam

Zigi

Edited by YAK21 (Zigi)
Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do Catch'a: Przy zamówieniu modułowej kamizelki pilota zamiast ładownic które są standardowo w komplecie można zamówić inne ładownice wg. własnego "widzi mi się". Jak to wygląda cenowo? Czy zamiast ładownic standardowych w tej samej cenie będę miał ładownice które chce (oczywiście nie przekraczające ceny ładownic które są w komplecie), czy będę musiał zapłacić cała cenę kompletu i dodatkowo za ładownice które sobie zamówiłem?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz pytania odnośnie konfiguracji i cen, to chyba najprościej byłoby wysłać do nich maila nieprawdaż? Jak mniemam chodzi ci o kamizelkę z oferty MIWO Praszka a Catch22 już wielokrotnie zaznaczał, że teraz reprezentuje oddział lubliniecki...

Link to post
Share on other sites

Mejla wysłałem, odpowiedzi jeszcze nie dostałem, poczekam ,zadałem pytanie na forum, może Catch będzie coś wiedział, może zechce mi odpowiedzieć. Wybacz ale nie wiem która kamizelka gdzie jest szyta, na stronie miwo podziału nie ma, przepraszam za błąd będę siedział cicho.

Link to post
Share on other sites

Wybacz ale nie wiem która kamizelka gdzie jest szyta, na stronie miwo podziału nie ma, przepraszam za błąd będę siedział cicho.

Mój post to było wytłumaczenie dla w/w kolegi ;-) Tak, jest tam namiar na Lubliniec jednak oferta z tego co wiem z maili nie jest ta sama co w Praszce

Link to post
Share on other sites

Dwa pytania techniczne n/t mundurów z Miwo (tutaj, bo poczta mi wraca od Was z adresu miwowskiego :( ) :

 

- czy zamki, rzepy, napy, guziki itd. są zgodne z odpowiednimi normami 'wojskowymi' (ogłaszanymi m.in. w wymogach przetargowych), czy też są to produkty stricte na rynek cywilny z pominięciem w/w litań?

- czy jest przy zakupie (a jeszcze lepiej przed) dostępna jest specyfikacja materiału (gramatura, wytrzymałość na rozciąganie, trwałość koloru, ścieralność, stabilność wymiarów, etc.)?

Link to post
Share on other sites

To cuś źle wpisujesz bo mi nic nie wraca: mail to biuro.lubliniec@miwomilitary.pl

- O jakim wojsku mówisz? W naszym nie ma określonej "normy" na rzep czy guziki, jest tylko umowna. A specyfikacje są pisane głównie przez kosmitów, co zresztą wychodzi na jaw w czasie przetargów i przy odbiorze ich efektów. Generalnie nie ma normy na suwaki "wojskowe" i nie wojskowe, tak samo jak do tej pory nie ma normy na taśmy i materiały konstrukcyjne - choćby Cordurę. Jakakolwiek norma dotyczy materiałów mundurowych i ta jest spełniana, materiał pochodzi od ich głównego producenta.

 

- Możemy Ci dostarczyć dane materiałów jakie uzyskujemy od producenta. Jakiekolwiek zapewnienia nie zastąpią eksploatacji.

Link to post
Share on other sites

Na stronie MIWO-Praszka pisze: "Obecnie dysponujemy następującą gamą kamuflaży: (...) oraz kolorów bazowych: oliwkowy, czarny (Cordura) i piaskowy."

 

Może mi ktoś powiedzieć, co jest tu rozumiane jako kolor "piaskowy"? Czy ktoś już zamówił oporządzenie w tym kolorze i może pochwalić się jakąś fotką, ew. komentarzem, jak to jest podobne do CB i czy się sprawdza w środowiskach innych niż pustynno-plażowe?

Link to post
Share on other sites

Dostałem swój wymarzony pas PT-2. Wygodny strasznie, wykonanie świetne. Regulacja jak na słonia :) Koszt to 72zł w Praszce. Cóż więcej rzec, pas jak pas ;) chociaż to chyba trochę za mało powiedziane.

Link to post
Share on other sites

A ja dorwałem z Lublińca jeden z tych szybkich pasów ratunkowych. Mój jest identyczny jak, ten ze zdjęcia z NWT w której był artykuł o nowych mundurach z MIWO. Draństwo jest cholernie wygodne - na tyle, że noszę go nawet do dżinsów. Trochę trzeba się napracować, żeby przepuścić go przez szlufki, ale nic się nie rozpina, nic się nie przemieszcza. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Co ciekawer również, na początku myślałem, że będę miał problem z podpięciem do pasa torby na odzysk, jednak okazało się, że przeszycie taśm modułowych jest na tyle szerokie, że bez problemu mogłem przewlec przez obie taśmy mocowanie. W skrócie cud, miód i orzeszki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...